St. I. J. BBAKKAV, Landbouwinspan, OPRUIMING Axel. I. P. Schats-Suequlène. J. C. VINK, aan zeer lage prijzen. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Polder Beoosten-en Bewestenblij. Beoosten- en Bewestenbljj BEOOSTEN BLEU BENOORDEN CATRARINAPOLDER DEKKERSPOLDER Een groote keuze NOORDPOLDER b« Axel DONDERDAG 17 NOV. a.s. VOORHANDEN Prentenboeken Kleurboeken Teekenboeken Atlassen Jongens- en Meisjesboeken Romans. 15 pet., van de daarop volgende f1000 (f 3001-f4000) 20 pet., van de daarop volgende f 1000 (f4001 en meer) 25 pet., met dien verstande, dat aan gehuwde ambtenaren een kindertoeslag zal worden toegekend van 21/» pet. vanaf het derde kind beneden de 18 jaar. Dit punt wordt zeer uitvoerig besproken. Het voorstel wordt èn door vertegenwoordi gers van den gemeenteraad èn door de vertegenwoordigers van de ambtenaren-organisaties ver worpen. (Een vertegenwoordiger van den raad had de vergadering verlaten, doch eerst verklaard, dat hij tegen het voorstel van Burg. en Weth. was, zoolang Gedeputeerde Staten geen korting toepasten op de hoogere salarissen). Een voor stel van twee vertegenwoordigers van den gemeenteraad om het voorstel van B. en W. aan te nemen onder voorwaarde, dat Ged. St. de voorgestelde kor ting op de salarissen van de hoo gere ambtenaren goedkeuren en anders geen enkele kor ting toe te passen, wordt door den voorzitter in stemming ge bracht met het gevolg, dat een vertegenwoordiger van den raad tegen stemt en de beide anderen voor stemmende beide verte genwoordigers van de ambtena ren organisaties stemmen tegen dit voorstel. Ten slotte wordt een voorstel gedaan door een vertegenwoordiger van den ge meenteraad om op salarissen be neden de f1500 niet tekortenen vervolgens op de salarissen van f 1500—f 1750 5 pet. te korten en op die van f 1750—f2000 6 pet. enz. van iedere f250 meer salaris 1 pet. meer korting van het geheele tractement, onder voorwaarde, dat Ged. Staten ac- coord gaan met de salariskorting, zooals B. en W. die voorstellen t.o.v. de hoogere ambtenaren, zoo niet, dan geen korting toe te passen. Dit wordt afgestemd door de twee andere vertegen woordigers van den gemeenteraad, de voorsteller stemt voor en de beide vertegenwoordigers van de ambt.-org. stemmen tegen dit voorstel. Motorboot vergaan. Vrijdagmiddag is een motor- boor, geladen met suikerbieten, omstreeks halt twee voor Hoede kenskerke vergaan. - Vermoedelijk was het schip te zwaar geladen en heeft het ten gevolge van den sterken wind, water geschept. Men vreest dat drie of vier personen zijn ver dronken. Zekerheid hieromtrent heeft men niet, doch ooggetuigen verklaren dat zy drie of vier personen aan dek van den mo torboot hebben gezieD. In de nabijheid van de motor boot bevonden zich een vermoe delijk Groningsche klipper en een motorvisscher8vaarluig uit Brui- nisse. Deze schepen konden ech ter geen hulp verleenen, omdat de motorboot plotseling in de diepte verdween. Reeds zijn een vat olie en eenige luiken te Hoedekenskerke aangespoeld. Liter wordt gemeld, dat de vrouw van den schipper gered is. Te Amsterdam is een drama geschied, waarbij 2 dooden te betreuren zijn. Een 27- a 28 jarige man, die waarschijnlijk in zeer overspan nen toestand heelt verkeerd, heeft tusschen 3 en 4 uur in het portiek van een perceel een aantal schoten gelost op een 18 jarig meisje, met wie hij eenigen tijd omgaog heeft gehad, welke echter van haar kant was verbroken. De dader beeft daarna het Wapen op zichzelf gericht en ïich voor het hoofd geschoten. Door het geluid der schoten zijn de bewoners van het huis en Omliggende perceelen wakker geworden. Toen men een on derzoek instelde, vond men in het portieK de twee jonge men- schen naast elkaar liggen, Bij beiden was de dood reeds ingetreden. Naar uit het onderzoek ia ge bleken, was het meisje werk zaam in een luochroom en kwam zy als gevolg daarvan meerma len zeer laat in den nacht thuis. Het wordt waarschijnlijk ge acht, dat de man haar voor het huis, waar zij een kamertje had gehuurd, heett opgewacht en nadat zy geweigerd had de ver broken verloving te herstellen op haar heeft geschoten. Door onvoorzichtigheid van kinderen, die in een schuur met lucifers speelden, is de kapitale boerderij, bewoond door den landbouwer Kempenaar, aan den IJ weg, naby Halfweg, geheel in vlammen opgegaan. