Hofsteedje Prima Koffie met Huishoudelijke Cadeaux. 1 gulden per pond. Ill 2 YerMtinasarlil Metselaar-Aannemer Weegbrug der „Centrale Suikermaatschappij" Prijsverlaging Kachelgas. Zie Etalage. Lage Prijzen. D. A. YAN DEN BÉRGE, Winkelier, Axel, Nieuwendijk. KOE BI ETEN RAPEN 5 cent per M3., Een Meisjesgezicht Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Advertentiën. u Goedkoope Winkel Op verzoek alle Artikelen. Het echte spaarsysteem. AMSTERDAMSCHE BANK N.V. gebracht, waar haar toestand ho peloos bleek. Onderwyl had een agent den 56 jarigen echtgenoot van het glachioffer meegenomen naar het politiebureau. „Ik heb haar met vier bijsla gen afgemaakt", verklaarde de man. Hij zeide niet te weten waar om hij zijn miadryf had gepleegd. Als gewoonlijk was hy om 4 uur opgestaan, om naar zijn werk te gaan. Op het oogenblik dat ik mijn bijl nam om wat houtjes te hakken, heb ik mijn vrouw vier slagen toegebracht, voegde hjj er aan toe. Het huwelyk was, naar buren verzekerden, zeer gelukkig. Reeds meer dan 20 jaar woonde het echtpaar in hetzelfde huis. Gebleken is, dat de man na zyn daad direct naar het politie bureau is geloopen, maar dat hem den moed ontbrak, zichzelf aan te geven, waarna hij zyn buurvrouw van de vreeselijke daad in kennis stelde. Men ver moedt dat de man in een vlaag van waanzin heeft gehandeld. verliest nimmer zijn frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij"-Crême gebruikt. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. Sportnieuws. Pieter, z. van Abraham Jansen en Adriana Bakker. 11. Pran cisca Leonia, d. van Bernardus Pranciscus Steel en Prancisca Cornelia de Danschutter. drik Frans, z. van Hermanus van Luyk en Johanna Tanneke van Langevelde. Overleden. 1. David Dekker, 45 j z. van Cornelia en Andrie- zina Pieternella Dieleman. 3 Maria Elisabeth van Campen, 75 j wed. van Hubertus Claes- sens. 4. Jacobus Mertens, 65 j z. van Jan en Frar<joise Schoon- akker. 8. Cornelia Helena van der Welle, 79 j., »ed. van Do minicus Jansen. Voetbal. Axel—Terneuzen II 1—1. Het was een weinig aantrek kelijke partij voetbal welke hier Zondag werd gedemonstreerd door het eerste elftal van Axel en het tweede van Terneuzen. Niet alleen dat er erbarmelijk slecht werd gespeeld, doch ern stiger was het onbesuisde optre den van verscheidene spelers waarbij body's en ledematen van resp. tegenstanders niet werden ontzien. Vooral in de tweede helft, toen fanatiek om de leiding gestreden werd, ontaardde het spel meermalen in een ware duw- en smijtpartij, waarbij de tegenstanders elkaar aankeken als grimmige katers, wat tenslotte nog aanleiding gaf tot groote hilariteit onder het publiek, dat overigens bitter weinig van het ware voetbal te genieten kreeg Het grootste verwijt treft wel den scheidsrechter. Deze overi gens gemoedelijke ouwe heer had direct het brute spel den kop moeten indrukkenvele onaan- genaamhedenen pijnlijke lichaams deelen waren daarmede voor komen. Met dit al wist Axel het niet verder te brengen dan een gelijk spel (1—). welke stand reeds bij de rust verkregen was. Na vier wedstrijden bedraagt de achter stand op de leiders thans reeds 3 punten, en er is nog zoo menige harde noot te kraken 1 De weg is nog lang en voorspellingen maken lijkt ons voorbarig, doch men kan wel als vaststaand aan nemen, dat de Oranjemannen spoedig uit een ander vaatje zullen moeten gaan tappen, willen ze nog langer als ernstige kam- pioenscandidaten aangeschreven worden. Belsië— Nederland 2—3. Na een uiterst spannenden wedstrijd slaagde het Neder- landsch elftal er Zondag te Brussel in het Belgische elftal een 32 nederlaag toe te brengen. Ie helft der maand Oct. Axel. Huwelyks-aangiften. 6. Jacobus GoosseD, 28 j. en Su sanna Launtje Hamelink, 27 j Adriaan Cornelia van Baal, 25 j. en Catharina Sara le Feber, 23 j. ]3. Richard Heinrich Giltb, 26 j. eu Amelda Emma Celestina Smolenaers, 23 j. Gehuwd. 