Transpircercndc De Jtofstede, Baby-jurkjes en Pakjes, Cape's (mutsjes), Kousjes, Schoentjes enz. en Eiq Huis ta Erf Attentie Mooseline, Kousen en Sokken Vijf aandeelen Van Doeselaar Van Doorn, Axelsche Motordienst. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Schoonheidsontwaken. Advertentiën. FRANS DIELEMAN, Beoosten Bleij Benoorden, J. WISSE, Kerkdreef E 27, AXEL. Ie Hypotheek - Geld. Donderdag 9 Juni a.s., Voor Uwe lieve kleinen Voor de grooteren Katoenen JURKJES, BLOUSJES, PAKJES, enz. 0. DUIJM-v. MOSSEVELDE. Kantoor van W.A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. TE KOOP: openbare schuilplaatsen en voor het goed tegen gas afsluiten daarvan zoo noodig met steun van hulpbrigades. De gemeentelijke geneeskun dige dienst moet beschikken over steun van Roode Kruis, Groene Kruis, Eerste hulp bij ongelukken en dergelijke organisaties en goede opleiding van personeel inzake gevallen, die gevolg zijn van luchtaanvallen, is dringend noodig. De voorzitter meende, dat dit alles te veel geld zal kosten en niet door de gemeenteraden zal worden toegestaan, spr. zou er alleen toe kunnen adviseeren, als hij er toe gedwongen werd. Hierna deed de heer Duiker een film afdraaien, die een kijk gaf op hetgeen verschillende takken van dienst door luchtaan vallen kunnen te doen krijgen. Na de vergadering begaven zich de aanwezigen naar de brandweerkazerne, waar de Mid- delburgsche brandweermaterialen werden bezichtigd en welke uit rukte naar de Houtkade, waar onder leiding van den comman dant, den heer Bierman, een demonstratie werd gehouden met de auto-spuiten enz. Een en ander vestigde op de kijkers, naar de Midd. Crt. (waaraan bovenstaand verslag is ontleend) een gunstigen en ge ruststellenden indruk. Predikbeurten te Axel. Zondag 29 Mei 1932. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9ure Leeskerk. Nam. 2 Ds. van Oeveren. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Catech- Zondag 25b. Nam. 2 30 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 u;e Leeskerk. Nam.2 30 Kantongerecht te Terneazen. In de Strafzitting van 10 Mei 1932 zijn o m. veroordeeld we gens overtreding van Motor- en Rijwielreglement. L. V., Westdorpe, f 1 of 1 d. h C. D., Selzaete, f 3,50 of 3 d. h. Alg. Politieverordening Axel. F. R., Axel, f 2 of 1 d. h. Strafzitting van 17 Mei 1932. Motor- en Rijwielreglement. L. D., Hoek, f2 of 1 w. tuchtsch.A. M. S., Axel, f 1 of 1 d. h.T. d. P., Moerbeke, f 3,50 of f 2 d. h. Alg. Politieverordening Axel. C. C., Axel, teruggave ouders. Art. 11 Rijkswegenreglement. A. PSelzaete, f 5 of 3 d. h. Art. 453 W. y. S. J. D., Sluiskil, f 10 of 5 d. h. Nfet in de wieg. De heer M. Adamse te Veere is op 102-jarigen leeftijd over leden. Te Engschede is Zaterdag ochtend bij den fotograaf H. aan de Oldenzaalsche straat brand ontstaan in de étalagekast, door dat een holle spiegel, welke zich in de étalage bevond, door de inwerking der zonnestralen als brandglas functioneerde en brand veroorzaakte. De politie ontdekte den brand, die gebluscht kon worden voor hij grooten omvang bereikte. Niettemin zijn verschillende uitgestalde voorwerpen verbrand of beschadigd. