Axel I - Ter Neuzen I Vissers Melkproducten. lamaakpottia, 193-2 Faillissement A. MAAS R. H, B, S. en andere Instellingen van Onderwijs J. YERSTRATEN-BÖER. Gemengd Nieuws. Advertentiën. J. C. VINK, Boekhandel. Geregeld versch verkrijgbaar. Ook Choco-melk en Joghuri. Voorhanden Boekh. J. C. VINK, Axel Het 12-jarig dochtertje van dan arbeider M, te Ovezande heelt een gulden ingeslikt. Het meisje is naar een zie kenhuis te Goes ter behandeling overgebracht. Verduistering. De kassier van de R.K. Boe renleenbank te Oegstgeest is, gearresteerd, daar gebleken is dat hy zich in den loop van eenige jaren aan verduistering van een bedrag, dat de 1100.000 ▼er ta boven gaat, moet hebben schuldig gemaakt. Hij is naar het Huis van Bewaring te Den Haag overgebracht. Reeds eenige weken werd hy van traude ver dacht. By Wageningen moesten 3 vliegtuigen, komende van Den Helder en op weg naar Venlo, wegens den mist een noodlan ding maken op een uiterwaard. Zy kregen zooveel avery, dat zij niet meer konden opstygen. De vliegera bleven ODgedeerd. Donderdag liep te Dor drecht een 8-jarig jongetje on achtzaam van het trottoir en ge raakte onder een sproeiwagen. Hy was op slag dood. Twee kinderen werden door een agent van uit Limburg naar Laeuwarden gebracht, waar hun vader was, wijl aan de moeder de ouderlyke macht was ontzegd. Terwyl de agent met een kind naby Putten even naar het toilet ging, liet bij het an dere over aan de hoede van een heer en dame. Vermoedelijk heeft de 5-jarige kHaap toen tagan de kruk van hït portier geleund en is dit opengegaan, waardoor het ventje naar bene den stortte. Er werd aan de noodrem getrokken en kort daarna werd het kind met een schedelbreuk bewusteloos opge nomen. Het is iu het zieken huis overleden. Te Hoogemeeden (gem. Aduard) ontstond door hooibroei brand in da boerdery van den heer A. Buiter. Da bewoners konden zich nog in nachtge waad in veiligheid stellen, doch overigens kon niets worden ge red. Verzekering dekt de schade. Verdronken. De negentien-jarige L B. te IJmuidan is by het zwemmen in de Haringhaven aldaar ver dronken. Z(jn lyk is later opge haald en naar de ouderlyke woning overgebrnoht. In ket Schinkelbad te Amster dam is een jongeman van onge veer 20 jaar wiens indenditeit nog niet kon worden vastgesteld, by het zwemmen verdronken. Door de Duitsche douane is dicht by de Limbargsche grens een gepantserde Nederlandsche smokkelauto aangehouden. De vyf inzittenden zagen kans uit den auto te springeD en te ont komen, ei op Nederlandsch ge bied terug te keeren. De douane beambten schoten op de vluch tenden, waarvan er ééa in den schouder werd getroffen. De la ding van den auto 700 pond koffie werd in beslag genomen. Durf of waaghalzerij l Twee Duitsche schooljongens hebben in een kleine, zelfge maakte kano de Noordzee over gestoken en landden veilig in Engeland. Remmen weigeren, en Oogeveer 5 35 uur werd de Veilingbrug te Leidscheodam voor het doorlaten van motor booten opengedraaid, terwyl de yseren hekken over den weg werden gesloten. Ean oogenblik later kwam «en groote melk- vrachtwagen aanryden bestuurd door den 18 jarigen C. van 't Hart aldaar. Even voor de brug trachtte deze den auto tot stilstand te brengen, waarbij evenwel bleek dat de remmen van den wagen niet werkten. Op dat oogenblik stonden verschillende personen voor het hek, terwijl een andere auto aan de rechterzijde van den weg stond. De bestuurder van den melkauto trachtte naar links Uit te wijken om nog voor het hek te kunnen stoppen, doch zonder vaart te minderen reed de wagen op het publiek in, dat tusschen den wagen en het hek bekneld raakte. Het bek sloeg open en met den auto stortten de jeugdige bestuurder alsmede een 