AANBESTEDING. 12 zware Caaadaboomen WiDkeliersvereeDigiDg „Eendracht maakt lacht" groote partijen Goederen, C. B. ANTHEUNIS - Tel. 81. ~7rtïker^~5e~Lid Winkelsluitingswet. b ij a f s 1 a g op Dinsdag 24 en Woensdag 25 Januari, Pectoral Dulcy Siroop per llescb f 1.10 Mirel Siroop per toll f 1.10 Droser Siroop per fteseti f0.75 Siroop van Zuster Marie per flesch f 0.75 Thymobromsiroop per flesch f 1.05 Dragees Garphyl per doos f 0.50 Bronchosthee per f 0.50 Bekendmakingen. Het bouwen van een SLACHT HUIS aan de Prins Maurits- straat, alhier Advertentiën. Bij inschrijving te koop: TE AXEL. Alles contante betaling. Bij alle partijen is één koop gratis. Een reeks uitstekende en bijzonder goedwerkende middelen bij chronische longaandoeningen hoestenz. Pop in beslag genomen. Do rijksveldwachter te Weesp heeft bij een tweetal winkeliers in die gemeente een pop in beslag genomen, welk speeltuig op zichzelf heel onschuldig was, maar de wijze waarop die pop eigendom van anderen koD wordeD, was, aldus de Tel., niet in overeenstemming met de be palingen der Loterywet. Door een firma te Apeldoorn was by de bewuste winkeliers een pop geplaatst, en bet publiek moest den naam van die pop raden. Er was ten lijst met 36 meis jesnamen, waaruit men keuB had. Doch gegadigden moes ten twee pakjes puddingpoeder koopen, alvorens zy hun naam achter een der 36' meisjesnamen mochten pUatseD, zoodat voor iedere pop 72 pakjes pudding poeder verkocht moesten wor den, alvorens de pop kon wor den toegewezen. Door een en ander was de Loterij wet overtreden, zoodat de ryksveldwacht niet alleen de poppen, maar ook de verzegelde enveloppe, waarin zich de raad selachtige naam bevond, alsmede eenige pakjes puddingpoeder in beslag nam. De 26-jarige J. W., woon achtig te LoeneD, gemeente Apeldoorn, sprong ter hoogte van zijn woning, uit een rijdende autobus. Hij kwam ernstig te vallen en is na een zware her senschudding en een schedel breuk overleden. Het zwakke geslacht De bewoners van een huis in de rue Rochechouart te Parys, wer den 'snaerts tegen twee uur wakker door een hevig rumoer in de kamer, bewoond door het echtpaar Le Gal). De stemmen klonken steed luider en hooger tot plotseling het rinkelen van glas een eind maakte aan het la waai. Men drong de kamer bin nen en vond* Le Gall op den vloer liggen met zware snij won den aan het hoofd. Zyn echtge noote had, in haar drift, een flesch opgenomen en deze, bij wyze van knots, op het hoofd van baar man doen neerkomen. De man werd onverwijld naar een ziekenhuis vervoerd. Hier constateerde men, dat de toege brachte verwondingen levensge vaarlijk waren. Rijke bedelaars De politie te Praag (Tsjecho-Slowakije) heeft speciale maatregelen getrol fan ter bestrijding van de bede lary. Het is namelijk gebleken, dat verscheidene personen hun betrekking hebben opgezegd om bedelaar te worden, waarmede zy meer kunnen verdienen. De zer dagen is een bedelende man gearresteerd, die in het bezit bleek te zyn van 'n spaarbank boekje waarop byna 80.^00 gul den stond. Een andere bedelaar bleek in het bezit te zyn van 20 000 gulden, welk bedrag hy met bedelen had .verdiend". By hun verhoor door de poli tie verklaarden eenige andere be delaars, dat zy door slechts een paar uur in de straten te .wer ken", 10 tot 15 gulden ontvingen. BergUorüng De bergstor- ting, by de zoogenaamde Linter- ne Rochecorbon, by Vouvray (Fr.), is van ernsliger aard ge weest, dan de eerste berichten dedeD vermoeden. Een rotsmassa van niet minder dan 18000 ton is naar omlaag gestort en heeft 4 huizen geheel vernield. Behalve de reeds gemelde drie dooden, zyn 10 personen ernstig gewond. Aangezien men een nieuwe bergstorting vreest, moes ten nog twee huizen worden ont ruimd. De bewoners der vernielde huizen waren reeds door het voortdurend afbrokkelen van stukken rots gewaarschuwd, toen plotseling met donderend geraas een gedeelte van den berg los scheurde en een deel van de villawijk in een grooten