Een flinke Burgerwoning, Het Huis mei Bovenwoning Coêp. Boerenleenbank Puike Eetaardappels, 1. Het Bankgebouw Opnieuw ontvangen: Axel. J. C. VAN LIM-WISSE. Buitengewone Alg. Vergadering Yereeniging tot Bey. m het Vreemdelingenverkeer Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. GEMEENTE-BODE Advertentiën. Dankbetuiging Voetbalvereen. „AXEL". een rijwielbergplaats Te huur: Openbare Verkooping. Vrfldag 6 Mei 1932, JOH. VAN BENDEGEM. DINSDAG 10 MEI 1932, 2. De daarin aanwezige kluisdeuren, hek en safeloketten. den gedwongen is te nemen, het verminderen van het aantal post bestellingen tot twee per werk dag in de kom van die gemeen ten, waar de k o m niet meer dan 5000 inwoners telt. Daaronder valt ook onze ge meente, zoodat dan ook alhier maar twee bestellingen zullen plaats hebben. Rykspestspaarbank. Aan het postkantoor Axel en de daaronder resiorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand April ingelegd f 16814.61, terugbetaald f 17296.59. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4574. Naar de Tem. Crt. ver neemt heeft het bestuur van het Crisis-comité (Kom) teTerneuzen en bloc ontslag genomen als lid van het Centraal Crisis-Comité Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Sluiskil is benoemd mej. E. A. de Feijter te Ooltgens- plaat. Te Kampen slaagde voor het candidaatsexamen theologie de heer P. H. Wolfert te Ter- neuzen. De marechaussée te Aarden burg heeft in die gemeente aan gehouden A. Q., die er van ver dacht wordt op meerdere plaatsen bij landbouwers kalkoenen te hebben ontvreemd. De man zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. M. Crt. Met ingang van 20 April 1932 is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als correspondent le klasse te Oostburg, den heer I. A. Risseeuw Johzn. Het cor respondentschap is met ingang van dienzelfden datum voorloopig opgeheven. De Raad der gemeente Sas van Gent besloot om gedurende 40 jaren een bijdrage te schenken ad f 375 's jaars aan de verbetering van den weg Philippine—Drie kwart. De gevaarlijke bocht nabij het kanaal zal nu ook komen te verdwijnen. Na breedvoerige discussie werd ingetrokken het voorstel der S.D. A.P.-fractie, om aan kinderen van vreemde nationaliteit, buiten de gemeente woonachtig, dubbel schoolgeld te heffen. Men zal de beslissing van den minister af wachten op de weigering van den gemeenteraad voor de school- meubelen enz. voor het vierde lokaal der jongensschool (R.-K.) Bij herstemming werd aange nomen het voorstel van P. Seijbel om aan R. Slock een gratificatie toe te kennen van f 100 als volontair ter gemeente secretarie. Vastgesteld werd de wijziging op de verordening inzake de winkelsluitingswet. Des Zondags zullen nu de winkels des avonds om 8 uur moeten gesloten zijn, in de week om 10 uur nam. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten Kind overreden. Zaterdagavond ruim 6 uur had op den Kanaalweg nabij de wo ning van de Wed. Tacq een ernstig ongeluk plaats, doordat een knaapje van een daar in het kanaal liggend schip afkomstig uit Made (N.