Inlevering kleurkaarten OSGEL's Koffie Vissers Melkproducten. J. VERSTRATEN-BOER. Axelsche Motordienst. Van Doeselaar Yan Doorn. Bekendmakingen. UITVOERING Crisis-Varkenswet 1932. Advertentiën. Groote Prijsbolling op Zondag 28 Augustus aanst. Modern RADIOTOESTEL van I tot 15 Sept. a.s. E. C. OGGEL en Zoon. AXEL II - J. V. V. Geregeld versch verkrijgbaar. Ook Choco-melk en Joghurt. M. van den Nieuwendyk f24 50 losgekregen voor een voorgespie gelde leening van f2000. Verdachte legde thans een vol ledige bekentenis af. Hij had schulden gemaakt en probeerde op zulk een wyze aan geld te komen. Het O.II. eischte zes maanden gevangenis. Een vierjarig kraehtmensch. In Groningen, zoo meldt het „Nsbl. v. h. Noorden", stak de vierjarige H. H. V. plotseling den rijweg over van den Ver lengde Heereweg. Hy werd overreden door een luxe auto, en het kereltje kreeg beide lin ker wielen over zijn borstkas. Tot groote verwondering van allen dio getuige van dit ongeval waren, bleek uit het geneeskun dig onderzoek van dr Melles, dat het ventje in het geheel geen letsel had bekomen. Woensdag is te Utrecht een goederentrein in botsing ge komen met eenige stilstaande wa gons, die op een zijspoor stondnn. Door de botsing ontspoorden eenige wagens. De hootdgeleider Kloeke, uit Amsterdam, werd bij de botsing zoo erg verminkt, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. Te Havelte is een wiel- rüdster omvergeloopen door het paard van een bakkerswagen, dat schichtig was geworden en een sprong op zij maakte. Zy wist nog een nabijzijnd buis te bereiken, maar zakte voor de deur ineen. Men waarschuwde een dokter, die onmiddellijke overbrenging naar een zieken huis noodig oordeelde. Terwijl de ziekenauto voor de deur stond, is het meisje, de 2l-jarige A. v. d. H., acn de bekomen inwen dige verwondingen overleden. «De particuliere vlieger Stol uit Groningen moest gisteren we gens een defect aan den motor een noodlanding maken in een weiland op Vlieland. Nadat bet defect was hersteld, geraakte het toestel bü het opstijgen ver ward in bet prikkeldraad, met hat gevolg, dat de machine in zee terecht kwam. De bestuur der bleet ongedeerd. Het vlieg tuig heeft belangrijke eahadeop- geloopen. De 13 jarige joogen A. B. wonende te Rotterdam had wel eens gehoord van vuurspuwen. Hij wilde dat ook eens probeeren, nam een slok benzine in zijn mond, stak een sigarenaansteker aan met het noodlottige gevolg, dat hij ernstige brandwondtn kreeg aan gezicht, borst en handen. De jongen moest ter verpleging opgenomen worden in het ziekenhuis. Gewond. Een personenauto uit Utrecht, waarin zich twee heeren be vonden, is ter hoogte van den spoorwegovergang te Mariaheide in volle vaart tegen een boom gereden, vermoedelijk doordat de bestuurder de bocht te kort nam. De bestuurder, de beer Van Vugt, liep verwondingen van lichten aard op, doch de naast hem gezeten 25-jarige heer Ag- natius journalist te Uirecht, werd «oo meldt de „Tel." in bewusteloozen toestand met zwa re inwendige kwetsuren uit den auto gehaald. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Den auto werd geheel vernield. Te Echt werd nabij den ipoorwegoverweg een met dui zenden eieren beladen Duitsche vrachtauto door een anderen wagen van achteren aangereden waardoor de auto met eieren onderste boven sloeg. De chauf feur werd met een ernstige hoofd wonde onder den wagen uitge haald de eieren vielen grooten- deels stuk. Naar den bestuurder van den wagen, die de aanrijding veroorzaakte, en die, naar de „Msb." meldt zonder zich om het voorgevallene te bekommeren doorreed, wordt door de politie een onderzoek ingesteld, van wege de groote ommelette. Slachtoffers der hitte. De vreeselijke hitte heeft er toe geleid, dat «eer vele perio* ben, die nauwelijks of in het ge heel niet konden zwemmen, of hog nimmer met buitenwater kennis maakten, zich toch onge controleerd in zee of rivier waag- j den, waarbij zooa'.s te ver wachten viel de noodlottige gevolgen niet zijn uitgebleven. 