ËÖSTÏM&ÏÏS Loterij YoetbalYereeniging Axel. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Buitenland. Advertentie ii. gevraagd afkomstig uit Biervliet, verdacht van verduistering van een rijwiel gepleegd te Breskens. Maandagavond brandde de groote landbouwschuur van den heer M. van O. te IJzendijke door onbekende oorzaak geheel af. Vruchten, tarwe, haver, hooi, ge- dorscht graan, aardappelen, be nevens nog verschillende land bouwwerktuigen verbrandden. Nadat de schuur anderhalf uur gebrand had, vond men een kalf rustig slapend, dank zij de on brandbare stallen. Het hooi in de ruiven was onveranderd ge bleven. De schuur was goed verzekerd, de oogst laag. Ook plantaardappelen in kistjes ston den in een betonnen hok en heb ben niet geleden. Dinsdagavond gingen drie meisjes aan het strand onder de gemeente Nieuwvliet een bad nemen. Door den ebstroom wer den zij bij het paalhoofd zee waarts getrokken. De bijna 20- jarige M. du Bois uit Nieuwvliet verdween in de diepte. De beide andere meisjes konden zich redden. Onderscheidingen. Ter gelegenheid van den jaar dag van H. M. de Koningin zijn o.m. de volgende onderschei dingen toegekend Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heeren W. van Oeveren, lid van het provin ciaal kerkbestuur van Zeeland, penningmeester van het fonds „Aanpakken", strekkende tot voor ziening in den noodtoestand van vele predikanten der Ned. Herv. Kerk, wonende te Wolphaartsdijk E. C. Wierts van Coehoorn, com missaris van politie te Goes; A J. Loerakker, lid der Tweede Kamer, Dr. S. E. B. Bierema, lid der Tweede Kamer, Mr. R. M. van Dusseldorp, lid van Gedep. Staten van Zeeland, te Middel burg; Jhr. Ir. G. de Graeff, in specteur van de Volksgezondheid te 's-GravenhageS. A. Rochat, ontvanger der rijksbelastingen te Rotterdam, vroeger te Terneuze i, C. Zwagerman, rijkszuivelconsu- lent te Middelburg. Voorts is de eere-medaille der Oranje-Nassauorde o.m. toege kend in zilver, aan W. Pieters, gep. hulpsluismeester te Terneuzen; in brons aan J. A. van der Hooft, arbeider bij de N.V. „De Hoop" te Terneuzen; C. Bakker, veld- arbeider bij de familie Dees te Terneuzen en F. Gijzeis, knecht bij den heer Dikkenberg, arts te Zuidzande en P. J. Blomme, land arbeider te Sluis. Duurder Botermerken. Officieel wordt ons medege deeld, dat met 28 Augustus de prijs der merken voor boeren- boter met 25 cent per K.G. is verhoogd. (Bedoeld zal zijn per boekje. Red.) Een boekje van 100 merken voor 1/i Kg. kost dus nu f6.25 25 f650. Een boekje met: 100 merken van Va Kg-f12 75 100 50 1 „25.25 1 12.75 20 10 5 1 5 25 25 5 12 75 5 6 50 10 2.50 De merken voor fabrieksboter zijn verhoogd met 65 cent. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn, op het post- en telegraafkantoor te Axel terugontvangen Brieven Buitenland. Gustav v. Kerkhov, Lokeren. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 4 SEPT. 1932. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91,'» ure Ds. van Oeveren. Nam. 2 Dhr. Smit, van Heemstede. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. Bavink, van Hoek. Nam. 2 30 Dezelfde. Geref. Gemeente, Voorm. 