Puike DRIEKROPPERS „GUELECT. Bouw- en Weiland 4. Het Woonhnis 5. De partij Bouwland, L. MANGOLD Kerkdreef. OPRUIMING Haard-Kachels en Buis-Kachels. Zijt verkonden? Weistaken en Schelfbalken Sparren, Boonkodden en Rniters, 1. De Hofstede Bouwterrein, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. bij LEV. VERBERKMOES, Jaarvergadering BEKICHT. DONDERDAG 12 JAN. 1933, 3. Den Eigendom van het perceel Westdorpe, Lage prijzen. Ziet étalage. Aanbevelend, ALS BOVEN. allerlei wetenswaardigheden voor het reizend publiek vinden we er aquarellen, foto's en een prac- tische agenda in. De „Eerste Nederlandsche" Verzekering-Maatschappij op het leven en tegen invaliditeit gaf weer een fraaie zak-agenda en een heel duidelijke kalerd.r voor kantoor of werkplaats. Revolver smokkelaars. Op een der onbegaanbare binnen wegen nabij de Belgische grens, onder de gemeente Roosendaal, hebben surveilleerende Rijks ambtenaren uit Roosendaal, twee revolver smokkelaars aangehou den, die in het bezit werden gevonden vao niet minder dan 50 revolvers en 14.000 revolver- patronen, welke frauduleus van België uit waren ingevoerd, aldus de „Msb.". De geheele bezending werd in beslag geno men en de beide smokkelaars, resp. 62 en 26 jaar oud, werden gearresteerd. Ze zjjn van Roo sendaal gevankelijk naar Breda overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie ge steld, die hen in het Huis van Bewaring heeft doen opsluiten. Ernstige aanrijding. Te Wassenaar heeft een ernstige aanrnding plaats gehad. In de richting Leiden reed een paard en wagen bestuurd door N. uit Scheveningen en een luxe-auto bestuurd door den hear K. uit Heemstede. Doordat de bestuurder van de auto zijn lichten doofde voor een hem tegemoet komenden auto bemerkte de heer K. het voor hem rijdende paard en den wagen niet. In volle vaart reed hij achter op den wagen in. Een hevigs botsing volgde. De voerman N. werd van den bok geslingerd en licht gewond. De man werd per auto naar zijn woning overgebracht. Het paard bekwam zoodanige verwondin gen dat het dier moest worden afgemaakt. De wagen werd geheel ver nieldde auto bekwam vrij aanzienlijke schade. De 60 jarige boerenarbei der P. uit Achtwaal (N.-Bris toen hij bij den overweg bij den Belcrumpolder moest stoppen, van zijn flets gevallen. De man bleef onbeweeglijk liggen. Bij geneeskundig onderzoek bleek, dat hij tengevolge van hartver lamming moet zyn overleden. Sabotage Te Rotterdam hoorde de blokwachter van post I bij de spoorwegen eenig lawaai alsof er iets tegen de draden gegooid wa«. Hij waarschuwde den stationschef, die op zijn beurt de politie met het feit in kennis stelde. Bij onderzoek langs den spoorweg vond zij een stuk hout tusschen een wissel geklemd, zoodat deze niet bediend kon worden. Een on derzoek is ingesteld. Belooning bleef uit. Dezer dagen vond de 21-jarige F. Brummert wonende te Weesp, toen hij 's morgens 6 uur naar zijn werk zou gaan, een verze gelden postzak op straat liggen. Hij bracht de waardevolle vondst onmiddellijk naar zijn woniug, waar zjjn moeder haar in be waring nam. Tegen 8 uur ging mej. B naar het postkantoor. Zij hield voor een der ramen van het kantoor den postzak in de hoogte en toen de ambtenaar dit bemerk e, opende hü in aller ijl de deuren van het kantoor en liet mej B binnentreden. Uit den mond van dezen amb tenaar vernam mej B. toen, dat men ten postkantore reeds een paar uur in de grootste onrust verkeerde over den vermisten postzak. De besteller, die de postzakken, welke met den eer- Bten trein