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat slechts een gedeelte van het meubilair gered kon worden. De brandweer uit Hoofddorp slaagde er in een der bijgebou wen te behouden. De oogst ging echter verloren. Alles was laag verzekerd Toen de heer A. Bennema te Ide, gemeente Vries, (Pr.) dezer dagen zijn kachel had bygevuld, vergat hy de schuif open te zetten, zoodat zich ko lendamp in de kamer ver spreidde, aldus de Msb. Toen even later de bewoner en zyn vrouw zich onwel gevoeldeD, begaven zij zich naar buiteD, waar Z9 spoedig weer op ver haal kwamen. De beide doch ters des huizes, resp. 16 en 17 jaar, waren er echter erger aan toe, doordat ze geruimen tya in het vertrek bleven. Zy werden overgebracht naar het ziekenhuis te Groningen. Drama in een klooster. Een vreeslijk drama heeft zich dezer dagen afgespeeld in een klooster te Highland Mils in den staat New-York. Zekere Anthony Cburillo, een krankzinnig ge worden voormalige bediende van het kloostei, die in April j.l. wegens wangedrag ontslagen werd, stormde het klooster bin nen, terwyl hij een revolver trok en er blindelings op los begon te vuren. Een der scho ten doodde een ouden huisbe waarder die hem in den weg trad. Vervolgens sloot de waanzin nige zich in een der cellen op, de zuster en de zeventig meis jes die in het klooster worden opgevoed, toeroepend, dat zij zich moesten overgeven. De moeder-overste verloor, aldus de Daily Telegraph, geen oogenblik haar tegenwoordigheid van geest. Zy beval haar onderhoorigen, zich naar de hooger gelegen verdieping te begeven, waar zij bijna vijf uur in angstige span ning doorbrachten. Gedurende al dien tyd vuurde Churilloden eenen kogel na deD anderen door het plafond, zonder echter iemand te treffen. De commandant van de na burige staatskazerne was inmid dels gewaarschuwd. De troepen, die werden uitgezonden, konden echter aanvankelyk het gebouw niet naderen, daar de waanzin nige vrij uitzicht bad op den weg, welke er naar toe leidde. De banden van de auto's, waar in de troepen werden vervoerd, werden door den steeds door vurenden waanzinnige geheel met kogels doorzeefd. De zusters en de aan baar toevertrouwde meisjes baden al dien tijd hardop en zongen geza menlijk het „Ave Maria". Later omsingelden de soldaten het gebouw en begonnen het vuur door het raam van de cel te beantwoorden. Het gevecht had reeds ver scheidene uren geduurd en door den waanzinnige waren onge veer tweehonderd schoten gelost toen eenige soldaten er in slaag den de cel binnen te driDgen, waar zy terstond dekking zoch ten. Tenslotte plaatste een hun ner zijn kepi op een badkuip, waarachter hij zich had verbor gen, Cburillo vuurde op het hoofddeksel en terstond beëin digde de soldaat nu den str(jd met een geweerschot door het hart van den waanzinnige. O een speelgoed. Tydens de afwezigheid der moeder wa ren te Aalsmeer een drietal kinderen van den landbouwtr O. L in de keuken mei lucifers aan het spelen. Op een gegeven moment geraakten de kleeren van een der kinderen, een 5- jarige jongen in brand. Zijn beide broertjes holden luid schreeuwend naar buiten, waar op een voorbijganger toesnelde en er in slaagde de brandende kleertjes te dooven. Het kind had echter reeds ernstige brand wonden bekomen. In bedenkelyken toestand is het naar het ziekenhuis ver voerd. Iets voor de schoonheidscom missie. In een logement te Rotterdam kregen twee zeelieden ruzie met den logementhouder en diens vrouw. Een vechtparty was het gevolg. De vronw meende goed te doen een harer schoenen uit te trekken en als wapen te bezigen Za bleek er zeer goed mee over weg te kunnen beide mannen kregen van haar een zoo flinken klap op den neus, dat de neusbeentjes braken en aangifte bij de politie werd gedaan, wegens gevel schennis. Te De Bilt werd een 45- jarige vrouw, die op de tram stond te wachten, toen zy plot seling den weg overstak om een kat te grypen, die overreden dreigde te worden, zelf door een passeerenden auto gegrepen. De vrouw is met 'n ernstige hoofd wonde en inwendige kneuzin gen opgenomen. De bestuurder van den aanrydenden auto raakte door het ongeval zoo van streek, dat hy zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Maar poes is gered Door trein gegrepen. In de omgeving van Watford (15 K M. ten Noorden van Londen) werden 7 wegwerkers door een sneltrein gegrepen. De arbeiders liepen op de rails, aangezien een personentrein over het herstelde traject reed. Tengevolge van den dichten mist en den stoom van de locomotief hebben zij den uit de tegenovergestelde richting ko menden trein niet opgemerkt. Vijf hunner werden gedood, de anderen gewond. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,— Rogge f4,—af 5.