PUROL Chr. Nat. School R. K. Staatspartij Coöp. Boerenleenbank „Vooruitgaflg is ons Slreven" Zlekenhuisverpleging DIT MERK Mercurius „.Havermout 25 oudt tlw handen zacht Inschrijving van nieuwe leerlingen. Vergadering van de Kiesvereeniging van de op Donderdag 16 Februari a.s 2300 H Kalksalpeter 34100 zwavelz. Ammoniak Extra-tram Axel-Breskens v.v. in Zeeuwsch-Ylaanderen. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ad verten tien. M. OEN ENGELSMAN, 12500 K.G. Ammoniak Super 11200 Superphosphaat 5000 j, gemalen Chilisalpeter Frederik aldaar door gasverstik- king om het leven is gekomen. De heer F. Wisse was aldaar klerk op de Twentsche Bank. Toen hij Maandagochtend niet op bepaalden tijd op het kantoor verscheen, werd een onderzoek ingesteld en bleek zijn kamer ge sloten. Na de hulp van de po litie te hebben ingeroepen, were de deur ontsloten en kwam men tot de ontdekking dat de jonge man reeds overleden was. Bij nader onderzoek bleek, dat er een lek in de gasleiding was Coöp. Boerenleenbank Ter Nenzcn. In de spaarbank van de Boe. renleenbank werd in Januari 193i. ingelegd f 151,739 en terugbetaal f95,360,20, zoodat die maanc meer is ingelegd dan terugbetaald f 56,378,80. Uitgegeven werden 16 nieuwe spaarbankboekjes. Rykspostspaarbank. Aan het postkantoor Axel en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Jan. ingelegd f27190.99, terugbetaald f 19679.26. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4686. Voor het busreeht. Met ingang van heden zal het postkantoor voor houders van busrecht alhier om 7.30 uur ge opend zijn, doch uitsluitend om hun gelegenheid te geven de post af te halen. Voor de gewonen dienst wordt het loket om'8 30 uur geopend als voorheen. Binnen korten tyd zijn te Zeist vijf inbraken gepleegd. Thans i» de politie erin geslaagd, de hand te leggen op drie per sonen, die zich aan deze inbra ken schuldig hebben gemaakt. Tevens is komen vast te staan, dat dezelfde personen vier in braken hebben gepleegd, n.l. in de Bilt, ééa te Amerstoort, twee te Maartensdijk, één in Drieber gen en één te Doorn. De drie aangehoudenen waren ongeveer twintig jaar oud, twee van hen woonden te Zeist. Zy hebben een volledige bekentenis afgelegd. Zondagavond is de 54-ja- rige W. Schaap, uit Wapserveen op den onbewaakten overweg te Kailenkote, naby Steenwyk, onder den uit Meppel komenden trein, die om 9 uur 53 ta Steen wyk zou aankomen, geraakt en totaal vermorzeld. De trein kreeg ongeveer een kwartier vertra ging. Naar aanleiding betreffende een brand in een partij oud touw en rubber, liggende op het ter rein van de firma Vies en Zn. aan de Baan te Rotterdam, deelt deze firma mede, dat jongens uit baldadigheid aan de voorzijde van de. inrypoort brandend pa pier ot iets dergelyks tusschen en reten hadden gestoken, waar door de houten deur is geblakerd en iets heeft gebrand. In de goederen is geen brand geweest. met Purol! Harde, ruwe of gesprongen handen worden in één nacht, gaaf en zacht met t Beste voor de handen. Doos 30 en 60 ct. Tube 80 et. Bi) Apothekers en Drogisten. Kitty Rogers is de dochter Van een geneesheer te Cambridge, negentien jaar oud en een knap toeisje. Onlangs kreeg 2lj ver langen naar het Zuiden. Zij is in Birma geboren en misschien was de Engelsche winter haar te somber. Het kan ook zijn, dat haar werk haar wat te eentonig werd, zij houdt nl. voor haar vader, die een uitgebreide prak tijk heeft, de boeken en de cor respondentie bij. Hoe het ook zij, zij kondigde haar mo der aan dat zij behoefte had aan vacantie en een reisje naar de Middellandsche Zee wilde maken. Haar moeder zag op tegen de gevaren van de Golf van Biscaye in dit jaargetijde en, daar zij haar dochter te jong vond om alleen te reizen, stelde zij haar voer den tocht tot het voorjaar uit te stellen. Dit was Kitty niet naar den zin en zij nam passage op een boot naar de Middellandsche Zee. Haar vader is haar per vlieg tuig nagereisd en haar in Gibral tar van boord gehaald. Om