Landbonwinspan, 11 Echt en goed BEESTIA AL: HUISHOUDELIJKE INBOEDEL, J. C. VINK, Gemengd Nieuws. Buitenland. Burgerlijke Stand. Advertentiën. DONDERDAG 17 NOV. a.s. te Zaamslag. Landbouwinspan, Meubilaire Goederen en Veldvruchten, als volgt: Jongens Prentenboeken Kleurboeken Teekenboeken Atlassen en Meisjesboeken Romans. I. I. I. I. 3 Weliswaar geven trein en ook de Z.-VI. tram een goede ver binding in de richting België, maar voor de terugreis geven deze geen gelegenheid, of een die te vroeg is. Het op Donderdag 3 Nov. j 1. ten overstaan van Notaris Ph. J. Callenfels te Ter Neuzen en ten verzoeke van de erfgena men van Mej. de Wed. A. Caste- leijn-Mullie, in het openbaar ge veild huis en erf aan deSchelde- kade aldaar, groot 91 centiaren, werd in koop toegewezen aan C. L. Hamelink te Ter Neuzen, voor de som van f 2950. De stikstofconrentie. Men schrijft aan de Amstelbode: Werd kort na de den laatstee zomer te Scheveningen gehouden internationale stikstofconventie reeds medegedeeld, dat als gevolg daarvan een aanzienlijke vermin dering der werkgelegenheid in de Zeeuwsch-Vlaamsche stikstofin dustrie zou optreden, thans kun nen wij melden, dat de productie der ammoniakfabriek te Sluiskil op één derde der capaciteit is te ruggebracht. Deze bedrijfsbeper- king is een rechtstreeksch uit vloeisel der genoemde conventie. Het aantal arbeiders, dat oorspron kelijk ongeveer duizend bedroeg, beperkt zich momenteel tot nog slechts enkele honderden. De ammoniakfabriek te Sluis kil, waarvan de Officieele naam is „Compagnie Neerlandaise de l'Azote" maakt deel uit van eene internationale groep, waartoe ook behooren de „Compagnie Beige de l'Azóte" (België) en de „Com pagnie Norvégienne de l'Azóte" (Noorwegen). De fabriek te Sluis kil behoort tot de allergrootste ammoniakfahrieken in Europa. Met ingang van 1 Januari is tot ontvanger der diiecte be lastingen van het grenskantoor te Koewacht benoemd de heer J. H. I. Toebes, thans kommies bij den dienst te Sittard. De kommies tweede klasse der directe belastingen L. B. Kreeft te Hulst is als zoodanig verplaatst naar Ouddorp. Gevonden. Onderstaande goederen zijn door de eigenaars als gevonden te bekomen bij de daarachter staande adressen Ceintuur met sierspeld. Adres Ph. Knieriem, Walstraat. Zijn zusje doodgeschoten. Het dertienjarige zoontje van den accountant Mulder, te Does burg, heeft by het spelen zijn vijfjarig zusje Theresia met een revolver in de borst geschoten. Het kind overleed binnen een kwartier. De heer Mulder was, toen het vreeselyk ODgeluk gebeurde, niet thuis. De jongen wist blijkbaar waar de heer M. zyn oude dienst revolver bewaarde en heeft het wapen weten te bemachtigen. Te Hoek van Holland is de 68 jarige B. J. v. d Beek aangereden door den 15 jarigen H. v. d. V., die zonder licht aan den verkeerden kant vac den weg fietste. De oude man werd, doodelyk gewond, naar zyn woning vervoerd. De landbouwer W. P. te Stokkum by Markele kreeg van een paard een zoo ernstigen trap dat hij na eenige oogenblikken is overleden. Drie auto's geramd. Don derdagavond is de Nederlannsche groentenhandelaar Janus van Poppel, oud 37 jaar en afkoms tig uit Breda, toen hij op den boek van de Pothoekstraat te Antwerpen een auto wilde pas- seeren, in aanraking gekomen met een autobus. Van Poppel ver loor het meesterschap over het stuur en reed achtereenvolgens drie auto's aan. De laatste met zulk een vaart dat by tegen de huizen geslagen werd- De auto van Van Poppel kwam tot staan, ernstig beschadigd, met gebroken stuur en voorruit De man stapte uit zjjn wagen, Hij bloedde over bet geheele lichaam. Hy kon zich nog een 60-tal meters voort bewegen tot een apokheek waar hem de eerste