Sigarenmagazijn „Havana", tasen en A VAIMAALE Wijn- en SigmlMflsl Goedkoope Dekzeilen. Onze 11 welbekende prima kwaliteit N.Y. Touw- en Staaldraadfabriek „Holland", Lekkerkerk, bij Rotterdam. J. E. BLANSAART-DIELEMAN. 100 fijne 10 cents-SIGAREN Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Opening Zaterdag l Juli a.s. Courante merken SIGAREN, GIGARETTEN en TABAK. Bekendmaking. OUD-EGLANTIER J. C. VINK, Boekhandel. Bekendmakingen. Cocktail, Driekwart, Kiazim, Enim, Turmac, Pirates Sigaretten enz? NIEUMEIJER, GRUNO, DQUWE EGBERTSTABAKKEN enz.. H. H. LANDBOUWERS, Brengt Uwe kaIksalpeter-zaMfi/7 bij onder geteekende en U hebt goedkoope Dekzeilen. H. LIPPENS, Zeestraat 115, AXEL. Oudewijk 40 te AXEL. Billijke prijs, vlugge bediening. "Hl zouden indien het verbruik niet zou toenemen, de ontvangsten niet ruim f 50.000 over een vol jaar gerekend, dalen. De met de tariefsherziening van 1929 opge dane ervaring wettigt echter de verwachting, dat het verbruik zal stijgen en de ontvangsten ook niet met het volle bedrag van f 50.000 achteruit zullen gaan. Bovendien zijn de in het eerste kwartaal van 1932 verkregen uitkomsten van het bedrijf zooveel gunstiger dan die van hetzelfde kwartaal 1931, dat nu de verlaging op de helft van het jaar ingaat, de eerste stoot reeds tevoren is opgevangen. De bevolking van Zeeland in 1931. Blijkens het provinciaal blad van Zeeland, is het inwonertal van onze provincie in 1931 ge stegen van 247,606 (123,914 m. en 123,692 vr.) tot 247,938 (124,246 m. en 123,682 vr.) Het getal 247,606 is vastgesteld bij de 11e algemeene volkstellingen 886 lager dan het 1931 gepubli ceerde getal inwoners op Januari 1931. Het aantal geboorten bedroeg 4670 en dat der overledenen 2522. Toch nam de bevolking slechts met 332 toe, doordat 13,795 personen vertrokken waar van 11,979 personen zich in een Zeeuwsche gemeente vestigden. Opmerkelijk is, dat de winst van de geheele provincie ten bate van de grootste plaatsen Middel burg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Terneuzen en Axel komt, die alle vooruitgingen en in totaal een winst boekten van 387 zielen. De kleinere plaatsen bleven dus ongeveer gelijk. Tan Heel Co. Naar gemeld wordt, heeft de bankiersfirma Van Heel Co te Goes aan haar crediteuren o.a. medegedeeld, dat zij met het accoord zoover zijn gevorderd, dat van de circa 1100 crediteuren nog slechts 97 dit accoord niet hebben aanvaard. Teneinde het accoord toch te doen slagen, niettegenstaande de tegenwerking van sommigen, zijn zij bereid, ditzelfde accoord thans aan te bieden in een faillissement der firma wanneer zij er zeker van zijn, dat voor dit accoord de wettelijke meerderheid zal worden verkregen. De door de wet vereischte meerderheid, vor dert de medewerking van circa 730 crediteuren, vertegenwoordi gende ongev. f 1.750000 aan schuldvorderingen. Hoewel het genoemde aantal voor het accoord heeft gestemd, is het ter verkrij ging van het genoemde bedrag noodzakelijk, dat allen, die reeds het aangeboden accoord in hun belang achtten, ook stemmen voor het accoord in faillissement. Door den heer P. Dumon Tak, burgemeester van Middel burg, werd Woensdag j.l. aan den gemeenteraad medegedeeld, dat hij voornemens is met 1 |anuari aanst. ontslag te vragen, als zoo danig. Predikbeurten te Axel. Zondag 3 Juli 1932. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9*/« ure Ds. van Oeverer. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post Cat. Zond. 28. Nam. 2.30 Dezelfde. Tekst Rom. 8 35-59. Geref. Gemeente. Voorm. 9 30 ure Leeskerk. Nam. 2 30 Arrond. Rechtbank te Middelburg In de zitting van 27 Juni wer den de volgende vonnissen uit gesproken het een gewoonte maken van het koopen van goederen Boüder volledige betaling E F. B 34 j., koopman te St. Nicolaas (B.) vroeger te Axel 2 maanden ge vangenisstraf fraude b(j werkloosheidsverze kering P. F. C., 30 j., arbeider te Hontenisse, 1 maand gevan genisstraf voorw, proettyd 3 jaar. Wegens sterk verminder de vraag naar bankpapier is de drukkerij van de firma Enschedé en Zn. te Haarlem voor 3 maan den ges'oten, waardoor 70 per sonen workloos werden. Op vermoeden van ver duistering