1 Nogmaals willen wij degenen, 1 die de komende dagen een ver- frisschend bad willen genieten, waarschuwen Waagt u niet te ver en be tracht vóór alles groote voorzich tigheid Da zee trekt, kolken zijn misleidend. Er dreigt gevaar Toen de kinderen van mr. v. d. V., kantonrechter te Hulst, op het straDd, nabij WalsoordeD, aan het spelen en baden waren, kreeg de 10-jarige P. v. d. V., een met lucht gevulden band, waarmede de kleine zich op het water liet drijveD, aldus het Dagblad van N -Br. De oudste dochter van tor. v. d. V., die vreesde dat haar broer tje zich te ver in het water zou begeveD, riep het kind terug. Ze zwom den kleine na, waardoor beiden in dea stroom kwamen en steeds verder afdreven. Plotseling verdween het kind in de diepte, terwyl mej. v. d. V., die sinds korten tijd zwem men kon, om hulp riep. Zij slaag de er in het kind weer op den luchtband te krijgen. Toen mr. Lnotaris te Hulst, die zich met zijn familie aan het strand bevond, het gevaar be merkte, heeft hij zich eveneens in den stroom gewaagd om hulp U bieden. De beide kinderen van mr. v. d, V. dreven intusscben steeds verder af. Toen mr. L hen bereikt bad trachtte hy door den luchtband, waardoor de twee kinderen zich drijvende hielden, hen telkens tegen den stroom in te trekken en ze bniten de roode tonnen van de vaargeul te houden, waar de stroom nog veel sterker is. Een uur lang hebben de drie in het grootste gevaar verkeerd. Toen hun krachten by na uitge put waren kwam een zeiljacht in het zicht. Op het hulpgeroep zyn de zich aan boord bevindende heeren onmiddellijk met reddingsboeien en lijnen ter hulp gekomeD, die het drietal na angstige spanning aan wal wisten te brengen. In de onmiddellijke omgeving van Arnhem eischte de IJsel Diet minder dan 3 slachtoffers. Te Velp was Zaterdagavond de elfjarige C. van M., met eenige vriendjes in de IJsel nabij het zwembad aan het baden. Eerst toen de joügens uit bet water kwamen, en zich hadden aange kleed, bleek hun, dat M. verdwe nen was, doordat zijn kleeren aan deu kant bleven liggen. Ij lings waarschuwden zy da poli tie, die spoedig daarna met dreg gen begon. Eerst om acht uur is het lijk van den knaap opgehaald. Op dezelfde plaats was Zon dagmorgen de achttienjarige H R uit Arnhem, met een vriend aan het zwemmen. Hoewel by de zwemkunst niet voldoende beheerschte, trachtte by deu an deren oever te bereiken. Dat ge lukte hem, doch toen hij terug wilde zwemmen b°gaven zyü krachten hem op een afstand van slechts enkele meters van den kant. Hy verdronk onder de oogen van zijn vriend. Omstreeks drie uur, waren eenige personen op dezeltde plaats aan het zwemmen. Onder hen bevond zich een Arnhem mer, zekere L, die met vrouw en kind, het zwemmen gadesloe gen. Op een gegeven oogenblik verloor zy hem uit het oog en ook de beide andere zwemmers, die hem kort te voren nog gezien bad den, zagen hem niet meer. Zij spoedden zich om een dreg en na twintig minuten kwam men hier mee terug. Men slaagde er byna onmiddellyk in het lichaam van den zwemmer naby de krib, waar z(j bem het laatst gezien hadden boven water te halen. Eenigo doktoren pasten nog langen tyd kunstmatige ademhaling toe, doch de levensgeesten keerden Qiet weer. In den Ryn bij Ooslarbeek, is de 43-jarige mevrouw O. de V., bij het zwemmen verdronken, Het slachtoffer was bij een krib be, in de nabijheid van de Rijn brug aan het zwemmen, waarde stroom bijzonder sterk is. Opeens zag haar 17-jarige dochter, die aan deD kant aan het baden was, baar moeder in de diepte ver dwijnen. EeDige oogenblikken later za gen de meisjes baar weer boven komen Zij was echter in den s erken stroom geraakt, waardoor zij met groote snelheid afdreef. De