6. P. VLAANDER. li Warmwaterstoven H.H. Landbouwers! Boerderijen De HUIS te huur oudt Uw zacht nog steeds in diverse soorten voorradig. Een DIJK, BOUWLAND oit de hand te koop gevraagd, Voorjaar 1933. Japon- en Mantelstoffen. M. LAFORT. met of zonder Schuur. Woonhuis, Schuur, Wagenhuis en aanbehooren, Erf, Tuin, Bouw- en Weiland, Boomgaard, Weg, Dijk en Onderland Bekendmakingen. Ophaaldienst van Haardasch en Vuilnis. de ophaaldienst van haardasch en vuilnis Adv^erteiitiën. Woensdag den 15 Februari 1933 GORNELIS WITTE, Kerkelijk Ontvanger IJsclub - Axel. Vergadering Te koop of te huur: G. P. VLAANDER. Huis, Schuur, Bouw- en Weiland, Woensdag 15 Februari 1933, WoeDsdag is de 50-jarige v. V. te Gennep, bij het ver richten van werkzaamheden in de schuur, met zijn das in aan raking gekomen met de dorsch- macbine. Daar er buiten hem niemand in de schuur wa«, kon de machine niet wordt n afgezet, zoodat de man werd gewurgd. Zijn lijk is door huisgenooten gevonden. Een weduwe met 11 kinderen blijven achter. Een vrachtauto, dienende voor het vervoer van vee, was op weg van Giessendam mar de markt te Ritterdam. In de open laadbak had de 14 jarige M. R, uit Giessendam, plaats genomeD. Toen de wagen te Rotterdam aankwam, bleek de jongen be wusteloos te zijn. De G.G.D. bracht hem dadelijk naar het Ziekenhuis, maar tijdens dit transport is de jongen overleden. De jongen is tengevolge van de lelie kou doodgevroren. De doodeiyke sprong. Nadat Vlasblom te Rotterdam de sprong van den hettoren op 65 M. in het water had gewaagd meende een andere waaghals het Zaterdag eens over te doen en 3 M. hooger. Hij moest het echter met den dood be- koopen. De jongen was er be zeten van en zijn moeder trachtte hem om boodschappen te sturen, maar hij zou eerst nog z'n zieken vader in 'tziekenruis bezoeken. In plaats van naar z'n moeder terug te keeren, ging hij den toren op en stortte zich neder. Hy viel met een knal op het water, zonk en kwam niet boven Vijf uur later werd hy opge- vischt. Men heeft sectie ver richt op het lyk van den jongen en toen eerst bleek met welk een enorme kracht de jongen op 't water terecht is gekomen. Geconstateerd werd, volgens de „N.RC", dat de ruggegraat in den schedel was gedrongen, het gebroken rechter sleutelbeen was door het hart gedrongen, alle organen in borst en buik bleken te zijn gescheurd. Een 4-tal jongens wilde met een tweewielige handkar een zwaar blok hout, dat be stemd was voor de Twentsche drijfriemenlabriek te Enschede van het station halen. Zij laadden het blok op de kar, twee jongens duwden de kar, de twee anderen trokken aan een touw. Op het stations plein gleed het blok hout door het stooten op de straat naar voren met het gevolg dat een der voor de kar loopende jon gens de 16 jarige v. d. W. onder het blok terecht kwam. De jongen viel en was op slag dood. Zyn hoofd was totaal verplet- tead. Te Wageningen is de 24- jarige arbeider W, Vermeer bij het schaatsenrijden zóó ernstig gevallen dst hy enkele oogen- blikken later is overleden. serre uit geluidsproeven moesten worden genomen. De bewoner in den kelde* en zijn zuster in den serre hebben een tijdje staan schreeuwen en met hamers lawaai gemaakt, tot dat het aldus de N.R.C. den man begon te vervelen. Toen h^j uit den kelder naar boven gekomen was, bleek de adspirant huurder verdwenen. Hij had van de gelegenheid ge bruik gemaakt om er vandoor te gaan met medeneming van een geldkistje, waarin f 180 zat. Dat kistje moet hij bij 't in- specteeren van de kasten heb ben opgemerkt, waarna hij de bewoners op de hier boven weer gegeven wyze een tydje wist op ta bergen. De man is nog niet opgespoord. met Purol Harde, ruwe of gesprongen handen worden in één nacht, gaaf en zacht met 't Beste voor de handen. Een boer, die met zijo drie kinderen, twee jongens en een meisje, gedurende een sneeuw storm in de bergen verdwaald was geraakt, bereikte na een tocht van 3 dagen waarin by onafgebroken tegen het vreese- lyke weder te kampen had, het dorpje Patrici, aldus wordt uit Cosenza (Italië) gemeld. Gedurende den tocht was by van de kinderen afgedwaald en er niet meer in geslaagd hen te vinden. Een hulp-expeditie werd onmiddellyk uitgezonden maar toen men de kinderen vond, waren dezen reeds doodgevroren. Schrijnende tegenstellingen. Te Hattingen, midden