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol» ver krijgbaar bij Apoth. en Drogisten. (/«knoei met bellen. Een bloembollenhandelaar te Hillegom had in België aan ver scheidene kleine kweekertjes bloembollen verkocht. Bij per soonlijk bezoek of door schreeu wende reclamedrukwerken waren deze kweekers in de aanbieding getreden; zelfs werden er voor schotten betaald. De Belgische kweekers ontvingen echter nooit da. bestelde bloembolleneneven- min kregen zij de voorschotten terugbetaald. De handelaar had in België ook depots gevestigd en de depothouders waarborg sommen van eenige honderden francs laten storten. De beloofde in depot te geven bollen zijn nooit gekomen, evenmin als de waarborgsommen weer in het bezit van de goedgeloovige Bel gen gekomen zijn. In overleg met de justitie te Haarlem heeft de burgemeester van Hillegom besloten een in specteur van politie op te dragen in België een onderzoek in te stellen. Dit had tot gevolg, dat de betreffende handelaar gearres teerd en ter beschikking van de justitie te Haarlem is gesteld, die hem in voorloopige hechtenis heeft gezet Eenige andere han delaren zijn in afwachting van hun verhoor vier dagen op het politiebureau te Hillegom in be waring gesteld. Prinses Juliana in den Wie- ringermeerpolder. Woensdag heeft Prinses Juliana te Slootdorp in den Wieringer- meerpolder een gedenksteen aan gebracht in den gevel van 't Ned. Herv. kerkje aldaar, na door Prof. Slotemaker de Bruine te zijn toegesproken. De Prinses bezocht daarna nog de Geref. Kerk en de R.K. kerk. Gistermorgen is de blok huiswachter N. G. F. te Hille gom bij het scheppen van water voorover in een sloot gevallen en verdronken. De man was 52 jaar oud, gehuwd en vader van negen kinderen. Gisterenmiddag zouden op den Meppelerweg bij Zwolle 2 auto's elkaar passeeren. Een der auto's raakte hierbij den wielrij der J. Boss, uit Zwolle, waarbij deze gedood werd. Op de Bouwspelplaats te Brussel is Woensdag een ernstig ongeluk geschied, toen een auto slipte en tegen een couranten kiosk terechtkwam. Drie vrou wen, die zich in de kiosk be vonden, werden zoo ernstig ge wond, dat zij ter verpleging in een der ziekenhuizen moesten worden opgenomen. Een bediende van Thom son's Havenbedrijf ging aan boord van een in de Lekhaven te Rot terdam liggend schip om de loo- nen van het personeel uit te be talen. Toen hy op de loopplank liep, liet hy per ongeluk het cou vert, waarin een bedrag van 2500 aan zilvergeld, hoofdza kelijk rijksdaalders, guldens en kwartjes, benevens een aantal bankbiljetten en eenige rolletjes dubbetjes, uit zijn handen glippen zoodat het geheele bedrag in de 15 meter diepe Lekhaven terecht kwam. Men stelde alles in het werk om het couvert weer op te vi8schen. Een duiker mocht het inder daad gelukken binnen een halt uur het bedrag in gedeelten naar de oppervlakte te brengen. Het bleek n.l. dat het couvert onder water was gebarsten, zoodat 't geld los op den bodem was ko men te liggen. Op het gevoel heeft de duiker de zilveren gul dens en rijksdaalders by elkaar gekrabbeld en eenigen tijd later vond hy ook het bundeltje bank biljetten. Op eenige rolletjes dub beltjes na ter waarde van vijt gulden is het geheele bedrag te ruggevonden. Maandagmiddag is een gar- nalenboot, ongeveer een uur ten Zuiden van Zandvoort, in zee omgeslagen. Het ongeluk gebeur de soo onverwacht, dat niemand het heeft zien gebeuren. Een andere garnalenboot, die in de nabijheid voer is dadelyk ter hulp gesneld. Van do bemanning was niemand to ontdekken, zoodat zij vermoedelijk zijn verdronken. Het zyn J. Paap, oud 53 jaar en F. v. d Ploeg, 42 jaar; de eerste heeft een gezin met drie de laatste met acht nog jonge kinderen. De oorzaak is ver moedelijk