01 Gebruikt Nederlandsch Fabrikaat het nieuwe zellwerkenfle MIDDEL: 17"i» cent- Bij Examens BERICHT. Vraagt Uwen Winkelier kwaliteit, Nederlandsch Fabrikaat, laag iu prijs, ui. Landbouw. Burgerlijke Stand, Advertentiën. Dinsdag 28 Juni a.s. Gedeputeerde Staten van Zeeland Drie Schouwen -Roode Sluis, Voetbalvereen. „AXEL'' JAARVERGADERING ,e" e b I Vrijdag is verschenen Staats blad no. 204, bevattende het be sluit van den 17den Mei, tot ver nietiging van het besluit van den raad der gemeente ljzendijke van 23 November 1931, voor zoover daarbij de jaarwedde van den ge meente-opzichter werd ingetrok ken en de jaarwedde van den ge meente-geneesheer werd vermin derd met f 500. Door mej. J. F. Nijssen, onderwijzeres aan de openbare school in de kom te Zaamslag heeft tegen 1 Sept. a s. ontslag aangevraagd. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuw tabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Voor klerk bij de Kamer van Koophandel en Fabr. voor Zeeuwsch-Vlaanderen waren 75 sollicitaties ingekomen. Benoemd is de heer P. van Es Mz., te Eindhoven. Te Graauw is de vorige week de groote landbouwschuur van de Weezen Van Mol, inden Langendampolder, door onbe kende oorzaak, geheel afgebrand. Het vee liep in de weide, maar de landbouwmaterialen zijn alle maal in het vuur gebleven. Een paar kalveren, die nog in de schuur stonden, zijn mede het slachtoffer geworden, terwijl een paard erge brandwonden opliep. Assurantie dekt de schade. Ged. Staten hebben be noemd tot leden der schattings commissie ter standplaats Hengst dijk de heeren Josephus Truijman te Boschkapelle W. H. F. J. van Son te Stoppeldijk; Alphonsis J. Rosseel te Ossenisse en L. A. C. van Esbroeck te Hengstdijk; ter standplaats Zuiddorpe de heeren A. C. van Waes en M. A. B. Puijlaert te Zuiddorpe H. Gijsel en J. C. Apers te Overslag ter standplaats Groede de hee ren P. Lombaard en A. Salomé te Groede J. de Hullu en A. Brakman te Nieuwvliet en ter standplaats Schoondijke de heeren J. M. Risseeuw en M. A. Bleiker te SchoondijkeM. L. Verbrugge en A. H. de Milliano te Waterlandkerkje. Onweer boren Zeeland. Donderdagavond woedde bo ven verschillende deelen van Zee land een langdurig, hevig onweer zooals in geen jaren is voorge komen. Op verschillende plaat sen sloeg de bliksem in. Te's- Gravenpolder ging het onweer gepaard met hagelslag, die aan de veldvruchten groote schade toebracht. Te Wemeldinge sloeg de bliksem in de landbouwschuur van den heer de Z. en veroor zaakte een begin van brand, dat echter door de bewoners en bu ren gebluscht kon worden. Te 's-Gravenpolder sloeg de bliksem in de schuur van den heer M Hier werd alleen mate- rieele schade aangericht, pannen vernield enz. Te Colijnsplaat wer den de woningen van den heer P. Verburg getroffen. Schoorsteen en dakpannen werden vernield. Een zware hagelbui heeft zeer veel schade toegebracht aan de vruchten op akkers in de omge ving van Hoedekenskerke, aldus de Msb. Sommige perceelen wer den dermate getroffen, dat de vruchten geheel als verloren moe ten worden beschouwd. Vele der getroffen landbouwers zijn niet tegen hagelschade verzekerd. Te ljzendijke is de bliksem ingeslagen in de landbouwschuur van C. Zwarteling. De schuur brandde geheel af, waarbij een kalf den dood in de vlammen vond. Arbeidsovereenkomst. Eenigen tijd geleden werd aan het bestuur van de onderafd. van de Chr. Boeren-en Tuindersbond in overweging gegeven om tot een collectief arbeiderscontract te geraken met de werknemers in het landbouw- en tuindersbe- drijf. Genoemd bestuur bleek daartoe wel genegen. Na be spreking in een ledenvergadering werd echter besloten op een voorstel daartoe niet in te gaan, omdat men de tijden te onzeker en te drukkend achtte om b.v. een loontarief vast te stellen. Als gevolg daarvan werd Vrij dag alhier in de Chr. Landbouw school door de besturen van de Chr. B. en T.