in het steenkoolbekken van het Rubr- gebied, moesten drie scholen wegens gebrek aan brandstoffen gesloten worden. In de onmid dellijke nabijheid liggen milli- oenen tonnen brandstof opge hoopt, doch het gemeentebestuur heett niet het noodige geld om de steenkool te koopen. De stad is zeer ten achter met haar betalingen aan het Rijk en het binnenkomende geld is drin gend noodig voor de uitkeeringen aan werkloozen en crisis-slacht offers, alsmede tot betaling der ambtenaren. Als de stad geen hulp krijgt, zullen ook de andere scholen gesloten moeten worden. De griep. Teveel vertrouwen Aan den Bergweg te Rotterdam bood de familie E. haar woning te huur. Er meldde zich een heer aan, die er voor voelde de wo ning te huren en daarbij ook den boedel grootendeels wilde overnemen. Met den bewoner heeft hy de woning nauwkeurig bekeken, kasten werden geopend laden van tafels, en dressoir opengeschoven, opdat de gega digde kon constateeren, dat alles solide was gemaakt. Toen dit gedaan was, zeide de aspirant huurder dat er in den kelder van het huis gewerkt zou moeten worden, zoodat hy ge luidsproeven wilde nemen. Hier toe verzocht hij den bewoner, die alleen met zyn zuster in het huis was, naar den kelder te gaan en daar wat te schreeu wen en met een hamer lawaai te maken. De bewoner deed dit, maar fcjjn zuster vond het veel te koud om naar den kelder te gaaD. De man, die het huis wilde huren, heeft daarop de zuster verzocht om zich in de serre te begeven en daar de deuren te iluitenj zoodat er ook van de Volgens de officieele opgave Deemt de influenza- en longont steking-epidemie te Birmingham af. In de afgeloopen week kwa men slechtB 37 doodelijke ge vallen van influenza voor tegen 83 in de voorafgaande week. Door longontsteking werden aan getast 98 personen tegen 252 een week tevoren. In het mijndistrict van Leices tershire woedt de influenza-epi- demie nog hevig. Dertig procent van de mijnwerkers zijn aange tast. In verscheidene andere plaat gen, o.a. te Swansea en Norrolk zyn de scholen gesloten. In Frankrijk is de griep daar- entegen toenemend en ook in België heerscht een griep-epide- mie. Heele gewesten worden er door geteisterd, vooral in Vlaanderen. Te Aalst, waar de ziekte voor al hevig onder de kinderen woedt, moesten de scholen tyde- lijk worden gesloten. Ook in het leger en vootal in het garnizoen van Brussel, z(jn tal van griepleiders, zoodat de dienst aanmerkeiyk moest wor den verlicht, Opzienbarende zelfmoord. Dinsdagavond tegen tien uur verwekte een tragisch voorval een paniek onder de gasten van een der voornaamste hotels te Praag. De Amerikaansche con sul Raymond Davis, die sedert een halt jaar in het hotel woonde, wierp zich van de tweede ver dieping van het trappenhuis naar beneden en werd dood in de hall opgenomen, 's Avonds toen bij met zijn echtgenoote en eenige vrienden een uur in de hall van het hotel doorbracht, waar ge danst werd en een orkestje speelde, was hij opgewekt en merkte niemand iets bijzonders aan hem. Tegen tien uur giDg hij even naar zijn kamer. Nau welijks een minuut nadat hij zyn gezelschap verlaten had, stortte zijn lichaam door de hooge hal naar beneden en bleef op het parket liggen. Onder de gasten ontstond een paniek en weldra arriveerde politie en geneeskun dige hulp, die constateerde, dat de ongelukkige den nek had ge broken. De echtgenoote van den consul moest bewusteloos naar haar apartementen worden ge bracht. Voor zoover men kan nagaan had de consul geen en kele aanwysbare reden voor zijn Zyn vrouw was pas eenige weken geleden na een zware operatie uit Parys terug gekeerd. Davis was bijna 50 jaar. Wat niet iedereen weet.... In een der rotsen van Black Hills in de Vereenigde StateD, is de door den vroegeren Aoneri- kaanschen president Calvin Coo- lidge in vijf honderd woorden geschreven geschiedenis van Amerika voor eeuwige tijden in gemetseld geworden. Echte wildlederen handschoe nen worden uit het vel van ree en, herten en rendieren vervaar- digd. Nu en dan kan men nog kleine verwondingen, krabben enzdie deze dieren bij het doorkruisen der bosschen oplie pen, in den handschoen ontdek ken. Zij zijn een onloochenbaar bewijs van de echtheid van het voor het kleedingstuk gebruikte materiaal. De menschelyke po's doet, nor maal, 72 slagen per minuut. By de verschillende