Meubilaire Goederen, I Het HÉ 8B Erf Voor de winteravonden Schetsboeken Teekenboeken Kleurboeken Smederij- en Winkelinventaris, HUISJE, w. Ingezonden Stukken. Adverteiitiëu. DINSDAG 8 NDV. a.s. Het WOON- ass en WINKELHUIS tauU Openbare Verkooping. Boekh. J. c. VINK, Axel zijn den liter :ld- ele, - de lag Jen in Al. /an ke, rg, rg. uis ■an br. an P- G. F. F. an dé n- t>r. an re, n. n- d. e- el e- te - - mooien slag geslagen. Zij bad vermoeden tegen een drietal jongens van omstreeks 20 jaar, dat na de inbraak gearresteerd werd. Een der laatste nachten ont moette de marechaussee deze personen weer op straat en toen later bleek, dat by Massar een ruit was ingedrukt en eenige waterflesschen waren ontvreemd en bovendien ook van de Har moniezaal een kelderluik was gelicht en eenige flesschen cog nac waren gestolen, ging men opnieuw tot arrestatie over en werden eerst vier, en later nog een vyfde persoon in arrest ge steld. By de huiszoekingen wer den verschillende voorwerpen van diefstallen afkomstig opge spoord en nu was er voor drie der gearresteerden geen ontken nen meer aan. Zy hebben een volledige bekentenis afgelegd van verschillende inbraken en dief stallen, alsook van de inbraak in de kerk. Valsche opdrukken De Haagsche postzegelhandelaar J. H. D. heeft voor de Bredasche rechtbank terechtgestaan wegens het vervalschen van postze els. Verdachte had aan een officier te Teteringen o m. een opdruk van een Surinaamsche postzegel verkocht, waarvan de opdruk valsch was. Reeds verleden jaar had deze zaak voor de rechtbank gediend, maar was toeu uitge steld om nog eenige deskundi gen te hooren. Die waren nu ïd grooten ge tale aanwezig, zoodat de zaak een groot gedeelte van de zit ting in beslag nam. Vrijwel alle deskundigen on derkenden den opdruk als valsch. Beklaagde herriep zijn bekente nis en verklaarde in ontwetend- heid te hebben gehandeld. Oude man overreden. By het oversteken van de tramrails is te Sneek de ruim 70 jarige A. B. aldaar, door de tram ge grepen. B werd over een grooten afstand meegesleurd. De tram moest worden opgevyzeld om het lichaam te bevryden. Aau den Jutphaaschen weg te Utrecht liep een juffrouw met een driejarig kind op den arm, op weg naar den dokter, toen een vrachtauto haar rake lings passeerde en het meisje uit de armen van de juffrouw rukte. Het kind werd zeer ern stig gewond by een dokter bin nengedragen, waar het spoedig overleed. By den juwelier T. te Waalwyk werd ingebroken, waarbij een party dames- en heerenhorloges, ter waarde van ongeveer f 2000, werd ontvreemd. De dader, zekere J. B., uit Rot terdam, is later te Deu Bosch aangehoudenhy had al het gestolene nog in zyn bezit. Tydens het verrichten van herstellingen aan H M. pant serschip „Jacob van Haemskerck" welke in het droogdok op de marinewerf te Den Helder is op genomen, is een stelling inge stort, waarop z:ch 2 matrozen bevonden. Beiden werden ernstig gewond en moesten naar het ma rine-hospitaal worden overge- gebracht, waar een hunner is overleden. De toestand van het tweede slachtoffer is nog zorg wekkend. In den nacht van Zondag op Maandag is langs de grens te Kerkrade een man door een Hollandschen auto overreden en gedood. De chauffeur doofde de lichten en reed door, zonder zich om zyn slachtoffer te bekom meren. De politie uit Kerkrade doet onderzoek. Het slachtoffer is 34 jaar oud, gehuwd en vader van drie kin deren. Vier personen verdronken. Op den weg tusschen Purmerend en Ilpendam heeft Zondagmiddag een ern&tg ongeluk plaats ge had waarby 4 personen om het leven zijn gekomen De heer J. Smit uit Hilligers- berg was met zijn auto op weg Daar zyn woonplaats. In zijn Wagen zaten behalve zijn echt- genoote en zyn 14 jarige zoon, de heer P. Hellingman uit Rot terdam. In de beruchte bocht nabij de „Vurige Staart" onder Ilpendam is de auto geslipt. De wagen reed tusschen de boomeu door, het Noord-Hollandsch kanaal in en sloeg daarbij over den kop. Eerst twee uur later kon het voertuig worden opgehaald. De vier inzittenden hadden zich niet uit den wagen kunnen