Gorikoope lectuur. J. C. VINK, Reisgidsen Tramboekjes Touw en Bindgaren Kerkstraat B 73. A. YAN MAALE - Wijn- en Sigarenhandel. H.H LANDBOUWERS Inlevering der crisisbonnen op MAANDAG 20 JUNI e. k. Groote Reclame 1933. KOLINE Gemengd Nieuws. Drie Schouwen -Roode Sluis, De Vereeniging van Zeeuwsche Fokkers „Arbeid Adelt" N. T. S. Veulenkeuring Markt C 4, Boekh. J. C. VINK, Boekhandel. P. Pautusstr. - Tel. 69 - AXEL Onze dagelijksche ZITDAG te AXEL is VERPLAATST naar AMSTERDAMSCHE BANK N. V. Bijkantoor Hulst. Neem proef met onze fijne LIMONADE S. Burgerlijke Stand. Branden. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van den varkensfokker J. van Munster te Epe. Het huis, de schuren, de hooibergen en de inboedel gingen geheel verloren. Op het oogenblik, dat de brand uitbrak, was er nie mand thuis, zoodat niets kon worden gered. Twaalf varkens en een aantal biggen kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt, Te Almelo is gisteren de wo ning van den rijwielhandelaar J. Goossen door brand vernield. Gisteravond is brand ontstaan in een blok van drie woningen in de Brugstraat te Almelo. Twee van deze huizen, bewoond door den trnithandelaar Boom en den sigarenhandelaar Smit zyn geheel uitgebrand. Het derde buis bewoond door de wed. Löwik kreeg veel water schade. Alles was verzekerd. De .blinde" koopman. Een niet onvermakelijk too- neeltje speelde zich dezer dagen te Ridderkerk af. Een man, die geen werk had, zou als blinde koopman optreden en een makker zou hem langs den weg geleiden. De .koopman" speelde zyn rol goed, aldus de Tel., totdat beiden een boerenerf betraden waar een nijdige waakhond roudliep. Deze vloog op den geleider toe en beet hem. De blinde" zag dit en zette bet vliegensvlug op een loopen. Meteen had hij door den schrik zijngezicht terug gekregen. Te Utrecht is een jonge bankwerker aangehouden we gens diefstal van een fiets. By nader onderzoek bleek deze map, voorzoover dit is komen vast te staan, 21 inslui pingen met diefstal van geld in de laatste maanden te hebben gepleegd, waarvan dertien te Utrecht, zeven in naburige ge meenten en één te Haarlem. Te Boxtel zijn Zaterdag middag de twee 17-jarige jon gens A. v. d. W. en J. B. by het baden in de Dommel ver dronken. Op het vliegveld Her- maonshof is Zondag eec vlieg- demenstratie gegeven, waarbij een noodlottig ongeluk heeft plaats gevonden. Na het einde van het programma werd een parachute-daling met een pop getoond. Hierbij geraakte het vliegtuig echter aan het rellen, zoodat het van een hoogte van 400 M. neerstortte. De machine boorde zioh ongeveer 2 M. in den grond. Beide inzittenden vonden den dood. Het gevaarlijke verkeer. Te Schleii heeft Zondagmor gen vroeg een ongeluk plaats gehad met een vrachtauto van de Rijksweer. Vier soldaten wer den gedood. Een soldaat werd ernstig, de overige inzittenden werden licht gewond. Bij de wedstrijden om het Zuid Duitsche kampioenschap wielren nen van den bond van Duitsche wielrenners is in de nabyheid van Offenburg een renner door ten auto, die geen vaart vermin derde overreden en gedood. Op den straatweg tusschen Boitzenburg en Lychen, naby het iorsterrjhuis Grünewalde, is een autobus, waarin 25 personen zaten, die een uitstapje maakten, verongelukt. 