6. Jan de Kraker, 63 j., wedu. en Johanna Cornelia Klaassen, 66 jwed. Geboren. 2. Sara Janna, d. van Dimmen Pypelink eu Pieter aella Suzacna de Footer. 8, Gedurende de maand Sept. 1932. Hengstdijk. Geboren. 18 Aug. Ireua, d. van J. Dophemont en M. Mannaert. Overleden. 12 Sept. Louisa de Maagd, 59 j., echtg. van Alphonsus Somers. Hontenisse. Huwelijks-aang. 21. Petrus de Nya, 34 j. en Paulina Bogaert, 23 j. Gehuwd. 9. Gijsbrecht Gel derland (Boscbkapelle), 29 j. en Anna Sey, 23 j. 27. Eluardua Neve, 32 j. en Mathilde van Mieghem, 21 j. Geboren. 9. Aloijsius, z. van Joseph de Rijk en Paulina Maas. 13. Josephus, z. van Apthonius Mangnus en Elisabeth Truijmaü. 14. Petrus, z. van Altred de Bakker en Adriana de Klerk. Cvrillus, z. van René Cornelia- sens en Maria Verschueren. 19. Irma, d. van Isedoor Meya en Amelia Ferket. 20. Roza, d. van Alphonsus van Sikkelerus en Martha Daalman. 29. Anna, d. van Cam. de Cock en Elisa van der Ha. Overleden. 23. Paulina Neve, 82 j., wed. van Johannes Weese- poel. Philippine. Gehuwd. 9. Ca aimier Rammeloo, 24 j. en Ma deleine Bëgyn, 20 j. Geboren. 3. Edmondus, z. van Seraphinus Vermeire en Veneranda Groothaert. 5. Mat hilda, d. van Alexander Ploegaert en Elvira Rammeloo. 30. Ant- honie, z. van Marinas van Dix- hoorn en Maria Vinke. Overleden. 5. Albert Ram meloo, 16 j., z. van Urbanus en Joaephina de Mul. Zaamslag. Huwelijks-aang. 22 David Koster (Axel), 24 j. en Cornelia Zegera, 19 j. Gehuwd. 8. Jan Kolyn, 25 j. en Catharina Willemsen, 31 j 15. Levinus Scheele (Terneuzen), 26 j. en Elizabeth de Bruijne, 24 j Geboren. 1 Aug. Adriana, d. van Edial Verpoorte en Neeltje Scheele. 7. Jacomina, d. van Martinus Dieleman en Cornelia Verpoorte. 16. Cornelia, z. van Abraham de Kraker en Maria de Feyter. Cornells, z. van Jan Dees en Janna Dieleman. 21. Catharina, d. van Joris Bareman en Maria de Ridder (Terneuzet 22. Cornelia, e. van Jacobus vaD der Hooft en Janna de Feyter. Anthonia, d. van Abraham Buijze en Aaltje Dieleman. 23. An- dries, z. van Daniël Dekker en Janna Westerbeke. 5 Sept. Pie ter, z. van Cornells van Fraeyen- hove en Woudina de Pooter. 10. Jozias, z. van Jan Bakker en Adriana Bolleman. 19. Pieter nella, d. van Adriaan de Visser en Cornelia Bareman. Overleden. 14 Aug. Chrisli- aan Weststrate, 7o j., wedn. van Maria Wisse. 30. Levinus Mi chielsen, 48 j., echtg. van Cor nelia VercoutereD. 19 Sept. Jo hannes van Westen, 34 j echtg. van Elizabeth Fraanje. 26. Joris Wiaae, 68 j echtg. van Helena Wisse. Cornells de Vries, 66 j., echtg. van Jacomina Heijnsdyk. Zendingsweek 1933. Hooggeachte Redactie, Dit jaar is de Zendingsweek der Samenwerkende Zendings-Corporaties uitgeschreven van 6 tot en met 13 November. Hoewel het buitengewoon moeilijk schijnt in dezen tijd de Zendingsweek aan te bevelen, willen en durven wij het toch met alle vrijmoedigheid doen. Ten eerste reeds hierom, omdat onze arbeid voor Indië van de grootste beteekenis ie De beteekenis vati het Evangelie, zoowel in het Evangelisa tiewerk, als in het Medische- en On- derwijswerk is niet te ontkennen. Als de Zending niet in Indië was, zou het er in vele gebieden heel anders Het- uitzien. Het Zendingswerk moet door gaan. Ondanks de moeilijke tijden kan en mag dit werk niet worden stopgezet. De Zendingsweek, de week van Gebed, Toewijding eu Offer kan daartoe medewerken. Daar deze week alom bekend is geworden en burgerrecht verkreeg, kan dat ook. Ook ditmaal mag zij niet mislukken. Als wij rondom ons zien naar andere landen, zijn wij in Nederland nog bevoorrecht. Wilt U de Zending in dezen moeilijken tijd helpen, verleent dan met blijmoedig heid Uwe medewerking en steunt ons straks met Uwe gaven. God heeft den blijmoedigen gever lief". Vermenigvuldige zich ook ons ge bed voor de zendingsweek en laten wij alles doen, wat onze hand vindt om te doen, opdat deze week een week worde van grooten geestelijken en stoffelijken zegen. Met dank voor de verleende plaats ruimte, De Hoofdbesturen van de Samenwerkende Zendingscorporaties. De ondergeteekende brengt zijn innigen dank aan de „Onderlinge lfeeverz. Maatschappij in het lfe district van Zeeland" (Secr.