Mr. Carter aai Miss Corrina WESTSTRAAT flebt se een lesie Yereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Kunstavond De beroemde film „Kentering", M. P, ZEGERS-SCHIEMAN. 2 DIENSTBODEN Adverteiitiën. op DONDERDAG aanst. Zaterdag 11 Februari a.s., VERHUISD en I KNECHT Te koop: bleek, dat hij in zeer overspan nen toestand verkeerde en dat zjjn ot-erbrengieg Daar Vught noodzakelijk wai. Voor slechts éénmaal", Geruischloos stoof de luxe auto over het gladde asphaltt van de Laan van Meerdervoort, stopte, het portier klapte open, de pas sagiers stapten uitzes bede' laars. Een luxe, zij het dan ook ietwat versleten auto, bemand met bedelaars komt zelfs in dezen tyd niet zoo vaak voor. De „heeren" hadden elk een stapeltje papier in de bandeD, posteerden zich op verschillende punten en toen begon de arbeid. Die bestond hierin, dat de be. delaars-automobilistea bij voor keur alleen-loopende dames aan klampten en deze een versje aanboden, natuurlijk tegen be taling. „Prys naar goeddunken Voor slechts éénmaal". Er waren heel wat dames, die eenige muntstukken deponeer den in de gretige handen van de verkoopers. Er wordt werkt" van 9 tot 2. Toen ver zamelden de minnaars zich, met volle buidels, weer in hun hoofdkwartier den auto. De heeren vlijden zich in de mol lige kussens, vermoeid, doch tevreden dat hun zware dag taak wederom ten einde was. De moter werd aangezet en snel verwijderde de auto zich in de richting van het woonwagen kamp, waar zy thuishooren. De wereld wil bedrogen worden De strijd tasschen margarine en natuurboter. Het „Maandblad tegen de ver- valschingen" schrijft onder bo- venstaanden titel Mat 't oog op de reusachtige reclame in den laatsten tijd voor margarine en plantenboter, zal menigeen zich misschien met eenige bezorgdheid afgevraagd hebben „Komt onze zuivel-in dustrie, een der hoofdbronnen van ons volksbestaan, niet ge vaarlijk in het gedrang door een meer algemeen gebruik van der gelijke surrogaten En ten tweede „Is de voedingswaarde daarvan gelyk te achten aan onvervalschte natuurboter?" Wij gelooven dat wat de eer ste vraag betreft, men geen vrees behoeft te koesteren, voor zoover men met eerlyke middelen den strijd voert, en het kind bij zijn naam noemt, zoodat misleiding of vervalschiug als uitgesloten beschouwd moet worden. Geheel aDders verhoudt zich de zaak by de tweede vraag, wanneer de reclame de surrogaten van boter als gelijkwaardig daarmede doet voorkomen, en het is de plicht der wetenschap, voor zoo ver dit haar thans reeds moge lijk is, deze queastia zooveel mo gelijk te belichten. En waar tal rijke proefnemingen bewezen hebben, dat sommige voor het onderhoud van een krachtig leven onontbeerlijke vitaminen, in natuurboter in betrekkelijk groote hoeveelheden (vooral in den z.g. „weide tyd") voorkomen terwijl zy in plantenvetten bijna geheel ontbreken, daar zal de natuurboter steeds in dit opzicht op den eersten rang geplaatst moeten blyven, zonder dat daar mede evenwel een afkeurend oordeel over de plantaardige sur- rograten gepaard behoeft te gaan gezien het feit dat de vitaminen ook in tal van andere voediDgs middelen voorkomen, voor zoo ver deze niet aan te groote hitte fcy'a blootgesteld geworden, en deze derhalve aan een tekort aan deze kostbare bestanddeelen te gemoet kunnen komen. Het Mbl. is van meening dat aan de margarine-industrie mits zy zich van eerlijke wape nen bedient en deugdelijke Waar levert, een eervolle plaats toekomt en vooral met betrek king tot den prfls, voor minge- goeden als een voortreffelijk voe dingsmiddel beschouwd moet worden, doch z(j late de natuur boter in haar waarde, zonder deze door onwetenschappelijke vergelijkingen in een minder Junstig daglicht te plaatien, Een schokkend weerzien. Een Duitsche oud-frontsoldaat, die zich sedert jaren