Doorzitten PUROL Aardappelsteek-grepen Een partij Bouw- en ff eiland, DELFTS-ROEM BOTER J. Verstraten-Boer, I 93 2 L. MANGOLD. TENTOONSTELLING „Eendracht maakt Hachl" 10 tot 20 pCt. korting Rand- en Yarkcnsslagerij Magazlja „üiamw Loadea". F. M. DIELEMAN-WINNE. Gemengd Nieuws. Advertentiën. gesloten Prijsopgave L. MANGOLD. Te Huur: Vanaf heden weer geregeld verkrijgbaar Thans 60 ct. per pond. Voorhanden Boekh. J. C. VINK, Axel Bezoekt de Winkeliersvereniging van 3 tot en met 11 Augustus. Van af 3 Aug. tot en met 15 Aug. op al onze artikelen, bebalve maatwerk. Komt zien een uitgebreide sorteering OPRUIMING van een partij KINDERSCHOATEN en PETTEN j perêeelen, die zouden moeten verdwijnen bij een eventueele ver legging van het verkeer. - In de laatste jaren hoorden we er niets meer van en het leek wel of de plannen tot verbetering van de baan waren.... Tot onze stadgenoot de heer C. Hamelink in de Staten kwam en er weer de aandacht op gevestigd werd. We weten niet of dit direct resul taat op za! leveren, maar we ge- looven toch, dat er aan gewerkt wordt. Zoo namen we jl. Zaterdag waar, dat er een telling gehouden werd van het vervoer aan den hoek Weststraat-Zeestraat. De uitkomsten hiervan zijn verbluf fend. Men is nl. gekomen tot de volgende cijfers Vrachtauto's 115 Personenauto's 229 Autobussen 17 Motorrijwielen 78 Rijwielen 3347 Voertuigen met paarden 11 Idem met 1 paard 78 Handwagens 46 Hondenkarren 11 Paarden met begeleiders 26 Met deze cijfers voor oogen is o.i. geen verder pleidooi noodig voor verbetering, terwijl het nog een wonder mag heeten, dat hier niet meer ongelukken voorkomen. Zondagavond trof dokter Bom rijdende langs het kanaal nabij Driekwart een motorrijder aan, die bewusteloos op den weg lag. Het bleek P. de D. uit Neuzen, die door een vliegje in het oog van zijn motor was ge vallen. De man is door den heer Bom naar huis gebracht. Toen hij bijkwam klaagde hij over hevige pijnen. Ziamslag. Zaterdag werd alhier, onder begunstiging van boven verwach ting mooi zomerweer, de tweede Zangersdag van de Zeeuwsch Vlaamsche Chr. Zangverenigin gen gehouden. Deze keer waren er ook twee verenigingen uit West Zeeuwsch Vlaanderen n.l. die van Cadsand en Breskens. Er waren een 400 tal zang- en muziekbeoefenaars, op het prach tige terrein van den heer F. C- Wisse aanwezig. Ingeleid door den voorzitter der regelipgscom- missie, sprak Ds. G. van Dis de menigte toe en opende het feest met gebed. Forsch klonk daarna het door alle koren gezamelijk gezongen Bondslied„Een in geest en streven," onder leiding van den heer Eeckhout. Achter eenvolgens betraden daarna de verschillende verenigingen de planken om hun ernstige en bleide liederen te zingen van hoop en dankbaarheid, opwekkend en frisch. Vaderlandsche liederen en meerstemmige lofzangen en zelfs een Engelsch lied kwam in het programma voor. Het publiek, dat zeer talrijk was opgekomen, toonde zijn waardeering van het gezongene in een dankbaar ap plaus voor iedere vereniging. Na afloop werd nog een con- cert gegeven door de Chr Har monie Hosanna van Axel, dat zeer aantrekkelijk bleek, want de mees te bezoekers bleven luisteren. De vorige week slaagde te 's Gravenhage voor het Nijver heids onderwijs-akte Ne leeraar schilderen, de heer W. Wisse te Zaamslag. Voor het staatsexamen toe lating* universiteit slaagde voor diploma A, de heer J. F. A. M. van Waesberghe te Hulst. Bij Kon. besluit is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B. S. te Terneuzen, de heer H. Brugmans van Amsterdam. Zaterdagnacht ontstond te St. Jansteen brand bij de wed. Neefs. De bewoners waren op reis. Twee aangrenzende huizen van d'Olijslagers en Pluijm ver brandden eveneens, ondanks de aanwezigheid van 2 spuiten. Te Rotterdam slaagden voor de hoofdacte de heeren J. C. Verhoef en L. C. Voorbij, onder wijzers resp. aan de chr. school te Spui en te Zaamslag^ Voor het U.L.O -examen te Goes slaagden Vrijdag Janna Risseeuw te Sluiskil, Johan de Rijke en Jacob van de Velde te Terneuzen L. Kiel te Hoek. Zaterdag slaagden voor diplo ma B J. Geensen te Terneuzen en