Afbraakpnin, Kolensintels en Macadam, Goedkoope lectuur. J. C. VINK, Goedkoope Dekzeilen Handleiding gratis. Landbouw. Gemengd Nieuws. Buitenland. Kantoor van W.A.DENBOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. ±5X44 A. 56 c.a. ROGGE. 4 x 44 A. 56 c.a. ff INTER6ERST en 10 x 44 A. 56 c.a. ERWTEN, Ad verten tiën. P. AUGUSTEIJN Adres: P.BLOMMAERT, Markt C 4, Boekh. H. H. LANDBOUWERS, geteekende en U hebt goedkoope Dekzeilen H. LIPPENS, Zeestraat 115, AXEL. koopen van wortelen en aard appelen, zender volledige beta ling. Verdachte kocht van R. C. Boefje wortelen voor een be drag van 198, van J. de Brujjne te Axel voor 53 aardappelen, ran M. de Poater te Axel voor 18 aardappelen, van F. Ohonse te Zaamslag voor een bedrag van 126 aardappelen en b\j L. de Kraker te Zaamslag voor een bedrag "an ƒ77 aardappelen. Al deze goederen had verdachte op 1 April 1932 nog niet be taald, niettegenstaande er kort na de levering moest betaald worden. Eisch 2 maanden gevang. Schatten van schoonheid slui meren in Uw huid. Gelaats massage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.). Alleen bij Apoth. en Drogisten. Paardenfokker^. Zaterdag werd alhier door de vereeniging van paardenfokkers uit het N. T. S. .Arbeid Adelt" vergaderd ten einde nadere be sluiten en maatregelen vast te stellen voor de te houden veulen keuring. Zoo werden de keur meesters gekozen, de medailles vastgesteld, enz De keuring, welke op 12 Juli zal worden gehouden, belooft heel wat. We vernemen, dat er reeds over de honderd inschrij vingen zijn, zoodat en voor kij kers en voor koopers een mooie gelegenheid geboden wordt om een overzicht te krijgen van het geen ondanks de malaise nog wordt gepresteerd voor de paar denfokkerij. En nu we het daar toch over hebben, moet ons uit de pen dat we hedenmiddag een korte radiolezing hoorden van den voorzitter van het Ned. Trekp St., den heer jhr. J. van Vreden* burch. Spr. gaf een korte be schouwing over de ontwikkeling van de paardenfokkerij en het ontstaan van het N. T. S. Tevens beval hij ieder liefhebber aan, om morgen naar de algemeene tentoonstelling te 's Hertogen bosch te gaan. Het zal misschien met ons meerderen hebben getroffen, dat bij de door den geachten spreker genoemde personen geen namen voorkwamen van Zeeuwsch- Vlaamsche fokkers, welke onge twijfeld immer zullen blijven doorklinken, als zijnde de pio nieren voor de ontwikkeling van het zware paard voor den klei- bodem, zoowel als voor den groei van het stamboek. Op den N(jkerker Straat weg reden twee motorrijders uit Vinkeveen achter elkaar. De meest links rijdende motorrijder moest plotseling naar rechts uit wijken en reed den voor hem rijdenden motor aan. De machine werd over den berm van deD weg geslingerd, waar een 15 jarig meisje, M. v. d. A., stond te kjj ken naar het verkeer over den weg. Het meisje werd op slag gedood. De eerite motorbestuur der werd gewond naar Nijkerk overgebracht. Een achter op de duo zittende dame werd bewus teloos opgenomen, doch bleek niet ernstig gewond. Schietpartij. In de Vjjverwijk, een volks buurt in Oost Arnhem, heett zich een vreeseljjk drama afgespeeld. De 40 jarige arbeider R. vader van zeven kinderen had een geschil met een buurman, dat tot een noodlottige schietpartij leidde, 'i Avonds trok R de stad in, bezocht café na caié, Eoodat bij beschonken in zijn woning terugkeerde. Hij bracht iemand er op verdacht was, richtte bij de mending van een oud model tweeloops jachtgeweer dat bij wel eens gebruikte voor Btrooperijen op een groepje personen, dat voor zijn woning stond. Vermoedelijk dacbt hij dat zich onder deze menschen zijn vijand bevond. Deze was echter in geen velden ot wegen te bekennen. Voordat iemand dë vlucht had kunnen nemen, loste de onverlaat een aantal hagelschoten op de men schen, die luid schreeuwend dekking