het trekken van bet net, waarbij de boot tydei.3 het binnenhalen door een breker werd getroffen. Het weer was kalm, maar de branding wild. Uit Nijmegen wordt gBmeld dat in den nacht van Zaterdag eenige smokkelaars in de omge ving van Aken verrast werden door de komiezen, die oogenblik- kelijk op de sluikers schoten toen die op eersten aanroep niet ble ven staan. Twee personen wer den gewond, waarvan er een met zyn bendeleden wist te ontsnap pen. Een tweede bleef lang3 den weg liggen, en bleek door drie schoten getroffen te zijn in het been en in het onderlijf. De jongeman was nog geen achttien jaar oud. Veldslag in woonwagenkamp. In het woonwagenkamp te Roermond heeft de vorige week een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij de woonwagen bewoner Scheffers door een mes steek werd gewond. De 32-ja- rige Craus kreeg ruzie me; den 21-jarigen Lutgens en eenige vrouwen. Lutgens, gewapend met een schop, ging Craus te lijf. Deze zou toen, het mes getrok ken hebben en Lutgens een die pen steek in den buik hebben toegebracht. Inmiddels waren de famifie van den getroffene, die niet in het kamp vertoefden, gewaarschuwd. Spoedig was het kamp in twee partijen verdeeld, die elkaar te lijf gingen, waarby met geweren en revolvers werd geschoten. Verschillende woonwagens wer den door kogels en zware hagel doorboord. Craus werd door een schot hagel in den buik en on der het hart getroffen. De vrou wen gingen elkaar als furiën te lijf en verscheiden van baar wer den aan de haren over den grond gesleept. Beide partijen kregen in den loop van het gevecht ver sterkingen, zoodat de vechtpartij veranderde in een formeelen veld slag. Schoten klonken in het rond, maBnen gewapenn met zei- seD, messen en één zelfs met een zwaren smidshamer, sloegen er lustig op los. Craus kreeg nog een steek in den bovenarm Het mag een wonder heeten, dat nog niet meer personen verwond werden. Inmiddels verscheen de politie De agenten waren genoodzaakt hun revolvers te trekken. Het gelukte hun na veel moeite en met geweld aan de vechiparty een einde te maken. Een drietal vechtersbazen werd in arrest gesteld. Gruwelijke moord. In Koningshoyckt (België) heb ben twee zoons hun vader ver moord. Het echtpaar Aerigeerts-van den Bulck, dat 2 zoons had vau 22 en 27 jaar, René en Jules, leefde gescheiden. De vader woonde by zyn 70-jarige moeder in en de moeder leefde met de 2 zoons. Voortdurend werden tu8schen partyen procedures ge voerd Door de scheiding werden de bezittingen openbaar verkocht en kocht de 51-jarige moeder 3 huizen, maar zy kon die niet betalen. Zy werd daartee rech terlijk gedwongen, zoodat een zeer gespannende toestand ont stond. Maandag had het drietal den vader opgewacht en toen deze zich ofschoon b(j gewaarschuwd was door de buren, op de straat begaf, sprong René, zonder dat een woord gewisseld werd, op zjjn vader toe en lostte, volgens een ooggetuige 6 revolverschoten, zoodat de man zieltoogend neer viel. Daarop kwam Jules nabij en lostte nog schoten. Door li* kogels getroffen, waarvan 4 in het hoofd, is de m£n over leden. De moeder stond op afstand bij een auto te wachten, en na den moord reden zij weg in de richting Antwerpen. Hier is het drietal gearresteerd. Zooals de milde stralen der voor jaarszon een bloesem van schoon heid aan boom en struik tooveren, wekt het dagelijksch gebruik van „Zij"-Crême een nieuwe lente in Uw huid. In prijzen van 20 30—45 en 75 