Bij Fa 1J.n' H. Duijm-v. Mossevelde. imachine. Voor de winleravonden Schetsboeken Teekenboeken Kleurboeken een preciese Baby-Weegschaal. Smederij- en Winkelinventaris, HUISJE, Buitenland. Advertentiën. PULLOVERS, TRUIEN, SJAALS. DEKENS en GEMDLTONNEERDE GOEDEREN. Komt zien en oordeel zelf. 28 CANADABOOMEN, 112 CANADA'S, VOORRADIG I. J. BRAKMAN - Stationstraat KRUSENSALT, GENEES- en VERBANDMIDDELEN. DINSDAG 8 NOV. a.s. Het W00N- en WINKELHUIS De Groote Reiziger van Zuiddorpe TE KOOP: C. L. de Smidt, Axel. Boekh. J. C. VINK, Axel De drank. Zondagavond werd de laatste personentrein in de richting Den Bosch, door dat aan de noodrem werd ge trokken, tot staan gebracht. Het bleek dat uit een der laatste wa gons een man uit de coupé was gevallen. Men vond het geheel verbrijzelde lichaam van den man. Hij is vermoedelijk bij den val tusschen de treeplank terecht gekomen en meegesleurd. Het bleek te zijn de 33-jarige H. P. de K. uit Tilburg, die in gezel schap van zyn vader en zijn broer reisde. De toedracht van het ongeval is nog niet bekend, daar de va der en de broer zoo onder den invloed van sterken drank waren dat zy niet konden worden ge hoord. Een laffe streek. Te Noordgouwe vermistte een land bouwer een vijftal jonge koeien uit zyn weiland. Na eenig zoe ken vond hy de dieren op eeni gen afstand van de weide in een wegje loopen. De beesten waren zeer schuw en toen hij ze had opgevangen bleek bij een tweetal de staart te zijn afge sneden, zoodat het been bloot lag. Naar de bedrijvers van deze ernstige dierenmishandeling stelt de politie een onderzoek in. M. Crt. Te Kloetinge had de land bouwerszoon B. het ongeluk on der een met bieten geladen wa gen te komen met het gevolg dat de wagen over een van zijn beenen reed. Zwaar gewond werd B. opgenomen en naar het zie kenhuis te Goes vervoerd. Waarscbijnlük is B: by het op den wagen stappen uitgegleden en zoo onder den wagen terecht gekomen terwijl de paarden doorliepen. D.t gebeurt vaak, al is het zeer gevaarlijk. M. Crt. Te Vlissingen is aan het zgn. Eiland een haai aangespoeld van ongeveer 2 m. lengte. Het dier, dat bij aanspoelen nog leef de, is spoedig overleden. Het ca daver, dat minder aangename geuren verspreidde, isverwyderd. De heer K. die uit de richting Bergen-op-Zoom fietste, kwam in botsing met een ande ren wielrijder. Beiden vielen en de heer K. bleef hevig bloedend op den weg liggen. Even daarna kwam een vrachtauto voorby van de firma T. en daarachter een vleeschwagen. Beide voer tuigen stopten om hulp te biedeD. Toen men daarmede gereed was en weer in wilde stappen, reed plotseling een andere vracht auto den hoek om. Ondanks he vig remmen reed deze laatste op de stilstaande voertuigen, waardoor zij zeer gehavend wer den. Door de botsing echter sloeg onverwachts een achterstuk vaD den wagen tegen de helperB, waardoor zij op hun beurt op den grond werden geworpeD. Zy werden zeer pynlyk gewond aldus de „Tel." en liepen verschillende kneuzingen op. Te Doesburg werd de 36- jarige vrouw Delaak, toen ze een suikerbiet van den weg wilde oprapen, door een auto uit Arn hem aangereden, met het ge volg, dat zy ernstige verwon dingen aan hoofd en armen op liep. Doordat de chauffeur geremd bad, maakte de auto een slag om en kwam tegen een lantaarn paal aan den kant van den weg terecht. De wagen werd ernstig gehavend. Op den weg naar Harme ien, onder d6 gemeente Veld huizen, heeft een botsing plaats gehad tusschen een luxe tuto en een reiswagen van den dienst Deventer-Apeldoorn. De botsing was zóó