Faillissement A. G. YLAANDER Van Doeselaar Van Doorn, Axelsche Motordienst. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Advertentiën. Burgerlijke Stand. Woensdag 8 Juni, P. FIJN VAN DRAAT is afwezig Ingezonden Stukken. AXEL I - WAESLANDIA belangen van den polder heeft behartigd. Met een voorstel uit het midden der vergadering om den aftredende een. souvenir te schenken werd ingestemd. Dhr. Dierick dankte voor deze attentie, doch aan vaardde het liever niet, omdat het geen gewoonte was en hij slechts zijn plicht had gedaan. Nadat bij stemming werd be sloten de bezoldiging van den gezworene niet te verminderen, werd de heer A. d'Hert. te Zuid- dorpe met 36 st. als zoodanig gekozen. De heeren Jos. Me- chielsen en Iz. de Feijter ver kregen resp. 13 en 11 stemmen. Daar niemand meer het woord verlangde, werd de vergadering gesloten. Heden werden alhier door de besturen van den Chr. Land en Tuindersbond en van de Chr. en den Modernen Landarbeiders- bond onderhandelingen gevoerd om te komen tot een collectief arbeidscontract. In het kanaal Gent—Ter- neuzen worden thans bagger- werken uitgevoerd. Men is be gonnen op het Hcllandsche ge deelte aan de grens en werkt zoo Noordwaarts. Thans is de bagger molen den douanesteiger reeds gepasseerd. Met ingang van 1 October a. s. is aan den rijksveldwachter, brigadier-majoor, brigadier-com mandant der rijksveldwacht te St.' Jansteen, eervol ontslag als zoodanig verleend. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Axel en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Mei 1932 ingelegd f 26,337,89. Terugbetaald f 16,571,58. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4590. Hootdacte-examens. De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft in de commissiën, i welke in 1932 belast zijn met het afnemen van de Hoofdacte examens benoemd te 's-Graven- f hage a. tot lid en voorzitter C. Wit, Middelburg b. tot lid en ondervoorzitter (drs. W. J. Goslinga te'sGraven- hage s c. tot lid o.a.K. Dekker, Middelburg. Te Rotterdam I o.a. tot leden R. v. d. Welle, Middelburg en J. van der Worp, Oostburgtot plaatsvervangende leden o.a. dr. J. J. Gielen, Hulst, E. Mos en J. W. van Swichgem beiden te Middelburgte Rotterdam 11 tot lid en voorzitter dr. K. Huizinga, Middelburg; tot leden o.a. W. A. J. M. Stoux, Zierikzeetot lid o.a. J. H. Pik te Zierikzee. De Provinciale vertegen woordiger van den Kon. Nat. Bond „Het Oranjekruis" meldt, dat in de afgeloopen weken het plan van organisatie voor Eerste Hulpverleening bij verkeersonge vallen in Zeeuwsch-Vlaanderer. verder is ten uitvoer gebracht. In Oostelijk Zeeuw„ch-Vlaan- deren werden meldingposten ge vestigd te Terneuzen, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Hontenisse en Hulst, terwijl Hoek, Philippine, Othene, Boschkapelle, Hengstdijk, Walsoorden, Lams- waarde, Graauw, Clinge-Haven, Nieuw-Namen, Clinge, Koewacht en St. Jansteen van telefoon posten werden voorzien. In het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen vindt men meldingposten te Schoondijke, Breskens, IJzendijke, Oostburg, Aardenburg, Sluis en Groede. Telefoonposten zijn gevestigd te Biervliet, Hoofdplaat, Draai brug, Eede, St. Anna ter Muiden, Cadzand en St. Kruis. Thans is in geheel Zeeuwsch- Vlaanderen de organisatie in wer king getreden Predikbeurten te Axel. Zondag 5 Juni 1932. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9V, ure Ds. van Oeveren. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Nam. 2 30 Ds. J. S. Post. Dezelfde. Ydenburg, aan wie ook de huizen behooren, waar een buurstaking gaande is, wordt deze aanslag daarmee in verband gebracht, te meer nu heden enkele huisuit- iettingen wegens huurschuld zul len plaats hebben. