Gratis Druiven eten Bel Wood- en Winkelhuis LANDB0UWIN5PAN Echt en goed Landbouw. liecntszaken. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Gemeente AXEL. Zand en Grind Advertentiën. Wel verkoopen wij zoete Druiven fijne HANDPEREN. Dinsdag 4 October 1932, De Schuur met Erf, Het achter koop 1 gelegen perceel Tuingrond, Kantoor van W.A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. Dit zy tot eere van de dirigenten, maar ook van do muzikanten gezegd. We willen hen daarom aansporen om gedurende de wintermaanden yverig te repe- teeren en die geen lid zyn en liefhebberij voor muziek hebbeB, wekken we op, em zich aan te sluiten tst deze nuttige, aange name en dankbare bezigheid Vooral de wintermaanden geven de meesten veel tijd tot oefenen welnu benut die, opdat het vol gend jaar nog meer waardeering moge betoond worden voor de uitvoeringen. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handteekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maag poeders, Hoofdpijnpoeders, Kies pijnpoeders, Hoestpoeders, Worm poeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. St. Joseph. Maandagavond werd alhier in het café ,De Roode Leeuw" bij dhr. A. Audenaerde een goed bezochte ledenvergadering ge houden van de R K. Werklie- denvereeniging „St. Joseph", alhier. Tegenwoordig was o.a. de heer G. Goossens, propagan dist en lid van de Prov. Staten voor deze streek. Nadat de vergadering op de gewone wijze was geopend door dhr. R. van den Berg, als voorzitter, heette deze allen wolkom en in 't bi zonder dhr. Goossens, die zich beschikbaar had gesteld om voor de aanwezigen een lezing te houden over het onderwerp: de verhouding tusschen de Provin ciale Staten en de Gemeente besturen. De spreker haalde daarbij verschillende gevallen aan, waar bij een goede samenwerking tusschen beide lichamen niet alleen gewenscht maar zelfs noodzakelijk is en inzonderheid tusschen Gedeputeerde Staten en het College van Burgemeester en Wethouders, die op zoo veler- leiwijze met elkaar in contact komen, ook over zaken die de arbeidersbelangen raken. Ge zondheidsdienst, werkverschaf fing, polderbelangeo, bestuurs functie^ benoemingen, locale verkeersdiensten, subsidie'», be lastingen, enz., dat sijn allemaal pnnten, waarover in den tegen- woordigen tyd de werkman een woordje meespreekt en dus was het heel nuttig een en ander eens nader uiteen te zetten voor degenen, die misschien wel niet alleD ia de gelegenheid komen op het kussen te zitten, maar dan toch hun stem uitbrengen in het bewustzijn, dat ze kiezen, degenen, die op de hoogte zyn. Toen de spreker zijn geest driftig uitgesproken rede had geëindigd, dankte de voorzitter voor het vele leerzame, dat dhr. Goossens had naar voren ge bracht en was een krachtig applaus de bevestiging hiervan. Hierna werden meer huis houdelijke zaken besproken. Besloten werd f 15 subsidie af te staan aan de afd. van „De jonge werkman". Dhr. E. Tieleman gaf een uiteenzetting van het fonds Hulp in nood, tengevolge waar van verscheidene leden hunne contributie vry willig verhoogden. Betreffende den gang van zaken werd het volle vertrouwen san het bestuur geschonken, waarna de vergadering met den gebruikelyken groet werd ge sloten. Consultatiebureau voor Zuigelingen. Dinsdagavond had alhier de officiëele opening plaats van bo vengenoemde consultatiebureau, zijnde een instelling behoorende tot het Wit-Qele Kruis. Behalve het bestuur van het Wit-gele Kruis waren aanwezig de heeren Dr. J. A. van Lierop, van Poppel en zuster van der Walle, respec tievelijk, voorzitter, secretaris en Enquêtrice van de commissie voor zuigelingenbescherming in Z. Vlaanderen de plaatselijke ge- neesheeren, de Eerwaarde Overste Van het ziekenhui* te Sluiskil, de wijkverpleegster van het Groene en het Wit-Gele Kruis, en verdere genoodigden. Dhr. C. van de Bilt, voorzitter van de afd. Axel van het Wit-Gele Kruis, heette de aan wezigen welkom, las