-Br.) op den weg spelend tegen een passeerende auto aanliep. De bestuurder, de ingenieur G. van Sluiskil had tijdig en vol doende signalen gegeven, doch de kinderen werden vermoedelijk afgeleid door de signalen van twee van den anderen kant ko mende motorrijwielen. Toen deze gepasseerd waren, liepen ze den weg op en kwam een hunner, de 8-jarige J. J. den Ridder met de auto in aanraking Hij werd zoodanig gewond, dat onmiddel lijk opname in het Ziekenhuis noodzakelijk was, waar het Zon dag is geopereerd, daar het hoofd ook inwendig geschonden was. Er wordt voor zijn leven gevreesd. 25-Jarig jubileum by de tram. Zondag, 1 Mei j.l., was het 25 jaar geleden, dat de machinist le klasse Th. van den Brande in vas ten dienst trad bij de stoomtram Hulst-Walsoorden. Onder de ve len, die den heer Van Den Brande kwamen feliciteeren, bemerkten wij den Algemeen-Directeur, bij gestaan door enkele Af.deelings- chefs, die tegen den middag per soonlijk hunne gelukwenschen brachten. Behalve woorden van lof en erkentelijkheid daarbij uit gesproken, werd aan den jubila ris de zilveren tram-medaille uit gereikt en kreeg hij eene schrif telijke dankbetuiging een geschenk in enveloppe benevens een mooi bloemstnk voor zijn echtgenoote. Rectificatie Raads verslag vorig nummer. Vóór het voorstel van B. en W. om 2 losse arbeiders aan de gas fabriek vast aan te stellen, stemde niet zooals vermeld o.a. de heer Iz. de Feijter, doch de heerj.de Feijter. Predikbeurten te Axel. DONDERDAG 5 MEI Hemelvaartsdag. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9*/, ure Ds. van Oeveren. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerlr. Sportnieuws. Rapide. Donderdagavond hield de korf balclub „Rapide" alhier hare jaar vergadering. Hoewel het voor „Rapide" moeilijk is om veldactiviteit aan den dag te leggen, door het ont breken van voldoende clubs aan deze zjjde van de Schelde, mocht zij er toch nog in slagen een aardig wedstrijd-programma af te werken. In hoofdzaak kon dit, doordat te Biervliet en Zuidzande clubs werden opgericht. De aftredende voorzitter D. J. Marijs werd herkozen, alsmede de bestuursleden, de dames j. Wiemes en P. van Hoeve en de heeren C. J. Schieman Jr. en P. J. Olijslager. De 12-tal-commissie wordt gevormd door mej. J. Wie mes en de heeren C. van Sluis en P. J. Olijslager. Eenige nieuwe leden werden door de vergadering van harte welkom geheeten. Met goede voornemens is „Ra pide" e^n nieuw vereenigingsjaar begonnen, daar vermoedelijk haar wedstrijdprogramma goed bezet zal zijn. Gedurende de maand April 1932. Axel. Ondertrouwd. 1. Art hur Petrus van Loenen, 26 j. en Elisabeth Pharailda de Ryk, 27 j. 23. Jan Gerardus Meijer, 32 j. (van Vlissingen) en Elisabeth Jo hanna Frederika Meijer, 31 j. 28. Jau Aarnout Tholens, 26 j. (van Hoek) en Maria de Koeijer, 27 j Gehuwd. 7. Hermanus Henri de Lozanne, 27 j. (van Borsele) en Elisabeth Adrians Faas, 22 j. 21. Arthur Petrus van Loenen, 26 j. en Elisabeth Pharailda de Ryk, 27 j. Geboren. 1. Maria Geertruida, d. van Barend Gerrit Wentink en Aria de Graat. 4. Anna Maria Cornelia, d. van Joseph Franciscns van den Bergen en Anna Maria de Ryk. 9. Krijn, z. van Maarten Witte en Jacomina Bareman. 13. Martinus Jezias, z. van Jan de Kraker en Willemina Faas. 18, Krina, d. van Cornelis de Feyter en Cornelia Jansen van Rosen- daal. 24. Hendrik Jannis, z. van Cornelis Hendrik Jansen en Mar- garetha de Kraker. 