in Pales tina gevestigd had, werd dezer dagen ziek en voor een ernstige oreratie Daar het ziekenhuis overgebracht. Toen hij Da de operatie weer tot bewustzijn kwam, zag hij een bekend ge> zicht over zich heergebogen. Het was zijn vrouw, die hij in 18 jaar niet gezien had. By bet uitbreken van den oorlog woonden zij te Dantztg. Hy werd soldaat en zyn vrouw ging bij het Roode Kruis. Eenige jaren later werden beiden als vermist en vermoedelijk ge dood" opgegeven. Nadat de vrede gesloten was zocht de man gedurende drie jaar in geheel Europa tevergeefs zijn vrouw en kwam toen ook tot de overtuiging, dat zij ver moedelijk dood was Hij ging naar Palestina en huwde daar ODder de Joodsche wet. Juist eenige maanden tevoren was zijn eerste vrouw verpleegster geworden in het ziekenhuis te Jeruzalem. Zijn tweede vrouw heeft thans in echtscheiding toegestemd, welke door de Joodsche kerke lijke rechtbank is toegestaan. Uit vrees voor dieveD, ver borg de echtgenoote Adam, woonachtig in de Strategiestraat te Oudergem, zeven maanden geledeD, voor 90.000 franc bank biljetten op den bodem van een kolenbak en vulde daarna den bak met brandstof. De kolenbak stond naast een kachel, die echter nooit werd aangestoken. Haar man, die door de griep werd aangetast en enkele dagen bet bed moest houden, vroeg een weinig vuur te maken in slaapkamer, waar de kolenbak stond, die tot brankast was om- schapen. Mevrouw Adam kwam aan het verlaugen van haar zieken man tegemoet, ontstak de kachel en wierp, zonder na te denken, den geheelen inhoud van den kolenbak in het vuur. Pas een half uur nadien flitste het haar door het hoofd, dat ze haar heele fortuin had opge brand. De toestand bad veel van een aardbeving vergezeld van een hevig bombardement. De huizen trilden en een regen van steenen en puin viel overal neer om de verschrikte menschen heen, die door de golvende beweging van den grond bijna van de been geraakten. Wonder boven wonder werd niemand ernstig gewond, maar kwamen allen er, op een paar chrammen na, heelhuids af. Een dure grap. Een dezer dagen beleefden de beambten aan de kas van een Keulsch station een opwindend avontuur. Voor het loket verscheen een man, die den hoed diep over de oogen had gedrukt en dreigend de vuist met iets er iD, uit stak met de woorden „Handen op en hier je geld De kassier sprong verschrikt op zy en zijn assistent, die meer achteraf stond, plaatste vliegenS' vlug den voet op een alarm knop. Eenige oogenblikken daar na stormde de politie de vesti bule binnen en sloot alle deuren zorgvuldig af. Het kostte hee maal geen moeite den „bandiet" te arresteeren en spoedig bleek deze een hoofdconducteur te zyn, die als naar gewoonte het kas geld kwam afhalen. Jaren ach tereen, had hij dit gedaaD, maar dan, vanzelfsprekend, in uniform Htj had nu maar eens willen zien, of men hem zou herkenneD, als hij, in burger, met zijn pijp als met een revolver dreigend het geld kwam opeischen Deze „grap" is hem duur te staan gek%men. Een hooge boete voor het noodeloos alarmeeren der politie heeft hij zich op den hals gehaald en bovendien moet hij een tijdlang op goederentrei nen dienstdoen inplaats van bij het vervoer van reizigers, het geen hem ook op een belang rijk geldelijk verlies te staan komt. Ontploffingen door rioolgas. Drie hevige ontploffingen heb ben in het centrum van de En- gelsche stad Reading groote ontsteltenis teweeggebracht en tevens belangrijke schade toege bracht aan de huizen en het plaveisel. De eerste ontploffing slingerde de straatsteenen en andere voor werpen tot op ruim 40 M hoogte de lucht in. De brokstukken kwamen kletterend naar beneden op de daken en tegen de muren der omringende huizeD. Het ge luid der explosie werd tot op een alstand van een half uur gaans gehoord. ManneD, vrou wen en kinderen liepen