enkele brie ven en telegrammen van verhin dering voor en gaf daarna het woord aan Dr. van Lierop uit Hulst. Deze zette in den breede uiteen het doel en streven van het Consultatiebureau cn wees op de resultaten, welke bereikt wa ren op verschillende plaatsen waar deze bureaux zijn gevestigd. Spreker dankte de plaatselijke medici vooi hunne belangelooze medewerking en spoorde de wijk zusters aan bij huisbezoek de jonge moeders te wijzen op het belang dat zij er bij hebben van deze nuttige instelling gebruik te makenspr. dankte tevens den Zeer Eerwaarden Heer Pastoor voor zijne bemoeiingen en hoopte dat het Axelsche consultatiebureau in de toekomst rijpe vruchten zou de mogen afwerpen. Dr. J. Cl Bom nam hierna het woord, te vens namens zijn collega dokier van der Zwan, en zeide zich vol komen met het gesprokene van dokter van Lierop te vereenigen. Hij zeide ook namens zijn colle ga volle medewerking toe. De Zeer Eerwaarde Heer Goetstou- wer dankte hierna allen voor de medewerking, welke hij overal heeft mogen ondervinden en hoop te dat Gods zegen op dit werk van liefdadigheid zoude moge rus ten. Onze gemeente telt hiermede weer een liefdadige instelling meer. Tot zoover het verslag, dat we van de opening dezer stichting van bevriende zijde ontvingen, nu door een vergissing verzuimd was de plaatselijke pers daarbij uit te r.oodigen. We kunnen ons slechts ver heugen met een instelling als deze, die tot sieraad eener ge meente strekt. Te weinigen besef ten en weten hoe ziekte-kiemen, die in kleine lichaampjes woeke ren, hen soms door te laat in grijpen zoo niet ten grave sleepen, dan toch voor hun leven vermin ken of de ouders veel schade en droefenis veroorzaken. Zoo ergens dan geldt hier zeker hetvoor komen is beter dan genezen. We verwijzen voor verdere aanbeve ling naar het ingezondene van dhr. A. van Maale, al zou nog veel meer goeds hiervan te zeg gen zijn. We hopen, dat de on dervinding ook in deze de beste leermeester is en de resultaten van dien aard zijn, dat zeer velen in dankbaarheid zullen terugden ken aan stichters en medewerkers van het consultatie-bureau voor zuigelingen te Axel. Kanaal Halst—Axel. Dezer dagen werd alhier een vergadering gehouden o.l. van den heer J. A. van Rompu, als voorzitter van de K.A.H.A. (Kom missie van aotie ter verkrijging van een kanaal Gulst—Axel) ten doel hebbende om samenwerking te betrachten tusschen het be stuur van de K A.H.A. en het kanaal-comité tot het verkrygen van een kanaal Axelsche Sas- siDgHulstGraauw. Na breedvoerige bespreking, waarby de heer N. J. Harte, se cretaris der Kamer van Koop handel te Terneuzen, de wen- scheijkheid van het kanaal be streed op verschillende grondeD welke door de aanwezigen niet als steekhoudende motieven wer den beschouwd, werd besloten tot samenwerking in zoover de belangen der comité's parallel loopen. Men deelde ons dit bericht me de van o.i. betrouwbare zyde, doch tot onze verwondering ver namen we hedenochtend van den heer Harte, dat het bericht van az gelogen is. De heer Harte woonde deze byeenkomsl by als secretaris van de Kaha en mocht naar by zeide ondervinden, dat verschillende aanwezigen inte gendeel zyn naar voren gebrach te meening deelden. Van andere zijde vernemen we intusschen, dat de conferen tie is belegd om tot tusie te komen tusschen beide lichamen. Men is hierin echter niet geslaagd, wel ia samenwerking toegezegd. Het aantal aangegeven ge vallen van besmettelijke ziekten over de week van 11 tot en met 17 September in de provincie Zeeland bedroegRoodvonk Axel 2 Diphtberig St. Annaland 1. Poliomyelitis Clinge 1, Eede 1. De heer J. van Meurs, assistent bij de dir. belastiDgeD te Hansweert, wordt met ingang van heden overgeplaatst naar Strijbeek. Bij Koninklijk besluit d.d. 3 September 1932, No. 445, is bepaald, dat vanai 25 September 1932 voor mannelyke en vrou welijke arbeiders, indien zy den leeftijd van 14 jaar, en dien van 16 jaar nog niet hebben be reikt, een zegel in de tweede loonklasse, zynde een zegel van dertig cent, moet worden ge plakt. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 25 SEPT. 1932. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9*/« ure Ds. van Oeveren. Nam. 2 Zend. De Blinde, van Amsterdam. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Catech. Zond. 34. Nam. 2 30 Dezelfde. Tekst Hooglied 1:5-11. Geref. Gemeente. Voorm. 9 30 ure Leeskerk. Nam. 2.30 Uitvoer van uien. Ter kenrns van belanghebben den wordt gebracht, dat men zich met aanvragen om onder zoek van uien voor uitvoer kan wenden in Westelyk Zeeuwsch-Vlaan- deren tot J. F. Beun, Aarden burg in Oostelijk Z.-Vlaanderen tot W. de Groene, Ter Neuzen. Sportnieuws. Damkampioenschap De wedstryd om het kampi oenschap van Zeeland is geëin digd. J. J. Kaan te Terneuzen werd kampioen van Zeeland. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 20 Sept. 1.1. De volgende personen werden veroordeeld Th. J. C., 20 jaar, varensgezel te Zaamslag, wegens mishande ling. Uitspraak 15 of 15 d. h. J. d. Z., 29 jaar, metselaar te Hulst, wegens mishandeling van zyne echtgenoote 20 of 10 d. h. A. J. d W., 26 jaar, land bouwersknecht te St. Jansteen, wegens het niet voldoen aan de vordering van den rijksveld wachter om van zyn rywial at te stappen 15 of 5 d. h J. K. de B 37 jaar, arbeider te Hontenisse, wegens diefstal van een rijwiel, 4 maanden gevangenisstraf. f45000 per jaar. De Maastrichtsche rechtbank veroordeelde den voormaligen secretaris penningmeester van het Limburgsche Groene Kruis tot één jaar en zeB maanden. Het voorarrest wordt in minde ring gebracht. Het totale verduisterde bedrag bedraagt 68.585.81. De brand te Rilland. In verband met den te RillaDd- Bath plaats gehad hebbenden brand, bracht de Justitie uit Mid delburg vergezeld van een des kundige naar de Midd. Crt. meldt, een bezoek aan de plaats des on- heils, teneinde een plaatselijk onderzoek in te stellen en getui gen te hooren over den brand, waarby om. een in aanbouw zynde landbouwschuur, waarin de oogst reeds was geborgen werd vernield. Eon uitgebreid onderzoek werd ingesteld en verschillende per sonen werden gehoord. De Justitie vond aanleiding een hunner als verdacht den brand te hebben gesticht aan te houden en Daar Middelburg te doen overbrengeht Het is een goede maatregel, dat voortaan het parket uit Mid delburg z ch meer bemoeit met de opsporing van - al of niet schuldige - oorzaken, van de v< la branden, die den laatsten tijd in onze provincie voorkomen. Het is vaak voor de plaatselyke po litie heel moeilyk, om tot een bevredigende oplossing te komen. Woensdagavond is te Wierden de 62-jarige J. G., die den weg zou oversteken, door een vracht auto der Deventer ijsfabriek aan gereden. Met een ernstige sche delfractuur werd G. opgenomen. Zonder tot bewustzijn te zyn ge komen is hij na enkele ureD overleden. Consnltatiebnrean voor zaigelingen Axel, 21 September 1932. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij een plaatsje in Uw blad voor het volgende Nadat Dinsdagavond bovengenoemd bureau geopend was (zie plaatselijk nieuws) had Woensdagnamiddag het eerste onderzoek plaats. Een twaalftal moeders met hare zuigelingeu meldden zich hiervoor aan. Dokter van der Zwan, bijgestaan door de zuster- enquêtrice en de beide zusters van het Groene en het Wit-Gele Kruis, kweten zich op voorbeeldige wijze van hunne zeer zeker niet al te ge makkelijke taak, want de kleintjes waren over het algemeen over het onderzoek niet erg te spreken en protesteerden. De moeders daaren tegen waren daarover en over de ontvangen raadgevingen ten zeerste voldaan. Het zij mij vergund in dit verband de jonge moeders op het volgende attent te maken Het consultatiebureau is gevestigd in de R. K. Bewaarschool en geopend iederen Woensdag om de 14 dagen. Begonnen op 21 September, zal het volgend onderzoek plaats hebben op 5 October, daarna 19 