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 u e Leeskerk. Nam. 2 30 Moordaanslag. Zaterdagmiddag omstreek 1 uur, hoeft op het station in Zwol le een moordaanslag plaats ge had. Omstreeks dien tijd wachtte mej. B. die haar kinderen in het Julianaziekenhuis verpleegd worden, had bezocht, op den trein naar Amsterdam. Mej. B. die bevreesd was, aan gevallen te worden, bevond zich in het gezelschap van een re chercheur van politie. Plotseling werd zy door haar gewezen echt genoot aangevallen. De man bracht haar met een mes in het gelaat een snede toe, loopende van de mondhoek tot het oor. Het slachtoffer bloedde hevig. Zy werd ter plaatse verbon den en vervolgens Daar het R. K. Ziekenhuis vervoerd, waar zij moest worden opgenomen. Haar toestand is niet levens gevaarlijk. De dader, die pas uit de gevangenis was ontslagen kon gearresteerd vo den. Tydens het verblyt in de legerplaats bij Harskamp werd door enkele korporaals een adder gevangeD, meldt „De Morgen" Het dier bad 66n lengte van Was het een droom, of In het EQgelsche plaatsje Ken ton zou, naar uit Londen wordt gemeld, dezer dagen het volgen de eigenaardige voorval hebben plaats gehad. Clifford Small, het zesjarig zoontje van den rechter Clifford, was plotseling verdwenen, zon der eenig spoor na te laten. Den volgenden dag moest de dokter by zyn moeder ontboden worden, daar zjj plotseling hevige maag krampen gekregen had tengevol ge van benauwde droomen, die haar den geheelen nacht gekweld hadden. Zy vertelde, dat zy herhaalde lijk had gezien, hoe haar kind in een groot zwart hol viel, dat met water was gevuld. Het kind stak de armen naar baar uit, maar er kwam niemand om het te redden, zoodat het jammerlijk moest verdrinken. Haar man was van meening, dat deze droom niets anders be- teekende dan een angstuiiing van een diepbedroefde moedor en gaf dus last, de nasporingen in de bosschen van Kenton met ijver voort te zetten. Men wist niet meer, waar men nog verder zou zoeken, totdat een der politiu-agenten iets ver nam omtrent de benauwde visi oenen vaD de moeder. Hij be sloot daarom alle putten en poe len in de omgeving af te zoeken. Twee dagen later had hy het lyk van den kleinen Clifford ge vonden. Het lag in een grooten ooglid vast gekleefd schijnt, weg nemen, terwijl gy zelf uw andere oog wrijft. Die wryving schijnt traanafseheiding teweeg te bren gen, en dat vergemakkelijkt de operatie". Onze roeping. 't Leven is kort, maar wy heb- [ben een roeping. Liefde te geven is heilige plicht. Laat ons beminnen, vertroosten [en helpen. Op onzen weg ziju tot zegen [en licht. ongeveer een halven meter. Toen de korporaal S. uit Maas tricht het dier wilde aanpakken 1 pU^ die Djet meer gebruikt werd draaide het zich nijdig naar hem jn de nabijheid van het station CREME voor huidverfraaiing toe en beet den korporaal in de hand. Onmiddellijk werd geneeskun dige hulp ingeroepen. Te Rhenen is in den nacht van Donderdag op Vrijdag inge broken in het bureau van het station. De dieven hebbeD alle kasten en laden met een beitel geopend en nagezocht. Daarbij is hun een som van 66 in han den gevallen. Voorts hebben zij tevergeefs getracht de brandkast, waarin zich ruim 2000 bevond, te openen. Maandag begaf zich de landbouwer GL uit Eltten, per rijwiel naar den Hoevenschen weg. Hier ontmoette hij zijn schoonzoon A. R die den man van zyn rijwiel wierp eD met beide handen zijn keel dicht kneep. Daarna sloeg hy den man oen paar maal met het hootd op de tramrails, waardoor G ernstig werd gewond. Twee voor bijgangers wisten den aanvaller te overmeesteren. Het slacht offer was bewusteloos. De oor zaak van deze pogiDg tot dood slag zyn fiuancieele verwikkelin gen tusschen schoonvader en schoonzoon. R. is gearresteerd Zondag zou te Breda een wielrijder, de 60-jarige landbou wer J. L. den weg bij den Brem berg oversteken, toen juist een auto aankwam. De man werd in volle vaart aangereden en ver minkt van onder de auto gehaald. Terwyl de werkmaD K. aan den Denneboscheweg te Hen gelo (O.) Zaterdagmiddag bezig was met schilderwerk aan zijn hui°, had hy het ongeluk in aan raking te komen met de elec- trische geleiding. De man viel van de ladder en overleed spoe dig. De ongelukkige was gehuwd en vader van eenige kinderen. 