van Amsterdam me- dekomen, van het station had gehaald, had verzekerd, dat de zak niet met den trein was meegekomen 1 Het mag wel eenige verwon* tiering wekken, dat de jongeman, die de belangrijke vondst deed, op geen enkele wijze mocht ervaren, dat de tenj^oezorging van den vermis'eu postzak op prijs is gesteld. Een schadepost. Een fa brieksarbeider moest een bedrag van by'na f 70J aan ontvargen contributies afdragen aan den penningme ster van de Neder landsche Vereeniging van Fa brieksarbeiders te Amsterdam. Toen tij ten huize van den penningmees er kwam, bleek dat hij alleen nog eeu zakje met zilvergeld bij zich had, doch dat een enveloppe met 1620 aan bankpapier verdwenen was. De man is per flets van de Mauritslaan naar de Havikslaan aan de overzijde van het Y ge reden en tijdens dezen rit most de enveloppe uit zijn binnenzak zijn gevallen. Nederlmndsche schatgravers, Er bestaan alweer plannen, die, aldus de „Msb." reeds in een vergevorderd stadium van doorvoering zouden verkeeren, om de goudharen ter waarde van 16.000 000, die in het bjj Texel gezoukeD oorlogsschip „Lutine" lagen opgeborgen, door middel van een vernuftig ge construeerd toestel naar boven te halen. Reeds jaren lang zijn er po gingen gedaan om het goudschip te lichten tot heden echter zoDder resultaat. Het sch p wordt bedekt door een laag van naar schatting 12 M. fijn drijf zand. Men is er in geslaagd kleine voorwerpen naar boven te zuigen, waarin de naam van het schip gemerkt stond, zoodat men van de plaats waar het schip ligt, zeker is. Een industrieel uit Gennep zou thans een toestel geconstru eerd hebben, dat inmiddels ook reeds in groote Duitsche werk plaatsen vervaardigd is, waar door het mogelijk moet zijn tot het schip op den zeebodem door te dringen en het goud naar boven te halen. De bedoeling is niet het schip te lichten, maar door middel vau het toestel naar het schip af ie dalen en het goud eenvou dig mee naar boven te nemen. Sportnieuws. Axel—Vlissingen II 3—1. Onze stadgenooten hebben er Zondag voor gezorgd, dat het laatste woord in den strijd om het kampioenschap nog niet is gesproken, door Vlissingen 11, dat nog niet geslagen was, een 31 nederlaag toe te brengen. Laat ons hieraan direct toevoegen, dat deze overwinning volkomen ver diend is, want de Oranjemannen speelden aanmerkelijk beter voet bal dan de Vlissingers, vooral in de eerste helft, toen de bezoekers, met alle respect overigens voor hun capaciteiten, weinig hadden in te brengen en voortdurend tot stug verdedigen werden genood zaakt door de lichte, maar uiterst gevaarlijke Axelsche voorhoede, die ditmaal er af en toe ook stevig op losknalde. Gelukkig was het voor de Vlissingers, dat hun doelverdediger voor zijn moeilijke taak berekend bleek. Een menigte ballen hield hij er uit volgens de regelen der kunst, doch na een kwartier bleek een laag diagonaalschot van den Axelschen rechtsbuiten hem toch te machtig (1 0) De voorhoede der bezoekers zat inmiddels ook niet stil, maar deze kreeg tegen de Axelsche verdediging weinig kans om gevaarlijk te worden. Het liep zoo zachtjes aan naar de rust, toen de Oranjemannen hun positie nog wat veiliger stelden, door den voorsprong tot 2 0 op te voeren, waarbij de Vlissingsche doelman waarschijn lijk door de gladheid een schot van den Axelschen linksbinnen liet glippen. Na de thee waren onze stad genooten weer het eerst aan het woord (figuurlijk gesproken al thans i de Vlissingers waren het letterlijk I) Dit leverde hun echter geen doelpunten op; integendeel, op