hulp werd ver leend. Bewusteloos is hi1 overge bracht naar het Stuyvenberg- gasthuis. Men vreest het ergste. Doodelijk onqeluk. Op den Veenweg te Viaardinger-Am bacht reed de kruidenier J. Kop pert uit Deltt met paard en wa gen. Het paard is geschrokken van een jrasseerenden auto en sloeg op hol. Door het slingeren van den wagen sloeg Koppert van den bok en kwam met zijo hoofd in de moddersloot langs den weg terecht. Toen hulp op daagde en men K die zich niet los had kunnen werken, op het droge had gebracht, bleek hy reed» te zyn overleden. De on gelukkige, die 40 jaar oud was laat een vrij groot gezin achter. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handteekening dragen van den fabrikant A Mijnhardt. Maag poeders, Hoofdpijnpoeders, Kies pijnpoeders, Hoestpoeders, Worm poeders, enz. Per poeder 8 cf. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. Drama te Batavia. Het persbureau Aneta meldt dd. 4 Nov. Mevrouw Rijkhof, echtge- noote van een ambtenaar van den P. T. T.-dienst, werd heden middag omstreeks een uur door haar toen thuiskomenden echt genoot dood in de keuken aan getroffen. Toen de heer Rijkhof thuis kwam, vond hij het geheele huis gesloten. Overal trof hy bloed sporen aan, welke tenslotte leid den naar de keuken, die even eens gesloten was. De beer Rykhot trapte de deur open en vond zyn echtgenoote met een snede van 40 centime ter in den buik dood. Het nader onderzoek leverde de praktische zekerheid op, dat de huisjongen dezen moord heelt gepleegd. De huisjongen is voort vluchtig. Een mes en de leege beurs ran de vermoorde dame werden bij den put aangetroffen. Duitschland. De vijfde verkiezings-Zondag in dit jaar is te Berlijn en voor zoover bekend, ook elders in het rijk, vrijwel zonder stoornis ver- loopen. Niet in een bepaalde streek, doch over het geheele Duitsche Rijk is de invloed van Hitier ver ininderd. Zonder uitzondering is het aantal op de nationaal-soci- alisten uitgebrachte stemmen in alle 35 kieskringen achteruitge gaan. De Duitsch-nationale Volkspar tij heeft niet minder dan 13 ze tels gewonnen en bij bestudeering der cijfers blijkt, dat de vergroo ting van het aantal aanhangers van deze partij in vergelijking met de vorige verkiezing van niet minder dan 35 5 pet. eveneens over het geheele land verdeeld L. De sociaal-democraten hebben bij een verlies van 12 zetels hun aanhang in vergelijking met de vorige verkiezingen zien vermin deren met 8,6 pet. Het aantal op de communisten uitgebrachte stemmen is met 13 1 pet. gestegen, hetgeen voor hen een vermeerdering van 11 zetels beteekent. Met hun 100 mandaten zijn zij nog slechts 21 stemmen zwakker in den Rijksdag dan de sociaal-democraten, die sinds de stichting van de republiek tot 1930 de sterkste politieke partij in Duitschland vormden. Procentsgewijze heeft de Duit sche Volkspartij de grootste winst geboekt, nl. 51.5 pet. Met 11 zetels keert deze partij weer in den Rijksdag terug. De Staatspartij, welker aantal zetels van 4 tot 2 verminderde, verloor 11.9 pet. van haar aan hang. De Economische Partij, die in September 1930 nog 23 zetels verwierf, verloor 27.2 pet. van haar kiezers en bezit thans nog slechts 1 zetel in den Rijksdag. in goed ingelichte kringen te Berlijn acht men het vrij zeker, I dat er een wijziging in de rijks regeering zal komen. Rijkspresident Von Hindenburg zal thans minder dan ooit ge neigd zijn aan Hitler of een van zijn medewerkers de leiding van de regeering in handen te geven. In kringen der Rijk? r geering is men zeer tevreden over den uitslag der Rijksdagverkiezing. Sportnieuws. Axel Hulst 2—2 Ook in den tweeden wedstrijd tegen Hulst hebben onze stadge nooten het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Het