politie heeft een half uur tevergeefs gedregd. De familie F., uit Duisburg, had zich jjer roeiboot van Rossum naar Alen begeven, teneinde al daar in de Maas te gaaD baden. Eensklaps verloor de 31 jarige mevrouw F. N, die haar 51/, jarig zoontje aan de band hield, haar evenwicht en verdween met dezen in de diepte. Onmiddellijk begaven sick eenige tamilieleden te water, die erin slaagden het knaapje op het droge te brengen. Door toepassing van kunstmati ge ademhaling van dr. ScbetÜDg uit Lith. de levensgeesten van het kiDd weder op wekken. Men slaagde er echter niet in de moe der te redden. Te Castricum waren een vyf tal jongelui uit Amsterdam op het vrije strand gaan baden en gingen drie te ver in zee. Op hun hulpgeroep begaven twee leden van de Eerste Hulp, zich te water, en mochten twee der zwemmers op het stiand bren gen maar de derde was in de diepte verdwenen Zijn lijk is later aangespoeld. De twee ge redde drenkelingen verkeerden in bewusteloozen toestand. Door een half nur kunstmatige adem haling toe te passen, mocht bet gelukken hen weer tot bewust zijn te brengen. Te IJ muiden verkeerde een meisje in levensgevaar. Men slaagde er in haar te redden. Van haar vernam men, dat de 17-jarige G v. Leeuwen, even eens wonende te IJmuideD, was afgedreven. De jongon, die, naar het N. v. d. Dag meldt, slechts weinig kon zwemmen, bleek in middels reeds verdronken te zijn. Te Zandvoort was het een 18- jarig jongmensch uit Amsterdam, die niet voldoende zwemmen kon en verdronk. De politie ver nam dat op het vrye strand het lijk van een manspersoon was aangespoeld, gekleed in een zwempak. Zy trok onmiddellijk per auto naar de plaats en nam een zuurstofapparaat mede. Daar mee werd getracht do levens geesten op te wekken Alle moeite was echter vergeefscb. De on gelukkige zwemmer bleek reeds te zyn overleden. Een uur later vervoegde zich aan het politiebureau een jonge man uit Amsterdam, die mede deelde, dat hij met een vriend Daar Zandvoort was gegaan. Hy was dezen kwijtgeraakt en daar hy gehoord had, dat er iemand verdronken was, vroeg hy nade re inlichtingen. De jongeman werd met het lyk geconfronteerd, aldus de Crt. en het bleek inderdaad zyn vriend te zyn. Da vriend deelde mede, dat A. was gaan zwemmen en bij zelf bleef op bet strand om op de kleeren te passen. Toen hij na verloop van eenigen tijd niets meer van zijn vriend hoor de, is hy naar het politiebureau gegaan. Op de Waal by Nijmegen zou Zondagmiddag de 28-jarige Vau der Veer met zyn 31-jarige ver looide mej. M. M. een roeitochtje gaan maken. Toen het bootje buiten de haven kwam, passeer de daar juist een sleep. TeDge volge van zuiging is het roei bootje met groote kraebt tegen het eerste schip achter de sleep boot gevaren. Door den schok geraakten beide inzittenden te water. V. d. V. greep, eveca's hef, meisje, «ich nog vast aan bet anker van het schip, terwijl zij met de andere band de roei boot omklemden. Het bootje maakte echter water en ver dween in de diepte Van de V. heeft daarbij ook het anker los gelaten en zonk weg. Vermoe delijk in hy onder het schip t> rechtgpkomen in ieder geval men heeft niets meer van hem gezien. De schipper stak het meisje, dat zich nog aan het an ker vasthield, een vaarboom toe maar zij «nas reeds zoo ver uit geput, dat zij dezen niet meer kon grijpen. Even later verdweeD ook zij in de diepte. Ofschoon men nog geruimen tijd de om geving heeft afgezocht, is men er niet in geslaagd de lyken te vindeD. By het duiken in het zwem bad te Sloten stootte een jongen op een lichaam, dat op den bo dem lag. Toen het boven water was gebaald, bleek het te zijn van een ongeveer 30-jarigen man die vermoedelijk in het water kramp had gekregen en ver dronken is. Even nadat de Nederlander Jan van den Akker zich te Maeseyck (België) in de Maas had begeven om te zwemmen, zag men hem in