Agenten gevraagd KENNISGEVING. A. VAN MAALE, Wjjn- en Sigarenhandel. Groote Liefdadigheids-Reclame Gemengd Nieuws. Een Meisjesgezicht Burgerlijke Stand. Advertentiën. hoog ere provisie STRUIK Co. A. KREYMBORG Co. 5000 K.G. Kolen Restant SIGAREN 75 cent per 25 stuks. Ze blyven dan pompen en zoo gaan ze kapot, vandaar dat ze nu op slot gaan. Het is een droog jaargetijde geweest en dus moet men wat atwachten. Dhr. OGGELWaterleiding b. Dhr. DE RUIJTER vraagt wanneer de kazerne aanbesteed wordt De VOORZ.We wachten nog op de goedkeuring van een bq ander door het Rijkdan kunnen we beginnen want alles ligt klaar. Dhr. DE RUIJTER: Hoe zal die aanbesteding plaats hebben, alleen onder Axelaars De VOORZ. zegt, dat dit door B. en W. wordt besproken. Het is niet wenschelijk om dat in een openbare zitting in bespre king te brengen. Als de Raad het wenscht, kan dat in besloten zitting gebeuren, maar het is niet de bedoeling van B en W. i. Dhr. DE RUIJTER: En hoe staat het met het slacht huis? De VOORZ Dat heeft ge wacht op het benoodigde geld. We zullen nu de leening kunnen plaatsen en dan kan er begon nen worden, j. Dhr. DE RUIJTER: Zouden B, en W. het niet mogelijk vin den om op het Plaatje een Jrievenbus te krijgen De VOORZ Voor Sluiskil ging het, maar in 't nieuwe ge deelte van de kom niet en voor 'iPiaatje was het niet gevraagd. Maar spr. wil zich met den directeur van de P.T.T. in ver bieding stellen en het dan vragen. k. Dhr. DIELEMAN heep. opgemerkt, dat langs den winkel van dhr. Visser een trottoir ligt. Destijds is dat gevraagd voorde Oosterstraat en toen heette het, dat er geen geld voor was. En nu voor Visser was er wel geld De VOORZ. zegt dat dit trot toir in overleg met dhr. Visser ii gelegd en wel zoodanig, dat dhr. V. de tegels en trottoirban den heeft betaald en de gemeente het werkloon. Het is er aardig mee opgeknapt. 1. Dhr. DIELEMAN zegt, dat de klinkers in de Prins Hendrikstraat van geen goede kwaliteit blyken, ofschoon ze er nog maar een paar jaar liggen. Ze zijn gekocht voor de beste en nu liggen er weinig heele in. De VOORZ. zegt, dat ze ge- jaraDdeerd op le klas klinkers zijn gekocht. Dhr. DIELEMAN: Het blijkt toch niet zoo te zyn. m. Dhr. HAMELINK beklaagt tich opnieuw over de commissie voorden werkloozensteun, waar van hy vernam, dat ze o.a. iemand die f 700 had verdiend, een maand had uitgesteld voor uitkeering en meent dat alzoo de commissie niet handelt over eenkomstig haar doel. De VOORZ. zal dez9 klacht met de commissie bespreken. Op de vraag van dhr. OGGEL, ei dhr. Hamelink bereid is om aan den Voorz. particulier de oamen der betrokkenen te noe men, antwoordt deze bevestigend, n. Dhr. HAMELINK vraagt nog of er geen adres is gekomen 'an de Prov. Comm. voor werk- verichaffing. De VOORZ.Dat komt de 'olgende maal ter sprake, o. Dhr. 'T GILDE vraagt of B en W. willen trachten ver- mdering te brengen in den toe- lland by de spoordammen aan h Stationstraat, waar vaak de menschen langdurig nutteloos oponthoud hebben en de hekken herhaaldelijk gesloten worden, oer er een trein te zien is. De VOORZ. stemt toe, dat het bjj rangeeren soms laDg kan duren en er een drukke passage '8 Hy zal eens informeeren. p. Dhr. 'T GILDE vraagt nog hamens dhr. Verschelling, of er ook een adres is van den Chr. Besturenbond in verband met de kazernebouw. De VOORZ. weet er Diet van. Dhr. SEGHERS wyst op oen lichtpaal, die staat op het Plaatje bij Van der Linden en belemmerend is voor het verkeer, pij beeft het al besproken met den directeur der gasfabriek, doch er is nog niets gedaan, ook geen onderzoek. De VOORZ. is bereid het te onderzoeken en geeft in het al gemeen in overweging, om met vragen of klachten niet te wach ten tot er een Raadszitting is, maar die hem dadelyk mede te deeleD. Daarvoor houdt spr. ook zitting. r. Dhr. SEGHERS zegt vroe ger eens gevraagd te hebben, of B. en W. in