Mr. P. VAN EMPEL De WOONHUIS met Mn, £aodbonwinspao, Gevestigd Een Gramofoon Burgerlijke Stand. Advertentiën. De hevigste Hoest, BALSEMPILLEN. Kantoor van W.A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. Op Donderdag 15 December 1932, TE KOOP Een Werkmanswoning, Donderdag 15 December 1932, GEREEDSCHAPPEN INBOEDEL: Radio- en Electro-Technisch Bureau G. J. A. DE JONGE Nooristriit U - Tel, 6! - AXEL Na de officiëele opening werd direct met de spelen begonnen, waarbij natuurlijk de sjoelbak nummer één was, voorts werd gesnuffeld in de aanwezige lec tuur, zoodat er een gezellige toon heeischte, hetgeen nog bevorderd werd door de tractatie van een kop koffie en een flinke doos tabak die door meevoelende per sonen werd verstrekt. Wie verder iets wil schenken aan deze zaak, wendde zich tot de onderstaande adressen Geldelijke giften bij den heer Maris, Secretaris der financiëele commissie, lectuur bij dhr. P. J van Bendegem, secr. der lectuur- comm. en spelen of middelen in natura bij dhr. M. Oggel Jz., secr. der gezelligheids-commissie. Op de 35e Internationale Pluimvee Tentoonstelling gehou den te Utrecht op 9, 10 en 11 Dec. 1.1. behaalde de heer A. van Rijn alhier met 4 ingezonden Hollanders 3 eerste en 1 tweede prijs. Voorwaar een mooi succes, want we twijfelen er niet aan, of hier zullen wel veel en ernstige con currenten geweest zijn. Vrijdag werd op Spui ten verzoeke van de Erven Mar. Goossen door den notaris J. Fa- noy geveild een woonhuisje met erf, groot 60 c.A., aldaar. Kooper werd dhr. Jan Goossen te Spui voor f 405. Kloosterzande. Zondag had de bevestiging en intrede plaats van den nieuwen predikant, Ds; W. G. van der Vliet, eervol ontslagen predikant van de Indische Kerk te Malang, (O. Java.) Des morgens werd hij tot zijn dienstwerk ingeleid door den con sulent Ds. W. C. Hermanides te Hulst, ^die predikte over Jozua 1:9: „Heb ik 't u niet bevolen Wees sterk en heb goeden moed en verschrik niet en ontzet u niet, want de Heer uw God is met u alom waar gij heengaat." Bij 3 punten werd de aandacht der gemeente bepaald, nl.# het goddelijk bevel, de goddelijke bemoediging en de goddelijke beloften. Na het uitspreken van de ze genbede uit het formulier zong de gemeente den bevestigden leeraar toe: Psalm 134:3. Des namiddags deed Ds. v. d. Vliet zijn intrede en sprak over 2 Cor. 5:18b: God heeft ons de bediening der verzoening ge geven. Na de preek hield dominee een toespraak tot verschillende colle ges en personen, waarna Ds. G. van Dis van Zaamslag hem het welkom toeriep namens de classis IJzendijke en den ring Axel. Ds. Hermanides begroette hem namens kerkeraad en keikvoogdij en verzocht de gemeente om bid dende te zingen: Gezang 91 3. „Och dat Uw Geest de leeraar sterk.". Met den consulent waren mede aanwezig Ds. van Dis, Dr. L. J. Cazemier van Terneuzen, en Ds. P. van Oeveren van Axel. Een talrijke schare, waaronder velen uit omliggende plaatsen, vulden het kerkgebouw. Een ouderavond. Evenals verleden jaar werd op Vrijdagavond 9 Dec. door de Chr. Scboolvereeniging te Spui, de ouderavond gevierd. Reeds voor den aanvang was de school geheel bezet. Een rijk programma moest worden afgewerkt. Muziek en een daar toe gevormd zangkoortje wissel den sprekers at en ook voor drachten door meisjes uit de hoogste klasse vielen zeer in den smaak. Mej. v. d. Ree, de onderwy- ïes, hield een beschonwing over het liegen. Zy