5 passagiers en de chauffeur werden ernstig gewond en moesten in bet ziekenhuis worden opgenomen. 17 andere passagiers werden lichter gebles seerd. Op de binnenplaats van een middelbare school te Hamburg maakten Maandagmiddag steun- trekkenden queue om hun uit- keering in ontvangst te nemen Plotseling viel een groote boom tak op deze menigte. Een kindje van acht maanden dat door een vrouw op den arm werd gedra gen, werd aan het hoofdje ge troffen en op slag gedood. Negen personen werden gewond en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Eenigen hunner konden na verhonden te zyn, huiswaarts keeren. ^\[Hoofd-en Kiespij MIJNHARDT'5 POEDERS_ De zaak-Lindbergh. Door een seinfout is ten on rechte vermeld, dat het kinder meisje van het echtpaar Lind bergh zelfmoord heeft gepleegd. Uit nadere gegevens blykt n.l. dat niet het kindermeisje van de Lindberghs, maar een vrouwe- lijke bediende van Lindbergh's schoonmoeder, mevrouw Morrow deze wanhoopsdaad begaan heeft. De politie had bet geheele per soneel, zoowel van de familie Lindbergh als van de familie Morrow, reeds herhaaldelijk aan lange verbooren onderworpen. Reuter meldt nader Schwartzkopf, de chef van de politie in New Jersey, heelt me degedeeld, dat de zelfmoord van Violet Sharp in hooge mate de verdenking van de autoriteiten heeft versterkt, dat zij betrokken is geweest bij de ontvoering van het kind van Liedbergh. Zij had reeds eerder bij een verhoor ge weigerd den naam te noemen van een man met wien zij uit was geweest op den avond van de ontvoering. Pas Donderdag had zij hem op een foto, die haar getoond werd, herkend als Ernest Brinkert Effords, een man naar wien gezocht wordt. Violet Sharp was Donderdag zeer zenuwachtig. Vrijdag zon zij weer verhoord worden in te genwoordigheid van een dokter. Maar toen de politieambtenaren in het huis van den heer Morrow aankwamen en men haar waar schuwde om zich gereed te maken nam zy vergif in. Naar verluidt, was zy van Engelsche nationaliteit. De politie deelt mede, dat haar zuster vier dagen, nadat aan de ontvoerders de 50,000 dollar losgeld waren betaald*, naar Engeland vertrok ken is. Aan Scotland Yard is verzocht deze vrouw op te sporen. Uit Detroit wordt gemeld dat daar zekere Robert Burns, een jongen van een jaar of twintig is gearresteerd. Men gelooft dat deze Burns in vriendschappelijke relatie stond tot Violet Sharp, de jonge vrouw die zelfmoord gepleegd heeft, toen zy weer eens door de politie in verhoor zou worden genomen in verband met den moord van het kind van Lindbergh. Er is echter aanlei ding om te meenen dat Burns met de ontvoering van het kind enz. niets te maken heeft gehad. Een andere inhechtenisneming in verband met den zelfmoord van mejuffrouw Sharpe was dis van Ernest Brinkert. Deze Brin kert is door een der tusschen- personen herkend als de man aan wien een bedrag van 50,000 dol lar aan losgeld was betaald. Do staat New-Jersey heeft de staat New-York Brinkert was ge arresteerd te New Roebelle in New-York de uitlevering van den arrestant gevraagd. Wreede jaloezie. In de gemeente AUienciow in Oost-Galiciö is een man de wo ning van het mooiste meisje van het dorp