bevryden en zyn verdronken. Toen het ongeval geschiedde begon het donker te worden. Het was regenachtig weer en de weg met asphaltbedekking was glad. De plaats waar de auto het water inreed, is bij de automobilisten die deu weg ken nen, berucht. Ia betrekkelijk korten tyd is dit reeds het 15e ongeval dat hier gebeurt. Dicht bij deze plek woont de landbou wer J. de R Deze zat in huis eu hoorde plotseling een gewel digen slag. Hij snelde naar den weg en zag toeu de auto lang zaam wegzinken ouder vreese- lijk gegil en geschreeuw van de in doodsgevaar verkeerende in zittenden. Alleen kon de man niets doen en dus ging hy on middellijk hulp halen. Het duurde echter geruimeu tijd voordat men er in slaagde de auto te lichten. Treurig naspel van den oorlog. Reuter meldt uit Boedapest: Op een kleine boerdery bij Szeged heeft eeD treurig naspel van den wereldoorlog plaats ge had. Tot groote ontsteltenis bleek by de vaststelling der indentiteit van een knecht, die bij den boer in dienst was en zich had opge hangen, dat hy de eerste man was van de boerin, bij wier te genwoordige echtgenoote hy in dienst was Sedert begin van den oorlog was de man, die aan het Russi sche front diende, verdwenen. Eenige maanden geleden is hy echter uit Russische gevangen schap gevlucht en keerde na een uiterst moeilijken tocht in zijn geboorteplaats terug, waar bij vernam, dat zyn ouders inmid dels gestorven waren en zijn vrouw voor de tweede maal ge trouwd was. Om in haar nabij heid te kunnen zijn, vroeg hy den tweeden man van zyn eigen vrouw hem in dienst te nemen. In den verwaarloosden ouden man herkende niemand den vrot* geren dorpsgenoot en echtgenoot van de boeriD, Echtelijk drama. Op het politiebureau van Mort- sel (Balgié) kwam 's nachts on geveer half twee, een jonge man zich aanmelden, zeggende zijn vrouw te hebben doodgeschoten. Deze man noemde zich Corneel Smeets, 24 jaar oud, een Neder lander, geboortig van Maastricht, wonende te Mortsel, met zijn vrouw Justina Wolder, en hun kiDdje. Het drama bad plaats gehad iü de echtelyke woning, waar de politie zich dadelyk naar toe begaf. In de slaapkamer vond de po litie de jonge vrouw, nauwelijks 20 jaar oud, op den grond lig gen, badend in haar bloed. Ko gels hadden haar in het hoofd, rechter arm en lichaam getroffen. Daar de vrouw nog leefde, werd ze met den grootsteD spoed naar 't St. Mariagasthuis te Berchem vervoerd, waar de dokters haar toestand hoogst bedenkelyk oor deelden, wat echter niet belette dat ze nog in enkele woorden kon mededeelen wat er gebeurd was, een verklaring die geheel overeenkomt met die van den dader. De dader had aan de hooge- school van Leuven gestudeerd in de medicijnen en had in deze stad het meisje leeren kennen, waarmede hy huwde. De man verdacht zyn vrouw ervan zich slecht te gedragen, terwjjl de vrouw wist te vertellen, dat zon» der dat ze daartoe eenige aan leiding gaf, de man ergjaloersch wasdit had vroeger reeds ge schillen uitgelokt. De vrouw had toen gezegd dat daar een einde aan moest komen en dat ze va& plau was hem te verlaten, Daarover ontstond een geschil tusschen beiden en weer dreigde de vrouw hem te verlaten. De man ontstak daarop in woede, greep zijn revolver en schoot van dichtbij de kogels af, waar van verschillende doel troffen. In den waan verkeereDde haar te hebben gedood, ging hij z ch op het politie-buraau aanmelden. Moedelooze jeuqd. Een jongmensch van 21 jaar probeer de verleden week teBerlynhei- melyk uit een benzinepomp de tank van zyn motorfiets te vul len, maar werd daarby betrapt door twee rywiel-agenten, die hem meenamen naar een politie post, meldt de N.R C. Een jon gen van 13 jaar, een kennis van den motorfietsei, die in diens gezelschap werd aangetroffen, werd eveneeng meegenomen, maar onmiddellijk weder in vrij heid gesteld, omdat bleek, dat hij met het geval niets te maken had. De jongen trok zich echter deze onvrijwillige aanrakiDg met de politie zoo aan, dat by geen anderen uitweg meer wist dan zelfmoord. Met een kogel in het hoofd vond meu hem op