-bond (afd. Z—VI.) en de besturen van den Chr. Landarb.bond en den Modernen bond een gecombineerde verga dering gehouden, waarin van werkgeverszijde de bezwaren werden uiteengezet, waartegen over werd beweerd, dat het be stuur van deze zijde nu eigenlijk was teruggekrabbeld. Het resultaat der bespreking leidde er intusschen toe, dat als nog een ontwerp-contract aan de ledenvergadering der werkgevers zal worden voorgelegd, maar dan daarin gepn cijfers zullen worden genoemd, teneinde toch tot een overeenkomst te geraken. Men deelde ons mede, dat dit alleszins wenschelijk wordt ge acht. gezien er tegenwoordig weer veel Belgische werkkrachten in het landbouwbedrijf te werk worden gesteld, terwijl er men- schen van/hier en in omliggende dorpen werkeloos zijn. Eenerzijds wordt beweerd, dat de oorzaak er van in de concur rentie zit en de Belgen voor minder loon werken en van an dere zijde wordt beweerd dat min of meer werkwilligheidde reden is. Hoe het ook zij, in elk geval moesten vreemde krachten ge weerd worden, zoolang hier nog krachten beschikbaar zijn. Sportnieuws. Yeetbal. Axel—Waeslandia 0 5. De Oranjemannen hebben Zon dag weer een gevoelige nederlaag geleden op eigen bodem. Met niet minder dan 5 0 werden ze door Waeslandia van Burght ge klopt. Bij de rust was de stand 3-0. Korfbal. In de jl. Zaterdag gehouden vergadering van de Z -VI. korf balclubs werd tot definitieve op richting van een Zeeuwsch-Vlaam- sche Korfbalbond besloten. Het bondsbestuur werd als volgt samengesteld P. J. Olij- slager, Axel, voorz P. de Wit, Zuidzande, vice-voorz., A. Faas, Biervliet, secr.-penningm., J. Ver linde, Terneuzen en P. Brakman, Nieuwvliet, commissarissen. Competitieleider dhr. A. Faas, Biervliet. Hoewel de organisatie van een en ander breedvoerige bespre kingen vroeg, is men thans zoo ver, dat de competitie vermoede lijk reeds op Zaterdag 18 Juni a.s. zal aanvangen. Het bestuur zal thans aan de hand van de door verschillende clubs gedane voorstellen etc. de plannen nader uitwerken. Dit jaar zal in 2 afdeelingen worden gespeeld, In afd. A komen uitJ. M. M. van Biervliet, Rapide van Axel, Seolto van Ter Neuzen en Z. K. C. van Zuid zande. In afd. B J. M. M. 2, Sintpier vanNieuwvlietenZ.K.C.2 In verband met de hooge kos ten kunnen Axel en Terneuzen dit jaar nog niet met 2 twaalf tallen aan de competitie deel nemen. Voor Rapide vangt het pro gramma aan met de thuiswedstrijd tegen Z. K. C. Dnivensport. Uitslag van de prijsvlucht van „De Luchtbode" gevestigd bij dhr. H. v. d. Bos, alhier. Vlucht op Mouscroun op E Juni met 28 jonge duiven. Ie, 2e en 3e prijs E van Dors selaer, 4 J de Lozanne, 5 en 10 P. Slock,' Zuiddorpe, 6 G. Koek koek, 7 M. Butler, 8 en 9 C. Slabbekoorn Idem met 24 oude duiven. Ie, 3e en 6e prijs G. van Dorsselaer, 2 G. Koekkoek, 4 P Slock, 5 en 7 Mi Butler, Hi V. d. Bos. Gedurende de maand Mei 1932. Halst. Gehuwd. 4. Desiré Boussen, 25 j. en Paulina de Potter, 27 j. Geboren. 