relatie waren met de comm. voor werkverruiming en toen werd gezegd, dat het nog te vroeg was, ofschoon spr. meende, dat het hoog tijd was. Hy vraagt, of er nu al iets ge beurd is De VOORZ. zegt, dat er geen contact is met die commissie. Wel hebbjn B. en W. naar ver schillende werken uitgezieD. De gewestelijke commissie kan plaat selijk weinig doen. En gewes telijk zyn er verschillende groote plannen, doch die stuit »n op de kosten de ontwatering b.v., maar als de leden weten, dat er hier iets gedaan kan worden, kunnen ze dit altyd mededeelen. s. Dhr. ORTELEE herinnert eraaD, dat beloofd is de verbe tering van de Oosterstraat op de begrootiug te brengen. Is daar aan gedacht De VOORZ.Beloofd is het niet. Ik heb gezegd we zullen zieD of er geld voor is. t. Dhr. ORTELEE zegt, dat de rioolput aan den Nieu wendijk vol zit en stinkt. Hy vraagt oi dit voor de gemeente, ot de provincie is? De VOORZ. zal het onder zoeken. u. Dhr. ORTELEE wijst op de pomp bij Verlindedaar is geen afvoer voor het spoelwater naar het riool en dat kon by vorst wel eens gevaarlijk worden. De VOORZ. zegt dat die pomp er bij wyze van proef geplaatst is. Als nu blijkt, dat die pomp daar goed staat, dan komt er natuurlijk een put voor afvoer. Hierna gaat de vergadering over in geheime zitting. By heropening wordt deze met dankzegging gesloten. AXEL, 4 Oct. 1932. Toen verleden najaar feitelijk reeds een begin was gemaakt met de voorbereidselen lot het geven van een uitvoering door de alge- meene zangvereeniging „Orelio" trad plotseling de ziekte van den Directeur in, die onverhoopt aan alle plannen den bodem insloegen en de Vereeniging tijdelijk tot werkloosheid doemde. Evenwel werden kort daarop de repetities weder hervat door Mej. B. Wiech- mann, totdat de Directeur zich weer in slaat gevoelde het stokje op te nemen. Thans hebben de lessen weer geregeld plaats en met succes, zoodat „Orelio" dan ook dezen winter weer in de mogelijkheid zal zijn, aan hare donateurs een uitvoering aan te bieden, met als hoofdnummer een vroolijke operette. Ongetwjjfeld zal dit bericht aan de donateurs, die de uitvoeringen van „Orelio" in den laatsten tijd wisten te waardeeren, groote voldoening schenken. Naar we vernemen, zal eerlang het kantoor van den Rijksontvanger der directe be- 'astingen, enz. alhier, worden verhuisd naar de Prins Hendrik straat. Zondagavond is de prov. boot, die de avondreis van Vlis- singen naar Neuzen maakte, omhoog gevaren en blijven zitten, tot de vloed kwam. In plaats van half acht arriveerde de boot half twaalf. Natuurlijk was een en ander zeer ten ongerieve van de passagiers en degenen, die 's avonds nog weg moesten, w o. een elftal van „Zeelandia" uit Middelburg, welke om ongeveer 2 uur in den nacht te Vlissingen aankwamen en vandaar te voet naar Middelburg moesten, nadat ze des ochtends te zes uur van daar hun tocht naar Axel hadden ondernomen. Als hoofdonderwijzer aan de Bijzondere lagere school (Zand* straat) te Sas van Qent is be noemd de heer D. Bun van Hengstdijk. Geen prysverhooging boter- merken. De heer C. Zwagerman, voor zitter van den Bond van Boeren- boterproducten in Zeeland, schrijft ons In verband met het bericht in verschillende bladen, dat Maandag 2 October a s. de heffing op bo ter en margarine belangrijk zou worden verhoogd, komt het ons gewenscht voor mede te deelen, dat de Zeeuwsche producenten van boerenboter goed doen er re kening mede te houden, dat van een prijsverhooging der crisisbo- termerken voor boerenboter zeer zeker voorloopig geen sprake is, Zaamslag. De heeren J. Stolk Lz. en P. C. de Moor, respectievelijk voor zitter en secretaris van de mu- ziekvereeniging „De Volharding" alhier, hebben als zoodanig be dankt. Tijdens een voetbalwed strijd van Zaterdagavond j.l. alhier werd een der spelers J Lensen Az zoodanig tegen het linkerbeen geschopt, dat hij tegen den grond viel en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Geconstateerd werd dat het been gebroken was. verliest nimmer zijn frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij"-Crême gebruikt. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. Zaiddorpe. De Raad dezer gemeente heeft de begrooting voor 1933 reeds afgehandeld. Je kunt er maar mee door zijn, want die begroo ting is altijd een puntje, waar de meeste colleges en voorzitters tegenop zien. Het schrijven van Ged Staten aangaande traktementsverlaging van de wethouders en ambtenaren van den Burg. Stand werd ook hier schouderophalend begroet, alsof men wilde zeggen, „als de bezuiniging daarvan komen moet Stel u voor, 5 pet van f 70 en dat terwijl een goed jaar geleden Ged. St. juist adviseerden om het te verhoogen. Dhr. R. d'Hert vond f 100 pre sentiegeld in totaal per jaar oyer de raadsleden te verdeelen wat laag en stelde voor f150. Het voorstel werd evenals het vorige aangehouden. Eenige discussie ontstond tus- schen den Voorzitter en dhr. d'Hert, doordat laatstgenoemde niet accoord ging met een korting voor groote gezinnen, wat even wel de Voorzitter op goede gronden verdedigde, voorzoover die gezinnen een welstandgrens niet te boven gaan. Nadat nog besloten werd om f 10 uit de gemeentekas toe te staan voor het houden van volks spelen, in verband met een te houden wielerwedstrijd werd de vergadering gesloten. In verband met de beslui ten der dezen zomer te Scheve- ningen gehouden stikstofconferen tie is de productie der ammoni- akfabriek van de Compagnie Néerlandaise de l'Azóte te Sluis kil, belangrijk ingekrompen. Nog steeds duren de ontslagen voort. Van de aanvankelijk ongeveer 1000 arbeiders zijn er thans 600 ontslagen. De benzineprijs verhoogd. Heel geleidelijk beginnen in dustrieproducten iets omhoog te gaan in prijs, wat voor een aan wijzing wordt gehouden, dat de crisis toch inderdaad wel over het laagste punt heen is. Op Maan dag van deze week is voor ons land ook een verhooging van 2 cent op den benzineprijs ingegaan. Een onaangename verrassing voor velen. Maar een zegen, als het onedele gilde der moterduivels er iets door gedund zou kunnen worden. Het aantal verkeersonge» lukken blijft onrustbarend. Woensdag ig een militair vliegtuig bij een noodlanding in da dennebosschen nabij 't vlieg terrein de Molenheide te Gilze terechtgekomen en geheel ver nield. De bestuurder kreeg een vleeschwonde aan het been, ter wijl de waarnemer aan het gelat t werd gewond. Die durft Mevr. Lola Schroter (Goerlitz) heeft Kiel een Dieuw wereldre cord gevestigd door met een pa rachute van eeD hoogte van 7300 meter te springen. Zy liet zich met een watervliegtuig tot deze hoogte brengen en eprong toen met het valscherm naar beneden. De daliDg geschiedde vlot, zij had 28 minuten noodig om den beganen grond te bereiken. Zy legde daarby een afstand van 45 K M. at en kwam 22 K.M. van Kiel op den grond. Drie menschen verbrand. Bij een tellen brand, welke te Morecambe in Lancashire (Bng) uitbrak, zijn de 51-jarige mevr. E. Worby, haar 35-jarige ge trouwde dochter A. Mellor en de 65 jarige heer Witton, omgeko men. Vermoedelijk was het vuur reeds omstreeks 4 uur in den ochtend ODtstaan, en pas eenige uren later bemerkt. De gebrekkige schoonmoeder van mevr. Worby, ontwaakte door een knappend geluid, ver schrikt riep zy haar man, die, de geluiden aan inbrekers toe schreef. Toen hy een dear open de, sloegen hem da vlammen tegemoet. Hy smeet de deur dicht, en met den kreet „brand!" snelde hij naar zijn slaapkamer terug, om zyn hulpelooze vrouw te red den. Hy bracht baar door den kelder in veiligheid. Zijn zoon, de heer Worby, was langs de regenpijp gevlucht en stond in nachtkleedy op straat. Mevr. Worby stond bij het venster op hulp te wachten, doch door de hitte sprongen de ruiten en wak kerde het vuur nog meer aan. Men vermoedt, dat