Amerikaanscli ORGEL Hel ffooiois Provinciale Sloombootdiepst op de Wester-SiMe. Ad verten tien. IJsclub - Axel. Vergadering Te koop: Donderdag 2 Februari 1933, Verkrijgbaar voor Axel en Omgeving bii C. B. ANTHEUNIS - Markt - Tel. 81. Gevraagd Te koop of te huur: Te koop: Uluui uuppuiuj m mnm Ia den Haag ia in ruim 102 jarigen ouderdom de wedu we Cecilia Weers Enkens, oudste inwoonster overleden. Zü werd 28 Juni 1830 aldaar geboren en gezien haar zeer boogen leettyd mocht zij zich nog in een goede gezondheid verheugen. Thans is oudste inwoonster van de Residentie de weduwe Van de Pol-Sdenissen, die op 8 Juni 1831 aldaar werd geboren en dus op 8 Juni a.s. baar 102en verjaardag hoopt te vieren. Ook zij geniet nog een goede gezond heid. Haar broer is destyds eveneens de 100 gepasseerd. In de Oranje-Nassaumyn II te Heerlen heeft in de boven grondsche electrische centrale een ernstig ongeval plaatsgehad De 26-jarige opzichter Tempel man en de electricien Sagen Schneider waren brzig proeven te nemen met slaghoedjes. Door onbekende oorzaak ontploften de slaghoedjes plotseling en wer den de beide mannen wegge slingerd. De eerste hulp consta teerde dat bij den beer Tempel man een been was verbrijzeld terwyl de heer Sagenschneider een enkelfractuur had bekomen T. is aan de bekomen verwon dingen overleden. Hy was ge huwd en vader van 2 kinderen Voorkomt de griep. Nu van alle zijden van het land berichten binnen komen, dat de griep in hevige mate toeneemt, lijkt het niet over bodig om er op te wijzen, dat er tegenwoordig veel middelen bestaan om zich te beschermen tegen deze lastige en dikwijls kwaadaardige ziekte. De moderne wetenschap be schikt over preparaten, die in het bestrijden en vernietigen van de ziekteverwekkers buiten gewone prestaties te zien geven. In de eerste plaats zijn bet be paalde kleurstoffen, zooals Try paöavin, dat zelfs in een oplos sing van 1:500.000 resp. 1: 1.000000 remmend werkt op den groei van de bacteriën, en in een oplossing van 1 1000 in korten tyd de bacteriëi zelfs doodt. Trypsflavin is het werkzam* bestanddeel van de bekende Panflavinpastilles, welke bij uit- stek geschikt zijn als voorbe hoedmiddel tegen griep en alle besmettingen van de keel. Dit is de reden waarom duizenden geneesbeeren en verplegers zelf regelmatig Panflavinpastilles ge bruiken om zich te beschermen tegen besmetting. Kolendampvergiftiging. Bij de familie G. te Utrecht heeft zich een ernstige kolendampver giftiging voorgedaan. De heer G., beambte bij de Posteryen, is door zyn werkkring meestal de geheele week afwezig en komt des Zaterdags terug. Toen by nu thuiskwam vond hij de deur gesloten. Via de woning der buren in huis ge komen, vond hij zyn 17 jarigen zoon in de achterkamer op een peluw liggen, terwyl zyn vrouw en de 22 jarige dochter in de alcoot op een ledikant lagen. Allen volkomen bewusteloos. Er was een lucht van kolen damp waar te nemen, en daar in de achterkamer de kachel brandde, was de zood, die er het dichtst by lag, er bet ergst aan toe. Ingeroepen medische hulp heeft onmiddellyk kunstmatige ademhaling toegepast met behulp van zuurstofapparaten. Men achtte overbrenging naar de Aca demische klinieken gewenscht, waar de zoon kort na aankomst Is overleden. De toestand van moeder en dochter is zeer zorgelyk. Inbraak. Te Loenen (U.) Is ingebroken in de woning van üotaris J. M Coevorden van Kempen. Inbrekers hebben zich toegang verschaft door het uit snijden van een paneel