liet daarin vooral uitkomeD, dat dit euvel voort spruit uit wantrouwen. Zal de opvoeding van kinderen slagen, dan moet er een hartelijk ver trouwen gekweekt worden tus- schen opvoeder en pupil. Alleen dan kan een kind opgevoed worden en tot Jezus geleid Worden. De heer F. Dieleman, lid fan den gemeenteraad alhier, hield zijn toehoord3rs bezig met een uiteenzetting van de wyze, waar op we uaoeten volhouden. In 't bizonder kwam die goede eigenschap Daar voren, door te wyzen op de tegenstellingen en hare gevolgen en bleek het dringend noodig, dat er mannen gekweekt moeten worden, die woord houden. Ook de school kan hiertoe ten zeerste mede werken. In de pauze werd gelegenheid gegeven om het werk der leer lingen uit verschillende vakken te bezichtigen. Het handwerk van de meisjes, als: naaien, breien en borduren oogstte wel verdienden lof van de aanwezi gen, hetgeen bleek uit de uit spraak van een deskundige, die zeide„Zij zullen van^ver moe ten komeD, om dit werk te ver beteren". Voor de besten was er een wedstryd uitgeschreven, waar door de jeugdige ij veraars kans kregen op een prijsje, ter beoor deeling van een commissie, die gaan makkelijke taak had. Het slotwoord werd gesproken door den heer J. Kosten, hoofd der Chr. school te Zaamslag, die enkele gedachten ten beste gaf over het Bijbelwoord „Ziet toe, dat we n;et verliezen, wat wy door arbeiden verkregen, opdat we loon ontvangen mogen". Met ernst wees de spreker er op dat wij in deze tijden zoo licht datgene verliezon kunnen, wat wy ontvangen hebben. Het onderwyzend personeel kan weer met dankbaarheid terugzien op de schoone resul taten die bereikt zijn in de af- geloopen maanden. Na [een woord van daDk aan degenen, die. tot welslagen van dezen ouderavond medewerkten, ein digde de heer Kosten met dank zegging. Kamer van Koophandel. Zaterdag werd te Terneuzen openbare vergadering gehouden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaanderen. Geïnstalleerd werd dhr. W. de Smidt van Breskens, als op volger van dhr. J. A. Risseeuw, te Oostburg, wien enkele woor den van hulde door den voor zitter, dhr. J. A. van Rompu, werden gewyd. Met voldoening werd kenois genomen van de havenplannen. In verband met enkele ver langen ten opzichte van den postdienst zullen desbetreffende verzoeken worden toegezonden. Aan het nationaal comité ter beteugeling van het cadeaustel sel werd f 10 toegezegd. Besloten werd eenige lezingen te doen houden over „moderne wegenbouw" voor gemeente- en polderbesturen, omdat in deze streek wegsverbetering nog hoog noodzakelijk is. In het bijzonder werd ook hier weer gewezen op den weg van Kykuit Daar Abs- dale, waaromtrent de Prov Sta ten en de Minister zullen worden aangeschreven. Als uit te voeren werken door de werkloozen werden genoemd 6nkele werken door de Kamer van Dordrecht, die wil, dat de Staat daarvoor f 30 millioen leent. Hierby werden dan gevoegd de Neuzensche havenwerken en het kanaal Axel-Hulst. Uitvoerig werd gedebatteerd over de wenschelijkheid van het kanalenstelsel Sluis-Axel-Hulst- Graauw in aansluiting op het Belg. spoorwegnet en den Bra- bantschen wal. De Kamer wenschte hierover nog geen uit spraak te doen De begrooting werd vastge steld op f 8922. Predikbeurten te Axel. DONDERDAG 15 DEC. Geref. Gemeente, 's Av. 6 ure Dj. A. Verhagen, van Middelburg. nederlaag geleden. 