de heer Witton en mevrouw Worby een poging hebben gedaan, om de boven den vuurhaard slapende dochter, mevr. Mellor te reddeD, bij welke poging zy blijkbaar zelf den dood hebben gevonden, aangezien hun verkoolde licha men in de gang zijn gevonden. Mevr. Mellor is waarschijnlijk in onmacht gevallen door den rook welke door den vloer drong, zoo dat zij niet in staat was zich in veiligheid te brengeD. In de bergstreken van Spanje is de winter reeds begonnen. Op verschillende plaatsen is veel sneeuw gevallen, waardoor het verkeer aanmerkelijk werd ver traagd. Sportnieuws. Axel—Zeelandia II 5-0. Het heeft Axel Zondag niet veel moeite gekost de reserve's van Zeelandia gevoelig te kloppen. Het was gewoonweg een spel letje van kat en muis, zoowel voor als na de rust. Indien de Axelsche voorhoede wat beter had geschoten en o.a. niet een tweetal strafschoppen waren ge mist, de dubbele cijfers waren royaal bereikt. Thans bleef het bij 5—0, wat intusschen ook welletjes kan genoemd worden. Van 1—30 September 1932. AXEL. Huwelijks-aang. 1. Qustaaf Johannes Wille, 23 j., jm. (van West- dorpe) en Maria Leonia van Ecke, 23 j., jd. 8. Jozias Karei Schoonakker, 22 j., jm. (van Terneuzen) en Johanna Buijze, 23 j., jd. 16. Arthur Alfons Noens, 23 j., jm. en Elizabeth van Ben- degem, 20 j., jd. 22. Jan de Kraker, 63 j., weduwn. en Johanna Cornelia Klaassen, 56 j., wed. Hu welijks-voltr. 8. Gepko Gesines Kor, 22 j., jm. ivan Haarlemmermeer) en Gozewijna Abigaël Janna Provoost, 22 j., jd. 22. Gustaaf Johannes Wille 23 j., jm. (van Westdorpe) en Maria Leonia van Ecke, 23 j., jd. Jozias Karei Schoonakker, 22 j., jm., van Terneuzen en Johanna Buijze, 23 j., jd. Geboorten 1. Sara, d. van Aldert Gerrit Vlaander en Adriana Dieleman. 2. Jannis Francois, z. van Jan Ver- brugge en Suzanna Rinn. Anny Maria Philomena, d. van Franciscus Johannes Tieleman en Maria Josephina Sturms. 4. Dirk, z. van Pieter Schuitvlot en Wilhelmina Levina Witte. 5. Ebrina, d. van Willem de Bruijne en Pieter- nella Jansen. 7. Neeltje, d. van Ja cobus de Visser en Janna Deij 11. Johanna, d. van Jacob Jan van Dron- gelen en Maatje |ongejan. 12. Adriaan,. z. van lozias Hamelink en_Catharina Johanna Oppeneer. 14. HelenaMana; dTvan Jacob den Engelsman en Catha- rina de Groote. 16. Edumondus Al- bertus, z. van Edumondus de Kerf en Margaretha Jacoba Heerspink. Henricus Pharaïlda, z. van Petrus Johannes Hu- bertus Groothaert en Joanna Maria van Rumste. 17. Luciën George, z. van Remond johannis de Wit en Helena Maria van Hulle. 19. Wilfridus Petrus, z. van Johannes Franciscus Marcus en Anna Maria van den Enden. Abraham, z. van Abraham de Visser en Maria Adriana Dees. 20. Francois Johannes, z. van jan Marinus Verberkmoes en Pleuntje Tanneke van de Voorde. 21. Maria, d. van Johannes Cornelis de Ridder en Neeltje den Hamer. Adriana, d. van jacobus Koster en Neeltje van Langevelde. 27. Alphonsus Leonardus Louis, z. van Albertus Mel en Martha Louisa Hayette. Overleden. 21. Krina Catharina van THoff, 21 j., echtg. van Korstiaan Cornelis Gazan. voor den verkoop van le kwal. zelfgeteelde TUIN-, BLOEM- en LAN DBOU WZ ADEN. Wij geven dan andere zaken Vraagt de zeer ganstige con dities. Zandhandel BNKHUIZES. REtE »iLnM<.*ii»i<TtuK<mwvssTnnrvTnfTniTrT!ri>'.-.v.ii,»v.tr.(iuw%irwTi Aan de inwoners van AXEL en Omstreken berichten wij, dat onze vertegenwoordiger weer eiken WOENSDAG te Ter Neuzen zal zijn bij den Heer ALLAART, Lange Kerk straat 5, tot het aannemen van bestellingen op Heeren-, Jongens- en Kinderkleeding, Confectie en naar maat. Onze kleeding is chique van coupe en van prima bewerking. Beieefd aanbevelend, MIDDELBURG LANGE DELFT H 13 Met 30 eigen Magaztyncn. ar^Tf niniTrirrnrrT-irrrsfTr uit te reiken op een nader te bepalen datum in de maand December. S9" Lees de bepalingen in de Etalage!

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3