van 11.000 en valschheid in geschrifte ten nadeele van bet Waterschap „De polders van Nieuw-Vosmeer" is de oud-burgemeester en secre taris-penningmeester van dat waterschap B. v. d. W. gevan kelijk naar Breda overgebracht, waarna de officier van justitie hem in het St. Catharina-gesticht te Bergen op Zoom heeft doen opnemen met het oog op zijn gezondheidstoestand. De twee Duitsche inbrekers A. en F., die te Nijmegen werden gearresteerd, hebben in het tijds verloop van 20 tot 28 Juni een 6-tal inbraken gepleegd, n.l. te Hengelo, Amerstooit en Arnhem en in restauraties te Delden en Apeldoorn. Hun buit bestond voornamelijk in levensmiddelen en kleediDg. In Arnhem hebben zij in den nacht van 26 op 27 Juni een grooten slag geslagen door een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen en kostbare munten buit te maken. geneesheeren aan baar leven wanhopen. Toen een andere zuster brand hout wilde balen achter in den tuin van het klooster, vond zij het lijk van Grogno, die zich door een schot in den mond van hjt leven had beroofd. Baby Lindbergh's moordenaar. Utt Waag Neusiadtl, in Slowa kije, wordt gemeld dat een 31- jarige Amerikaan, die zijn naam niet wil opgeven, zich bjj de gen darmen te Waag Neust&dtl heeft aangemeld. De man beweerde, dat hij de moordenaar vae Baby Lindbergh was. Na den moord zou h{j met zes gangsters naar Londen zyn gevlucht, waar men hun geld had nagestuurd. Zy hadden zich daarop naar Parijs begeven en met een Durand-auto waren zfj over Antwerpen en Brussel naar Duitschland en Tsjacho-Slowakye getrokken, met de bedoeling naar Sovjet-Rusland te vluchten. In Sileziö zouden den man zijn documenten ontstolen zijn, zijn vrienden hadden de vlucht voort gezet, doch hy meest per autobus verder gaan en had zich in Waag Neusiadtl gemeld. De man was geheel uitgeput en zakte ineen toen hij zich ter beschikking had gesteld. Hy spreekt Engelsch met een vreemd accent, terwijl hij bovendien een Slavisch uiter lijk heeft. Art. 4. Het Raadsbesluit van 17 Dec. 1931 waarbij afwijkende bepa lingen zijn vastgesteld, wordt hierbij ingetrokken. Vastgesteld door den Raad dar Gemeente Axel in de openbare vergadering van den 3 Mei 1932. De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Zijnde deze verordening aan gehaald bij Koninklijk besluit van 21 Juni 1932 no. 26. En is hiervan afkondiging ge schied, waar het behoort, den 1 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. NOORDSTRAAT B 50. Concurreerende prijzen. Wederverkoopers rabat. Beleefd aanbevelend, Het Bestuur van den polder maakt bekend dat eene vergadering van stem bevoegde ingelanden zal worden gehouden op MAANDAG 11 JULI 1983. nam. 5 uur (zomertijd) in het hotel „HET GULDEN VLIES" bij den HeerJ J. DE LOZANNE te Axel dat de rekening en verant woording over 1931/32 gedurende acht dagen vóór-, en de begroo ting voor 1932/33 met memorie tot toelichting, gedurende acht dagen vóór- en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 1 Juli 1932. Het Bestuur voornoemd, JACS: DEKKER Azn, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Zomerdienst 1033. E«n der daders heeft bekend. [ngeZOIlden Stukken. De verradeiyke zee. De agenten aan het strand te Scheveningen hebben Zondag druk werk gehad. De zee was weer verradelyk, en er stond zulk een zware trek, dat omstreeks kwart voor vyf het baden verboden werd. Omstreeks 3 uur werd de 35- j. J. H. C. uit Amsterdam door twee menschen schijnbaar leven loos uit zee gehaald. Hoewel de drenkeling geen enkel teeken van leven meer gaf pasten drie agenten van politie, gedurende ruim 40 minuten kunstmatige ademhaling toe, waarna iader- daad, boewei langzaam de levens geesten wederkeerden. Onderwyl werd tevens door een onbekende een 16 jarig meis je uit Rotterdam in bewusteloozen toestand uit zee gehaald. Ook in dit geval gelukte het een agent de levensgeesten weer op te wek ken. Enkele oogenblikken later werd de 42-jarige M. V., die aan het strand slechts tot zyn knieën in het water stond, door de zee meegezogen. Hij werd gered door iemand die zich aan een lyn in zee begaf. Tenslotte werd nog gered de 18 jarige mej Th. G uit Ryswijk, die eveneens