9 30 ure Leeskerk. Nam, 2 30 Kantongerecht te Terneuzen. In de strafzitting van 23 Aug. zijn o.m. veroordeeld Motor- en Rijwielwet: R. G., Sluiskil, f3 of 3 d. h.A. B Axel, f2 of 2 d. h.L. M. J., Hoek, f5 of 5 d. h.Th. M., Hoek, f 5 of 5 d. h.G. A. B Axel, f3 of 3 d. h.P. W. A., Hontenisse, f 10 of 10 d. h D Ch. L. C., Axel, f 3 of 3 d. h P. D.; G. Z M. J. W. D. v. H. allen Axel, ieder f 3 of 3 d. h. J. J. D.Zaamslag, f3 of 3 d. h. C. D., Hoek, f2 of 2 d. h.M. B. S., Axel, f 1 of 1 d. h H. M. S., Axel, f 1 of 1 d. h.E. V., St. Jansteen, f5 of 5 d. h G. J. M. V., St. Jansteen, f 5 of 5 d. h.P. L., Axel, f 1 of 1 d. h. J. P. d. W., Hoek, f 1 of 1 d. h. A. d. Z., Hoek, f 1 of 1 d. h- F. K., Sluiskil, f5 of 5 d. h. P. H., Hoek, f 5 of 5 d. h.W. BAxel, f 5 of 5 d. h.J. A. K., Hengstdijk, f 3 of 3 d h.A. M M., Koewacht, f3 of 3 d. Te Koitgene (Noord-Baveiand) is Maandagmiddag door onbe kende oorzaak brand ontstaan in een schuur, vol met graau, van J. V., midden in het dorp. Het vuur deelde zich mes ean vier andere gebo-iwen. Zoowel van Wissenkerke als van Colijn;- plaat snelde de brandweer ter hulp. De burgemeester haf ir- tusschen ook de brandwe r t* Middelburg om hulp verzocht, en deze reed met de autospuit naar het Wolphaartsdijksche veer. Al vorens de Zandkreek werd over gestoken, kwam echter bericht, dat hulp niet meer noodig was. Alle door het vuur aangetaste gebouwen zijn afgebrand. Te Vlissingeni8 Dinsdag het 50.000e zeebad in dit seizoen ge nomen en wel door mej, L. Sta- verrnan. Zy had u:t handen van den burgemeester een gouden potlood in ontvangst te nemen. Toevallig Te Middelburg miste een dame eenigen tijd haar gouden collier. Verbaasd was zij dit op straat te ondekken rond den hals van een meisje, die bij haar heeft gediend. Toen een agent op aan wijzing van de dame het meisje aanhield was het collier verdwe nen. De agent nam het meisje mede naar het bureau, waar het collier uit haar kleerec terecht kwam. Zij had direct toen zij zich ontdekt wist, het afgetrok ken en verstopt. Proces verbaal volgde natuurlijk. M. Crt. Te Rijs in Gaasterland is het 11 -jarig dochtertje van den heer K in een speeltuin van een schommel gevallen eD aan de gevolgen overleden. Te Lfidschendam ware.n drie jongens op de Vliet aan het roeieD. Zij gingen hierbij zeer onvoorzichtig te werk, met het noodlottig gevolg dat het booije omsloeg. Twee jongens wisten zwemmend den wal te bereiken maar de derde, de 15-jarige B., uit Scheveningen, verdween in de diepte. Sluiting van zwembaden. B. en W. van Dordt hebben in het toenemen van het aantal gevallen der ziekte van Weil aanleiding gevonden om over te gaan tot vervroegde sluiting van de gemeentelijke zweminrichtin gen aan de Vest en aan de Staart en wel op 1 September a.s. Zy hebben de directies der beide particuliere zweminrichtingen verzocht eveneens op 1 Septem ber te sluiten. Zooals men weet is de zen. ziekte van Weil levensgevaarlijk en wordt die veroorzaakt door de aanwezigheid van waterratten. Men meent, dat eenige weken geleden ook in Sas van Gent iemand, die baadde, door deze ziekte werd aangetast en is over leden. Door den 35-jarigen S. B. te Den Haag, die zich gekleed te waler begaf, is uit zee gered de 20-jaiige A. A., uit Voorburg, die by hei grijpen naar een bal aan bet strand viel en door den stroom werd meegesleurd, A. die bewusteloos was, kwam na 30 minuten toepassen van kunstma tige ademhaling door 2 agenten, by. Oplichter. Da burgemeester van Mont- foort waarschuwt tegen de prak tijken