hevig, dat de luxe auto bijna geheel werd versplinterd, terwyl de reiswagen gedeeltelijk in den Leidschen Ryn wegzakte. Van de inzittenden der beide wagens werden 6 peraonea ge wond, van wie 2 ernstig. Een van hen was onder den luxe auto terechtgekomen, zooeat deze om het slachtoffer te bevrijden moest worden opgsvyzeld. De kwetsuren van de overigen zyn hoofdzakelijk door glasscherven veroorzaakt. In het Westland zijn in de laatste dagen enkele kooplie den bezig met het venten van kaae, die naar gebleken is, van Diet te beste kwaliteit meer is. In een viertal gezinnen te Hoek van Holland zijn, na het eten vergiftigingsverschynselen opge treden. Thans heeft hetzelfde zich voorgedaan in twee gezin nen te Naaldwijk, waar even eens van venters kaas was ge kocht en gegeten. De politie heeft de resten van de kaas voor onderzoek in be slag genomeD, terwijl naar de venters een onderzoek wordt in gesteld. Hoofd-en Kiespij^ MIJNHARDT'S POEDERS, Te Haarlem reed 's avonds een vrachtauto van den Heeren- vest de Antonisstraat in. De wa gen had een groote vaart en slin gerde hevig. Plotseling kwam het rechter voorwiel op het trottoir, waar juist de 73-jarige Van R. liep. Van R. werd tegen den grond geslingerd en kreeg het voorwiel zoowel als het rechter achterwiel over zich heen. Hij werd naar het Gasthuis overge bracht, waar een dokter slechts den dood kon constateeren. De chauffeur van den vrachtauto was intusschen doorgereden. Het nummer van den wagen is ech ter bekend. Brand.-Te Venlo brand de de garage annex woonhuis van den heer J. Teunissen aan den Zuidsingel geheel af. Drie auto's en een aantal rijwielen werden een prooi der vlammen. Op de boven de garage gelegen verdieping bevonden zich een dienstmeisje eD vier kinderen, welke door uit het raam te sprin gen, zich in veiligheid konden brengen. De 19-jarige monteur J. Leenen bekwam bij een po ging om de kinderen te redden brandwonden aan hoofd, beenen en armen. Zijn kind verkocht. Het parket van Pontoise (Frankrijk) heeft een onderzoek ingesteld over den verkoop door een vader van zijn 10 jarig dochtertje voor 10 francs. Louis Gérout, wonende te Ho- dent, stapte 11 October j.l. te Chars in den trein naar Pon toise, vergezeld van zijn zoon Louis en zyn 10 jarig dochtertje Marguerite. De man was dron ken. In de coupé zat een vrouw, met wie hij een gesprek voerde. Weldra vroeg de vrouw hem, haar zyn dochtertje te verkoopen. De verkeop kwam tot stand en te Pontoise stapte Gérout uit den trein met zijn zoontje. Hij liet zijn dochtertje in de coupé ach ter, iu gezelschap van de onbe kende vrouw. Eerst Zondag kwam de vrouw van Gérout aan den rijksveld wachter van Pontoise mededee- len, wat er was gebeurd. 's Avonds werd den rechter van instructie telefonisch mede gedeeld, dat de ongelukkige moeder een brief bad ontvangen van iemand uit Parys, die aan de moeder een geschreven ver klaring vroeg, waarin ze er in toestemde haar dochter Margue rite tot haar 18de jaar aan de onbekende toe te vertrouwen. Het onderzoek wordt voort gezet. In de Continental Rubber fabriek te Hannover deed zich een ongeval voor, waarby twee arbeidsters gedood werden. Het ongeluk geschiedde in de ver- nikkel-inrichting, waar een dek sel van een vulcaniseerketel sprong. De beide arbeidsters kregen een schedelbreuk en overleden korten tyd latsr. Oroot Nederland. Ia op dracht van den regeerings-pre sident in Duitschland is bepaald, j dat de tijd, waarop het versche brood mocht worden verkocht met een half uur vetvroegd is, als zoodanig dus