de diepte ver dwijnen. Het bleek, dat hij in een draaikolk terecht gekomen was, zoodat üe toeschouwers aan den wal hem niet te hulp durf den komen. Zijn lijk werd later opgehaald. De 18 jarige T. uit Haarlem zou met een vriend een fiets tocht maken van Deventer naar Meppel. Onder Welsum kregen de jon gelui het echter zoo warm, dat zij een bad gingen nemen in den IJsel. Zij sprongen van een krib af in het water. T. zonk voor de oogen van zyn vriend weg in de diepte en verdronk. Uit Schiedam waren twee ver loofde paren de Maas opgezeild. Naby Vlaardingen besloot men een bad te nemen. Een buncer, de heer A., die kon zwemmen, werd door den sterken stroom meegesleurd en verdween voor de oogen vaD zijn metgezellen in de diepte. Het lijk is later opgehaald. Om vijf uur Zaterdagavond is bij het baden in Zee, te Hoek van Holland, verdronken de 34- jarige bootwerker L, H uit Rot terdam. Te Zuid Scharwoude is ver dronken de 16 jarige W. B. uit Noord-Scharwoude, die in de diepe Scbagersloot aan het zwem men was. In het Overijselsche kanaal bij Vriezenveen is verdronken de 27 jarige H. H. Veldhof. De man was gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen achter Te Bïdum en te Scheemda ziju verschillendtj landarbeiders door de warmte bevangen. Een van hen, de arbeider B. M., die werkzaam was op een dorsch- machine, is overleden. Hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. Du vergiftiging door het eten van zelfgezochte padden stoelen, by den mynwerker Krabl te Neuserbitz, tengevolge waarvan reeds drie persooen den volgenden dag overleden, heeft nog twee andere slacht offers gfëiscbt Het tweede en bet derde kind zyn thans ook overleden, terwijl het laatst overgebleven kind nog ernstig ziek is. Bovendien zijn te Teplitz zelf een mynwerker en zijn vrouw na het eten van paddenstoelen, die naar zy meenden niet giftig waren, eveneens overleden. In La Piata (Arg zijn bau dieten met een revolver iu de vuist een bank binnengedron gen. Zij vielen de kassiers der bank aan en losten eenige schoten. Hierdoor werden twee kassiers gedood en één gewond. Vervolgeus plunderden de ban dieten de kas en namen de vlucht met een buit van 32 000 piasters. CORRESPONDENTIE. Men vroeg ons: Waarom is geen melding gemaakt van de muzikale visite, die „Hozanna" bracht aan Spui, enz. i Antwoord: We kunnen niet anders doen, dan die vraag over brengen naar onzen correspondent aldaar. Red. Burgemeester en Wethouders van AXEL, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de in de Crisis Varkenswet 1932 voor geschreven vergoeding bij slach tingen niet verschuldigd is in geval van huisslachting, wanneer de eigenaar van het te slachten varken a. gedurende het loopende ka lenderjaar niet meer dan één varken heeft gemest voor eigen gebruik en in totaal niet meer dan twee varkens heeft gehouden b. het varken of de varkens, bedeeld onder a ten minste vier maanden zelf heeft ge mest c. bij de aanschaffing van het varken of de varkens, be doeld onder a, daarvan on verwijld aan de betrokken gewestelijke organisatie heeft kennis gegeven onder mede- deeling, dat een van die varkens voor huisslachting is bestemd. Axel, den 23 Aug. 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BLOK, Burgemeester. MARIS, Secretaris. bij J. VAN D A M M E, Station, AXEL Eerste prijs f 5 2e f 3.—, 3e f2.— en als e x t r a p r ij s een vet konijn, inleg van 3-4 unr a 30 ct. per persoon. HET BESTUUR. Als overcompleet voordeelig TB KOOP: met ingebouwde electro-dyna- mische luidspreker. Te bevragen aan het bureau van dit blad. Deelnemers moeten allo negen kaarten elk met duidelijk adres inleveren bij Electr. Koffi' branderij Zondagmiddag om 2 uur Aanbevelend, Ontvangt en verzendt uw goederen per Ondernemers Telefoon Axel no. 25. Rotterdam 15053,

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3