diersoorten is het aantal polsslagen zeer ver schillend. Een olifant heeft 30 slageD, een paard 40, een hond 89 en een muis 670 slagen ps-r minuut. Het is statistisch bekend ge worden, dat er te allen tijde, dag en nacht, boven 18.000 verschil lende plaatsen der wereld gelijk tijdig een onweer plaats heett en dat het gansche jaar door op iedere seconde in doorsnee 100 bliksemstralen voorkomen. Het Oriëntalisch Institu ut te Chicago heeft op grond van de laatste navorschingeD, een model van den toren van Babel laten makep, die 92 Meter hoog ge weest moet zyn, dus nog geen vierde zoo hoog als de »Enopire State-Buildingc een kantoor gebouw te New-York. Werkloozen mogen niet huwen. Volgens een besluit van het arbeidsgerechtshof te Duisburg, mogen werkloozen, die geen on middellijke vooruitzichten opwerk hebben, niet in het huwelijk treden. Het Hof is van oordeel, dat de werklooze hierdoor foont weinig verantwoordelijkheidsge voel te bezitten ten opzichte van staat en familie. Dit besluit werd genomen, toen een werklooze, die lOmark ondersteuning genoot, trouwde en den toeslag van 5 mark voor gehuwden vroeg, welke echter werd geweigerd. Prinselijk sollicitant, De kleinzoon van den koning van Zweden, Lennart Bernadotte, heeft gesolliciteerd naar ae be trekking van omroeper bij de Zweedsche omroep maatschappij, Hij is een van de 100 sollicitanten naar deze betrekking» Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat met ingang van 6 Februari 193,3 slechts éénmaal per week zal geschieden en wel als volgt des Donderdags in de straten Stationstraat, Emmaslraat, Nieu- wendijk, Oudenweg, Nieuwslraat, Buitenweg, Arme.idijk, Markt,Zee straat, Kaaiwal en z.g. Plaatje" des Vrijdags in de overige straten. Axel, den 21 Jan. 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Aanbevelend, - ö***- Notaris FANOY te Axel, zal op des namiddags 3 uur te Ter- neuzen in het hotel „CENTRAAL" Markt verkoopen 1. ten verzoeke van den heer MAR. VERHELST te Terneuzen KOOP 1. V Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van bijna 67 jaar. Uit aller naam* Wed. C. WITTE— Speelman. Axel, 27 Januari 1933. te Terneuzen, staande in Bontepolder, be- KERKVOOGDEN der Ned. Herv. Kerk te AXEL roepen sollicitanten op voor de betrekking van per 1 April 1933. Jaarwedde f200,Zekerheidstelling ver plicht groot f800. Stukken in te zenden vóór 11 Febrnari a. s. bij den President- Kerkvoogd, dhr. A. VAN HOEVE, Sassing, alwaar ook nadere in lichtingen zijn te verkrijgen. op Vrijdag 3 Februari om 7 uur bij den heer J. J. DE LOZANNE, Hotel „Het Gulden Vlies". Opkomst zeer gewenscht. HET BESTUUR. Tijdens de vergadering bestaat gelegenheid zich als lid op te geven. staande in den Buitenweg Te bevragen bij J DE VISSER, Nieuwendijk I 80, Axel. EN Aanbevelend, kad. sectie Hr no. 234, groot 5.07.60 H.A. (11 gem. 117 roe den). KOOP 2. naast koop 1, kad. sectie G. no. 1981, groot 1.19.10 H.A. (2 gem. 202 roeden). Boomprijs f 375. De gebouwen te aanvaarden uiterlijk 1 Mei a.s. al het overige terstond bij de betaling. Betalen18 Maart a.s. 2. ten verzoeke van de ER VEN van dhr. ABR. WIELAND EEN PARTIJ te Terneuzen, Bontepolder, nabij koop 1, kadaster sectie H no. 157 groot 3 98.70 H.A. (8 gem. 284 roeden), te veilen in 2 per- ceelen. Veihuurd aan dhr. M. de Regt tot rooven oogst 1936 voor f 447 per jaar. Betalen 18 Maart a.s. met goede kwaliteit GROND. Na verkoop kan teruggepacht worden. Geen makelaars. Brieven onder letter B bureau van dit blad. Notaris E. B DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten verzoeke van zijn Principaal krachtens artikel 1223 B. W. op nam. 2VS uur in het Hotel De Appel van den Heer C. P. de Regt te Zaamslag, openbaar verkoopen Een Ontvangen Walstraat C 33. Inlichtingen te bekomen bij L. KQSTERt H 59, Buitenweg» bestaande uit in den Zaamslagpolder, gemeente Zaamslag, kadaster sectie F, nos. 68, 68bis, 129, 129bis, 130, 131, 132, 134, 137, 1096, 2234, 145bis, 2396, 2398, 2400, 1095, 2827, 2830, 2831 en 2859, samen groot 12,09,26 H.A, eigendom van- en in gebruik bij Mej. de Wed.J.L. Riemens Dekker en Kinderen. Aanvaarding bij betaling koop som 1 Maart 1933. Nadere Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apothekers en Drogisten. ijfs Ti» -V.-

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3