— Wintergerst f 5,— a f 6,Zomergerst f 5,a f 6,—. Haver f 4,— a f 5,— Erwten f 7,— af 10,—. Paarden- bomenf 0,af 0,—. Duiven- boonen f 0,— a f 0,—. Bruine- boonen f 0,a f 0,Lijn zaad f 5,— a f 8,—. Blauwmaan- zaad f k f Groen Vlas f 0,02 k f 0,04. Gebookt Vlas f 0,03 a f —,05 Gezwingeld Vlas f 0,35 k f 0,40, Aardappels f 0,75 *f 1,00. Stroo f 7,— f 8—. Koolzaad faf Mosterdzaad fk f— Boter f 0,k f 0, Eieren f7-, a f7,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8 25 A f 9,75. Roeee f4 A f 5,- Wintergerst f4 50 af 5 53. Zomerg. f4.a f5 Haver f 4.25 af 5, Erwten f8 af 11,50. Paardenboonen f 5.50 k f 6 50 Duivenboonen f6.— a f 8-— Witteboonen f 0,a f 0.Bruineboonen f 7.— a f9 50 Boekweit f— k fLijnzaad f 5.— a f 7,—. Blauw Maanzaad f35.—, k f40.—Mosterdzaad f— a f Groen Vlas f a a Gebookt Vlas f -.— a f Gezwingeld Vlas f 3 f Aardappels f 0.00 k f 0 00. Koolzaad f8 - af 12.— Stroo f—Eieren 100 stuks f6,— Slachtvee aangev. 18, verk. 7- Varkens aangev. 29, verk. 14- Eierveiling stuks f 0(— per 100 stuks. BEKENDMAKING Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat eene buiten gewone vergadering van stembe voegde ingelanden zal worden gehouden op Vrijdag 25 November 1932, voormid dags 10 uur in het hotel „Het Gulden Vlies" bij den Heer J. J. de Lozanne te Axel. Het Bestuur voornoemd, P. J. J. VAEL, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat eene buiten gewone vergadering van Inge landen zal worden gehouden op VRIJDAG 25 NOVEMBER 1932 des namiddags half vier nur in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel. Axel, 15 November 1932. Het Bestuur voornoemd, C. A. DEKKER Cz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den maakt bekend, dat eene buiten gewone vergadering van Inge landen zal worden gehouden op VRIJDAG 25 NOVEMBER 1932 des namiddags kwart voor drie uur in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel. Axel, 15 November 1932. Het Bestuur voornoemd, JAC. DEKKER Fz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den maakt bekend, dat eene buiten gewone vergadering van Inge landen zal worden gehouden op VRIJDAG 25 NOVÉMBER 1932 des namiddags drio uur in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel. Axel, 15 November 1932. "Het Bestuur voornoemd, J. K1ELMAN, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. van Het Besiuur van den maakt bekend, dat eene buiten gewone vergadering van Inge landen zal worden gehouden op VRIJDAG 25 NOVEMBER 1932 des namiddags kwart over drie uur in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel. Axel, 15 November 1932. Het Bestuur voornoemd, C. A. DEKKER Cz r> Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. vindt ge b ij STATIONSSTRAAT, als: Kinderspelen, Foto-, Poëzie- en Ansicht-Albums. Dames- en Kindertasschen, Portemonnaie's, Portefeuilles, Sigarenkokers, Tabakzakken, Vulpenhouders en Vulpotlooden, Doozen Postpapier en Kaarten, Luxe Schrijf- en Bureaubehoeften. Enorme keuze in Boeken in prachtband voor oud en jong, Prentenboeken, Teeken- en Schetsboeken. Voorts SIGAREN in luxe en gewone verpakking. Tevens opruiming vaneen groote partij KERKBOEKEN in verschillende uitvoering aan halve prijs. Notaris FANOY te Axel zal ten verzoeke van dhr. ED. ARENS, op het nog door hem bewoonde hofje te Koewacht, Hazelarenhoek, op des nam. 12'/j nur verkoopen als: 2 Melkkoeien, 2 Kalvers, vet Varken, Kruiwagen, 3 Ladders, Fornuis (125 L.), Ontroomer, Karn, Windmolen, Raapmolen, Ziften, Touwwerk, Rieken, Vor ken, Kappers, Kisten, diverse partijen Aardappels (ingekuild), Voederbieten, Koolrapen, partij Hooi en Stroo, gedorschen Rogge, Erwten, Haver en bruine Boonen, Brandhout, enz. enz. Voorts HUISRAAD, als i Kasten, Tafels, Stoelen, Ledikanten, Bedden met Toebehooren, Kachels, Lampen, Schilderijen, Spiegels, Porcelein, Glas-, Geleierd en Aardewerk enz. enz, BETALING CONTANT. een fraaie sorteering Aanbevelend, Boekhandel. Wat niet voorradig is, kan binnen 2 dagen geleverd worden. van A anbe velend, re8et1> wind, koude, plotselinge ver lip 10 Wiili» andering van temperatuur, veroorzaken 3 verkoudheid, Bronchitis. Neem bij de eerste verschijnselen de beroemde Balsenipillen van H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaete. De Balsompillen van Apotheker VAN AKEN doen het siym gemakkelijk loskomen en spoedig verminderen. Ze maken de stem helder, de ademhaling regelmatig en den slaap rustig. Prijs per doos f I, Bij apothekers en drogisten. Importeur: SCHULTE EN TH1EME, Postbox 55, Middelburg. woei - Ei mum

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3