begin was anders wel bemoedigend voor de Oranje mannen, die in vlug tempo steeds weer den Hulstprschen doelver- dediger voor moeilijke problemen stelden, zoodat het' niet lang duurde, of deze werd met een listig schot gepasseerd. Kort daarop maakte Axel er met een prachtigen kopbal 2—0 van. De aanvallen van Huist bleken niet erg gevaarlijk, ook al omdat de voorhoede niet bij machte bleek een behoorlijk schot te lossen, een euvel, waaraan trouwens ook de Axelsche aanval mank ging. Verder dan eenige gevaarlijke doelworstelingen kwam het dan ook niet, tot kort voor de rust Hulst een tegenpunt maakte en zelfs een prachtkans voor den gelijkmaker kreeg, toen een straf schop werd toegekend, die eerst werd ingezet, doch overgenomen moest worden, waarbij het schot faalde. Kort daarop brak de rust aan met 21 voor Axel. In de tweede helft bleek al spoedig dat het Axelsche spel niet meer zoo sterk was; mis- trappen en onzuiver plaatsen kwamen herhaaldelijk voor. De doelverdediger moest dan ook danig de handen uit de mouwen steken om onheil te voorkomen, doch kon tenslotte niet verhin deren, dat Hulst gelijk maakte. Een felle strijd ontwikkelde zich hierna om de leiding, waarbij Hulst de meeste kansen kreeg In den stand is echter geen verandering meer gekomen en met een gelijk spel van 2—2 werd het eindsignaal gegeven. Gedurende de maaDd Oct. 1932. Hoek Oedertr. 20. Edmond Vincent (Philippine), 26 j. en Bertba Grootaert, 26 j Adriaan 't Gilde, 22 j. en Catharina de Blaeij, 24 j Gehuwd. 6 Jan Buyze, 31 j. en Cathalina den Exter, 32 j. Pieter de Feyter, 27 j en San- tina van der Welle, 25 j. 13 Maarten van de Velde, 22 j. en Adriana Pladdet, 20 j. 20 Jan Christiaan Ollebek (van Axel), 25 j. en Cathanna van de Velde, 20 j. Piater Hofman, 28 j., weduwD. en Maatje Buyze, 36 j. Geboren, 4 Sjoerd, z. van Murk van Stralen en Magdalena Dieleman. Overleden. 1. Maria de Keu rling, 77 j., wed. van Cornelia Bakker. St Jansteen. Gehuwd. 30 S°pt. Aioysius B'iaschaert, 29 j. en Augusta De B u, 27 j Josepbus do Maat, 24 j. en Maria Saman, 28 j. Geboren 3 Sept. Raphaël, z. van Camiel de Block en Emma Ongena. 9 Sept. Arnold, z van Rer Begheijn en Emma van Damme. 17 Sjpr. Paula, d. «-&n Joseph Everaard en Louisa van Bunder. 20 Sept. EHy, d. van Josephus Bsroaert en Johanna Neve. 1 Oct. Petrus, z van Petrus Dieleman en Eva Wolfert. 19 Coarlep, z. ven Petrus Vermeu- en en Mathilda de Vos Petrus z. van Josepbus de Block eD Anna de Biock 27. Jacobus z. van Cornelis Leendertse en Jannetje Koeverings. Overleden. 6 Sept. Petrus Storp, 66 j wedn. van Rozalia Wegenhousen. 8 Sept. R^phieë! de Block, 4 d z. van Camiel en Emma Oogena, Karei de Windt, 82 j., echtg. van Stephanie Meu- leman. 9 Sept. Clementina van Overloop, 74 j., wed. van Albert van Ho(ie. 26 S^pt. Maria Do Bireie, 76 jwed, yen Vietor van Hecke. 15 Oct. Maria de Schrijver, 20 j d. van Theo- philus en Maria Delloiter. 16 Irma De Visscher, 50 j., ecbtg. van Neronymus Polspoel. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,— Rogge f4,af 5.— Wintergerst f 5, a f 6,Zomergerst f 5,a f 6,—. Haver f 4,— a f 5,— Erwten f 8, af 11,—. Paarden- boonen f 0,— a f 0,—. Duiven- boonen f 0,a f 0,Bruine- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f 5,a f 8,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,02 a f 0,05. Gebookt Vlas f 0,03 a f —,06 Gezwingeld Vlas f 0,35 a f 0,40, Aardappels f 0,50 a f 1,00. Stroo f 6,a f 7—. Koolzaad f af—, Mosterdzaad f k f Boter f 0,f 0,Eieren f 6,50 a f7,—. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen ais volgt Tarwe f 8,25 a f 9,75. Rogge f4.— A f 5,Wintergerst f5.— af 6.Zomerg. f5.a f6. Haver f 5.a f 6,—. Erwten f 7. a f 11,—Paardenboonen f 5.