6—0 toch zijn cijfers, die geen twijfel over laten, welke van beide ploegen de beste is. Zelfs het feit, dat de Boys Zondag slechts met 10 man speelden, doet weinig ter zake, want over het algemeen speelden deze 10 Sassenaren beter voetbal dan de 11, die twee geleden met 5—0 verloren. Onze stadgenooten speelden eerst tegen den ijskouden wind in, doch waren niettemin direct sterker, ofschoon de weinige Sassche aanvallen toch ook niet van gevaar ontbloot waren. Het duurde evenwel geruimen tijd voor de Oranjemannen de leiding namen, die bij de rust tot 2—0 was opgevoerd. In de tweede helft kwam het Axelsche overwicht nog beter uit, maar doelpunten konden voor- loopig niet worden genoteerd. Eerst na 20 minuten werd het uit een strafschop 3-0 en daarna werd de stand geleidelijk tot 6 0 opgevoerd, waarmede ook het einde werd aangekondigd. Tengevolge van den hevigen wind en het harde effectvolle terrein was zuiver spel niet best mogelijk. Toch hebben beide partijen zich aan deze hinderlijke omstandigheden vrij goed aan gepast en wat ook veel zegt, een geanimeerde partij voetbal gespeeld. Sportnieuws. Gedurende de maand Nov. 1332. Holst Ondertrouwd. 25. Al- bertus Schuerman, 26 j. en Bertha Buijsrogge, 28 j Gehuwd. 9. Petrus van Koert, 23 j. en Agnes Malefason, 22 j. 23. Honoré Lust, 29 j en Anna van de Velde, 25 j. Geboren. 1. Iréne, d. van Edmondus Claeys en Adelaide de Koning. 2. Jeltine, d. van Willem Schepman en Aleide Rodenburg. 18. Anna, d. van Johannes Blommaert en Martha Goossens. 20. Gabriella, d. van Franciscus de Block en Emma van Gie8en. 22. Johannes, z. van Petrus Picavet en Augusta Rodrigo. Willem, z. van Jaco bus Elenbaas en Cornelia Streef kerk. 23. Germaine, d. van Jan Lauwereys en Amelia Pissoort 26. Johanna, d. van Josepbus Neve en Josephine Frankevijlle. 27. Yvonne, d. van Joseph Freij- ser en Andrée van Goeije. Her man, z. van Hugo Metsers en Martha van de Velde. Overleden 11. Maria van Hut- fel, 61 j. echtg. van Petrus Blommaert. Augustinus Poppe, 61 jechtg. van Beatrix Blijde- stijn. 14. Maria van Daele, 69 j., echtg. van Josephus Schuer- maD. 24. Cornelis Verwer, 77 j wedn. van Maria Vink. 25. Jo hanna Freyser, 53 j., d. van Petrus en Regina van Duijse. 26 Joseph Heijens, 22 j z. van Johannes en Mathilde de Silva. Axel—Sassche Boys 6—0. Evenals twee weken geleden op eigen terrein, hebben ook Zondag de Sassche Boys in hun uitwedstrijd tegen Axel een'zware Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— f 0,— Rogge f4,—af 5.— Wintergerst f 5,— k f 6,Zomergerst f 5,k f 6,—. Haver f 4,— a f 5,— Erwten f 8, af 11,—. Paarden- boonen f 0,— a f 0,—. Duiven- boonen f 0,— a f 0.—. Bruine- boonen f 5,— a f 8,—. Lijn zaad f 5,— a f 10,—, Blauwmaan- zaad f k f Groen Vlas f 0,02 k f 0,04. Gebookl Vlas f 0,03 a f ,05 Gezwingeld Vlas f 0,35 k f 0,40, Aardappels f 0,50 k f 0,70. Stroo f 7,— k f 10—. Koolzaad f èf Mosterdzaad f k f Boter f 0,a f 0,Eieren f 6,— A f6,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,25 A f 9,75. Rogge f4.— f 5,Wintergerst f4.— èf 5.—. Zotfierg. f4.— a f4.50 Haver f 4.— k f 5,—. Erwten f 8.- ii f 12,—Paardenboonen f 5.— k f 6.— Duivenboonen f 6. a f 7.— Wittebooner f 0,— a f 0i—Bruinebooner f 7.— f9.—. Boekweit f fLijnzaad f 6.— a t 8,—. Blauw Maanzaad f 35. a f38.— Mosterdzaad f a f Groen Vlas f a a Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f8 a til. Stroo f—Eieren 100 stuks f5,— Slachtvee aangev. 