puin hoop veranderde. In een der huizen werd een 50-jarige keukenmeid b(j eeu open baard verrast, De ongeluk kige verbrandde levend, Gemeld wordt dat uitdepuin- hoopen van eeD btr'i de brand weerlieden laogen iijd het steu nen hoorden van den 70 jarigen eigenaar, die wanhopig zijn zoon riep, die als brandmeester aan het reddingswerk deelnam. Na geruimen tijd te hebben gewerkt, kon men den ouden man bet ei ken, doch hij bleek toen reeds den geest te hebben gegeveD. Ein 60-jarige vrouw, die on der de puinhoopen van haar huis was bedolven, antwoordde nog een uur lang op het roepen van de brandweer, doch ook voor haar kwam de redding te laat. Een der gewonde vrouwen is in het ziekenhuis krankzinnig geworden. Geluk by het ongeluk had slechts een kindermeisje, dat met een zuigeling op den arm door een scheur in den muur van het huis werd geslin gerd en zonder zich ernstig te bezeeren op een op eenige me ters afstand gelegen terras te recht kwam. Ook het kind kwam er zonder letsel af. 77 jarige vrouic vermoord - Uit Béthuue (Fr) wordt gemeld, dat by het naburige Beuvry-les- Béthune een vreeselijke misdaad is gepleegd. In een huisje op een halven kilometer afstand van alle andere woningen, woonde de 77- jarige weduwe Dubois. Met het oog op haar hoogen leeftijd en de vele inbraken en andere misdrij ven, die den laatsten tijd in de omgeving hadden plaats gehad, ging de oude vrouw eiken nacht slapen ten huize van haar schoon zoon, den landbouwer Daucby, te Fouret. Toen de vrouw 's avonds laat Diet, zooals zij gewoon was, kwam opdagen, werd Daucby oDgerust en begaf zich Daar de woning bij Beuvry. Zoodra hij binnen kwam, zag bij een afschuwelijk tooneel. De oude vrouw lag in een groote plas bloed, op den vloerhaar hoofd was verbrij zeld. De man waarschuwde on middellijk de politie en uit het onderzoek bleek, dat een inbre ker de ongelukkige vrouw, met een bijl bad afgemaakt. De be bloede bijl werd in een greppel by de woning gevonden. Diefstal is de beweegreden voor deze gruwelijke daad geweest. Do weduwe nam altijd haar spaar duitjes ongeveer 6030 francs in haar tasch mee. De moor denaar is vermoedelijk goed op de hoogte geweest met het doen en laten van zijn slachtoffer. Tot dusver ontbreekt elk spoor in deze droevige gebeurtenis. Een dikke arrestant Te Cleveland (Am.) werd een zeke re Barry by het drinken van bier op .heeterdaad" betrapt en gearresteerd. By weegt 400 pond en de omvang van zijn buik be draagt 1 M. 65 Dat leverde ze kere moeilijkheden op. Er was geen denken aan, dat men hem in den gevangeniswagen kreeg Een vrachtauto kwam er aan te pas. Op het politiebureau bleken alle deuren te smal te zyn, zoo dat Barry op een bank in een dienstvertrek moest overnachten. Den volgenden morgen kwam hy voor den politierechter en ontkende bier te hebben gedron ken. Men gaf er de voorkeur aaD hem te geiooven en den lastigen gevangene op vrye voeten te stellen. Overval in Restaurant Een brutale rootoverval heeft in den Dacht van Zondag op Maandag plaats gehad in het Monseigneur Restaurant in Piccadilly (Londen). Tegen kwart vóór een werd de cass ère Mrs. Neville, terwijl zy bezig was het gedurende den Zondag ontvangen geld in de sate op te bergeD, door eeDige kerels een laken over het hoofd gewor pen. De nachtwaker spoDg toe, maar werd bewusteloos geslagen en Mrs. Neville werd daarna op den vloer geworpen en gebonden met servetten. Zy kon niet om hulp roepen, daar haar een prop in den mond wa3 geduwd. De bandieten maakten zich uit de voelen met een zak geld, inhou dende ongeveer 8000 gulden. De caiss'ère wist zich vrij ipoedig los te Werken en bracht den nachtwaker bij. Deze waar schuwde de politie, maar de mo vers waren spoorloos verdwenen. Nieuwe tarwesoort In de noordelijke s reken van Rusland wil men een nieuwe tarwesoort uitzaaien, welke is gekweekt door het instituut voor planten teelt. Zij moet bijzonder goed be stand zijn tegen vorst en buiten gewoon snel rijpen, n.l. in 