van een persoon, die zich noemt Herman Smith, Boot. Phi- lipseD, Huisman, Jansen en Hen- drikseu. Deze persoon heelt zich vermoedelijk aan verschillende oplichtingen en verduisteringen schuldig gemaakt. Hij is in het bezit van een heereurijwiel, komt dan met dit rijwiel bij een rij wielhandelaar en geeft voor een aanryding te hebben gehad, waarvoor hij dat ry wiel ter repa ratie aanbiedt en een beter rij wiel weet mede te krygeD, het geen hem gewoonlyk gelukt. Ter linkerzij ie van zyn hals heelt hij een gezwel ter grootte van een klein ei, midden op zyn rechterhand heeft hy een lidtee- kenvermoedelijk is deze ge broken geweest. - Doordat eon slang van een teersproeier sproDg, werden 3 arbeiders, die bezig waren den Rottumerweg te Heeren veen te teeren, door de gloeiende massa welke naar buiten sprong, getrof fen. De 56 jarige gemeente-ar beider Bramser bleek er het ergst aan toe te zijn. Gf zmht en oogen zaten vol teer. Onder hevige pyn is het slachtoffer naar het zieken huis vervoerd. Men vreest voor het behoud van zijn gezichtsver mogen. De arbeiders Sloothaak en van 't Meer liepen eveneens ernstige brandwonden aan armen en gezicht op. Doordat eerstge noemde een bril droeg, werden zijn oogen niet getroffen. De sehoolkindereD van de Cbr. Nat. School uit Ouderkerk aan den Amstel waren per auto bussen naar Amstelveen gegaan om aldaar een au r ade te brengen ter eere van den verjaardag van H.M. de KoningiD. Toen de auto's weer waren teruggekeerd en de kinderen uitstapten, sprong een van hen, de 9 jarige A. Lens, uit den auto, juist toen een auto uit de richting Ouderkerk pas seerde. De jongen werd gegrepen en tegen den grond geslingerd. In boog ernstigen toestand is by naar het gasthuis vervoerd. De 53-jariga havenarbei der W. v. d. S., gewoond hebben de te Rotterdam, heelt aan boord van een stoomschip, doordat een schakel brak, een hijschblok op het hoofd gekrfgen, waardoor de maD op slag gedood werd. Dinsdagnacht is hat Zweed- sche postvliegtuig SE AAE, be stuurd door den Zweedschen piloot Liljeberg, dat te kwart over elf met da Scandinavische nachtpost uit Nederland, Enge land en Frankrijk, van Schiphol was vertrokken, te GeestereD, nabij Tubbergen, neergestort. Het toestel werd gedeeltelijk vernield. Lfjeberg werd gedood, terwijl de mecanicien-marconist zwaar werd gewond. Het postvliegtuig behoort aan de Zweedsche lucht vaartmaatschappij. Het was een driemotorig Junkervliegtuig Het ongeluk geschiedde door het weigeren der motoren, waar door het vliegtuig steeds lager kwam en eerst een huis raakte, waarvan het dak werd bescha digd. Hierop zakte het meer en meer, brak drie boomen midden door, alsmede enkele palen van het telefoonnet Geesteren-Alme- lo. Vervolgens botste het vlieg tuig tegen het tuis van den win keiier Immink en nam een groot deel van het dak mede. Opval lend is, dat de kinderen van den winkelier Immink, die onmiddel- lyk onder het dak sliepen, ie het geheel Diet zijn getroffen. De piloot zat bekneld tusschen een der vleugels en is op slag dood geweest. De marconist lag zwaar gewond in de nabijheti vaD het toestel. Hy is naar het ziekenhuis te Almelo overge bracht, waar hij overleden is. In het toestel zaten geen pas sagier». Daur bier, Evenals in de meeste andete landen bestaat ook in Parjjs de bepaling, dat „tot