J. Boot te Axel. Gevonden. Aan ons bureau werden als gevonden opgegeven de onder staande goederen, welke verkrijg baar zijn aan de daar achter ver melde adressen Een slinger van een auto. Terug te bekomen bij A. G. Vlaander Kijkuit. Noomt Nederlandsche arbeiders Door bat Bestuur van den kring OoU-Zeauwsch-Vlaauderen der Gswestelyke Tarweorgani- satie voor Zeeland is de vol gende circulaire aan de leden dezer organisatie verzonden Ons bereiken verschillende aanvragen om by het atpikken van de tarwe en by andere werkzaamheden gebruik te tnogen maken vaa Belgische arbeiders. In verband daarmede achten wy het gewenscht U het navol gende mede te deelen lo. Op verzoeken om Belgi sche arbeiders te werk te mogeD stellen, zal door ons niet worden geantwoord. Ot u Nederland- sche of Belgische arbeiders zult te werk stellen is op de eerste plaats een beslissing, welke u persoonlyk aangaat en waarop wij in afzonderlijke gevallen geen preventieven invloed wenscheu te oetenen. 2o. Waar ket Nederlandsche volk in zijn geheel, dus mede de Nederlandsche arbeiders de kosten dragen van de tarwewet, achten wy het billyk en redelijk, dat n, zoo eenigszins mogelijk, aan Nederlandsche arbeiders de voorkeur geelt. Wy achten bet dus engewenscht, dat u Belgi sche arbeiders te werk gaat stel len, zoolang in awe onmiddel lijke omgeving nog voldoende keus is uit goede Nederlandsche landarbeiders, die voor de nor male loonen willen werken. 3o. Wij houden voor zoover wij dat gewenscht achten en op de wyze welke ons de ge schiktste voorkomt, toezicht op het te werk stellen van arbeids krachten. De te nemrn maatre gelen zullen wij geval voor ge val beoordeelen en steeds zooveel mogelyk in overleg met de be trokken leden de moeilijkheden zien op te lossen. Voor circulaires welke u ander- ifdi bereiken nemen wij geen verantwoording op ons. 4o Ten slotte doen wy een dringend beroep op u om in dezen, ook al is het soms eens wat moeilijk, uwe volle mede werking te willen verleenen. Domme jongani. Den laatsten tijd verdwenen op het postkantoor te Heerlen op een zeer geheimzinnige manier verschillende postwissels, waar onder vry groote bedragen, zoo als f 175. Dezer dagen werd door den directeur van het postkantoor aangifte gedaan, aldus de „Tel" dat een postwissel van t 50 was uitbetaald, terwijl de geadresseer de, zekere C. verklaarde noch den postwissel, noch het geld te hebben octvargen. De postwis sel was met H. V. atgeteekend. Het onderzoek op het postkan- leidde tot de arrestatie van een 17-jarigen hulpbesteller bij de Posterijen, die vrij «poedig door de mand viel. Hij had een me deplichtige buiten het postkan toor, cl. de 17-j. C. H. B., te Heerlen wooDachtig, die eveneens een volledige bekentenis afhgde en mededeelde, dat hü de post wissels van den hulpbesteller, dia ze stal, ontvirgt »a alteekende en ter betaling aan het loket aan bood. Na entvangst werd het geld gedeeld. Ruim driehonderd gulden zjjn hun op deze wyze in handen gevallen. Beidei zyn opgesloten. Politiek in het huwelijk. In verscheidene scheidingspro cessen van den laatsten tijd, zoo vertelt de „B. Z.", is gtblekeD, dat de politiek aansprakelijk is voor verwoest huwelijksgeluk. Man en vrouw zyn afwijkende politieke opvattingen toegedaan en in plaats van eikaars opvat ting te eerbiedigen, neemt de een een onverdraagzame houding aan tegenover het politieke in zicht van de(n) ander, met het gevolg, dat men tot de conclusie komt beter uiteen te kunnen gaaD. Volgens genoemd blad nemen de Duitsche rechters het standpunt in, dat zoodra man en vrouw hun politieke overtuiging belangrijker achten dan hun hu- welyk, en dit door de onver draagzaamheid van een der par tijen wordt verwoest, er reden is tot echtscheiding. Doch ook na de echtscheiding oefent de politiek haar invloed uit op de leden van het uiteen- gescheurde gezin. Zoo kreeg een Berlynscbe rechtbank de volger- de zaak te behandelen. Een va der protesteerde er tegen, dat zijn gescheiden vrouw hun zooo, die haar was toegewezen, een bruin Hitler-costuum had aange trokken, hetgeen in strijd was met de politieke