75 dagen, terwijl het nog mogelijk is dit te bekorten tot 45 dagen. Genoemd instituut ontwikkelt een groote activiteit. Het be schikt over een veertiental proef velden, varieerend tusschen 700 en 3000 hectare en 1600 botanici wyden zich aan het onderzoek. Herhaaldelijk worden expedi- tie's uitgezonden tot hit zoeken van nieuwe plantensoorten. Zoo heeft men in Zuid-Amerika 13 Dieuwe aardappelsoorten ontdekt, welke tot dusver onbekend waren en waarvan eenige zeer goed bestand bleken tegen vorst. Ver leden jaar doorstonden soorten te Leningrad een koude van 5 graden onder nul, terwijl gewo ne soorten reeds by 1 graad vorst bevriezen. Burgemeester en Wethouders van AXEL, zullen trachten aan te besteden onder de AXELSCHE AANNEMERS: in 5 perceelen afzonderlijk of gecombineerd. a. Metselwerk en grondwerk. b. Timmerwerk en ijzerwerk. c. Lood- en zinkwerk. d. Glas- en verfwerk. e. Aanleg van de elecfrische installatie. Bestek met teekening vanaf heden verkrijgbaar ter Gemeente- Secretarie tegen betaling van f2 50. Bij inlevering op den dag van aanbesteding wordt voor ieder stel, mits in behoorlijke staat, een restitutie betaald van f150. Inschrijvingsbiljetten worden vrachtvrij ingewacht bij den Bur gemeester vóór of op 30 Januari a.s, tot 5 uur nm. Opening der biljetten zal ge schieden in het openbaar op de Raadzaal op Dinsdag 31 Jan. as Axel, 20 Januari 1933. De Burgemeester, BLOK. De Secretaiis, MARIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat het slultlnasuur voor het lokaal waar de vendu zal worden ge houden door de Winkeliersver- eeniging „Eendracht maakt Macht" op 24 en 25 Januari 1933, overeenkomstig artikel 9, 5e Lid der Winkelsluitingswet hebben bepaald op 10 uur des na middags. AXEL, 17 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. staande op het terrein der Voet balvereniging „Axel". Betaling bij de toewijzing. Inschrijvings biljetten in te leveren tot en met Zaterdag 28 Januari bij den Secretaris J D. FREEKEN- HORST, Julianastraat 112, Axel. De kooper moet zorg dragen, dat de boomen vóór 1 Maart a.s. van het terrein verwijderd zijn. telkens van af half twee tot tien uur, ten overstaan van Notaris Fanoy in de Zondagschool, van a'sMeubels, Manufacturen, Tapijten, Heeren- en Dames modes, Werkmansgoederen, Schrijfbehoeften, Electrische- en Radio-artikelen, Waschmachines, Foto artikelen, Sigaren, Sigaretten, Tabak, Galanterieën, Lederwaren, Gereedschappen, Rijwielonderdeelen, enz., enz. De goederen zijn direct voor rekening van den kooper en moeten op den dag van de verkooping geruimd zijn. De goederen zijn te bezichtigen van af voormiddags 10 uur. Kinderen beneden 15 jaar worden niet toegelaten. Bij longaandoening, zoowel accute als chro nische, waarbij hoest het overheerschend symp toom is Bij chronische longaandoeningen gepaard gaande met overvloedige afscheidingen, speciaal van teringachtigen aard en bronchitis. Bij hoest en verwaarloosde verkoudheid bij kinderen, een borstsiroop met beproefde eigen schappen. Bij hoest en verkoudheid bij. zuigelingen, de eenige kalmte gevende Bij kinkhoest Bij aandoeningen van mond, keel en strotten hoofd, zooals: keelpijn, heeschheid, keelontste king, tandvleeschontsteking, ontsteking der stem banden, het beste ontsmettend en pijnstillend middel Bij verkoudheden, catarrhus, bronchitis en alle aandoeningen van longen en luchtpijpen, voor hen die het gebruik van kruiden prefereeren boven andere middelen een hoeststillende, ver zachtende sn aromatische kruidenthee, bevattende siliciumhoudende planten, welke volgens de jong ste onderzoekingen en ervaringen voor de genees kunde hebben aangetoond, dat een kuur met deze kruiden een van de meest radicale behandelingen is voor de borstaandoeningen. Deze kruiden hebben tevens bewezen, zeer sterk de vorming van de kleurlooze bloedlichaampjes in de hand te werken. Voor AXEL en omgeving verkrijgbaar b(J

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3