uit de keukendeur. Id de huiskamer van den notaris werd een sleutel van de kluis gevonden, waar door de inbrekers zich konden fceester maken van een bedrag van 6000 aan geld, benevens een belangrijk bedr-g aan et fecten. De daders hebben alles meegenomen en aileen eenige papieren zonder waarde bleven achter. Verder werden verschil lende kostbare gouden en zil veren voorwerpen, benevens byoux buitgemaakt. Tot dusver ontbreekt nog elk spoor, dat tot opheldering kan leiden. Gasverstikking Te Am sterdam zijn 3 persoDeD, man, vrouw en kind, door gasverstik- king om het leven gekomen. Tengevolge van de groote kou de was een buis van de gaslei ding gescheurd De bewoners van de bovenwoning bemerkten gas- lucht. De bewoner van de eerste verdieping heeft toen alarm ge maakt en zijn bovenburen ge waarschuwd en is ook naar de bewoners gegaan van de bene denverdieping de heer E. de Roos, met vrouw en kind. Hier kreeg hij geen gehoor. Aan den achterkant hebben 'du- ren zich toen toegaDg tot de keu ken verschaft. E?n sterke gas- lucht kwam hun tegemoet en al 8poedig bleek dat zich een drama had afgespeeld. Op den vloer lag de man, ter wyl op een divan de vrouw lag met haar zoontje van 10 maan den in de armen. Alle drie wa ren reeds overleden. Vermoede lijk zijn de Roos en zijn vrouw ook wakker geworden, maar zijn zoozeer bedwelmd geweest, dat bet d9 man niet is mogen geluk ken, de voordeur te bereiken en op weg daarheen is neergevallen. De vrouw heeft zich waarschijn lyk naar het kinderbedje bege ven en is met het kind in haar armen, bewusteloos op den divan neergevallen. De slachtoffers zijn nog jonge menschen. De man politie-agent van beroep, is 33 jaar oud, zya vrouw 25 jaar. By onderzoek bleek, dat onder den vloer in de gaDg de straat buis van het gas was gescheurd. Het uitstroomende gas heeft zich door het geheele huis ver spreid, maar natuurlyk in hoofd zaak in het benedenhuis. Ook te 's Gravenhage heeft zich een vreeselijk drama afge speeld bij de familie P. v. d. Lugt. De 20-jarige dienstbode M. M. W. en de 29 jarige zood P. v. d. L zyo, tengevolge van een noodlottige onvoorzichtigheid door gasverstikking om het leven gekomen. Door de moeilyke tijdsomstan digheden had de familie van der Lugt de eerste étage van haar groote heerenhuis verhuurd aan de 75 jarige weduwe Mevr. van der 8. en haar zood. In 'n kabinet had mevr. v. d. S. een soort keukentje ingericht met een gasstel om zoo nu en dan voor zich zelve iets te kun nen klaar maken. Voor het naar bed gaan heeft mevr. v. d. S. wel de kraan van het gasstel dichtgedraaid doch niet de kraan van den hoofdaf sluiter tegen den muur. Vermoedelyk door den grooten druk op de slang is deze losge raakt, waardoor het gas vrij naar buiten kon stroomen. Door de gedeeltelyk openstaan de deur, evenals door het pla fond is het gas Daar het op de tweede étage gelegen kabinet doorgderongen. In dit kabinet sliep de dienst bode, die in baar slaap de sterke gaslucht niet heeft bemerkt. Ook de op dezelfde étage gelegen slaapkamer van den zoon van de familie van der Lugt, was spoe dig door het naar boven opsty- gende gas gevuld, zonder dat deze van het naderend onheil ook maar iets bemerkte. In het geziD van den brand weerman Fracz Vogel, te Greiz Dtl.), zijn 4 personen, vader, moeder en 2 kinderen tengevol ge van bet springen van de on der het huis gelegen gasleiding, den verstikkingsdood gestorven. De griep. Ten gevolge van de griep zyn alle scholen te