10. Josephina, d. van Albertus Rodrigo en Philo- mena Mega. 23 Willy, z. van Cyrillua de Wolf en Laura Ver- straeten. 26. Willy, z. van Petrus Bauweos en Margaretha Volleman. 31. Ferdinandus, z. van Eugenius van Campen en Maria van Oers. Overleden. 10. Rozalia Ver hoeven, 80 j., echtg. van An dreas van Looy. 13. Elizabeth de Blaeij, 76 j., wed. van Cor nelia Mertens. 28. Alphonsus Leenknegt, 64 j., eohtg. van Maria de Roojj. Loop der bevolking. AXEL. Gedurende de maand Mei zijn in deze gemeente Ingekomen: Joseph A. de Kerf, fabr.-arb., Kijkuit K 51, van Jemeppe sur Meuse. Giov. B. Zambra, id., Sluiskil P woonb., van Italië. M. J. Ollebek, geb. Hamelink, zonder beroep, Julianastr. E 141, van Zaamslag. El. de Smidt, geb. Riemens, id., Wilhelminastr. GG 39, van Terneuzen. Fr. Dav. Dieleman en gezin, landbouwer, Kerkdreef E 23, van Terneuzen. Theophilus Buijs, schaapherder, Sassing Q 27, van Koewacht. Anna H. Lindhout, dienstbode, Oudenweg I 14, van Leeuwarden. Cornelis Geelhoedt en gezin, winkelier, Vaartwijk N 16, van Zaamslag. Fr. Koster en gezin, landb.- arbeider, Beoostenbleij L 43, van Stoppeldijk. Maria Riemens, dienstbode, Sassing Q 22, van Terneuzen. Valentina P. van Heese, id., Sluiskil P 85, van Graauw (Z.). Ymkje Hoekstra, id., Stationstr. G 24, van Eindhoven. Catharina Naeije, zonder ber., Weststr. D 28, van Middelburg. Mathilda M. de Roos, dienstb., Nieuwstr. G 45, van ljzendijke. Rich. K. Schumann, metselaar, Sluiskil P woonb., van Terneuzen. Math. J. Schelfhout, dienstbode, Sluiskil P 85, van Hontenisse. Julia Cl. van Waes, zonder ber., Julianastr. E 101, van St. Jansteen. Mars. van Drongelen, mach.- bankwerker, Oudewijk F 40, van Amsterdam. W. P. de Ridder en gezin, bakker, Weststr. D 58, van Ter neuzen. Cath de Putter, geb. de Regt, en gezin, zonder ber., Magrette N 56, van Hoek. Prudent d'Hont, dienstknecht, Drieschouwen A 33, van Zuid dorpe. Ren. A. van Nieulande, id., Drieschouwen A 33, van Zuid dorpe. Jan G. Meijer, zonder beroep, Noordstr. B 6, van Vlissingen. Min. L. van Liere, broodbakker, Weststr. D 58, van Hoek. A v. d. Zwan, arts, Noordstr. B 4, van 's-Gravenhage. Jos. Fr. de Soomer, kantoorbed Sluiskil P 70 inw., van Kieldrecht. Vertrokken: Fr. A. den Doelder en gezin, commissionair, Oosterstr. E 67 inw., naar Zaamslag. Alphonsina C. G. v. d Berg, zonder beroep, Walstr. C 34a, naar Velsen. Polidoor A. Goossens, dienst knecht, Kanaal K 29, naar Koe wacht. René S. van Laere, id., Drie schouwen A 30, naar Overslag Ph. M. de Coninck, dienstbode, Noordstr. B 85, naar Breda. Maria Koekkoek, id., Kijkuit L 3, naar Terneuzen. Gerrit v. d. Driest, marech Buthdijk J 16, naar 's-Hertogen bosch. Jozina J. Smies, verpleegster, Buitenweg H 55, naar Terneuzen. Sara Hamelink, dienstbode, Nieuwstr. G 90, naar Zaamslag. Anna de Jonge, id., Nieuwendijk I 47, naar Zaamslag. Cornelia Pt Dobbelaar, tonder ber,, Spui O 9> naar Terneuten. W. J. Elve en gezin, fabr.-arb., <aaiwal A 8, naar Terneuzen. Alph. Felisi en gezin, id., Nieuwstr. G 44b, naar Terneuzen. W. J. Jansen v. Rosendaal en gezin, fabr.-arb., SingelwegJ 11c, naar Westdorpe. Janna de Pooter, dienstbode, Magrette N 57, naar Zaamslag. Alb. P. Kegels, dienstkn Drie schouwen A 33, naar Koewacht. Maria de Brouwer, dienstbode, Buitenweg H 24, naar Sas v. Gent. Gilles Zegers, koopman, Nieu wendijk I 58, naar Bergen of Mons. Maria W. Almekinders, hulp in de huish., Stationstr. G 11, naar Gent. Lucia M. v. d. Bilt, dienstbode, Drieschouwen A 29, naar Ter neuzen. Cornelia Haak, huishoudster, Weststr. D 48, naar Terneuzen. H. P. van Sprundel, werktuigk., Sluiskil P 85, naar ljsselmonde. Corns. Schuddebeurs, id., Sluis kil P 85, naar Winterswijk. L. P. Smolenaers en gezin, fabr.