13-jarig knaapje, de spoor wegman W. ter Horst en de 16-jarige Theo van VorseleD, die met zyn rijwiel aan de hand daar ter plaatse stond, in de Vliet. Door vreeselijk gegil kwam men ijlings toegesneld, w.o. ook de heer H. G. J. Roeters te Voorburg met zyn vreuw. Zon der zich te bedenken sprong hij over het aan de andere zijde nog gesloten brughek, en begat hy zich gekleed te water, waarbij hij erin mocht slagen den 16- jarigen van Vorselen op het droge te brengen. Inmiddels waren ook anderen te water gesprongen en wijdden zich aan het redden van den spoorwegman ter Horst, die een zeer geziene en populaire figuur in het dorp was. De man was evenwel metéén been onder den auto terecht ge komen. Tenslotte slaagde men erin hem, nadat da vrachtwagen met behulp van een kraanwagen iets was opgetakeld, aan wal te brengen. De man, die mede door de aanrijding zwaar was verminkt, was toen reeds overleden. De bestuurder van dan auto had zich direct na het ongeval uit de cabine bevryd, waarbij hij ook den 13-jarigen van Zyl boven water bracht. Te Dordrecht begaf de 16 jarige A. S zich in de zee haven te water. Daar hy niet voldoende kon zwemmen, zonk hij weldra in de diepte. Zijn moeder, die op den wal stond, was getuige vau het verdrinken van haar kind Het lyk werd 's avonds opgehaald. De moord in den Bltydorppolder. Velen zullen zich nog herin neren, dat in den namiddag van 9 Oct. 1929 in den Blydorp- polder, gemeente Rotterdam het gruwelyk verminkte lijkje is gsvonden van de 10 jarige Ma- rietje O. Het onderzoek had aan het licht gebracht, dat de kleine met een wielryder was meege gaan en ofschoon verschillende arrestaties werden verricht, slaagde men er niet in den dader te vinden. Thans verneemt V.D. dat een ongeveer 25-jarige zwerver ze kere H opgesloten in de straf gevangenis te Scbeveningen, wegens een zedendelict, waar voor de rechtbank te Assen hem destijds had veroordeeld kort voor zyn straftijd ten einde liep, heeft bekend dat hy het gruwe lijke misdryf in den Blydorp- polder heelt gepleegd. De man is naar Rotterdam overgebracht en in het huis van bewaring aldaar opgesloten. Momenteel wenscben noch de politie, noch de justitie omtrent deze bekentenis nadere mede- deeliBgen te doen. Wel ver neemt V.D. dat hy ook in Rot terdam voor den rechter van instructie zijn bekentenis heeft herhaald. De man is destyds direct na den moord ook gearresteerd ge weest, «doch by is toen weer op vrye voeten gesteld. In een gezin uit Rotterdam, dat op het kampeerterreiu te Hoek van Holland verblijf houdt, deden zich vergiitigingsverschijn selsn voor. Naar aanleiding hiervan werd een pan en eenige overblijfselen van het eten in beslaggenomen Uit het onderzoek is komen vast ta staan, dat het gezin vleesch beeft genuttigd, dat twee dagen tevoren was gebraden. Door de warme dagen was dit niet deug delijk meer, hetgeen trouwens bij verblijl in een tent licht valt te begrijpen. Stieren ontsnapt. Woensdag ontlaadde zich bo ven eenige Spaansche provincies een hevig onweder, dat gepaard ging mot hagelstormen. By Villa Rosa werd de omhf i- ning van een weideplaats omver gerukt, zoodat zes stieren, die daar waren ingesloten ec bestemd waren voor de te houden stie rengevechten, konden ontsnap pen. De overige gevechtsstieren, opgewonden door het noodweer en- de bliksemstralen, reoden de straten in en doodden 2 perso nen, die zij op hun weg ontmoet ten, terwyl 5 andere personen, die zich niet tijdig in veiligheid kondon breDgen, ernstig werden gewond. Wanhoopsdaad. In de buurt van Verdun heeit een 11 jarige knaap zijn school kameraad in het water geworpen, zoodat deze verdronk. Hij beken de zijn daad aan zyn moeder, die hem gebood zijn mond over het