Frankfurt van 27 Januari tot en me) 4 Februari a s. gesloten. Te Mannheim is eenzelfde maatregel genomen, behalve voor de vakscholen. Ook te Barmen en Elberfeld evenals in verschillende andere Duitsche plaatsen, zijn de scholen gesloten. In Engeland en Wales zyn in de laatste week niet minder dan 1539 sterfgevallen tengevolge vaü griep voorgekomen. Alleen voor Londen met de voorsteden bedroeg dit aantal 507 in totaal Nog meer koude. In Rusland wordt een nieuwe koudegolf ver wacht. Te lrkoetsk is de tem pcratuur tot 40 graden onder nul gedaald. De autoriteiten hebben op straat vuren laten aanleggen om de menschen voor bevriezing te besparen. Tot nu toe worden vijf sterfgevallen ten gevolge van de koude gemeld. Op het rangeerterrein naby het hoofdstation te Gera (Dtl., werden twee spoorwegarbeiders, die bezig waren met het ont dooien van een wissel, door een locomotief overreder. Een ar beider werd op slag gedood, ter wijl de tweede in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleed Door het geraas van het zuur stofapparaat, dat de arbeiders bij hun werk gebruikten, hadden zy den naderenden trein niet ge hoord. Ondeugdelijke entstof Sedert 20 Dec. zijn te Charolles (Fr. 172 kinderen ziek geworden na inenting tegen diptheritis. Een der kleinen is inmiddels gestorven, terwijl een zevental nog onder voortdurende medische controle moeten blijven. De lichamen der kinderen vertoonden zweren en gezwollen plekken, waaraan zich hevige koortsaanvallen paarden. Het bleek onvermijdelijk, dat opera tief werd ingegrepen. Aangenomen wordt datgebruik is gemaakt van ondeugdelijke entstof. Nader deelt 't Fransche minis terie van Openbare Gezondheid mede, dat er van de 172 inge ente kinderen acht ziek zyn ge worden, van wie er ééa is over leden. De andere zeven zyn hersteld. De levering van de entstot door het Instituut Pasteur kan niet de schuld zyn van het ge beurde, aldus de mededeeliug verder, daar eenige duizenden buisjes van dezelfde zending geenerlei ongewenschte gevolgen hebben gehad. Waarschynlyk zyn de gevallen van infectie veroorzaakt door onvoldoende voorzorgsmaatregelen. Goed werkOnder leiding van Chineesche ingenieurs zyn in China dijken tot een gezamen lijke lengte van 5000 K M. aan gelegd, teneinde een overstroo ming als in 1931, waarby, zooals men zich zal herinneren, milli- oenen meDschen door verdrin king en hongersnood om het leven kwameo, te voorkomen. De aarde, welke hiervoor is gebruikt, zou voldoende zijn om een dam van een meter hoog en een meter dik, viermaal rond de aarde op te werpen. Sir John Hope-Simpson, de directeur-generaal van de na tionale commissie tot leniging van den nood, tengevolge van de overstrooming, heeft ver klaard, dat zoowel het ingeni eurswerk als de uitvoering uit sluitend is verricht door Chi- neezen. Het werk is in ongeveer een aar tyd volbracht. Sportnieuws. Sportgeknoei op de zesdaagsche De heer Pascal, directeur van de winterbaan te Brussel, heeft 'n klacht ingediend bij den Bel gischen Wielerbond tegen de renners en managers vaD de zes best geplaatste koppels in den zoo uist beëindigde Zesdaagsche Donderdagmorgen kreeg de heer Pascal .toevallig" een do cument in handen, waaruit bleek, dat de volgorde in 't eindklasse ment door de renners en mana gers was .geregeld". De directeur heeft eerst het einde afgewacht en toen het slot-klassement in zijn geheel overeenstemde met het in zijn bezit zynde document, besloot by een klacht in te dienen