103 j »ar.Zondag 1.1. werd mevr. dewed. J P. Slegt—v. d. Graft,de oudste inwoonster van den Haag 103 jaar oud, Over gezondheid beeft zy niet te klagen. Te Zaandam is Vrijdag in de serre van het feestgebouw „Tbalia" een bom gevonden, die voorzien was van een klok en verschillende ontplof- en ont- brandbare stoffen bevatte, Aangezien het gebouw Thalia Het drama te Patbroek. Aan hel slot van zijn zeer uit voerig requisitoir heeft de officier van justitie tegen den jongsten verdachte van der E. wegens poging tot moord het maximum, een gevangenisstraf van 12 jaren, tegen den vader eischte de officier van justitie wegens moord gepleegd op drie personen levenslange gevangenisstraf, De arr. rechtbank te Mid delburg heeft failliet verklaard A. F. Mannaert, handelende onder den naam S. C. Mannaert, koopman in rijwielen, Terneuzen. De ervaring heeft ons geleerd, dat de strijdvaardigheid der Christelijke organisatie's niet zoo bijster groot is, anders zouden de werkgevers ten op zichte van de Christelijke vakbeweging eenzelfde houding aannemen als tegen over de moderne vakbeweging. Wij raden daarom de Christelijk georganiseerde arbeiders aan eens een oogenblik ernstig deze aangelegenheid onder het oog te zien, en dan hebben wij de heilige overtuiging, dat ook deze arbeiders de schellen van de oogen zullen vallen en ze tot de con clusie moeten komen, dat, willen wij werkelijk iets voor onze groep van arbeiders bereiken, dat één hechte organisatie in staat is voor de land arbeiders een betere levenspositie te veroveren. P. HUIJSSEN, Voorzitter. Axel, 22 Mei 1932. Onder dankzegging voor 't jarenlange ge noten vertrouwen, maak ik langs dezen bekend, dat ik van af heden geen naaiwerk meer aanvaard. M. BREEPOEL, Walstraat C 34 f, Axel. Vlashandelaar te Axel. Door de zware regens der laat ste maanden was deze wederom geheel met water gevuld De kleine Clifford Smal was in den twee meter diepen put geraakt en daarin jammerlijk ver dronken. Overstrooming in Engeland. Naar de correspondent van de Daily Herald" meldt, nemen de overstroomingen, weike zes graaf schappen van Engeland teisteren nog steeds niet af. De toestand der getroffen bewoners dreigt wanhopig te worden. Tienduizend mijuwerkers zijn zonder werk wegens de sluiting van acht van de voornaamste kolenmijnen in het Doccasterdis- tr:ct, dat eveneens geheel onder water staat. Het dorp Arksey is thaDs ge heel van de buitenwereld afge sloten.- De bevolking van Bontley staat gereed, om de vlucht te nemen bij de eerste waarschu wing, dat er nog meer regen op komst is Naar uit Nottingham gemeld wordt, is het water van de Trent in de laatste dagen wederom snel gestegen. De electriciteitsvoor- zienig is gestaakt. Een kerk staat onder water en twee huizen geraakten wegens kortsluiting iu brand. In Zuid-Eogeland duren de overstroomingen voort. Iu een der steden steeg het water zoo hoog, dat 250U0 personen ge dwongen waren hun huizen te veriaten en in hooger gelegen stadsgedeelten een toevlucht te zoeken. Het water in de Theems staat buitengewoon boog. De bladen wijzen er op, dat een dergelijke hooge waterstand nog niet is voor gekomen en maatregelen tot re guleering van den waterstand dringend noodig zyn. Hoe kan een vuiltje in het oog met niet al te veel moeite verwyderd worden Hiertoe is 'n klein stukje papier noodig wit papier, en als 't by de haud is, lietst wit vloeipapier. Rol dit Gedurende de maand Mei 1932; Axel. Ondertrouwd. 6. Abra ham Willem de Jonge, 29 j. en Apolonia Hendrina van Liere, 21 j. 26. Pieter Balkenende, 23 j (van Stoppeldijk) en Catha- rina Koster, 19 j. Gehuwd. 