een gegeven moment liet de uiterst actieve Axelsche linksbin nen een paar Vlissingsche ver dedigers zijn hielen zien en depo neerde no. 3 in het net. Toch gaf Vlissingen zich nog niet ge wonnen een serie gevaarlijke aanvallen volgden, maar thans loonde de Axelsche verdediging, dat zij niet ten onrechte het minste aantal tegenpunten in deze competitie op haar naam heeft. Speciaal de doelverdediger wierp er zich af en toe weer moedig tusschen, tot door een kleine weifeling in de verdediging, Vlis singen den eindstand op 3 1 kon brengen. Indien onze stadgenooten in de drie resteerende wedstrijden dezen vorm weten te handhaven, kan met vertrouwen de eindspuit worden tegemoet gezien. Moed houden, jongens I Gedurende de maand Dec. 1932. Graauw. Geboren. 1 Remy, z. van Petrus Magnus en Maria Par don. 4. Leon, z. van Leonardus Vestiggal en Maria Koster. 10. Jo- han, z. van Lambert Ronken en Angela Buyl. 15. Honoré, z. van Eduardus Lievens en Angelina van Poecke. 27. Johanna, d. van Petrus van Gimst en Mathilde Sponselee. Overleden. 2 Dec. Phelomina Bogaert, 79j.p echtg. van Petrus de Bacbker. Ternenzen. Gehuwd. 8 Dec. Marinus Ollebek, 25 j. en Jo hanna Oppeneer, 22 j. 14 Wil lem Wieland (van Sas van Gent), 27 j. en Maria Geensen, 22 j. 15. Jacob Walhout, 16 j. en Cornelia Scheele, 17 j. 22. Jan van der Peijl, 20-j. en Elizabeth van Hoeve, 23 j. GeboreD. 30 Nov. Carla, d. van Wilhelmus Schute en Maria Sweens. 3 Dec. Pieter, z. van Pa8schier Davidse en Klazina de Jonge. 4. Cornells, z. van Jacobus de Marée en Geertruida Penne. 5. Adriaan, z. van Ro bert van Grenabergen en Theo dora de Doelder. 12. Krijn, z. van Gijsbertu8 Weststrate en Catharina de Baeij. 14. Krijn, z. van Adriaan Scheele en Neeltje van Hoeve. Franciscus, z. van Jan Dooms en Louisa Je Bock. 16. Gilles, z van Willem Elve en Janna Zegers. 21. Levica, d. van Adriaan Hamelink en Frar£oise Pladdet. Dammis, z. van Arie de Jong en Maria Roth. 22. Leendert, z. van Maarten van Dixhoorn en Pie- ternella Dubbeldam. 23 Stepha- nia, d van Pieter van Kouteren en Ceiina Maas. Overleden. 5 Dec. Jacomina Willemsen, 23 jechtg. van Jan Verhelst. Johan de Smidt, 69 j., echtg. van Johanna de Smidt. 12. Adriaan Versluijs, 48 j. echtg. van Antje lbelings. Citalina Dieleman, 76 j., wed. van Francois Elve. 13. Neelfje de Bruijn, 18 j., d. van Adriaan en Kornelia Visser. 20. Christina Mtiller, 7 m., d. van Robert en Katharina Germund. Loop der bevolking. AXEL. Gedurende de maand December 1932 zijn in deze gemeente Ingekomen: Erna Kindt (geb. Aerens) en dochter, zonder beroep, Juliana- straat E 128 van Koewacht. Jozina J. Smies, verpleegster, Buitenweg H 55 van Terneüzen. Corns. P. Hamelink, landbou wersknecht, Zwartenhoek Q 36 van Zaamslag. André van der Sijpt, landbou wersknecht, Kanaal K 28a van Koewacht. Willem J. Rouw en echtgen., arbeider, Magrette N 51 van Zaamslag. Margarete Schmidt, zonder be roep, Pr. Hendrikstr, van Weenen. Meeuwis Penne, monteur, Sas sing Q 2 van N.-O. Indië. Qeertruida de Vos, dienstbode, Pouckenp. M 8 van Zaamslag. Anna Lucia van Hoecke, id., Nieuwstraat Q 45 van Overslag. Francina Geensen, zonder be roep, Nieuwstraat G 71 van 's*Hertogenbosch. Verfrokken Julia C. van Waes, zonder be roep, Juiianastraat E 101 naar St. Jansteen. Leendert Heijnsdijk en echtg., landbouwer, Kanaal K 10 naar Terneüzen. Bern. F. Sturms en echtg., metselaarsknecht, Gentsche Vaart straat C 81 naar Hulst. Wed. B. L. Ysebaert, zonder beroep, Walstr. C 11 naar Gent. Margaretha