gesteld is op 'b morgens half 1. Deze nieuwe maatregel vestigt weer extra de aandacht op het versche-brood-verkoop hier te ande. Na een nauwkeurig on derzoek hieromtrent blijkt thans, dat Nederland het eenige land is, waar 's ochtends geen versch brood mag worden verkocht. Brutaal Ten huize van Sir Percy Greenaway, die in November a.s. Sir Manrice Jenks zal opvolgen als burgemeester (Lord Mayor) van Londen, is ingebroken, terwijl de familie aan tafel zat. Een der dienst boden, die in een andere kamer moest zyn, bemerkte, dat de deur daarvan aan den binnenkant op slot is gedaan. Dat wekte be vreemding en zij riep er de huisgenooten bij. Nadat de deur was geopend kwam men tot de ortiekking, dat inbrekers hun slag hadden geslagen en voor een waarde van ongeveer 700 pond sterling (ongeveer t 6000) aan juweelen en bont hadden gestolen. Het onderhoek wees uit, dat de dieven waarschijnlijk langs een afvoerbuis naar boven zyn geklommen en zoo door het raam in de kamer belandden. Londens's nieuwe burgemees ter zal nu wel overtuigd zijn, dat de veiligheid in de wereld stad nog wel wat te wenschen overlaat en dat de inbrekers voor geen klein gerucht ver vaard zyn. Ontvoerd. De zcon van den Argentijnschen minister van fioanciën en een rijke veehan delaar werden door 5 bandieten overvallen en ontvoerd De roo- vers, die met geweren bewa pend waren, werden weliswaar opgemerkt, doch zagen kans met hun gevangenen per auto te ont komen. De geheele streek, waarin de overval plaats had, wordt door zocht, fot dusver echter zonder resultaat. Toeristen veronqelukt Uit München wordt gemeld, dat in de Beiersche Alpen twee toe risten om het leven zijn geko men tijdens een bergbestijging, waarby zij in een afgrond vielen. Een reddingscolonne heeft de beide lijken gevonden. Het dreigt weer. Indien waar is, wat de tele grammen meldden omtrent de verklaring, afgelegd door den Japanschen gezant,in China, zal rekening moeten worden gehou den met een verdere verscher ping var. den toch reeds veront rustenden toestand in het Verre Oosten. Het ligt in het voorne men de provincie Jehol bij den nieuwen staat Mantsjoekwo te trekken. Over die provincie Jehoi is reeds heel wat te doen ge weest, aangezien daar, sedert de bezetting van Mantsjoerije door de Japanners, van den aanvang af het het hevigste verzet werd geboden. De verdreven heerscher van Mantsjoerije, maarschalk Tsjang Hsoe Liang, die zich naar Peking had begeven, organiseerde van daaruit dat «erzet en ge bruikte Jehol als de uitvalspoort, van waaruit de troepen van Japan en Mantsjoekwo werden bestookt. In Jehol deden zich de meeste spoorwegovervallen voor, welke door de Japanners werden toegeschreven aan de Chineesche bandietenbenden, die naar hun zeggen te vuur en te zwaard zouden worden vernietigd. Zelfs is er reeds sprake van geweest, datjehol geheel zou „gezuiverd" worden en dat de Japanners dan meieen maar naar Peking zouden voort rukken. Thans blijkt, dal al die berichten omtrent herhaalde overvallen en wat dies meer zij, niet zonder bedoeling zoo breed uitgesponnen zijn. De nieuwe staat Mantsjoekwo kan dat lapje grond er nog best bij gebruiken en wellicht de vroegere Chinee sche hoofdstad Peking ook, zijnde dan meteen een prachtig punt ter beschikking, wanneer een maal tot herstel van het Chinee sche keizerrijk althans de monarchie mocht worden overgegaan gelijk in het voorne men ligt. Op die manier zou Japan er gaandeweg in slagen, geheel China onder oppertoezicht te brengen, zooals thans reeds met Mantsjoerije