haar intusschen toch een prettige vacantie te bezorgen, heeft hij haar te Parijs bij kennissen achte- gelaten. Een vermogen opgegeten. Een vrouw te Manilla, die in den loop van jaren een aardige som gelds had verdiend met den handel in „tuba", den geliefden volksdrank, heeft haar kapitaal op eigenaardige wyze verloren, aldus meldt „United Press" aan de bladen. Zy bad weinig ver trouwen in de banken en daarom haar bankbiljetten in een groote kist geborgen. Toen zy een dezer dagen baar geld eens wilde tellen, opende zij de kist en, nauwelijks bad zij de bovenste laag biljetten opgenomen, of zij stuitte op een witte poederachtigè massa. Deze bleek te bestaan uit de doode lichamen van tal van witte mieren, die het bank papier hadden opgegeten en daarna, bij gebrek aan voedsel, gestorven waren. Vrydag is te Neunkirchen een stad van 42.000 zielen in Duitscbland een gashouder ont ploft, waardoor de gebeele stad is verwoest, meer dan 60dooden en ontelbare menscben zijn ge wond. Sportnieuws. Axel II— Terneuzen III 4-6. Voor de competitie van den Z. V. B. speelde Axel II hier Zondag tegen het 3e elftal van Terneuzen. Na een kwartiertje namen de bezoekers de leiding, waarna Axel een prachtkans voor den gelijkmaker ontging door het missen van een strafschop. On middellijk hierop werd deze fout echter hersteld en de stand met een kopbal op 1 1 gebracht. Hierin is voor de rust geen ver andering meer gekomen, hoewel beide partijen nog gelegenheden genoeg kregen om meer punten te maken. In de tweede helft brachten de Oranjemannen den stand spoedig op 21, doch de vreugde was van korten duur, want binnen weinige minuten had Terneuzen den achterstand omgezet in een 4—2 voorsprong, die kort daarna zelfs werd vergroot tot 5—2. Axel wist echter weer in te loopen en met 2 doelpunten den achter stand te verkleinen tot 4—5. De kans voor den gelijkmaker werd daarna ten tweeden male om hals gebracht door het op den paal schieten van een strafschop. Kort voor het einde bracht Terneuzen den stand op 6—4, terwijl Axel zich nog de weelde veroorloofde om ten derden male een strafschop te missen, wat zeker wel een aanwijzing mag zijn om zich verder te bekwamen in deze kunst, maar dan in omgekeerden zin Er kleefden nog vele tekort komingen aan het spel der Axel» sche reserve's, doch het benutten van de 3 strafschoppen had hun toch weer juist de overwinning kunnen bezorgen in den wedstrijd van Zondag. Axel 1 had vrijaf, maar kwam toch feitelijk weer een stapje nader bij het kampioenschap, doordat De Zeeuwen met 1—0 ten onder gingen in den wedstrijd tegen Vlissingen II, Hulst dwaalde nog verder af en verloor met 5-3 van de Terneuzen-reserve's. De stand is thans KON NED. VOETBAL BOND Afdeeling IV. Competitiestand 3e klasse A. Axel 12 8 3 1 48— 8 19 Vlissing. 2 11 7 2 2 32—13 16 Zeeuwen 11 8 0 3 29—19 16 Hulst 12 4 5 3 25—27 13 Terneuz. 2 10 4 1 5 25—22 9 Middelb. 2 12 3 1 8 17—47 7 Sas. Boys 11 3 0 8 18—34 6 Zeelandia2 9 1 0 8 7—31 2 Gedurende de maand Jan. 1933. Hoek. Geboren. 5 Gustaaf, z. van Edmond Vincent en Bertha Grootaert. 25. Michiel, z. van Marinus de Pooter en Maatje Kervink. 28. Daniël, z. van Daniël Haak en Janna Tol lenaar. Overleden. 14. Preternella Schippers, 46 j., echtg. van Adrianus Meertens. 23. Jan Dieleman, 1 j., z. van Levinus en Adriaantje van de Ree. 29. Pleuntje de Feyter, 87 j., wed. van Pieter van Hoorn. Sint Jansteen. Gehuwd. 27. A. Bruyns, 46 j., jm. en M. L. Hasevoet, 41 j., wed. Geboren. Ivonne, d. van R. Hesters en J. van Puijenbroek. Petrus, z. van C. Thuy en A. Reijns. Nelly, d. van J. Bemaerd en J. van Bunder. Jeanne, d. van R Lockefeer en I. Vlassen- rood. Omer, z. van G. van Damme en J. Kegels. Gerarda, d. van Th. Pieters en M. Saman. Cecilia, d. van C. Ringoot en E. Pieters. Petrus, z. van A Her- wegh en E. Dhanis. Overleden. 12. M. Ferket, 30 j., echtg. van C. de Nijs. 18Ï P. de Bleijser, 42 j echtg. van E. Hulkens. Stoppeldijk. Gehuwd. 