12. Jan Asrnout Tholens, 26 j. (van Hoek) en Maria de Koeijer, 27 j. 19. Abraham Willem de Jonge, 30 j. en Apolonia Hendrina van Liere, 21 j. Jan Gerardus Meijer, 32 j. (van Vlissingen) en Elisabeth Jo hanna Frederika Meyer, 31 j. Geboren. 2. Aloisius Ludo- vicus, z. van Johannes Petrus de Waele en Christina de Kraker. 3. André Gustavus, z. van Pru- De Curator in bovenbedoeld faillissement brengt ter kennis van belanghebbenden le. dat door hem ter Griffie van de Arrondissements-Recht- bank te Middelburg en van het Kantongerecht te Terneuzen is gedeponeerd de lijst van voor- loopig erkende en betwiste schuldvorderingen, welke aldaar kosteloos voor ieder ter inzage ligt gedurende zeven dagen aan de verificatievergadering vooraf gaande. 2e. dat de verificatievergade ring zal gehouden worden op Zaterdag 11 Juni a. s., des v.m. te 101/, uur in een der lokalen van het Gerechtsgebouw aan het Hofplein te Middelburg. De Curator, Mr. R. J. J. LAMBOOY. Hulst, 3 Juni 1932. deutius Joseph Casteels en Celina Maria de Ridder. 6. Jaoneke, WIHKELIERSYEREENIGING d. van Fraus Cornells Rinn en nuunni final UJ11FT Ml POT Catharina Hamelink. 12. Hen- I EiHiNDnALttl fflAAM MAURI. drik Cornells, z. van Frederik van Tatenhove en Janna Jacoba I Tot en met Zaterdag 4 Juni Rinn. 15 Sara, d. van Jacobus worden bonnen gegeven. Dieleman en Tanneke van Doe- Inlevering hiervan kan geschie- zeiaar. 21. Jozias, z. vau Louis <jen tot Dinsdag 7 Juni, 's avonds de Pooier eD Cornelia van Dix- 8 uur. hoorn. 22. Reinier Cornelir, z. vau Johannes Marinus DielemaD eu Christina van de Yelde. 25. Jan, z. vau Diik Dieleman en Dina Cornelia Wiemes. 28. Janna Metje, d. van Anthonij Abraham de Pooter en Rachel Bareman. Overleden. 5. ADtbony Wil lem Goossen, 6 m., z. van Jacob en Geertrui Rit mens. 7. Daniël Riemens, 87 j,, wedn. van Maria de Bruijne. 13 Elizabeth de Biaey, 76 j., wed. van Cornelia Mertens. 26. Frar 9ois Dieleman, 76 j., echtg. van Adriana Diele man. 27 Leuntje Buijze, 61 j., echtg. van Jan Bakker. De opening der envelop met klok zal plaats hebben des avonds 81/* uur in het Zondagschoolgebonw. HET BESTUUR. TANDARTS TER NEUZEN, van MAANDAG 6 JUNI a s. tot MAANDAG 13 JUNI 12 uur. De boeren als propagandisten voor de Christel, organisatie. Het vchijnt, dat er in Zeeuwsch- Vlaanderen nog landbouwers zijn, welke ten opzichte van de moderne vakbeweging er nog middeleeuwsche gedachten op na houden. Niet alleen dat het bij gedachten blijft, moge blijken uit het feit, dat de pachter van ,,Het Looze's Hof" zijn arbeiders on omwonden mededeelt er niet van gediend te zijn, dat ze lid zijn van den modernen landarbeidersbond. Dat ze lid zijn of worden van den Christelijken landarbeidersbond, hin dert dezen pachter blijkbaar niet, te meer daar modern georganiseerde arbeiders voor het lidmaatschap onzer organisatie hebben moeten bedanken en deze werkgever de arbeiders in bedekte termen aanspoort om lid te worden van de Christelijke organisatie. Het schijnt, dat deze uiterst Christelijke het eigendom is van de gebr, muiltje, wat op werkgever ons een kwaad hart toe op, alsof ge er een kleine doen- j drffiguit is voor de christelijk geor- iaar maakt, dus met n puntje gaB;seerde arbeiders een les teleeren, Maak dit nat en ge hebt want ontegenzeggelijk zou deze en aliicbt wel iemand, die u behulp andere werkgevers niet zoo sympathi- to o T Hin daarmee he' «eeren met de Christelijke organisatie s, zaam is Laat die daatmee he. indien ze werkelük evenals de moderne organisatie's, strijdroganisatie's waren. Zondagmiddag om half 3 (Burght) N B. Er wordt met nadruk op gewezen, dat alle leden (dus ook donateurs) op het terrein steeds in het bezit moeten zijn van hun Bewijs van Lidmaatschap en dit op aanvraag moet getoond worden. Ontvangt en verzendt uw goederen per Ondernemers Telefoon Axel no. 25. Rotterdam 15053.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3