overtuiging van den vader. Hij meende, dat het kind door deze eenzydige poli tieke „opvoeding" van hem werd vervreemd. De rechter stelde den man in hst gelijk en meen de dat de knaap moest worden opgevoed in liefde voor moeder en vader. Wat betreft uniformen was er nog een ander geval een man beklaagde zich er bij den rechter over, dat de kinderjuffrouw in haar kleeding uitiDg gaf aan baar sympathie voor een bepaalde po litieke richting. Hij had baar dit verboden en toen zy by baar houding volhardde, ontslagen. De man kreeg gelyk, want, zoo meende de rechter, de kin derjuffrouw had er aan moeten denken, dat zij het haar toever trouwde kind verre hield van alle gevaren, die tegenwoordig verbonden zijn aan het uiterlyk vertoon eener innerlyke over tuiging. De juffrouw had haar partyinsignes en haar party-ge waad dus alleen mogen dragen in baar vryeo tyd, niet als zij met de kleine uit wandelen ging. Sportnieuws. Korfbal. Zaterdag speelde Rapide I voor de competitie thuis, tegen Z.K. V. I. Dat deze wedstrijd op een overwinning voor de thuisclub zou uitloopeD, kon men tevoren reeds hebben vastgesteld, dcch in de sport is alles wisselvallig. Rapide toonde zich over alle vakken de sterkere en had na ongeveer 20 minuten reeds epn 2—0 voorsprong. Herhaaldelijk is het Z.K.V. doel in gevaar ge weest, doch op soms wonderlijke wyze ontsnapte dit aan een doorboring. Het einde kwam met een verdiende 2—0 overwinning voor Rapide. De reserves van deze beide 12-tallen speelden vriendschap pelijk, doch na een kwartier spelen werd deze wedstiyd af gelast wegens een dreigende onweersbui. f In de korfbal competitie zorgde Z K.V. I voor de groote verras sing, door tegen J.M.M. I van Biervliet eea gelyk spel te for- ceerec. Geen der beide par tijen wist te doelpunten. J.M M. heeft een kostbaar puntje ver loren. Uit de hieronder vol gende stand, kan men zien, dat nog verschillende mogelijkheden open staan. Rapide 4 3 1 0 9- 4 7 J.M M. 6 2 2 1 8- 6 6 Seolto 4 2 0 2 11— 6 4 Z.K.V. 0 1 4 3-13 1 Aanst. Zaterdag Rapide Seolto. Boogsehteten. Niet minder dan 100 schutter8 namen j.l. Zondag deel aan de uitgeschreven schieting van ,Ons Vermaak" alhier waarvan het meerendeel uit omliggende ge meenten. Do hoogvogel word getroffen door F. de Nys van Spui en de groote kallen door J Willems van Sluiskil en B Baert van Koewacht. Of het door het warme weer kwam, weten we niet, maar het wilde met de overige prysvogels niet lukken, zoodat men besloot deze te ver loten. Hierdoor kwamen da zy- vogels aan F. de Cooker van Westdorpe en F. de Nys vnd., terwyl de kleine kallen werden getrokken door C. Verhelst en H. Licour van Axel. CORRESPONDENTIE. Aan J. de F. Uw schrijven behoort in de eerste plaats thuis in uw vakblad, het orgaan van den bond en in de tweede plaals is het te persoonlijk om onver anderd te worden opgenomen. Redactie. J. B te R'dam. Postwissel in dank ontvangen. Administratie. Op morgen 3 Aug. zal ondergeteekende een nieuwe openen aan den Nieuwendijk, alhier. Hopende door billijke en prompte bediening zich het ver trouwen waardig te maken be veelt hij zich in ieders gunst aan. JAG. DIELEMAN, Telef. no. 18, AXEL. Wegens huwelijk is de zaak DONDERDAG 4 AUG na 11 nnr v.m. Firma D. J. OGGEL. gevraagd voor de uitvoering van schilderwerken aan een woonhuis aan de Wil- helminastraat te AXEL. Inlichtingen verstrekt de bouw kundige P. LE FEBER. merk „VICTORIA".: Kerkdreef. groot 9,42,60 H.A. (21 gem. 45 roeden) te Axel-Sassing. Inlichtingen ten kantore van W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstiaat 80. de van ouds bekende. Vervangt natuurboter Alleen verkrijgbaar: Aanbevelend. - met aanteekeningen, ontleend aan de beraadslagingen, enz. 6 volt van af f4.50. Aanbevelend, RIJWIELHANDEL AXEL. VAN DE to A X, Ei L NIEUWSTRAAT AXEL. li u i uinuuiuuii) aan zeer lage prijzen, enz., enz. aan spotprijzen. A A-N B E V E L E N D, Zonnebrand en Stukloopén van Huid en Voeten verzacht en geneest j Dooi 30-60. Tube 80 ct, Bij Apoth. en Drogisten Elta-Rijwiellampen

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3