M. R. v. d. Bilt, dienstbode, Drieschouwen A 29 naar Hulst. Laura C. de Paepe, dienstbode, Noordstr. B 45 naar Eindhoven. Maria P. de Mulder, dienstbode, Stationslr. G 32 naar Graauw (Z.) Mathilde R. de Roos, dienst bode, Nieuwstraat G 45 naar St. Jansteen. Petrus Franc. Orie, bankwerker, Kerkdreef E 8 r.aar Amsterdam. MarktberichtOD AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,— Rogge f 4,a f 4.50 Wintergerst f 5,— a f 6,Zomergerst f 5,a f 6,—. Haver f 4,— a f 5,— Erwten t 7—af 10,Paarden- boonen f 0,a f 0,Duiven- boonen f a f 0,—. Bruinc- boonen f 0,a f 0,Lijn zaad f5, a f8,— Blauwmaan- zaad f 30,a f 32,Groen Vlas f 0,02 a f 0,05. Gebookt Vlas f 0,03 a f ,06 Gezwingeld Vlas f 0,35 a f 0,40, Aardappels f 0,60 a f 0,70. Stroo f 5,a f 7—. Koolzaad faf Mosterdzaad f 0 af 0. Boter f 0,A f 0,Eieren f4,- a f4,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,25 Af 9,75. Rogge f4.a f5,—. Wintergerst f4.— af 5.—. Zomerg. f4.— a f 4 50 Haver f 4. a f 4,50. Erwten f 8. a f 11,50. Paardenboonen f 5.a f 650 Duivenboonen f 6.— a f 750 Witteboonen f 0,a f 0.Bruineboonen f 5.— a f 8 50. Boekweit f a fLijnzaad f 5.— a f 7,—. Blauw Maanzaad f 28. a f36,— Mosterdzaad f a f Groen Vlas f a a Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 A f 0.00. Koolzaad f8 A f 11. Stroo f—Eieren 100 stuks f3,50. Slachtvee aangev. 14, verk. 6. Varkens aangev. 31, verk. 18. Eierveilingstuks fO,— per 100 stuks. te bekomen Oudeweg, AXEL. op DONDERDAG 12 JANUARI, op de bovenzaal van Mej. Wed. G. G1LIJAMSE, 's avonds 8 uur. HET BESTUUR. Van heden af verkrijgbaar aan billijken prijs, in den Baggaert- Castanje van alle lengte, bij W. LAUR. DE WITTE te Klein Sinay en EMIEL CERPENTIER te Klein Sinay, Baggaert. tgMgg1- Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de ERVEN A. GOVAERT, in het café van dhr. R. Kerkhaert te Westdorpe, op nam. 1 unr, verkoopen te Westdorpe, Autrichenpolder, groot 13,82,61 H.A. (31 gem. 8 roe) en een perceelije ERFPACHTSGROND groot 1 A. 42 c.A. 2. De paptij aldaar, groot 3,07,40 H.A. (6 gem. 270 roe) verhuurd aan Joh. Go- vaert tot rooven oogst 1936. C 2599, in erfpacht bij Joh, Go- vaert tot 31 Maart 1971. met daarnaast gelegen perceel Bouwterrein, groot 7 A. 63 c.A. in den Canisvlietpolder, groot 2,92 80 H.A. (6 gem. 171 roe). 6. De perceelen met Bouw- en Weiland aan de Axelsche straat, groot 1,68,07 H.A. (3 gem. 231 roe). Te veilen in perceelen en combinaties. Behoudens 2 en 3 is alles ter stond na betaling te aanvaarden. Betalen: onkosten 18 Januari 1933, koopsom uiterlijk 25 Fe bruari 1933. Kaart en voorwaarden A f0,50 voor het Crisiscomité te West dorpe, te verkrijgen ten kantore van den notaris. Weest dan op Uwe hoede, want een verwaarloosde verkoudheid kan de ernstigste gevolgen hebben en ontaarden in een gevaarlijke Bronchitis. Wacht niet tot het te laat is maar neemt bij de verschijnselen van verkoudheid de alom bekende Balsempillen van Apotheker H. VAN AKEN, Specialist te Selzaete. Apotheker VAN AKEN'S Balsempillen tegen hoest, slijmhoest, hardnekkige verkoudheid, aambor stigheid. Het is een middel, dat nimmer faalt. VAN AKEN'S Balsempillen doen het slijm gemakkelijk loskomen en spoedig verminderen, ze maken de ademhaling regelmatig, den slaap rustig en de stem helder. Bij asthma, kortademigheid en bronchitis geven enkele VAN AKEN'S Balsempillen direct verlichting. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in doosjes van f 1 Importeur: SCHULTE EN THIEME, Postbox 55, Middelburg. i i

Axelsche Courant | 1933 | | pagina 3