Wilhelmina de Feijter, Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Aangifte van Hengsten. Advertentiën. als werkverschaffingsobject en met rijkssteun uit te voeren, een en ander onder de noodige ga rantie, terwijl de gemeente ver der om het behoud van het vliegveld voor een aantal jaren te verzekeren het vergroote vliegveld ter groote van pl m. 30 H.A. zal huren vo_>r zes jaar met mogelijkheid van verlenging en optie van koop, voor de som ma van f 1000 per jaar, onder voorwaarde, dat door de mede belanghebbenden gemeenten, V.V.V.'s, K. van K. en anderen, een bijdrage in de jaarlijksche hnur wordt verleen. Zierikzee stond een bijdrage van f 250 toe. Met laatste woord is thans aan de overige gemeen ten, V.V.V.'s en verdere belang hebbenden en belangstellende i in de Zeiuwsche luchtlijn op Schouwen en Duiveland. Het vliegveld zal in de eerst volgende jaren door de gemeente Haamstede worden geëxploiteerd. Tabaksbelasting. Houders eener tabaksvergun ning worden er aan herinnerd, dat het bedrijfsvergunningsrecht ad f5 vóór 20 Januari a.s. onder medeneming der vergunning ten ontvangkantore voldaan moet wor den, ter voorkoming van vervol- gingskosten. De Minister van Waterstaat heeft ingetrokken met wijziging van een vroegere beschikking weg no. 60, Rijkswegenplan 1932, gedeelte Hulst—Belgische grens, zich uitstrekkende var. de grens tot 58 M. bezuiden den spoor wegovergang te Hulst, ingedeeld in de eerste klasse. In België gearresteerd. De politie te Brussel heeft aangehouden en in afwachting van zijn uitlevering aan de Ne- derlandsche Regeering in arrest gesteld zekeren j L die er van verdacht wordt in Maart van het vorig jaar ten nadeele van zijn vader, wonende te Qroede een bedrag van ongeveer f 1200 aan bankpapier en f3000 aan Ne- derlandsche Staatspapieren te hebben ontvreemd. Hij zou met een valschen sleutel de secretarie hebben geopend en het geld daaruit hebben genomen. M. Crt. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Axel en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Dec. ingelegd f20172.74, terugbetaald f 18415.08. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4666. Gevonden. Een rijwielbelastinginerk. Adr. v. d. Berge, P. Paulusstr. In intiemen kring van Kerke- raad, Commissie van Bijstanden den predikant is Woensdagavond op zeer bescheiden wijze het feit herdacht, dat het Hervormd dia coniehuis „Zorgvliet" alhier 10 jaar bestaat. Natuurlijk viel den oudjes een heerlijke tractatie ten deel en tijdens de samenkomst was het voor de aanwezigen een waren feestavond, door de hartelijke wijze waarop Ds. van Oeveren de verzoigJen zoowel als ver zorgers en allen die aanwezig waren, toesprak. Ten einde misverstand te voor komen, diene vermeld, dat het hier niet gold een algemeene her denking, maar meer een samen komst om den ouden van dagen in „Zorgvliet" een gezelligen avond te verschaffen, waarin men dan ook naar wensch is geslaagd. In verband met de beschik king van den Minister van Oorlog waarbij het orgaan „Kerk en Vre de" verboden wordt in alle ka zernes, is tegen den hoofdredac teur, ds. J. B. T. Hugenholtz te Ammerstol een klacht ingediend door O. Costerus bij het Prov. Kerkbestuur van Zuid Holland. Deze aanklacht is gegrond op art. 2 van het alg, reglement. Verzocht wordt aan ds. Hugen holtz te gelasten onmiddellijk te forgen, dat zijn blad weer door den Minister van de zwarte lijst worde afgevoerd of anders hem op grond van art 2 uit het ambt te ontzetten. Predikbeurten te Axel. Voorm. 