binnengedrongen en leg de een bom onder haar bed. Midden in den nacht ontplofte de helsche machine, Het meisje werd in stukken gescheurd. Van den dader ont breekt elk spoor. Vermoedelijk is het een afgewezen minnaar. Kunst en Letteren. Dr. Bené de Clerq. Zondag is te Maartensdijk, waar hij logeerde overleden de bekende dichter en Vlaamsche schrijver dr. René de Clerq, op 54-jarigen leeftijd. De Clerq logeerde te Maartensdijk om te herstellen van een maagkwaal waarvan hij den laatsten tijd eenigen last had. De Clerq werd 14 November 1877 te Deerlijk in West-Vlaan- deren geboren, studeerde Ger- maansche Philologie en promo veerde in 1902 op een proefschrift over Guid® Gezelle. Tijdens den oorlog was hij aan de Belgische school te Amsterdam verbonden. In October 1915 werd hij door de Belgische regeering om zijn politieke inzichten ontslagen. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe Regeeringsprijs. Rogge f0,af 0.—. Wintergerst fO,— a f 0,Zomergerst f 0,a f 0 Haver f 4,50 a f 5,-— Erwten f 7,—af 9,—Paarden- boonen f 0,a f 0,Duiven- boonen f 0,a f 0,Bruine- boonen f 0,a f 0,Lijn zaad f 7,— a f 9,—. Blauwmaan- zaad f af- Groen Vlas f 0,02 a f0,04. Gebookt Vlas f0,03 a f—,05 Gezwingeld Vlas f0,35 Af0,40 Aardappels f2,75 a f3,—. Stroo f 18,— a f20—. Koolzaad f af Mosterdzaad f a f— Boter f 1,20 a f 1,30, Eieren f 2,50 a f 3,—. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,— af 12,—. Rogge f 4.50 a f 5,50. Wintergerst f 5 50 af 6.50. Zomerg. f5.a f6.25 Haver f 4.50 a f 5,50. Erwten f 8.— a f 12,—. Paardenboonen f 6.a f 7.Duivenboonen f 7.a f 8.Witteboonen f 0,a f 0.Bruineboonen f 5.a f 7.Boekweit f A f Lijnzaad f 5.A f 6,50. Blauw Maanzaad f A f—Mosterdzaad f— A fGroen Vlas f A A Gebookt Vlas f A f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 A f 0.00. Koolzaad f 0 - A f - .00 Stroo f—Eieren 100 stuks f 2,30. Slachtvee aangev. 6, verk. 2. Varkens aangev. 12, verk. 10. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. Yruchtenveiling Terneuzen. Veiling van 10 Juni. Bloemkool 4 tot 10 ct.Kom kommers 6 tot 10 ctper stuk. Kropsla 20 tot 50 ct. per 10 stuks. Asperges 24 ct.Tomaten 31 tot 50 ct.Aardbeien f 1,07 per K.G. Wortelen 10 tot 17 ct.Uien 5 tot 7 ctper bos. Exportveiling. Kruisbessen f 3,50 per 100 K.G., inclusief baal. Advertentiën. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat het gedeelte van den weg no. 28 van het Provinciaal w gen- plan 1932, voor zoover in onderhoud bij den Varempé- polder, voor het verkeer met rij- en voertuigen en vee zal worden afgesloten van 6 JUNI 1932 tot nlteriyb 1 SEPTEM BER dav. Aan het begin en aan het einde van het af te sluiten vak zullen afsluitingen worden geplaatst, welke van één uur na zonsonder gang tot één uur vóór zonsopgang verlicht worden, alsmede waar schuwingsborden overeenkomstig de Motor- en Rijwielbeschikking, terwijl voorts door te plaatsen borden met richtingspijlen en op schriften, voor zooveel op Neder- landsch gebied gelegen, ingevolge ons besluit van 22 Januari 1926 no. 123, 2e afd. (Prov. blad no 5) en voor zooveel in België gelegen, volgens een door de betrokken autoriteiten goed te keuren model, de te volgen weger, zullen worden aangeduid. Middelburg, 