zochten achter boomen, terwijl anderen zich in een zij straat trachtten te bergen. Op het terrein bleven echter drie personen liggen, die getroften waren. De omwonenden waarschuw den enmiddell\jk de politie en twee leden van de verkeersbri- gade waren weldra per motor rijwiel ter plaatse. De agenten drongen de woDing binnen, waar R. zich verschanst had. Zij troffen hem aan met het jacht geweer, dat hij juist opnieuw had geladen in de hand. Hij bood echter geen tegenstand. De geneeskundige kon slechts voor twee slachtoffers baat bren gen. De ongeveer 50-jarige op perman W. Slangewal, getrouwd en vader, bleek te zijn overleden. Een schot had hem in het hoofd getroffen en hem op slag gedood. Verschillende andere persenen waren gewend. Gisterenmiddag om 12 uur is op het vliegveld Vaals te Vaals een doodelfjk vliegongeluk gebeurd. Een militair vliegtuig van het vliegveld de Kooy bij Den Helder is in brand gevlo gen en naar beneden gestort. Het toestel werd totaal vernield. De twee inzittenden, een officier en een onderofficier waren beide dood. Zondagnacht is brand uit gebroken in de bakkerij van de gsbrs. P. te Hoensbroek. Waar schijnlijk doordat kortsluiting ontstond. De brandweer wist de bakkerij voor verdere ver nieling te bewaren, docb de garage brandde geheel uit. Vier anto's en een groote broodkar werden een prooi der vlammen. "Vrijdag kropen twee kin deren bij Jesien (Dtl.) oader de gesloten spoorwegboomen door, De kinderen geloofden klaar blijkelijk, dat de baan vrij wa8> aangezien juist tevoren een goe derentrein was gepasseerd. Zij werden echter door een van den anderen kaDt komenden sneltrein overreden. Het eene kind was onmiddellijk dood. Het andere werd zwaar gewond. Geheimzinnig geval. Woensdag j.l. vertrokken 4 Fransche officiers per auto uit Bagdad naar Damaskus. Zij be reikten Damaskus niet en er werd een vliegtuig uitgezonden om de vermisten op te sporen. De vliegers vonden in de woes tijn den auto en in de nabijheid daarvan het lijk van een der officieren. Men vond een papier waarop met zwakke hand stond geschreveu „Ik sterf van dorst". Het eigenaardige van het geval is, dat van de andere drie offi cieren elk spoor ontbreekt. In den nacht van Zater- Ingezonden Stukken, dag op Zondag hebben een 46- jarig koopman en zijn 41-jarga vrouw in hun woning te Danzig (Butten verantwoordelijkheid der Redactie). door middel van morphine een einde aan hun leven gemaakt. Zij namen hun 11-jarig zoontje en hun 8-jarig dochtertje mee in den dood. De economische nood waarin het gezin verkeerde, was oorzaak van het noodlottig besluit. Weer aardbeving. Het N.W. deel van Mexico is wederom door hevige aardschok ken geteisterd. Eèn dorp werd geheel vernield, terwijl een ander dorp bijna geheel in puin werd gelegd. Het aantal dooden is nog niet bekend. Tijdens de gehouden auto race rondom „Lotharingen" ver loor een der coureurs, dicht by Nancy de macht over zijn stuur en reed in volle vaart op het publiek in. Een 3l-jarige vrouw en haar 8-jarig zoon'je, alsmede een kind van pl.m. 8 jaar werden Gevechten te Antwerpen. Er heerschte Zondagmorgen te Antwerpen een sterk contrast tusschen het rustige zomerweder en de sterk bewogen gemoederen der bevolking ter gelegenheid van de straatbetooging, welke was georganiseerd door het Ver bond van Legerverbroederingen, een vereeniging van Waalsche strijders. De burgemeester van Antwerpen, had, gezien de rel letjes tusschen Vlamingen en Walen van den vorigen dag, een heel leger van marechaussee en politieagenten gemobiliseerd voor het handhaven van de orde. Bijna alle hoeken der straten waren door sterke politieposten bezet. 