91 ure Ds. van Omveren. Nam. 2 Dezelfde. Qeref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Qeref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Cat. Zond. 43. Dezelfde. De rechtbank te Middelburg gelastte de invrijheidsstelling van J. J., 28 jaar, bankwerker te Axel, thans in voorarrest als verdacht van diefstal. Vrouw gewurgd. Te 'a Gravenhage heeft zich bij de politie de 25 jarige kleermaker N. J. R. gemeld, die in hoogst zanuwachtigen toestand mede deelde, dat hy zijn kostjuffrouw de 42 jarige mejuffrouw C. E. Blersch in de Schevcningsche Boscbjes had vermoord. Inderdaad werd het lyk van de vermoorde vrouw aangetrof fen. De dader had met een hals doek zijn slachtoffer geworgd. Bij het verhoor vertelde hij, dat hij woonde bij de gezusters Blerrch. De dader beweerde, dat mej. C. E. B. zich telkens weer te buiten ging aan drank misbruik, hetgeen vooral haar zuster groote zorg baarde. Tel kens ontstond daarover groote ruzie, waarvan R. steeds getuige was. Dit was ook nu weer in den loop van den Zondag het geval. R. heeft mej. C. E. B. voorgesteld met hem een wan deling te maken. Er is een he vige woordenwisseling ontstaan, waarby tenslotte R. de juffrouw heeft geworgd. Dood onder de auto De brugwachter H. K. te Meppel Is dood onder een auto gevonden. Omstreeks kwart voor twaalf ontdekte een surveilleerend agent van politie, dat er nog licht brandde in die garage. H(j ging kijken en vond een auto met draaieoden moter, waar iemand onder lag. Hij riep hem toe en toen hij den man aanpakte, kwam hy tot de ontdekking, dat er iets niet in orde was. Direct werd een geneesheer gewaarschuwd, die constateerde, dat de dood reeds was ingetreden. K. schynt het slachtoffer le zyn geworded van giftige uit laatgassen. Een der banden van den door hem gebruikten wagen was lek en hij schynt bezig ge weest te zijn, dezen te verwis selen, De wagen stond op een crick en de moter bleet door draaien, omdat hy niet gemak kelijk aanslaat. K. was 28 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. Drift een slechte raadgeefster Hoe verkeert het is in drilt te handelen, leert weder het vol gend geval. Op Meerzorg was een Cai- neesche winkelier, Tjin A-Sang (meer hekend als Harry) ge trouwd met de aangenomen dochter van deD timmerman Do- ris Roomer. Daar de timmerman werkeloos was, plaatste zyn schoonzoon hem io den winkel, tevens pellery. Op een gegeven oogenblik viel het den zoon op, dat te veel crediet werd gege ven voor het pellen. H(j maan de zijn schoonvader auD, om te trachten den achterstand in te halen. Deze antwoordde driftig: of hij soms een geweer moest nemen om de menschen te dwin gen te betalen. Van het eeae woord kwam het ander, en op een gegeven oogenblik greep Roomer #en gewicht en wierp dit zyn schoonzoon naar het hoofd. De getroffene viel, werd verbonden, doob voelde zich vol gende dagen zoo wel, dat hy de politie, die kwam voor onder zoek van de zaak, toevoegde het is niets, een kleine ruzie onder familie, maar geen zaak voor het gerecht. Zoowat een week Da de ver wonding kwam echter plotseling hooge koorts opzetten en in het eind van de week daarna be zweek de verwonde. De justitie eischto het lyk op en een gerechterlijke sectie vond plaats. Hat onderzoek was nog niet afgeloopeD, meldt De West. Roomer staat gunstig bekend. De verslagene was 36 jaren. Ml JNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten Een Nederlandsch zeeman, Alb. Nieuwland, is deze week te Newcastle on Tyne veroor deeld tot een boete wegens over treding van de Vreemdelingen wet. Hy was te Hartlepool af gedankt, en alleen op voorwaar de, dat hij per eerste gelegen heid naar Rotterdam zou terug- keeren, was hem verlof gegeveD aan land te gaan. Vier dagen later was hij Dog steeds niet vertrokken, waarop de autori teiten tot zyn arrestatie overgin gen. Volgens een mededeeling van de politie werd een groote hoeveelheid communistische lec tuur in zyn koffer gevonden. Zijn vader doodgeschoten Pritz Mennicke, een jager te flalle (Dtl) wilde ook zijn zoon tot jager opvoeden. Hij was dan ook gewoon den jongen zijn ge weer te laten schoonmaken. Za terdag was hij laat in den nacbt terug gekomen van de jacht en naar gewoonte