3 Juni 1932. zal op Dinsdag 12 Juli 1932 een houden. Ook van éénjarige heng sten, éénjarige merries, tweejarige hengsten en hengsten met af stammelingen. De inschrijving kan gewoon per brief worden gedaan, met opgaaf van naam, kleur, geboorte jaar, naam van den hengst en de moeder met stamboeknummer, eigenaar en woonplaats. Het inleggeld bedraagt voor de leden f I,per stuk, voor heng sten met afstammelingen f 10,—. Niet-leden betalen dubbelen inleg. De opgave met inleggeld wordt vóór of op Zaterdag 25 Jnni 1932 ingewacht bij den Secretaris- Penningmeester, den heer 1Z. DE FEIJTER, Prins Hendrikstraat E E 9 te Axel. Zie Etalage. e n Zomerdienst 103S. In deze tijden is UW BESTE ADRES voor (Bindertwine.) Depothouder van de bekende Touw Bindgarenfabriek „Hinda" te Waasmunster. Steeds allerlei soorten TOUW in voorraad, alsmede ZAKKEN, OLIËN, VETTEN BENZINE en TEER. Niemand is verplicht deze bonnen in te leveren, daar zij geldig zijn voor onze Alvorens de bonnen in te leveren, gelieve U nauwkeurig de mededeeling te lezen, welke in de Etalage vermeld staat. (32) Gedurende de maand April 1932. Koewacht. Gehuwd. 6. Tbeo- phile Adam, 28 j. en Maedalena David, 26 j. Emile de Nys, 25 j. en Paula de Conirck, 22 j. 7. Maurits de Vleesehauwer 18 j. eu Martha van Heoge, 20 j. 20. Honoré van Vlierberghe, 22 j. en LueieDne de Block, 18 j. 27. Petrus Aarts 29 j. en Maria Vercautsren, 24 j. Alphonsus Buys, 63 j. wedn, en Maria Par don, 67 j. wed. 18 Mei. Petras Samijo, (van Zuiddorpe) 24 j. en Anna Boob, 28 j. 25 Mei. FraDciscus Martinet, 24 j. eu Magdalena v. Hooste, 23 j. Geboren. 14. Julbert, z. van Josephus Goossens en Clemence Emmaneel. 19, Maria, d. van Gustaaf de Bruine en Fiorina van Houten. 20. Henderieus Suzanna, d. van Cyriel de Bruyne Elisabeth Duits. 3 Mei. Anni, d. ran Albert ■"ar O-TVop eu Berth* Meirt* Doos A5ct. Per stuk 8 cl Bij Uw drogist. Aan de Zenuw achtige Personen. De zenuwlijder Is te beklagen. De minste prikkeling geeft hem hoofd- pijn en ongemakken een verande ring. een onbeduidende verplaatsing ontroert hem pijnlijk. Om niets is hij van kwade luim. Ovorspan- ning, ontroeringen, zorgen, sohrik, buitensporigheden, kunnen het zenuwstelsel zoodanig 7 schokken, dat men de gevolgen 5 waarneemt: hoofdpijnen, kram- 5 pen in de lenden, pijn in rug f en lenden, pijn in het gezicht, den hals. de armen en de gewrichten. bloedaandrang, hartkloppingen. X slapeloosheid, droevige droomen. 5 beklemmingen, duizelingen, angst. 5 ziekelijke gevoeligheid, vooral mor- 5 1 gens bij het opstaam. gejaagdheid. 2 1 onverklaarbare slechte luim, verlies 1 van het geheugen, loomheid, ver- 1 moeienis In de ledematen, beven van 1 handen en knieën bi] de minste 1 ontroering, blauwe randen om de 1 oogen, oorgesuis, vrees zoadar blijk- 1 bare oorzaak. 1 Zoodra die teekens zich voordoen, aarzelt niet en neem Uw toevlucht 1 tot de echte xanuwherstoller 1 KOLINE van Apotheker H. van Aken, Apotheker-Specialist te Sel- zaete. die reeds duizenden zenuw lijders volkomen genezen heeft. la verkrijgbaar bij Apoth. en Dreg. ad. f 2.50 per flacon. Hoofddepot voor Holland; i SCHULTE ca THIEME, Postbus 55 Middelburg.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3