750 marechaussee's te voet en te paard moesten zorgen voor het handhaven van de rust. Hun gezamenlijk aantal was niet veel minder dan één derde van het aantal deelnemers aan de betooging. Achter het stadhuis stonden een aantal wagens van de brandweer opgesteld, alsmede een viertal auto's, die op het eerste alarm de noodige verster king zouden moeten aanvoeren. De burgemeester had alle moge lijke middelen, die hem ten dienste stonden, gemobiliseerd Alleen had hij geen beslag kun nen leggen op 'n groote hoeveel heid voor het gebruik ongeschikt verklaarde eieren, en van dit wapen werd tijdens den optocht door de tegenhetoogers over vloedig gebruik gemaakt. Een Mis, in de open lucht gehouden, verliep zonder inci denten. Het was op het oogen- blik, dat de optocht zich in beweging stelde, dat de poppen aan het dansen gingen. Een zeer talrijke groep tegenbetoogers, bestaande uit Fronters, Vlaamsche oud-strijders en communisten, had zich in de nabijheid van de stoet opgesteld. Vlaamsche strijd liederen waren niet van de lucht. Er werd gefloter^ en geroepen op schier oorverdoovende wijze Voorts werd met eieren gewor pen. Politie en marechaussee chargeerden met blanke sabel en dreven de tegen-betoogers uiteen. Een paar honderd meter verder echter herhaalde zich het zelfde tooneel. Het tumult be reikte zijn hoogtepunt bij het monument, opgericht ter eere van de gesneuvelden. Behalve met eieren werd nu ook met blauwsel en roode peper gewor pen en dit onder aanhoudend gefluit en gejoel. Op de Meir- plaats voerde de politie eenige charges uit en de rust kon hier vrij spoedig worden hersteld. De feestzitting van de Ver broederingen ging daarna in het Beursgebouw ongestoord door. Later kwam het in de stad nog tot botsingen. Behalve dat van tal van personen de hoeden wa ren ingedeukt, kleeren gescheurd, hadden een zeventigtal personen ernstige schrammen en builen opgeloopen. Een tiental perso nen kreeg ernstiger verwondingen waarvan geen levensgevaarlijk. Een persoon moest in het zie kenhuis worden opgenomen. Door de politie werden tien personen gearresteerd. Belgische beetwortel suikerindustrie. Een wetsontwerp, dat binnen kort bij de Belgische Kamers zal worden ingediend, aldus de Maas bode, stelt voor, over te gaan tot Mijnheer de Redacteur, Mag ik voor hit onderstaande een plaatsje in Uw geëerd blad verzoeken Mij kwam ter oore dat, in verband met besprekingen op hare jaarverga dering en op eene vergadering met winkeliers, onze V.V.V. besloten heeft einde Augustus een flinke winkelweek te organiseerer, waarbij zij door mid del van kostbare attractiën, zooals muziekfeesten, optochten, vuurwerk, enz. de vreemdelingen naar ons stadje willen trekken. (Zij ziet zeer goed in dat alleen eeu druk vreemdelingen verkeer een winkelweek kan doen slagen). Het organiseeren van zoo'n winkel week behoort mijns inziens tot de taak van een winkeliersvereniging, maar ik vermoed dat die vereeniging van Axel blijk gegeven heeft er geen kaas van te hebben gegeten, en dat V.V.V. daarom de zaak maar overneemt. In ieder geval heeft het V.V.V.-bestuur daaraan reeds flinke sporen verdiend. Ik zou de plannen van V.V.V. in ieders gunst willen aanbevelen, ware het niet dat ik thans heb vernomen dat onze pracht-winkeliersvereeniging nn plotseling de noodzakelijkheid schijnt in te zien van het houden eener tentoonstelling in dezelfde pe riode, waarin V.V.V. hare winkel week wil organiseeren, er blijkbaar cp vertrouwende kosteloos te kunnen pro- fiteeren van de actie der V.V.V. Ik vind dat parasiteeren op andermans werklust en organisatievermogen zoo min, dat ik de V.V.V. zou willen aar raden hare plannen op te geven en hare moeizaam bijeen geschraapte duiten niet te vergooien <en voordeele van lui, die meermalen blijk gaven in geen enkel geval samen te willm werken om de belangen van geheel Axel te behartigen. U Mijnheer de Redacteur, dank ik voor de verleende plaatsruimte. X. Op DINSDAG 5 JULI 1933, nam. 2 hut (zomertijd) zal- ten verzoeke van den WelEdelen Heer P. J. J. VAEL, wethouder te Sint Jansteen, in het openbaar worden verkocht wassende achter de hofstede, laatst bewoond door den ver- kooper. Verdeeld in koopen. BETALING 1 October 1932. Onbekende en niet genoegzaam bekende koopers moeten borg stellen of contant betalen. Te vergaderen op de hofstede te St. Jansteen, Absdale. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe Regeeringsprijs. Rogge f0,af 0.—. WintergerstfO,— A f 0,Zomergerst f 0,A f 0,—. Haver f 4,50 a f 5,50 Erwten f 0, - a f 0,—. Paarden- boonenf 0,— af 0,—. Duiven- boonen f 0,a f 0.Bruine- boonen f 0,A f 0,Lijn zaad f 7,— A f 10,—. Blauwmaan- zaad f a f - Groen Vlas f 0,02 A f 0,05. Gebookt Vlas f 0,03 A f —,06 Gezwingeld Vlas f 0,30 A f 0,35 Aardappels f 1,— A f 1,20. Stroo f 16— A f 17—. Koolzaad f Af Mosterdzaad f A f— Boter f 1,20 A f 1,30, Eieren f 2,50 A f 3,—. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,Af 12,Rogge f4 50 A f5,—. Wintergerst f5.50 Af 650. Zomerg. f5.A f6. Haver f 4.50 a f 5,50. ErwLn f 8.— A f 12,—. Paardenboonen f 5.50 A f 6 50 Duivenboonen f 7.— A f 8.— Witteboonen f 0,— A f 0.—. Bruineboonen f 5.— a f 7.Boekweit f a f Lijnzaad f 5.— A f 6,50. Blauw Maanzaad f 28. A f30,—. Mosterdzaad f— a f—Groen Vlas f A a Gebookt Vlas f -.— A f Gezwingeld Vlas f S f Aardappels f 0.00 A f 0.00. Koolzaad f8 af 10.00 Stroo f—Eieren 100 stuks f 2,50. Slachtvee aangev. 6, verk. 4. Varkens aangev. 61, verk. 48. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. beveelt zich aan voor den aan- en verkoop van EFFECTEN, het verzilveren van COUPONS, het bezorgen van VERZEKERINGEN enz. De Voorzitter van het hoofdstembureaa voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaan- deren te Ter Neuzen, maakt be kend, dat deze verkiezing (can- didaatstelling) voor de verkiezing van I lid voor de afdeeling Groot bedrijf (ter voorziening in de vacature ontstaan door ontslag neming van den heer I. A. RIS- SEEUW Johz zal plaats hebben op Woensdag 15 Juli 1932. Op den dag der verkiezing kunnen bij den Secretaris der Kamer, ten kantore Lange Kerk straat 11, van des voorm. 9 uur tot des nam. 4 uur candidaten worden opgegeven door indiening van eene verklaring, onderteekend door ten minste vijftien kiezers, die bevoegd zijn deel te nemen aan de verkiezing waarvoor de candidaatstelling geschiedt, en vergezeld van eene schriftelijke mededeeling van den candidaat, dat deze bereid is eene candi- datuur te aanvaarden. Formulieren van verklaringen zijn van heden af kosteloos voor kiezers verkrijgbaar ter Secretarie der Kamer te Ter Neuzen en ter Secretarie van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. De inlevering der verklaring geschiedt parsoonlijk door één der onderteekenaars. Ter Neuzen, 24 Juni 1932. De Voorzitter van het Hoofdstembureau voornoemd, J. HU1ZINGA. Gevr. v. België eenv. on geil. pers als deelgenoot. Ben. kap. f 1500. Vakk geen vereischte. Vraagt inl. Holl. Koffieh. „Moka", Brus- selschstw. 468 Gentbrugge (België). aan léér voordeeligen prjjs. bij Station HULST. Tel. 79. Zie Etalage. Kijn huishouden in rep en roer, op slag gedood, terwyl 22 per- opheffing van den accijns op in grenprt Uwe kalksalpeter-Z3KAffifl bij Onder» bedreigde zijn vrouw en kinderen sonep w.o verscheidene soldaten het binnenland vervaardigde beet- BE&ndel in Zakken» die ten slotte de vlucht namen. Het tumult trok veel nieuws gierigen. Plotseling verscheen de man voor de voordeur, en voordat voor een deel zeer ernstig werden gewond. Eenigen van hen ver- keeren in levensgevaar. De oor zaak van de ramp is nog niet bekend. wortelsuiker, terwijl tegelijkertijd wordt voorgesteld op uit hei buitenland ingevoerde suiker een extra recht te heffen van 20 frs. per 100 Kg, "vuiug ICIUKRÖCIUÖ. UL1J V IttLUl I oou xvixjvx r w JI I lil ff 1

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3