— a f 6.— Duivenboonen f 7.— a f 8.Witteboonen f 0,a f 0.Bruineboonen f 7.— a f9.—. Boekweit f A fLijnzaad f 0.— f 0,—. Blauw Maanzaad f30. a f40,— Mosterdzaad f a f Groen Vlas f a a Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0 00. Koolzaad f0-a f Stroo f—Eieren 100 stuks f6,50. Slachtvee aangev. 11, verk. 5. Varkens aangev. 32, verk. 20. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. Notaris FANOY te Axel zal ten verzoeke van dhr. ED. ARENS, 'op het nog door hem bewoonde hofje te Koewacht, Hazelarenhoek, op des nam. 121/» nar verkoopen als: 2 Melkkoeien, 2 Kalvers, vet Varken, Kruiwagen, 3 Ladders, Fornuis (125 L.), Ontroomer, Karn, Windmolen, Raapmolen, Ziften, Touwwerk, Rieken, Vor ken, Kappers, Kisten, diverse partijen Aardappels (ingekuild), Voederbieten, Koolrapen, partij Hooi en Stroo, gedorschen Ropge, Erwten, Haver en bruine Boonen, Brandhout, enz. enz. Voorts HUISRAAD, als Kasten, Tafels, Stoelen, Ledikanten, Bedden met Toebehooren, Kachels, Lampen, Schilderijen, Spiegels, Porcelein, Glas-, Geleierd en Aardewerk enz. enz, BETALING CONTANT. Op VRIJDAG, DEN ELFDEN NOVEMBER 1900 TWEE EN DERTIG, des voormiddags te ELF uur zal door den onderge- teekende AUGUSTINUS CLE MENS MARIE POPPE, deur waarder wonende te HULST, aan het erf van EVA DEKKER, Wed. van JAN LEENDERT R1E- MENS, landbouwster, te Zaam slag, aan de Polderstraat B 166, worden overgegaan tot den EXE- CUTORIALEN VERKOOP der bij proces-verbaal van den acht en twintigsten Juli 1800tweeen dertig van mij deurwaarder, in execu toriaal beslag genomen roarende goederen, bestaande uit den ge- heeien om elf uur voormiddagde Landbouwinspan en verdere losse goederen, waaronder vier vier wielige Wagens met toebehooren, een tweewielige Kar, een Wied- machine, Zaaimachine, een Voren trekker, Aardappelrooier, vijf Eg gen, drie Ploegen, Snijmolen, Bietenmolen, een Windmolen, een Zigzagegge en verdere Land- bouwmaterialen om een uur namiddag PAARDEN» een merrie „Mijs", vos, oud 17 jaar, een mer rie „Caline", bruin, otd 15 jaar, een meriie „Lotte", vos- bles, oud 15 jaar, een merrie „Marie-Caiine", vos-bles, oud 10 jaar, een merrie „Mira", vos-bles, oud 5 jaar, een ruinpaard „Carlo", grijs, oud 3 jaar, twee Hengste- veulens. RUNDVEE] een zwart-bonte Melk koe, drie Vaarsrunde ren (jaarlingen), twee Kalveren en twee Ossen. VARKENS) Een groot Varken (kweekzeug), twaalf Loopvarkens. Om heele zooals: Tafels, Stoelen, Kasten, Ledikanten, enz., enz daarna 5 X 44 56 aren Aardappels, 9 X 44 56 aren Mangelwortelen en een partij nog te velde staande Suikerbieten. De verkooping geschiedt tegen contante betaling zonder eenige opcenten. De goederen zijn van af de toewijzing voor rekening van de koopers. De Deurwaarder, AUG. C. M. POPPE. VOORHANDEN 3 uur namiddagde ge- een fraaie sorteering Aanbevelend, Boekhandel. Wat niet voorradig is, kan binnen 2 dagen geleverd worden. Christelijke Besturenbond - Axel. OPENBARE PROPAGANOA-VERGADERING op VRIJDAG 11 NOVEMBER 1933, des avonds 7 uur in de Herv. Zondagschool, ulianastraat. Als sprekers zuilen optreden de heeren A. KOOY, Bestuurder van den Chi. Metaalbewerkersbond, en M REPPERT, 3ropagandist van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, met de onder werpen„In den storm" en „Arbeid die wacht". De Weleerw. heeren Ds. VAN OEVEREN, Hervormd Predikant en Ds. POST, Ger. Predikant alhier, zullen een openings- en slot woord spreken. Het geheel zal worden afgewisseld door muziek, te geven door het Chr. muziekgezelschap „Hozanna" alhier en een voordracht, te geven door leden onzer organisatie. Komt oliën, HET BESTUUR,

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3