deKö- nigsheide. Men transporteerde hem in bedenkelyken toestand naar een ziekenhuis. De motorfietser werd, na ver boord te zijn, eveneens vrijgela ten, en hoorde eenige dagen later van het treurig lot van zyn jeug dig vriendje. Door schuldbewust zijn gepijnigd, begaf hij zich eveneens naar de Köuigsheide en schoot zich op de plaats, waar de jongen gevonden was, dood. Thans is de jongen eveneens overleden. Sportnieuws. Hulst—Axel 1—1. Er ontbreekt een binnenspeler in de Axelsche voorhoede, die raak kan schieten dit is een waarheid als een koe, die Zondag weer duidelijk aan het licht kwam in den wedstrijd tegen Hulst. Bovendien schijnt het geheele elftal geen speler te bezitten, die een strafschop in een doelpunt weet om te zetten. Het missen van een dergelijken schop kostte Axel weer een kostbaar punt. Schot moet er spoedig komen in de binnenmoot, een schutter, zoo als de rechtsbuiten, die Zondag o a. met één kogel een drietal Hulstenaars voor een oogenblik sterretjes voor de oogen tooverde. Geef de Oranjemannen op een der binnenplaatsen er nog zoo'n knalpot bij en ze worden nog met vlag en wimpel kampioen Want aardig combineeren, enz. kunnen de jongens wel; Hulst kon daar niet aan tippen en zoo had Axel dan ook spoedig een 1—0 voorsprong. Gezien de krachtsverhouding in het veld, kon men meerdere Axelsche doel punten verwachten, doch deze bleven uit, voornamelijk tenge volge van het hiervoor reeds ge signaleerde gebrek in de voor hoede en zelfs een strafschop kon de score niet hooger opvoeren. Met 10 voor Axel ging de rustin. De tweede helft begon sensa tioneel. Nauwelijks was de bal weer aan 't rollen, of een onbe grijpelijke mistrap van een der Axelsche verdedigers was oor zaak, dat Hulst met een zeer tam balletje gelijk maakte. De Oranje mannen geraakten hierdoor totaal van streek, zoodat Hulst geruimen tijd sterk aanvallend was. Ge leidelijk wisten onze stadgenooten zich echter los te maken van dien druk, waardoor er meer variatie kwam. Over 't algemeen waren de Axelsche aanvallen gevaarlijker dan die van Hulst, doch doel punten bleven uil, dank zij het moedig ingrijpen van beide kee pers bij diverse doelworstelingen. Evenals verleden jaar eindigde ook deze wedstrijd te Hulst weer met 1 1. A.s. Zondag komt Hulst reeds terug naar Axel, als tenminste de hooge waterstand geen beletsel vormt om het terrein te bereiken. De handboogschutterij „On:- Vermaak" gaf Zondagmiddag al hier een geanimeerde schietin^, waaraan ondanks het ongunstige weer door 74 schutters werd deelgenomen van hier en Oost en West. De prijsvogels werden geveld als volgtHoogvogel, J. Mis- seghers, van Beveren, ziivogeis J. van Damme, Axel (de 'tweede werd bij loting toegewezen aan C. F. Kesbeke, Axel), kallen B. van Waes, Westdorpe en P. Waelput, Zuiddorpe. Geachte Red. v. d. Axelsche Courant. Op verzoek bezocht ik de tentoon stelling van schilderijen, van den heer K. J. Huineman, kunstschilder te Ter- neuzen, in het atelier van den heer But te Hulst. Jaren geleden zag ik in de Herv. pastorie alhier een doekje van dhr. Huineman, een zonnig tuin- stukje, een hoekje van den mooien tuin der pastorie dat thans zeker voor mevrouw Hugenholtz een dierbaar aandenken is aan de vele jaren van vreugde en leed hier doorgebracht. Daardoor wist ik, dat de heer Huine man nog wat anders kende dan dag- vaardigingen bezorgen. (Ik lasch er dit even tusschen om daardoor de waarde van een schilderij of portret te doen uitkomen). Wat echter in Hulst te zien was van 25—29 Oct. legt bewijs af, dat we in Oost Zeeuwsch Vlaanderen een kunstschil der hebben, die zeker veel te weinig bekend is. Het fotografisch atelier met aan grenzende wachtkamer was vol met schilderijen, teekeningen, etsen, pastels, alles even mooi van uitvoering, op vatting en technisch meesterlijk be werkt. Natuurlijk veel te vol om alles goed tot zijn recht te doen komen. Strandgezichten, kerkinterieurs, stil levens, portretstudies, alles zoo mooi, dat men er zich moeilijk kon van losmaken. Daarbij moest men den maker van al dat schoons zijn