beteugeling van de openbare dronkenschap" een caféhouder geen alcoholische dranken meer mag verschaffen aan iemand, die reeds in kanne- lyken staat verkeert. Deze be paling wordt nog wel eens over treden, daar voor het begrip „kennelijken staat" velerlei op vattingen mogelijk zyn. De toe stand van den Paryzenaar Er- nest Esnault was echter zooda nig. dat een „bistro" pertinent weigerde zyn orders uit te voe ren en hem de deur uitwerkte. Esnault kwam terecht by een alarmpaaltje van de politie. Hy peinsde daar eerst wat na over da wyze, waarop hy zyn dorst zou kunnen lesschen en zag toen plotseling het verlichte paaltje van den alarmpost, met da mo- dedeeling, dat men, om hulp der politie te verkrijgen, slechts bet ruitje behoefde in te slaan, het deurtje open te maken en den telefonischen oproep te beant woorden. Esnault deed aldus rn beantwoordde het „hallo" van den politieman met „Geeft u my een glas bier''. „Wacht u maar even," zeide de telefoonstem, „ik kom dadelijk." De man hield woord, arriveerde met een col lega en bracht Esnault naar het cachot, waar by des morgers zeer verwonderd ontwaakte. De prya van het bestelde glas bier werd door den rechter vastgesteld en was iamelyk hoog. Vrouwenlist. Om bloedverwaDten te bezoe ken, trokken in Voor-Indië een man en een vrouw door een bosch waar ze door een struikroover werden aangehouden, die hen met een revolver dreigde. De man verzette zich, waarop de bandiet hem zonder meer neerschoot. Deze beroofde daarop de vrouw van haar bezittingen en eisebte zelf8 baar zydeD kleeren op. Zy deed echter een beroep op zyn eergevoel, zeggende dat ze hem graag de kleeren zou afstaan, maar hy kon haar toch niet moe dernaakt achterlaten. Daarom verzocht ze hem, haar tenminste zijn hemd af te staaD. De aldus tot „gentleman" verheven ban diet billykte dat en voelde zich niet weinig gestreeld. Toen hy evenwel, om zijn hemd over zijn hoofd te trekken, de revolver even neerlegde, greep de vreuw die en zonder verder nadenken schoot ze den roover neer. By de politie, waar ze zoo spoedig mogelijk aangifte deed van haar avontuur, werd ze met loftuitingen overladen, daar op den bandiet reeds lang geloerd werd en op zyn hoofd zelfs een premie was gesteld. Twee Bïrlijnsehe politie officieren, die '8 nachts per auto naar Kaiserslautern reden, reden op den straatweg Berlyn-Bran- denburg in de nabijheid van Grosskreuz door oververmoeid heid tegen een toom Een hur- ner liep een schedelbreuk op, terwyl de andere een arm brak, snflwonden en een borstkwet- suur opliep. In zorgwekkenden toestand zyn zij naar het zieken huis overgebracht. Kindermishandeling. In een klein plaatsje Beauso- leil in het Zuiden van Frankrijk dicht by Nice, was aan de poli tie ter oore gekomen, dat een zekere Antoine Ugetto, een Iia liaaü, zyn dertieDjarigen zoon ernstig had mighandeld en opge sloten hield in een rotshol. M n ging op zoek en vond den jon gen met builen en schrammen. De joDgen werd naar huis ge bracht en de vader kreeg na tuurlijk behalve procesverbaal ook een strenge berispiDg, onder toevoeging, dat hy dergelijke on- menschelyke dingen niet meer moest uithalen. Het hielp echter niet vee), want woedend gewor» den door het fait, dat de politie zich met hem bemoeid had kreeg de man opnieuw een aanval van razerny en gings des nachts zijn