bij den Belgischen Wielerbond. Het Sportcomité van den Bel gischen Wielerbond heeft het onderzoek naar de gebeurtenis sen bij den koppelwedstrijd te Gent waarbij Pijnenburg Wals wonnen beëindigd en aanleiding gevondeD, zoowel Pij nenburg als Wals ieder met 1500 fr. te beboeten. Haemerlinck, Debruvcker, De- neet en Alexander kregen ieder 500 fr. boete. Misschien beginnen de heeren nu te begrijpen, ëat zy hun eigen ruiten aan het stuk gooien zyn met hun knoeieryen. Avp. op Vrijdag 3 Februari om 7 uur bij den heer J. J. DE LOZANNE, Hotel .Het Gulden Vlies". Opkomst zeer gewenscht. HET BESTUUR. Tijdens de vergadering bestaat gelegenheid zich als lid op te geven. Een prima (merk .Packard") zeer billijk te koop. Te bevragen bij I.J. BRAKMAN, Stationsstraat te Axel-Sassing. Adres JOH. JANSEN, Schapen bout O 29. met 46 platen te koop. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. staande in den Buitenweg. Te bevragen bij J. DE VISSER, Nieuwendijk I 80, Axel. Bevelanders en Rood Star. Te bevragen bij P. OPPENEER, Pr. Mauritsstr. en JAN SCHEELE, Markt. 1 voor 2 dagen in de week. AdresBureau van dit Blad. ÏÏËÊ&m?-" Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van den heer A. C. DHERT te Westdorpe, in het café van den heer R. Kerckhaert te West dorpe, op des namiddags 4 unr verkoopen met aanbehooren en het recht van erfpacht op den grond tot 1 Januari 1941 te Westdorpe, kadaster sectie C, nummer 2280, groot 1 A. 18c.A. Terstond bij de betaling te aan vaarden. Betalen uiterlijk 4 Maart 1933. De dienst op de lijn VLISSINGEN-NEUZEN v.v. op de ZONDAGEN wordt met ingang van 5 Februari 1933 GESTAAKT. Johans's Liniment is het aangewezen afleidend wrijfmiddel bij rheu- matiek, lendepijn, heupjicht, spit, lumbago, tus- schenribs neuralgie etc., daar de werkzame bestand- deelen diep in de poriën van de huid doordringen. p- fl 0.60 Een onovertroffen pijnstillend middel bij rheumatiek is Anti-Rhumatisch Elixer (inwendig) Afdoend pijnstillend in geval van rheumatiek. Geeft volledig succes bij gewrichtsrheumatiek, knobbel epy- thema, rheumatische iritis, acute aanvallen van rheu matiek, purpera met rheumatische gewrichtspijnen. p. fl. I 45 Speciaal bij gewrichtsaandoeningen en voor verwijdering van urinezuur zijn de Calmophenyl Tabletten (inwendig) Dit is geen mengsel van enkelvoudige producten, maar een weldoordachte scheikundige verbinding, specifiek voor gewrichtsaandoeningen en een onovertroffen product voor de verwijdering van het urinezuur. Middel tegen jicht, acute en chronische rheumatiek, heupjicht, migraine, neuralgie en alle gewrichtsaar.- doeningen. p. buisje k<20 tabl. 1.65 Bij jicht en aderverkalking Senex Thee (inwendig) Een mengsel van beproefde en uitgelezen planten en bloemen, genezende de ziekten die voorkomen op ge vorderden leeftijd: Arthritisme, arteosclerose, jicht, rheumatiek, heupjicht, nierpijn, waterzucht, hart kloppingen, bioedsaandrang, slechte bloedsomloop, aanleg tot het krijgen van een beroerte. Zeer aanbevelenswaardig aan personen die een zittend leven leiden. p. pak 0.45 Tegen spiervermoeidheid en als massagemiddel bij sport; Zweedsche Embrocation (uitwendig) Krachtig geneesmiddel tegen lendepijn, stijve nek, kneuzing," verstuiking enz Zeer goed afleidend middel bij verkoudheid, keelpijn, griep en spier vermoeidheid. Zeer aan te bevelen als tnassagemidde! voor sport beoefenaars. p. flesch 1.20 Thi 'af]

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3