October en zoo vervolgens telkens van 3—4 uur nam. Belast met het onderzoek is Dokter van der Zwan en wel voor den tijd van één jaar. Alle jonge moeders, onverschillig van welke richting, die kinderen hebben beneden den leeftijd van één jaar, kuanen deze kinderen kosteloos laten onderzoeken op de genoemde Woensdagen, uur en plaats vnd. Wacht niet, tot gij meent dat uw kind ziekelijk is, want dan zoude het te laat kunnen zijn. Ook al meent gij, moeders, dat uw kind gezond is, laat toch niet na het eens te laten onder zoeken. Voorkomen is beter dan ge nezen. Mijnheer de Redacteur, mogen deze regelen er toe bijdragen dat van het consultatiebureau een druk gebruik zal worden gemaakt, dan zal door plaatsing van dit stukje ook U het genoegen smaken een steentje hiertoe te hebben bijgedragen. Hoogachtend, A. VAN MAALE, Bestuurslid Wit-Gele Kruis. Gedurende de maand Aug. 1932. Halst. Gehuwd. 3. ALbertus van Duyge, 24 j. en Maria de Bruijn, 26 j. 9. Hendrik Get- tigny, 25 j. en Victoire Verstrae- ten, 25 j. 24. Petrus van Aerde, 25 j. en Maria da Bruijn, 25 j. Gaboren, 3. Adriaao, s. van Johannes Taalman en Rosalie de Plukker. 4 Antonius, z. van Handrikus Verkerk en Maria Kühne. 7. Wilhelmina, d. van Antonius Langenhorst en Elisa beth Lagarde. Christina, d. van Johannes Schopman en Matbilde de KoDiDg, 12. Anna, d. van Petrus Dophemont en Maria Boone. Florent, z van Joannes van der Gucht ea Jeannetta Janssen. 22. Hendrikus, z. van Josephus de Rechter en Josephine van Acker. 28. Robert, z. van Edmondns Picavet en Leonia Jesoirens. 31. Remy, z. van Rouai Neelemans bd Victorina van de Casteele. Olga, d. van Johannes Pauwels en Irma Voer man. OverledeD. 6. Gustaat Brand, 20 j., z. van Felix en Mathilde Mangnus. 21, Petrus van der Gneht, 78 j., echtg. van Maria Ferket, 25. Hendrika van Bra- band, 73 j„ wed, van Gerardus Stroecken. 29. Melanie Assel- man, 68 j., eehtg. van Petra* Compiatt Prijsopgaaf gevraagd voor het vervoeren van een partij 80 Ms, liggende op de los plaats) van Axel-Sassing naar het Nieuwe Diep. Laden en lossen kan geschieden door werklieden der gemeente. Inlichtingen verstrekt de Ge meente-Opzichter. Prijsopgaaf vóór Maandag 26 September 12 uur ter Secretarie te bezorgen. Burgemeester en Wethouders van Axel, BLOK, Burgemeester. MARIS, Secretaris. dat kan niet. 20 ct. per pond. OOK VOORRADIG: D. JANSEN, Fruit- en Groentenhandel. Tel. 77. De Notaris J. FANOY te Axel, zal krachtens art. 1223 B. W., in het café van den heer A. J. de Krijger te Sluiskil, op 's namiddags 2 nur, verkoopen KOOP 1. met Erf te Terneuzen, Sluis kil, kad. sectie G no. 1624 groot 2 A. 10 c.A. KOOP 2. naast koop 1, resteerend deel van sectie G no. 1624 groot 2 A 31 c.A. KOOP 3. kad. sectie G no. 2256, groot 4 A. 75 c.A. Alles eigendom van en in gebruik bij den heer Petrus J. CORTVRIENDT. Te betalen en te aanvaarden 4 Nov. a.s. Op Donderdag 29 Sep tember 1932, nam. 2 nar, zomertijd, zal op het hofsteedje, laatst bewoond door Mej. Wed. L. DE VISSER te Axel-Smits- schorre, in het openbaar worden verkocht bestaande uit 2 Menwagens met toebehooren, Kar, Rijtuig, Zaaima- chine, Cultivator, 3 Ploegen, 4 Eggen, 2 Rol- blokken, groote Bietenslede, kleine Slede en Slepers, Windmolen, 2 Bietenmolens, Snijmolen, Kruiwagen, Slijp steen, Zwingen en Aanschij nen, Beugels en Tochthaken, 2 lange en 2 korte Ladders, 3 Trappen, Fornuis, 2 For nuisketels, Geeselsteen met Paard, Klaverruiters, 2 Hand- wiedmachines^ Vorken en Rieken, Aalpomp, Graan molen, Graan- en Meelkist, Graanmaat, Graanzeeften, 2 Bascules, Roede, Paardetuig, 2 Menreepen en verderTouw- werk, Manden, Zakken en Balen, Bijlen, Hamers en verder gereedschap, Vleesch- blok, 2 Hegscharen, twee loops Jachtgeweer, Huistrap, Mest in den put, Ontroomer (Melotte), Tuimelkarn, Boter- bak, Boterbascule, Roomtort en Emmers, Mutsaard en Brandhout, enz., enz» Betaling contant.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3