4. Ho- noré Kerckhaert, 47 j., jm. en Angela Keiser, 43 j., jd. 21. Alpbonsus Lebbinck, 27 j. en Louisa Linsue, 25 j. Geboren. 4. WiPy, z. van A, van Hove-van Vooren. 16. Maria, d. van Petr. de Poorter- Mahu. 29. Alfons, z. van Alb. Verheyden-van Bastelaar. Overleden. 13 Eligius Due- riDgs, 80 j., wedn. van Catbarina Gooris. 29. Cornelia Serrarens, S2 j., jd. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,— Rogge f 4,af 4 50 Wintergerst f 5, a f 5,50 Zomergerst f 4— a f 4,50. Haver f 4,— a f 4,50 Erwten t 7-af 12,—. Paarden- boonen f 0,a f 0,Duiven- boonen f a f 0.—. Bruine- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f5, af 8,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,02 k f 0,04. Gebookt Vlas f0,03 a f— 0,6 Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0.35, Aardappels f 0,50 a f 0,70. Stroo f6,a f 8—. Koolzaad fèf Mosterdzaad f 0 af 0.—. Boter f 0,k f 0,Eieren f3,50 a f4,-. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,25 èf 9,75. Rogge f4.— A f 4,50 Wintergerst f4.— af 5.—. Zomerg. f3.50 a f4.25 Haver f 4.- a f 4,50. Erwten 7.50 a f 11,5C. Paardenboonen 5.— k f 6.— Duivenboonen 6.k f 7.Witteboonen 0,— a f 0.—. Bruineboonen 5.— k f 7.—. Boekweit f f—Lijnzaad f 6.— k 8,—. Blauw Maanzaad f32.—, f36.— Mosterdzaad f 12 f 14.—Groen Vlas f A k. Gebookt Vlas f A f Gezwingeld Vlas f f Aardappels f 0.00 A f 0.00. Koolzaad f8 - A f 10.— Stroo f—Eieren 100 stuks 14,Slachtvee aangev. 12, verk. 5. Varkens aangev. 21, verk. 13. Eierveiling stuks f D,per 100 stuks, Heden overleed plotseling tot onze groote droefheid mijn geliefde Man en der kinderen zorgvolle Vader, Behuwd- en Groot vader, de heer op den leeftijd van ruim 59 jaar. Namens de Familie, D. DEN ENGELSMAN- Zegers, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 11 Febr. 1933. A. X E Jl/. De kinderen, die vóór 1 Juli a s. 6 jaar zijn, kunnen, liefst vóór 1 Maart, als leerling worden opgegeven. J. J. DE RIDDER, Hoofd der School. nam. 7 unr bij den heer A. C. AUDENAERDE, Markt, Axel, Café „De Roode Leeuw", voor alle R -K. van Axel. HET BESTUUR. Ter Neuzen. Afgehaald kunnen worden de boekjes Loopende rekening tot en met nos. 400; Spaarbank tot en met nos. 750, mits ingeleverd vóór of op 9 Februari jl. Zij die hun boekje nog niet inleverden, worden dringend ver zocht dit ten spoedigste te doen, zulks in het belang van een slipte controle vanwege het Bestuur der bank op de administratie De Kassier, L. CH. WABEKE. Ter Neuzen, 10 Febr. 1933. MAATSCHAPPIJ te AXEL. Bovengenoemde Vereeniging zal trachten aan te besteden op Maandag 20 Februari, dts namiddags 3 ure, bij de Wed. Jac. van Doeselaar te Axel-Sassing. Plus minus 7/8 procent. 14 procent. 15VS procent. 15Vs procent. 201/, procent. De meststoffen moeten van 10 tot 20 Maart vrij voor den wal Axel-Sassing in goede balen onder A.H.V. geleverd worden. De helft der kosten van onder zoek voor aannemers rekening, waarvan zij een afschrift ont vangen. Namens het Bestuur, P. DE REGT, Voorz. P. DEES, Secr. Ter gelegenheid van den voet balwedstrijd Zeelandia II—Axel, op Zondag 19 Februari, zal dien dag een extra-tram rijden van Axel naar Breskens Reiskosten Axel—Breskens (retour) 1 golden per persoon. Zij, die van deze gelegenheid gebruik willen maken runnen zich opgeven bij een der bestuursleden der Voetbalvereen. „Axel" vóór Vrydag a.s VEREENIGING Zij, die van bovengenoemde Vereeniging I i d wenschen te worden, worden beleefd verzocht de rondgezonden circulaires te teekenen. Deze kunnen inge zonden worden aan het adres, vermeld op de circulaire. Ook worden de circulaires persoonlijk afgehaald. HET BESTUUR. De belangstelling voor Neder* landsch fabrikaat groeit! De Huisvrouwen, verlangend de werkloosheid te bestrijden, zoeken naar artikelen van Ne- derlandsch fabrikaat, te her kennen aan bovenstaand merk „V.N.F." Mercurius Havermout is goed» kooper dan elke buitenland» sche enheeftdatmerk,, V.N.F." CENT PER PONDS PAK

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3