had by zijn ge weer aan zijn zoon gegeven om schoon te maken. PlotseliDg ging een schot af, dat den vader trof. Het bleek, dat Meonitoke by vergissing nog 'n schot in het geweer had laten zitten. Hij werd zoo zwaar gewond, dat hij kort daarop overleed. Echtdaar vermoord De bejaarde echtlieden Michaud, te Aile8-Bains (Pr.), die de eerste étage van huo villa bewoonden, terwyl de benedenverdieping be woond werd door het echtpaar Novel, verkochten onlangs dit buis aan hun medebewoners, tegen een lyfrente van 9000 fr. Toen Novel de helft van den eersten termyn betaald had, vatte hij het plan op, de oude menschen uit den weg te ruimen, Hy wist hen naar een schuur te lokken en doode beide in koelen bloede. Een van de attracties van de wereldtentoonstelling, die dit jaar te Chicago zal worden ge opend, is een huis, dat geheel vervaardigd is van geperst pa pier. Alle meubelen in het huis, het vaatwerk, de vorken en messen en zelts de kleeaen op den vloer zullen van papier ge maakt worden. Een ander attractie zal een automobiel zyn die, met uitzon dering van negen vitale deelen, geheel van glas vervaardigd is. Men heelt dit gedaan om aan te toonen, boe het binnenste van den auto er uit ziet. Uitkomst voor blinden Na een studie vao zeven jaar en tallooze experimenten is de be kende Amerikaansche oogarts, dr. William Feinbloom te Chica go, er in geslaagd een bril te coastrueeren, die personeD, wier gezichtsvermogen slechts 2 pro cent van het normale bedraagt, en die vroeger als geheel blind werden beschouwd, in staatstelt alles gewoon te kunnen waar nemen. Deze nieuwe bril bestaat uit drie telescopische glazen voor ieder oog en kan als een gewo ne bril gedragen worden. Dokter Feiabloom heeft zjju uitvinding uiteengezet voor de American Academy of Optomet i ry en in optische kringen wordt aan zyn uitvinding grootbelang gehecht, daar hierdoor 40 pet. van de blinden in Amerika weer zullen kunnen zien. Treurig. Een geheimzin nige gebeurtenis levert te Ant werpen stof voor het gesprek van den dag. Het pas gehuwde paar de 30-jarige Juencke en zijn 29- jarige echtgenoote had Za terdag te Borgerhout een etage in de rue Aux Pommes be trokken. De moeder der jonge vrouw, had geholpen bij de inrichting en na met haar kinderen het middagmaal te hebben gebruikt, was zij 's avonds naar hui» gegaan. Zy had afgesproken dat de jongelui den volgenden dag Nieuwjaar de ouders te Deurne zouden komen bezoeken. Toen dien dag niemand kwam opdageD, werd men engerust en ging mevrouw Juencke's broer eens poolshoogte nemen. Hij klopte op de deur, riep en schreeuwde tenslotte, maar niet het minste geluid van binnen drong tot hem door. Wanhopig, en na op alle mogelijke maoie ren geprobeerd te hebben om gehoor te krijgen, wist hy niet anders te doen dan het slot te forceeren. Hy vond Juencke en diens vrouw onbewegelyk te bed lig gen. Al zijn pogingen om hen te wekken, richtten niets uit. Toen riep hy de hulp in van een dokter in de buurt, die overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk achtte. De justitie is met de zaak in ken nis gesteld en de slaapksmer is verzegeld. Later zijn beide meEschen overleden, zonder tot bewustzyn te zijn gekomen. Menvernocedt, dat ze verdoovende middelen hadden ingenomen, wegeDstotaal gemis aan inkomsten. De man was chemicus. Op een spoorwegovergang in de buurt van Troyes (Pr.), heett Dinsdag een ernstig ver keersongeluk plaats gehad. Een railwagen kwam in botsing met een personenauto. Beide wagens stortten in een afgrond. Twee inzittenden van den personen wagen waren op slag dood, ter wyl een derde ernstige verwon dingen opliep. Van de zeven per sonen die in den rail wagen zaten werden eveneens twee gewond. Ontzettend familiedrama.. Een ontzettend familiedrama, dat vjjf personen het leven heeft ge kost, heeft zich afgespeeld in een villa te Versailles. Daar