beide kinderen, (behalve de jon gen was er ook nog een meisje van een jaar of 16) te lyf. De vrouw van den woesteling wist bijtijds weg te komeD, anders bad hy haar waarsohynlijk ook wel miihandeld. De kinderen echter konden zoo gauw niet uit 't huis komen. Zy werden getrapt en geslagen en zelfs greep hun va der hen by de keel en dreigde hen te wurgen. Tenslotte wisten de kinderen toch te ontkomen en toen moest de onmenschelyke vader zelf maken dat hy weg kwam, daar de buren, gewaar schuwd door de vrouw, den on verlaat te lijf wilden. Toen de politie kwam was de man ver dwenen en na vele uren zoeken werd hy gegrepen en opgesloten. Da Berlynsche politie deed een inval in de woning van 3 mannen, verdacht van het ple gen van een aantal overvallen. Zy werden van bun b*d gelicht en naar het politie-bureau over gebracht. Zy worden o.m. be schuldigd van den overval op een jong paartje in den nacht van 8 op 9 Juli. Zy hebben in- dertyd deze menschen gedwongen hun auto te verlaten en hen daar na berootd. Vervolgens zijn ze in de auto weggereden. Ook wordt hun een overval in Scböneberg ten laste gelegd, alsmede die ep een koopman in de Fasanenstrasse in den nacht van 9 op 10 Juli. Een vierde overval hebben zy gepleegd op 14 Augustus, even voor midder nacht. Het slachtoffer was de 25- jarige Heinz Pickard uit Friede- nau, die met zyn verloofde terug keerde van eet) uitstapje. Men heeft verschillend be wijsmateriaal by hec gevonden. By den laatsten overval hebben zij b.v. een kam gestolen, die Pickard terstond als de zyne her kende. Verschillende berichten. Naar United Pres aan de bla den meldt, hebben bandiefen op 20 K.M. ten Oosten van Charbin een internationalen trein aange vallen en geplunderd. Talrijke reizigers zijn gedood of ontvoerd. Uit Tsitsihar is een strafexpeditie vertrokken, die uitgezonden is door de regeering van Mants- joerjje. Uit Kirin wordt gemeld, dat 200 soldaten van de regeering van Mantsjoerije aan het muiten zijn geslagen. De commandant werd gedood en de kazerne in brand gestoken, waarna de sol daten op de vlucht sloegen met medeneming van wapens en mu nitie. Men gelooft, dat de mui terij aangesticht is door generaal Wang-Telin, een leider van het z.g. bandietenleger. Minister Heymans heeft ver schillende besprekingen gevoerd met delegaties uit den Bond van Mijnwerkers, den Centralen Bond van Mijnwerkers en den Katho lieken Mijnwerkersbond betref fende den ernstigen toestand, welke is ontstaan door de staking in de mijnen. Volgens een bericht uit Wel lington is in Nieuw-Zeeland een gebied ter groote van ongeveer 4800 H A. in de districten Wai- rarapa en Manawatu overstroomd. Een aantal kleine steden wordt bedreigd door het water. Duizenden schapen zijn ver dronken. De wegen evenals de spoor banen zijn beschadigd, zoodat het verkeer grootendeels ge stremd is Wegens geringe deelname is de verkoop der loten stopgezet en zal de trekking niet plaats hebben. Zij, die loten gekocht hebben, kunnen het bedrag k 25 ct. per lot terug ontvangen, tegen inle vering van het gekochte lot. Het Bestuur zal daartoe zitting houden in het kleedlokaal op het terrein, op Zaterdagen 3 en 10 September a.s., telkens des na middags van 4 tot 5 uur. met huiselijk verkeer, Adres 1 Öurccu van Uit Blad,

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3