-arb., Sluiskil P 36a, naar Terneuzen. FrancLcus de Keyzer, zonder beroep, Stationstr. G 43a, naar Brussel. Corn. J. van Liere en gezin, broodbakker, Weststr. D 58, naar Dinteloord. Wilhelmina Florussen, dienstb., Capellep. M 19, naar Terneuzen. J. N. Bolleman en gezin, land arbeider, Steenovens M 43, naar Zaamslag. Fr. Verstraten en gezin, id., Nieuwendijk I 74, naar Medemblik. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe Regeeringsprijs. Rogge f 0,a f 0.—. Wintergerst f 0,— k f 0,— Zomergerst f 0,— a f 0,Haver f 4,a f 5,— Erwten f 0,-af 0,—Paarden- boonenf 0,af 0,Duiven- boonen f 0,a f 0,Bruine- boonen f 0,a f 0,Lijn zaad f 7,— k f 9,—. Blauwmaan- zaad f k f - Groen Vlas f 0,02 a f 0,04. Gebookt Vlas f 0,03 a f —,05 Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0,35 Aardappels f2,25 a f2,50. Stroo f 18,— a f20—. Koolzaad faf Mosterdzaad f k f— Boter f0,90 k f 1,00, Eieren f 2,a f 2,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,af 12,Rogge f 4.50 a f 5,50. Wintergerst f 6.— af 7.- Zomerg. f5.50 a f6.50 Haver f 4.50 a f 6,—. Erwlen f 9.— A f 12,50. Paardenboonen f 6.— a f 7.Duivenboonen f 7.a f 8.Witteboonen f 0,a f 0.Bruineboonen f 5.a f 7.Boekweit f a f Lijnzaad f 5.— k f 6,50. Blauw Maanzaad f 23. a f26,—. Mosterdzaad f— a fGroen Vlas f a a Gebookt Vlas f -.— k f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 k f 0.00. Koolzaad f8 - k f 10.00 Stroo f—Eieren 100 stuks f2,—. Slachtvee aangev. 7, verk. 3. Varkens aangev. 28, verk. 16. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. Heden ontvingen wij het tieurig bericht, dat onze geliefde Zuster P. J. OLREE- DE MOOR, den 15 Mei 1.1. is overleden, in den ouderdom van ruim 54 jaar te Merced-Californië. Namens de Familie, B. C. DE MOOR. Axel, 6 Juni 1932. De veiling der HOFSTEDE te Axel, van dhr. M. W. KOSTER, welke was bepaald op Donder dag 9 Juni a.s. wordt wegens sterfgeval uitgesteld tot y NotarissenFANOY, Axel. VERBIST, Goes. maken bekend, dat het gedeelte van den weg no. 28 van het Provinciaal wegen plan 1932, voor zoover in onderhoud bij den Varempé- polder, voor het verkeer met rij- en voertuigen en vee zal worden afgesloten van 6 JUNI 1932 tot uiterlijk 1 SEPTEM BER d a v. Aan het begin en aan het einde van het af te sluiten vak zullen afsluitingen worden geplaatst, welke van één uur na zonsonder gang tot één uur vóór zonsopgang verlicht worden, alsmede waar schuwingsborden overeenkomstig de Motor- en Rijwielbeschikking, terwijl voorts door te plaatsen borden met richtingspijlen en op schriften, voor zooveel op Neder- landsch gebied gelegen, ingevolge ons besluit van 22 Januari 1926 no. 123, 2e afd. (Prov. blad no. 5) en voor zooveel in België gelegen, volgens een door de betrokken autoriteiten goed te keuren model, de te volgen wegen zullen worden aangeduid. Middelburg, 3 Juni 1932. op Vrijdag 10 Juni 1932, 's avonds om 8 uur (zomertijd) op de bovenzaal bij Mej. de Wed. G1LIJAMSE. Trouwe opkomst gewenscht. De vergadering is ook toegan kelijk voor H. H. Donateurs. HET BESTUUR. 1-2-3.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3