werk hooren toelichten. Een groote pastel van 75 x 90 c.M. waaraan hij met beide handen te gelijk maar twee uur had gewerkt en een eenvoudige schil derij die vier maanden werk geëischt had. Het eerste een gezicht op de Holletoren te Brugge, zou men min stens 14 dagen voor schrijven, terwijl men van het andere zou denken, dat doet een handig schilder in een paar uur. Zoo was van alle dingen wat bij zonders mede te deelen en zag men het werk onder de handen van den meester groeien en leert men, dat een kunstwerk, behalve het technisch kun nen, ook een deel zieleleven van den maker is. Dat ook alles te koop was, ja, dat is te begrijpen zoudt ge denken dat is nu juist iets dat ik niet begrijp want wat men verkoopt is men kwijt maar een vruchtbaar kunstenaar als den heer Huineman hij maakt nog al eens wat op bestelling kan zich niet buiten schilderen, hij moet nog een plaatsje overhouden om te wonen. Misschien kan dit schrijven bijdragen tot uitnoodiging ook eens in Axel dat werk te exposeeren. Met dank voor de plaatsing, J- B. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,— Rogge f4,af 5.— Wintergerst f 4, a f 6,Zomergerst f 4,a f 6,—. Haver f 4,— a f 5,— Erwten f 8, - af 11,—. Paarden- boonen f 0,— a f 0,—. Duiven- boonen f 0,a f 0,Bruine- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f 5,a f 8,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,02 ct f 0,05. Gebookt Vlas f 0,03 a f ,06 Gezwingeld Vlas f 0,35 a f 0,40, Aardappels f0,70 h f 1,00. Stroo f 5,— f 7—. Koolzaad f af—, Mosterdzaad f k f Boter f 0,k f 0,Eieren f6,f6,05. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,25 f 9,75. Rogge f 4.50 cl t 5,50. Wintergerst f 4 af 5.—. Zomerg. f4.— a f5.— Haver f 4.a f 5,50. Erwten f8. A f 11,Paardenboonen f 6.— k 7.Duivenboonen f 6.— k f 8.— Witteboonen f 0,— a f 0.—. Bruineboonen f 7 50 k f 9 50. Boekweit f k f Lijnzaad f 6.— a f 8,—. Blauw Maanzaad f29.—, a f38,— Mosterdzaad f k f Groen Vlas f k a Gebookt Vlas f k f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0 00. Koolzaad f8 - k f 10. Stroo f—Eieren 100 stuks f6,50. Slachtvee aangev. 11, verk. 5. Varkens aangev.30, verk. 14. Eierveiling stuks fO,— per 100 stuks, i?** De Notaris J. FANOY te Axel zal ten verzoeke van den CURATOR in het fail lissement van ABR. MAAS, op verkoopen 1 des voormiddags 10 anr, aan het hierna gemeld pand le Axel, Buthdijk, als: Tafels, Stoelen, Kasten, kleine Tafel tjes, Luidspreker, Spie gels, Opschik, Ledikanten, Wasch- tafeltje, Vloerkleeden, Zeilen, Matten, Lampen, Penanttafeltje, Regulateur, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz. enz. als: Toonbank, Uitstalkastje, Fiets, Rijwielonderdeelen, Braad pannen, Carbid, IJzerdraad, Har monicadraad, Bascule, Rieken, Schoppen, Kachel, Kachelpijpen, enz. enz. O des namiddags 2 nar in het Hotel van dhr. H. P. Diele- man-Koole te Axel, Markt: te Axel, Oudewijk, kadaster sectie G no. 929, groot 63 c.A., ver huurd aan P. Dieleman voor f 2,50 per week en krachtens art. 1223 B. W. met SMEDERIJ en ERF te Axel, Buthdijk, kad. sectie G. no. 1710, groot 2 A. 68 c.A. Betaling koopsommen 10 Dcc. Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, zal op Donderdag 3 November 1932 ten ver zoeke van de erfgenamen van Mej de Wed. A. CASTELE1JN- MULLIE, in het openbaar ver koopen A des nam. te l1/, uur, vóór rx' en in na te melden huis: als: eikenhouten Kabinet, mahoniehouten Kast, 2 an tieke Bureautjes, antieke Kastklok, Pendule, Kachels, Tafels, Stoelen, Bedden, Le dikanten, Vloerzeil, Karpet ten, Bijbelsche Geschiedenis (boekwerk), Glas-, Geleierd en Aardewerk, enz. Betaling contant. O des nam. te 4 uur, bij dhr. Herm. de Vrieze aan de Markt te Ter Neuzen mjn'm aan de Scheldekade 3 te Ter Neuzen, kad. sectie L no. 2125 groot 91 centiaren. Betaling koopsom 1 December 1932. Onkosten 6 dagen. Lasten 1 Januari 1933. Aanvaarding na de betaling. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris voornoemd. ISTieuwe zending-. - in, in 0- miRim

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3