is geschied. Na al hetgeen over het Ja- pansche optreden in China reeds is geschreven, is het overbodig nader te omschrijven, waarom de Chineesche regeering vrijwel machteloos staat tegenover de militair zooveel sterkere Japan ners. Ook behoeven we niet uit te wijden, over de houding welke Japan zich jegens den Volkenbond zal veroorloven. Van die zijde zijn geen dwangmidde len te wachten, wijl die totaal ontbreken. Maar er dreigt een ander ge vaar namelijk de mogelijkheid, dat Amerika een stokje zal ste ken voor de Japansche experi menten. De Vereenigde Staten staan sterk, doordat aan Japan schending van verdragen ten laste kan worden gelegd. Reeds bij de bestaande verhoudingen kunnen we er verzekerd van zijn, dat het antwoord op de vraag omtrent oorlog of vrede in het Verre Oosten slechts afhankelijk is van eventueele bondgenoot schappen met Amerika. De dreiging uit het Oosten neemt nog steeds in omvang toe. Ontwapening in Denemarken. Het ontwapenings-voorstel, waardoor het Deensche leger en de vloot worden gewijzigd in een bewakingscorps en een kust verdediging is gisteren in derde lezing door het „Volketing" met 74 tegen 71 stemmen van con servatieven en Ventre-partij aan genomen en naar het Landsting verwezen. Het staat vrijwel vast, dat het Landsting het voorstel verwerpt, aangezien conservatieven en Ventre-partij in den Senaat een meerderheid hebben. Ook ver leden jaar werd het voorstel door Volketing aanvaard en door het Landsting verworpen. CORRESPONDENTIE. B. Uw schrijven komt in het volgend nummer. vindt u een prachtsor- teering in Alle soorten Alles aan scherp concnrreerende prijzen (25) Aanbevelend, De Notaris J. FANOY te Axel, zal ten ver zoeke van de COMMISSIE VAN DEN OPENBAREN ONDER STAND te Gent, verkoopen: Woensdag 9 Nov. a.s voorm. IO'/ü uur: metende van 1 M. tot 1.80 M., staande te Overslag, Roode Sluis, aan het land in pacht bij Dom. de Coninck. Te vergaderen bij den pachter L Donderdag 10 Nov, a-s, voorm. 10VS usr metende van 1.50 tot 2 M., staande te Koewacht, Karne melkpolder, aan het land in pacht bij Cam vanPuyvelde, alwaar te vergaderen. BETALING CONTANT, in de Drogisterij van JECOVITAL, medicinale levertraan met proefpak ABD IJ SIROOP, in flesschen vanaf tl,— en diverse verpakte MAANDVERBAND practisch en zindelijk, 6 ct. per stuk, in doozen van 10 stuks 55 ct. Tevens beschikbaar: De Notaris J. FANOY te Axel zal ten verzoeke van den CURATOR in het fail lissement van ABR. MAAS, op verkoopen 1 des voormiddags 10 nar, aan het hierna gemeld pand te Axel, Buthdijk, als: Tafels, Stoelen, Kasten, kleine Tafel tjes, Luidspreker, Spie gels, Opschik, Ledikanten, Wasch- tafeltje, Vloerkleeden, Zeilen, Matten, Lampen, Penanttafeltje, Regulateur, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz. enz. als: Toonbank, Uitstalkastje, Fiets, Rijwielonderdeelen, Braad pannen, Carbid, IJzerdraad, Har monicadraad, Bascule, Rieken, Schoppen, Kachel, Kachelpijpen, enz. enz. O des namiddags 2 nnr in het Hotel van dhr. H. P. Diele- man—Koole te Axel, Markt: te Axel, Oudewijk, kadaster sectie G no. 929, groot 63 c.A., ver huurd aan P. Dieleman voor f 2,50 per week en krachtens art. 1223 B. W. met SMEDERIJ en ERF te Axel, Buthdijk, kad. sectie G. no. 1710, groot 2 A. 68 c A. Betaling koopsommen 10 Dec. a,s. VERSCHENEN door Mr. P, DIELEMAN. fl,75 bij den schrijver of in den boekhandel. Een gebpuikte Te bevragen bij: Nieuwe zending*. Doos 4-5ct. Per stuk 8ct Qij Uw drogist- 7 II ■M l!

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3