door den zwaren trek werd weggezogen. Het meis je was reeds bewusteloos en werd eveneens door een agent van politie bijgebracht. Hierna vond de politie het welletjes en werd het verder ba den verboden. Op het Stille Strand gebeurde geen enkel ongeval, niettegen staande daar zeer drnk gebaad werd. Een liefdesdrama in een klooster te San Benigno Canaves- se bij Turyo eindigde metzvta- re verwondingen van zuster Ao gela, oud 38 jaar en den zelf moord van een zekeren Grogno tninman in het klooster, die op de zuster tot over de ooren ver liefd was, meldt de „Daily Herald". Toen Grogno vier jaar geleden uit de gevangenis werd ontsla gen, kreeg hy door bemiddeling van zijn dorpspastoor een be. trekking als tuinman in het kloos ter. De moeder-overste bad hem echter wegens zijn aanstootge vend gedrag moeten ontslaan. Maandag zou hy het klooster verlaten. Hy ging echter op de loer liggen en toen zuster Angela voorbjj kwam, bracht hy baar met een hamer zulke zware verwondingen toe, dat zij on verwijld naar het ziekenhuis moest worden gebracht, waar de Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie. Met beleefd verzoek opname van het volgende, waarvoor bij voorbaat dank. Met zeer veel verwondering nam ondergeteekende kennis van het inge zonden stukje van den heer X in Uw blad van 25 Jtini, waarbij hem teroore is gekomen dat onze pracht W.V. op hetzelfde tijdstip dat V.V.V. haar winkelweek organiseert, wij een ter- toonstelling organiseeren. Laat ik U even uit den droom helpen mhr. X wij organiseeren niet gelijktijdig met V.V.V. Onze tentoonstelling zou begin Aug. gehouden worden en V.V.V.'* winkelweek eind Aug. Of gaat het niet meer zoo vlot mhr. X om een winkelweek te organiseeren (Winkeliers en publiek worden al die winkelweken en bonnen zat) moet er een slachtoffer gezocht wordenhier de W.V. Laat U gezegd zijn mhr. X wij winkeliersver. parasiteeren niet op de V.V.V.'s hun reclame, dat kunnen we zelf wel. Dat U het min vindt moet U weten, min vindt ik het, te insinueeren zonder behoorlijk te zijn ingelicht en deze inlichtingen worden U gaarne verstrekt door ondergetee kende bestuurslid van onze pracht winkeliersvereeniging. Indien U voortaan weer Uw oor te luisteren legt mhr. X, luister dan gotd en kom niet met onware dingen te voorschijn en tot slot, onderteeken Uw stukken met Uw ware naam. Dat is fair. G. J. A. DE JONGE, bestuurslid W. V. E. M. M. De Burgemeester en Wethouders van Axel, doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne openbare vergadering van 3 Mei 1932, is vastgesteld de volgende veror dening VERORDENING tot afwring van bepalingen der Winkel sluitingswet, Staatsbl. 1930 No 460 voor de Gemeente AXEL. Artikel 1. In afwijking van het bepaalde in artikel 2 onder b der Winkel sluitingswet, Staatsblad 1930 no. 460 geldt het bepaalde in hel artikel 2 dezer verordening. Art. 2. Het is, gedurende het tijdvak, dat de wettelijke zomertijd geldend is, op de eerste vijf werkdagen der week, tusschen negen unr des namiddags en v(Jf uur des voormiddags, en des ZATERDAGS, tusschen half elf aur des namiddags en v(Jf uur des voormiddags verboden, een winkel voor het publiek geopend te hebben. Art. 3. Deze verordening treedt in werking op den derden dag na hare afkondiging. Het Bestuur der Gewestelijke TarwQorganisatie voor Zeeland deelt hierdoor mede dat de keurin gen van tarwe voor het laatst zullen plaats vinden op den eersten keuringsdag in Juli, UITERLIJK 11 JULI a.s. en dat de tarwe in de daarop volgende week bij de erkende handelaren kan worden ingeleverd. Na 11 Juli 1932 wordt geen bezwaarloon meer vergoed. Namens het Bestuur, lz. P. v. D. WEELE, Voorzitter. J. S1EBENGA, Secretaris. Waarom zijn wij het GOEDKOOPST ADRES voor Wederverkoopers van Omdat wij alles direct van de fabrieken betrekken, dus alles uit de eerste hand. Deze week leveren wij aan Heeren Caféhouders aan den spotprijs van f5.75 (betaling contant). alles aan fabrieksprijzen. Handel in Zakken. (voorheen verkocht door A. VAN DEN BERGE) is thans uit voorraad te betrekken bij onzen Depothouder BHTDERTWI1TE K. J. VAN HEN k li,

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3