geheel ontdaan de straat op. Nauwelijks was het weer stil, of een tweede, even hevige ont' ploffiog volgde, nu in een straat op eenigen afstand van die, waar de eerste had plaats gehad en even daarna kwam de derde explosie, weer op eenigen af stand der beide andere. Hoewel vrij algemeen begre pen werd, dat het hier geen aam slagen gold, maar dat de ont ploffingen veroorzaakt werden door de ontbrandfng van riool- gassen, maakte zich een paniek van de menigte meester. Trou wens, de toestand was ernstig genoeg. Deuren en vensters werden vernield en de menschen vlucht ten in nachtgewaad de straat op. Van alle zijden kwam politie opdagende agenten hadden order gekregen om do menschen zooveel mogelijk te kalmeeren, hetgeen langzamerhand gelukte, toen geen verdere ontploffingen gehoord werden. Ook van de dieren maakte zich een zinnelooze angst meester. Twee honden renden als be zeten rond en vielen tenslotte in bet 3 M. diepe gat, dat door een der ontploffingen in de straat geslagen was, Olifant tegen autobus. Bij een der ingangen van het Hyde- Park te Londen werd dezer dagen een omnibus door een olifant aangevallen en bijna om geworpen. De dikhuid was op een recla- metocht op straat aan het wan delen en raakte plotseling de kluts kwyt door het geweldige rumoer der wereldstad. Hij rukte zich los en wierp zich met zyn volle gewicht op een tjokvolle autobus. Beide kolossen kwamen er niet zonder kleerscheuren at, maar liepen tal van scbrammeD en deuken op. De passagiers van de bus zochten hals over kop een goed heenkomen en hun angst en schrik begon zich reeds onder de toeschouwers te ver breiden, toen een bobby een eind aan de consternatie maakte, door den olifant kalmeereDd toe te spreken en naar den leider van den optocht, die op een veiligen afstand het tooneel had gadeg®- slageD, terug te voeren. den storm in speelde, 't Was bepaald vermakelijk om aan te zien, hoe machteloos Middelburg stond tegen het vlugge laag langs den grond gehouden Axelsche aanvalsspel. De doelpunten volgden elkaar dan ook met korte tusschenpoozen op en na 20 minuten was de stand 10—0. 't Had er veel van weg, dat er nog een stuk of 10 zouden vol gen, maar zoover is het toch niet gekomen. Axel miste een straf schop, maakte een buitenspel-en ten slotte nog een geldig doel punt, alzoo den eindstand op 11-0 brengend. Tegen het einde probeerden de Middelburgers nog hardnekkig om althans de eer te redden, doch de Axelsche achterhoede was thans ingespeeld en wist alle gevaar te keeren. Thans resten nog de uitwed strijden tegen Zeelandia II en De Zeeuwen. Wat er verder ook gebeurt, wanneer de Oranjeman nen die 2 wedstrijden winnen, zijn ze kampioen. In elk geval ze hebben de kans thans in eigen handde mogelijkheid bestaat, denk er dus aan jongens 't zou dwaas zijn om ze nog te laten ontglippen. Jullie mogen thans geen reke ning meer houden met de moge lijkheid, dat de andere kempha nen misschien nog wel een of meer veeren zullen laten, hetgeen jullie taak zou vergemakkelijken neen, pluk de vier pluimen zelf, die er nog te halen zijn en Axel is kampioen Bedenk, het gansche sport- minnend publiek in onze ge meente rekent thans op uw kampioenschap, promotiewedstrij den en wat daarop nog meer kan volgen. Nogmaalsstel de vele trouwe aanhangers niet teleur in de laatste 2 wedstrijden. De stand is thans KON. NED. VOETBAL BOND. Afdeeling IV. Competitiestand 3e klasse A. Axel 12 8 3 1 48— 8 19 Zeeuwen 10 8 0 2 29—18 16 Vlissing. 2 10 6 2 2 31—13 14 Hulst 11 4 5 2 22—22 13 Terneuz. 2 9 3 1 5 20—19 7 Middelb. 2 12 3 1 8 17—47 7 Sas. Boys 11 3 0 8 18—34 6 Zeelandia 2 9 1 0 8 7—31 2 f—Gezwingeld Vlas f 3 f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f8 - a fll. Stroo f Eieren 100 stuks f4,50. Slachtvee aangev. 11, verk. 5. Varkens aangev. 27, verk. 15. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. Sportnieuws. Axel—Middelburg II 11—0. Onze stadgenooten hebben hun laatsten thuiswedstrijd in deze competitie gewonnen met niet minder dan 11—0 wat zeker wel niemand zal verwacht hebben. Wel lag een Axelsche zege in de verwachting, doch met zulke ver pletterende cijfers, neen, dat kon de meest verstokte Axel-enthou siast niet gedroomd hebben. 't Begin was anders niet zoo veelbelovend, althans wat het spelpeil betreft. De Oranjeman nen hadden eerst het voordeel van de stormwind en spoedig de leiding, maar het boterde toch niet erg en speciaal in de ach terhoede werd nogal misgetrapt, wat echter zonder doelpunten is afgeloopen. Het Middelburgsche doel werd intusschen aanhoudend onder schot genomen, doch zuiver ging dat niet en zoodoende had Axel bij de rust dan ook slechts een 4 0 voorsprong, wat intus schen niet zoo gering is, maar het publiek had in elk geval meer doelpunten verwacht. Deze zijn echter na de rust pas los gekomen toen Axel tegen Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,- a f 0,— Rogge f4,af 4 50 Wintergerst f 4,50 a f 5,Zomergerst f 4,— a f 4,50. Haver f4,— af 4,25 E1W;en f 7-Af 10,—. Paarden- boonenf 0,— af 0,—. Duiven- boonen f a f 0.—, Bruine- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f5, af 8,Blauwmaan- zaad f A f Groen Vlas f 0,02 A f 0,04. Gebookt Vlas f0,03 A f—0,6 Gezwingeld Vlas f 0,30 A f 0,35, Aardappels f 0,50 A f 0,70. Stroo f 5,- A f 8—, Koolzaad fAf Mosterdzaad f 0— A f 0.—. Boter fO,- A f0,-,. Eieren f4,- A f4,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,25 A f 9,75. Rogge f4.— a f 4,50 Wintergerst f4.— af 5.—. Zomerg. f4.— A f4.50 Haver f 4.- A f 4,75. Erwten f 8 A f 12,Paardenboonen f 5.A f 6.Duivenboonen f 6.A f 7.50 Witteboonen f 0,A f 0.Bruineboonen f 5.— A f7.Boekweit f a f—Lijnzaad f 6.— A f 8,—. Blauw Maanzaad f32. A f36.— Mosterdzaad fll.— Af 15—Groen Vlas f A Gebookt Vlas f -.— A Aanvang 8 uur. H.H. Donateurs en Leden wor den (naar aanleiding van de vele aanvragen) er aan herinnerd ten le, dat de 2 programma's uitsluitend geldig zijn voor leden van het inwonend gezin of logée's; ten 2e, dat meerdere leden van het inwonend gezin programma's kunnen bekomen A f0,50 per stuk bij den heer A. VAN MAALE, bij wien alsnog gelegenheid be staat zich op te geven als dona teur of lid en door wien gaarne verdere gewenschte inlichtingen worden verstrekt; ten 3e. De 2 programma's voor aangesloten vereenigingen zijn uitsluitend geldig voor 2 bestuursleden ten 4e. Plaatsbespreking kan geschieden op den dag der uit voering van 3—4 uur nam. in de zaal bij Mej. de Wed. GILIJAMSE, A 10 cent per plaats. (39) DE REGELINGSCOMMISSIE. OP bij Mejuff. de Wed. GILIJAMSE, des avonds 7 uur. Vertoond zal worden van het R.-K. Werkliedenverbond. ENTREEi Voor leden en donateurs 35 ct., voor niet-leden 50 ct. Namens 't Bestuur der R.-K. Werklieden vereenfging. van 54 naar 51 Uw adres voor mooie Bloemen. Ook dagelijks Snijbloemen te bekomen. Beleefd aanbevelend, ALS BOVEN. GEVRAAGOa tegen 1 Mei tegen 1 Maart a.s. Zich te melden bij D HAME LINK, Axel-Vaartwijk N 4. Aan hetzelfde adres Weide- staken te bekomen. te Axel-Sassing. Adres JOH. JANSEN, Schapen bout O 29. van verkoudheid, hoest ge, neem voordat de lichte hoest een ge- l> i *1, u - vaarlijke Bronchitis wordt, drie Balsempillen van H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te helzaete en ge zult spoedig van Uw verkoudheid verlost zijn. De Balsempillen van Apotheker VAN AKEN doen het slijm ge makkelijk loskomen en spoedig verminderen. Ze maken de stem helder, de ademhaling regelmatig en den slaap rustig. Bij apothekers en drogisten ad f 1.— per doos. Importeun SCHULTE EN TH1EME, Postbox 55, Middelburg.

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3