-Penningmees- ter de heer L. van Waesberghe, Hulst) voor de rechtmatige uit- keering van zijn onteigend paard. J. DE VISSER, Axel. Uit de hand te koop GUNSTIG GELEGEN groot 6 gemeten, helft Bouw en Weiland, voor alle doel einden geschikt. Brieven franco onder letter A No. 70, Bureau van dit Blad. K.eur uit: Bij 1 pond Koffie IN DE te AXEL. jj) Groote sorteering u. e 2 cc Lampjes, Stormlantaarns, m 2 2 Kousjes, elec. Gloeilampjes, pi Alle soorten Branders, 39 Alle maten Lampeglazen, W Katoen, Oliehouders, Batterijen, Zaklantaarns, Lampjes voor zaklantaarns, enz., enz. (25) Notaris J. FANOY te Axel, zal ten ver zoeke van den heer J.DEKRAKER Rzn. te Axel, aan het woonhuis D 109 te Axel, Koestraat, op Woensdag 19 October 1933, des namiddags l1/» nnr v®r_ koopen 4 Borden, plat, diep of ontbijt luxe Kop, Schotel en Bord 6 witte Koppen, zonder schotels 3Japansche Koppenen Schotels Gummischortje Lepels en 6 Vorken 2 Theelepeltjes Bij 2 Emmer, rood, wit of blauw groote ronde Teil, idem Waschteiltje, idem Melkemmertje, idem Theeblad, fraai met glas Fluitketel, rood of blauw Bij nest Schalen emaille Melkkan Bij 4 pond 2 paar Sokken 1 Handveger 1 Kleedje 1 ovaal Waschteiltje, wit 1 zinken Emmer 1 Kookpannetje pond 1 Theepot 1 Koffiekan 1 emaille Vergiet, groot 1 paar Pantoffels, prima 1 Spiegel 3 pond 1 bronzen Bloempot, zeer mooi pluche Schoorstecnkleed groote Bloempot kleine Pannen of 1 groote Bij Wandkoffiemolen Schoorsteenkleed, grooter 1 Tafelzeiltje 1 Broodtrommel 1 Bloemtafel pond 1 Tafelzeiltje, grooter 1 zware molton Deken Bij 8 pond Japansch Theeservies Bij 10 pond porselein Koffie Theeservies 1 Spiegel mef Schilderstukje Bij 15 pond zwaar pluchen Tafelkleed wollen Deken 1 gestikte Deken Enz., enz. V"erkrijgbaar bij LET WEL: uitsluitend goede, zuivere koffie. J als: 4 pluimen Bedden, 4 Ledi kanten, Secretaire, Linnenkast, 2 Klokken, 15 Stoelen, Zetel, 4 Tafels, 2 Kachels, Waschtafel, 3 Spiegels, Gasstel, Schilderijen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz., enz. Te bezichtigen op den dag van verkoop voorm. 10—11 uur. BETALING CONTANT. De ondergeteekende maakt het geacht pu bliek van AXEL en omstreken bekend, dat hij zich alhier heeft gevestigd als en leverancier van verschillende Bouwmaterialen aan con- curreerende prijzen. Belovend door prompte bedie ning zich het vertrouwen waardig te maken, beveelt hij zich min zaam aan. JAC P. LENSEN. Axel, Oosterstraat E 81. De Notaris J. FANOY te Axel, zal ten ver zoeke van de Wed. en Kinderen FR. D. DE POTTER te Koewacht, op Donderdag 27 Octo ber a s. des voormiddags 10 nur, verkoopen 3 X 44 A. 56 c.A. (4 koopen) 2 X 44 A. 56 c.A. (3 koopen) wassende op het land aan den dijk van de Olmendreef naar St. Andries te Koewachl, alwaar te vergaderen. Betaling contant. Vanaf 13 October 1932 vergoeden Depositorekening de volgende rente Zonder termijn 7* per jaar met 1 maand opzegging V» 1 jaar Bijkantoor Hulst te A X. JE Tj. Aan belanghebbenden wordt hiermede bericht, dat deze weeg brug ook voor het wegen van andere goederen openge steld is. De Weger, Axel, 15 Oct. 1932. M. OPPE. Met ingang van het verbruik over deze maand is de prijs van het kachelgas bepaald op zoowel voor Axel als voor Ter Neuzen. Voor scholen, kantoren, winkels en voor ruimten die tijdelijk moeten verwarmd worden is GAS thans de aan gewezen brandstof. Voor alle gewenschte inlichtingen wende men zich tot GEMEENTELIJKE GASFABRIEK, AXEL. Axel, 8 October 1932. I I —III! I I III T1TI CADEAU-KOFFIE -i UJ

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3