woonde een notaris met zijn vrouw, zijn schoonmoeder en zyn beide kinderen. De vrouw van den notaris die reads sinds eenigen tyd zwaarmoedig was, begaf zich 's ochtends naar den kelder, waar haar man de verwarming verzorgde. Zonder een woord te zeggen, doodde ze hem door een schot in het hoofd, ging vervol gens naar de slaapkamer van haar moeder en joeg deze even eens een kogel in het hootd. Na dat zij haar jongste kind ver moord had, schoot zy haar tien jarig zoontje dood. Hierna schreef zij een afscheidsbrief aan de nabestaanden en sloeg de hand aan zich zelf. Toen de po litie ter plaatse verscheen, ver toonde geen der slachtoffers nog eenig toeken van leven. In het centrum van Buenos Aires hebben bandieten opnieuw een driesten overval proboeren te plegen op een bankinstelling. Verscheidene met revolvers be wapende personen zijo plotseling de kassiersruimte binnengedron gen. Tusschen de indringers en de bankbedienden ontspon zich een vuurgevecht, waarby twee personen werden gedood en een gewond. Het is den bankbedien den gelukt de roovers te verja gen zonder dat deze er in slaag den eenig geld mede te nemen. Wanhoop, Te Wittenau, een voorstadje van Barljjo, heeft een bloedig drama plaats gehad, waarsan tweo peraoneü t n cf ter vielen. De 49 jarige koop man Dessin werd in deu tuin van zyn huis, opgehangen aan een boom en met een schot in het hart, dood aangetroffen. In het huis lag zijn 20-jarige zoon met een schot in het hoofd dood te bed. Diens 13-jarige broeder lag zwaar gewond in het bed zijner ouders. Mevrouw Dessin werd in de keuken by een ge opende gaskraan gevonden. Zij was er ernstig aan toe. Naar het onderzoek beeft uit gewezen, heeft de vader do schoten op zijn zoons gelost en daarna zichzelf opgehangen en doodgeschoten. Naar verluidt, zou zijn zaak failliet verklaard worden. Gedurende de maand Dec. 1932. Hengstdijk. Ondertrouwd. 15. C. Verscbueren, 28 j. en E. Kerckhaert, 28 j. Geboren. 11. Josephus, z. van P. Lauret en R. de Boij. Koewacht, Gehuwd. 28. Jo annes Kips, 35 j wedD. od Irma Tan Remoortere, 24 j. Geboren. 13. Eduarda en Paul, d. en z. van J. C. Megroot en M. H. Mannens. 19. Andrea, d. van F. L. Breijaert en E M. Velleman. Overleden. 1. Edmond Ver- mandel, 81 j wedn. van Stepha- nia Hamerlinek. 17. Josephus Verket, 87 j., wedn. van Virge- nie van Overloop. Philippine. Geboren. 19. Peul, z. van Cornells Wiskerke en' Adriana Forra. 20. Magdalen», d. van Marcel en Irma Wijne. 29. Jan, z. van Jan Sehieman en Jozina Dees. Overleden. 27. Johanna van de Bilt, 45 j., echtg. yan Edmundus Dumoleijn, Westdorpe. Gehuwd 29. Gu- staaf Laureijs, 26 j. en Marga- retha de Smaele, 22 j. Geboren. 2. Antonius, z. van Emile Adam en Maria Goethals. 9. Hendrik, z. van Gilles't Gilde en Jozina Harte. 16. Antoine, z. van Franciscus van Waes en Elvira Lammens. 18. Ria, d. van Maurice v. Hecke en Irena Buijsse. Overleden. 3. Willy Goethals, 3 m., z. van Alphonsus en Leo- narda van Vooren. 18 Rosalia Iogels, 62 j., echtg. van Cyrillus van Hecke. Zaiddorpe. Oodertreuwd. 24. Remi Migon, 23 j. en Alice van de Vyver, 23 j. Gehuwd. 28. Gustave Bracke, 24 j. en Irma Dbaene, 18 j. GeboreD. 16. Paula, d. van Philemon Wijngaerd en Maria de Block. De Burgemeester van AXF.L noodigt, ingevolge artikel 23 der Paardenwet van 1918 (Staatsblad no. 419) eigenaars of houders van een tweejarigen of ouderen hengst uit, om hiervan vóór den 1 Fe bruari a.s. aangifte te doen ter Secretarie dezer Gemeente. Axel, 3 Januari 1933. De Burgemeester van Axel, BLOK. Vs Heden overleed tot onze diepe droefheid plot- seli >g onze geliefde Echt genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 74 jaar en bijna 5 maanden. ADR. ROTTIER en Kinderen. Axel, 13 Januari 1933. Algemeene kennisgeving ZONDAG 15 JANUARI 1933. Ned. Herv. Kerk. Nam. 2

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3