gebeurde te houden. Toen echter het lyk gevonden was liet de moeder zich door haar zoon naar de plaats brengen, waar de daad was geschied. Hier spron gen beiden te water, zoodat ook zy verdronken. Tijdens een nachtvlucht is nabij Bizertu (Tunig) een Fransch marine-watervliegtuig neergestort en in brand gevlogen. De vier inzittenden kwamen in de vlammen om. Naby bet plaatsje Imola (It.) werd op een onbswaakten spoorwegovergang een wagen door eeu trein gegrepen. De wa gen werd een eind meegesleurd en totaal verbrijzeld. De inzitten den, een vrouw en drie kinde ren, werden op slag gedood. Op de myn Emil te Alte- nessen (Dtl.) geraakte een arbei der bekneld tusschen den schacht wand en de lift. By een poging den ongelukkige uit zijn benarde positie te verlossen viel 'n andere arbeider in de schacht. Beide mannen werden gedood. Opnieuw is over Zuid-En- geland een hittegolf gekomen. In Londen bedroeg de tempera tuur 80 graden Fahrenheit in de schaduw. Deze maand is de heet ste Augustu8maaud sedert 1922. Te opladen (Dtl.) is een uit 5 personen bestaand gezin, □a het nuttigen van zelfgezochte paddestoelen, ernstig ziek gewor den. Een moisje van 10 jaar is aan de vergiftiging overleden. Men hoopt de andere leden van het gezin in leven te kunnen houden. In een Hongaarsch dorp naby Budapest ontstond door een vonk uit een schoorsteen een brand, die weldra oversloeg op 6 woonhuizen en 20 bijgebouwen die geheel in de asch gelegd werden. Een oude vrouw, die uit angst in een kist gekropen was, kwam in de vlammen om. Bij het blusschiogswerk wer den 2 brandweermannen ernstig gekwetst. In het dal van de Giron- de (Fr.) heeft de laatste dagen een hevig noodweer gewoed, waardoor groote schade is aan gericht. Bij het passeeren van den sneltrein van Coutras naar St. Mariens, bad een aardverschui ving plaats, waardoor de trein verongelukte. Vyf wagens ont spoorden. Vier passagiers werden gewond. Hittegolf en practlsche Amerikanen. Over geheel Amerika heerscbt op het oogenblik w eer een hitte golf, gedurende de laatste 40 jaar bereikte de temperatuur niet zoo'n hoogte, als op heden. Nu Amerika droog gelegd is, heeft de limonadedrank een groote afzet gekregen. Even prac- tisch als in zooveel andere zaken wordt limonade daar niet ver kocht in flesschen, doch in pak jes en lost iedereen ze zelf op in water met suiker. Niet alleen dat de Amerikaan overtuigd is, als dan de meest zuivere limonade te drinkeD, doch de besparing boven flesschen is vrywel het dubbele. Daar zuivere limonade bijzonder opwekkend en gekocd is wordt deze drank in enorme hoeveelheden geconsumeerd, het geen bij gebruik van limonade in pakjes een goede besparing geett op de uitgaven in ieder huishouden. Hier in Holland zien wy dit nieuwe middel ook reeds verschijnen. Een Haagsche firma importeert hiervan reeds groote kwantiteiten, waarvoor duizen den koopers zijn. Het meest be kende merk Irma 312, dat vry wel door de geheele wereld wordt geplaatst, kan alléén maar gele verd worden in de zuivere vruch tensoorten, alswel Sinaasappel, Frambozen, Citroen en de beken de Hawaii Ananas. Het verschil tusschen flesschen limonade en die uit deze pakjes verkregen wordt, is dan ook op vallend. Gezien de groote voordeelen, twijfelen wij nist of deze Ame- rikaansche methode, zal ook spoe dig in Europa in het algemeen worden toegepast. Het oordeel van den klonen man. Het Stockholmsche blad „Da- geDB Nyheter" is op het aardige idee gekomen om in plaats van de leidende economen, bankiers, industrieelen en professoren, in plaats van de groote heeren dus, eens de kleine luyden over de oorzaken dar wereldcrisis en de middelen om haar te bestrijden te ondervragen. De antwoorden der kleine luyden