11, verk. 4. Varkens aangev. 23, verk. 17. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. ADVOCAAT EN PROCUREUR Noordstraat 87 TER NEUZEN. benauwdheid, pijn op de borst, keelpijn, heeschheid, prikkelingen, catarrha, ont steking der luchtpijpen, ge volgen van Griep en influ enza, slijmhoest, worden spoedig bestreden door het gebruik van Apotheker VAN AKEN's Deze Balsempillen bestaan uit een mengsel van kal- meerende, bederfwerende balsems, waaraan toege voegd verzachtende en borst- verzachtende uittreksels van planten. De kalmeerende werking is niet toe te schrijven aan de toevoeging van veelal schadelijke bedwelmende middelen, maar ontstaat door de verzachtende en balsemende werking van plantaardige stoffen. Na het gebruik van enkele pillen voelt men reeds ver lichting. De hardnekkigste hoest bedaart, de brand in de keel verdwijnt, het slijm komt los en vermindert spoedig, de ademhaling wordt regelmatig, de slaap rustig, de stem helder. Apotheker VAN AKEN'S Balsempillen zijn een uit stekend middel. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in doosjes van 1 gld. Importeur SCHULTE EN TH1EME, postbox 55, Mid delburg. voormiddags 10 nnr, zal ten ver zoeke van den POLDER BEOOS TEN EN BEWESTENBLE1J (Dijk graaf de Heer P. J. J. VAEL), in het openbaar worden verkocht staande aan de derde verkorting, vanaf het Station Kijkuit tot aan de limiet van Absdale. Te vergaderen in het Café van dhr. Cyr. Adam te Axel, derde verkorting. BETALING CONTANT, Nieuwstraat G 57. Te bevragen bij D. DE BLAAIJ, E 22. met 42 platen. Adres Bureau van dit blad. Uit de hand te koop: staande Kanaaldijk K 21. Te bevragen bij D. JANSEN. Notaris J. FANOY te Axel, zal ten ver zoeke van de Erven GOVAERT, op de hofstede te Westdorpe bij Passluis, en aan het sterfhuis aldaar, op des voormiddags 9V* uur, ver- koopen Den geheelen bestaande in 3 PAARDEN: „MINA" 11 jaar oud, „BEAUTYP" 10 jaar (beide beveulend) en een JAARLING. 50 Kippen en Hanen. 2 Menwagens met toebehooren, twee oude Rijtuigen, di verse Ploegen en Eggen, Zigzag- en Ketting- egge, Vorentrekker, Slee, Rolblok, Windmolen, Snij- molen, 3 Handwiedmachines, Zwingen, Aanschijnen, Wa- genlichter, Ruiters, Kruiwa gen, Zakken, Balen, Touw werk, Graanmaat, 2 Bascults met gewichten, Ladders, Rie ken, Vorken, Mesthaken. Zit ten, Brandhout, enz., enz. Voorraden: 200C K.G. Overmaalsel van tarwe, par tijtje Paardeboonen, Hooi en Stroo, Mest, ingekuilde Aard appelen, 65000 K.G. In dustrie en 6500 K.G. Gelderschemuizen, (te ver- koopen pei kuil). Kasten, Tafels, Stoeien, Kachels, Schoorsteen garnituren, Spiegels, Zuilen met beelden, Boeken-, Bloem- en Penanttafeltjes, Lampen, antieke Borden, staande Klok, eenig Koper werk, Ledikanten,' Nacht kastjes, Waschtafels, Kleer kasten, Bedden met toebe hooren, 46 nieuwe Bil jartballen, Brandkast, Barometer, Kapstok, Scheer messen, Naaimachine, Regu lateur, Speeldoos, Boog met kas en pijlen, Mangel, Filter, Keulsche Potten, Weegschaal met gewichten, Baktrog, Pape- gaaikooi, Fiets, Kuipen, Trap ladder, Gordijnen, Vloerkleè- den, Traplooper met roeden, Glas-, Geleierd- en Aarde werk, enz., enz. BETALING CONTANT. lil! 11 Wasch, die in de CEN TRIFUGE gedroogd wordt, is in tien minuten strijkdroog. Sukkel dus niet langer met het drogen van Uw wasch, maar huurt onze WASCH- CENTRIFUGE. Huurprijs één gulden per dag.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3