cent. Tijdens een voetbalwed strijd in Duitschland kende de scheidsrechter een strafschop toe. Met een onhoudbaar schot werd de stratschop in een doelpunt omgezet. Daar er geen net in het doel was bevestigd moest de doelman den bal gaan ophalen. Het leder was in den Oder, die langs het veld stroomt te rechtgekomen. Aan den oever gekomeD, zag de doelman echter behalve den bal ook een kind in de rivier liggen. De voetballer liet den bal de bal en sprong te water. Hij smaakte het genoegen het kind te redden. De benutte strafschop was hier dus de iudirecte oorzaak, dat het kind gered werd. Heden overleed tot mijn diepe droefheid na korte ongesteldheid mijn ge liefde Echtgenoot, de heer in den ouderdom van 76 jaar en 6 maanden. Wed. F. DIELEMAN. Axel, Stationstr, 26 Mei '32. Het Bestuur van den polder gemeente Axel, maakt bekend 1. dat te rekenen van 28 Mei 1933, gedurende acht dagen, ter inzage van eigenaren van landen in dien polder, zijn nedergelegd ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Axel a. de rekening en verantwoor ding van het beheer des polders over 1931/1932; b. de begrooting voor 1932/1933 met de memorie van toelich ting. 2. dat op Maandag 6 Jnni a.s. des namiddags twee uur (zomertijd) in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, een algemeene vergadering van Ingelanden zal gehouden worden. 3. dat voormelde begrooting met de memorie van toelichting, opnieuw gedurende acht da- y gen, te rekenen van 10 Juni a.s. ter zelfder plaatse ter inzage zal liggen. Axel, 28 Mei 1932. Het Bestuur voornoemd, F. DEKKER Fz., Plv. Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Zij, die willen bouwen, kunnen hun plannen en begroo tingen het vlugst en goed koopst laten maken bij den Bouwkundige Tot een beperkt bedrag rente vanaf 4'/* 2e Hyp. en Cre- dieten rente 6 Br. No. 16 Bureau van dit blad. Notarissen FANOY te Axel en VERBIST te Goes, zullen op 's namiddags 2 uur in het hotel van dhr. H. P. Dieleman-Koole te Axel, Markt, krachtens art. 1223 B. W., verkoopen bestaande in: HUIS, SCHUUR, ERF, TUIN, BOOMGAARD, WATER, BOUW- en WEILAND te Axel, polder Beoostenblij be noorden aan de Langedreef, kad. sectie D nos. 174, 176, 178, 179, 180, 181, 184 tot en met 197, 1218 en 1219, samer. groot 38.44.10 HA. (86 gemet 80 roe den), eigendom van en in gebruik bij dhr. M. W. Koster. Te veilen in een perceel. Boomprijs f 1000. Grondlasten f 244,38, polder- lasten f246,15. Te aanvaarden: de gebouwen en het weiland 25 Nov. 1932, de bouwlanden rooven oogst 1932 of uiterlijk 25 Nov. a.s. Betalingkoopsom en boom- prijs uiterlijk 22 Juli a s. Onkosten binnen 6 dagen na de toewijzing. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemde Notarissen. een mooie sorteering Ook prachtsorteering Alles aan concurreerende prijzen. vanaf 10 cent. Aanbevelend, Fa A. J. CLAESSENS. Op MAANDAG 30 MEI 1932, des nam. 2 uur, zal ten verzoeke van dhr. F. VERSTRATEN Pzn., te Axel, in het hotel van dhr. H. P. Dieleman-Koole te Axel aan de Markt, in het openbaar worden verkocht aan den Nieuwendijk, kadaster sectie G no. 2475, groot 65 c.A. Aanvaarding 1 Juli 1932. Betaling 25 Juni 1932. van de Vereeniging van Zeeuw- sche Fokkers worden (ook bij gedeelten) te koop aange boden. Adres Bureau van dit blad. (Rood Star) bij L. TVOLFERT, Kanaalkade. Ontvangt en verzendt uw goederen per Ondernemers Telefoon £xel "°- Rotterdam 15053.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3