waren wel is waar onderling even verschillend als die der grooten, ook onder hen had een ieder een ander in zicbt in den oorsprong en de ge nezing, maar (merkt de Tel. op) de antwoorden waren dikwyls origineeler en leuker dan wy gewend zijn. De jeugdige loopjongen van een warenhuis had reeds lang over de zaak nagedacht en was tot de overtaiging gekomen, dat da vrouwen de wortel van al het kwaad zijn. Zij dringen de man nen uit hun betrekkingen en daardoor ontstaat werkloosheid. En bovendien werken er vrou wen, die het heelemaal niet noo- dig hebben. Waarom zitten zelfs getrouwde vrouwen op kantoor Omdat zij mooie kleeren wiliem koopeD. Met de huur hetzelfde. Waarom gaat die voortdurend omhoog? De vrouweD willen steeds mooiere woniDgen hebben. Nooit zyn zy tevredeD. De loop jongen was geen vrouwenhater integendeel, dat is juist het las tige men kan dien kleinen rak ker niets weigeren, was zijn ver zuchting. Astrid S., typiste, ongetrouwd, 22 jaar oud, blond, zeer goed gekleed. Zy is van meecing, dat inflatie een gruwelijk woord is, dat men niet gebruiken mag. Zelts als men gewend is aan vreemde worden als acceptant, endosseeren enz. Inflatie neen, dan worden de kleeren duurder. Dat het eten duurder wordt is zoo erg niet, daarop kan men bezuinigen. Bovendien moet men slank blijven. „En het uitgaan vroeg de krantenman. „Zeker, dat wordt ook duurder'', was het antwoord, „maar alleen voorzoo ver men het zelf betaalt". Een man uit de financieele wereld, een looper by eeu bank, is goed op de hoogte. Een beetje inflatie, lage rentevoet, hoogere invoerrechten, geen luxe-artike- Ibd, vooral niet uit het buiten land. De gymnasiast heeft het probleem reeds met zijn kame raden besproken. De zaak is ta melijk eenvoudig. De wereldoor log is de schuld vau alles. Het kapitalisme zal niet verdwijnen maar men zal in eeoige landen byv. in Duitschland, een ander economisch stelsel krijgen. Frank rijk en Zweden zullen het langst het kapitalisme in zijn huidigen vorm handhaven. Inflatie is ge vaarlijk. De groote heeren, verzekert een chauffeur, hebben nergens kyk op. Hy heeft een cursus in economie gevolgd. Spreekt hij wel eens met deftige zakenlie den over de wereldproblemen, dan bl(jkt, dat zij er niet veel van welen alleen van hun ei gen hebben zy verstand. En daD is het natuurlijk aiet te verwon deren, dat het geheele economi- sche leven niet in orde is. Men moet de crisis doodzwijgen, zsgt een schilderesja. De advertentie agenten zeggen een artikel, waarvoor niet geadverteerd wordt is veroordeeld. Zoo moet het met de crisis gaan. Veertien dagen geen woord er over in de kran ten, dan bestaat zy niet meer. Smid te AXEL. De Rechter-Commissaris in bovenbedoeld faillissement heeft bepaald le. dat de schuldvorderingen, dit faillissement betreffende, bij den curator moeten worden inge diend vóór 31 Augustus 1932. 2e. dat de verificatie-vergade ring zal worden gehouden op Zaterdag 17 September a.s., des voormiddags te 9 uur ter Raad kamer der Rechtbank te Middel burg, in het Gerechtsgebouw aan het Hofplein aldaar. De curator voornoemd, Mr. R. J. J. LAMBOOY. Hulst, 16 Augustus 1932. Weduwnaar P.G. z. k. zoekt kennismaking met weduwe, om na overeenkomst huwelijk aan te gaan. Brieven onder letter M. bureau van dit blad. Zaterdagavond 20 AUG. om half 7 Opgeluisterd door CONCORDIA. Zondagmiddag om half 3 AXEL II - WESTDORPE voor worden door ons geleverd aan dezelfde prijzen van de Uitgevers. Aanbevelend, Ontvangen it f 1 50 per worp. Bij aankoop van één gulden GAS-BALLON cadeau of 15 cent per stuk. TH. BORGHSTIJN, Koestraat, AXEL. met aanteekeningen, ontleend aan de beraadslagingen, enz. list

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3