25 Cornelia, d. van Jaspert VerplaDke en Clara van der Hooft. Maria Geertruda Hendrika, d. van Alphons van de Vyver en Elisa beth Cornelia Groothaert. 80. Wilhelmina Cornelia, d. van Cornelis Dek en Elizabeth Krina Hollebek. Overleden. 1. Jozias Verstra ten, 9 jz. van Francois en Dioa van Dixhoorn. 2. Adriaan Scheele, 9 j., Z. van Jan Cornells en Jacomina Soheele. 7. Din getje de Jonge, 52 j., eohtg. van Hermanus Berend van OorL Richard Alphons Voorbraak, 1 j,, z. van Pieter Joseph en MaHa Cslin» Hayette. 17. Pieternella Dey, 45 j., echtg. van Cornelis Wieland. Maria Jacoba Oggel, 81 j., wed. van Jsn Wieland. 26. Janna Lanrina Vinke, 47 j., ongeh. d. van Adriaan en Wil helmina van Wyck. 28, Meeu- wis de Bruyae, 2 mnd., z. van Meeuwis en Dina Verpoorte. Gedurende de maand Maart 1982. Bosebkapelle. Geboren. 2. Petrus, z, van Constautinus de Poorter en Lsonie Sohelfhout. 20. Theodorus, z. van Alphonsus Dobbelaar en Maria van Geethem. 23. Egidia, d. van Petrus de Maat en Rosalia Dobbelaar. Overleden. 2. Apollonia Mei, 83 j„ wed. van Josephus van Wolffelaar. 3. Jozet de Schepper, 34 j., z. van Jan en Anna Catha rine Rottier. 25. Celina Poppe, 11 m., d. van Oscar en Melania Ferket. 26. Johaunes Poppe, 11 m., z. van Oscar en Melania Ferket. 28. Jozet Lafarre, 66 j., echtg. van Regina de Paauw. Graauw. Geboren. 1. Patrus, z. vau Augustas Danckaert en Martha de Peyeke. 11. Carolina, d. van Albartns Verstraeten en Maria van Waterschoot. 12. Ce lina, d van Johannes d'Hondt eB Albertina Crombeen. Alphons, t. van Johannes Verdurmen en Florence van de Vyver. 14. Johannes, z, van Hendrikus den Boar en Emma Kint. 18. Desiré, z. van Josephus van de Vijver en Martha Dankaart. 28. Phe- lomino, d. van Cornelis Kint en Adriana Vrinten. Overleden. 2. Johannes Wil- lems, 77 j., z. van Johannes en Pauliüa Hom. 19. Cornelia Scheerders, 73 j., d. van Bene- dictus en Dorothea Claassens. 22. Ludovicus Daalman, 55 j., z. van Ludovicus en Apolonia Holman. 23. Roza Duriuck, 79 j d. van Adriaan en Anna van Gimst. 31. Elisabeth Jansen, 80 j., d. van Pieter en Elisabeth Verdurmen. ffestdorpe. Gehuwd. 81. Mau rice Mechelink, 25 j. en Clemen tine van Geetsum, 17 j. Geboren. 22. Maurice, z. van Leouie van Waes en Joanna van Acker Theodora, d. van Joseph van Haelst en Maria Serrarens. 27. Elisabeth, d. van Jannis den Hollander en Clara Ridel. Overleden. 11. Aloijsius Go vaert,, 76 j., wedn. van Paulina van Laere. 27. Alfons Govaert, 69 j-, jm. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe Regeeringsprijs Rogge f 4,50 a f 5 50. Wintergerst f6,— a f 7,— Zomergerst f 6,— a f 7,—. Haver f 5,a f 6,— Erwten f 8,— af 12,—. Paarden- boonen f 0,— a f 0,Duiven- boonen f 0,— a f 0,—. Bruine- boonen f 0,a f 0,Lijn zaad f 5,a f 10,Blauwmaan- zaad f k f - Groen Vlas f. 0,02 a f 0,03. Gebookt Vlas f0,03 a f—,06 Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0,35 Aardappels f3,50 a f3,60. Stroo f 15,— f20—. Koolzaad fa f Mosterdzaad f a f— Boter f0,95 k f 1,00, Eieren f2,— k f2,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen ais volgt Tarwe f 10,— Af 12,—. Rogge f 4.50 a f 5,50. Wintergerst f 5 50 af 7.Zomerg. f5.50 a f6.50 Haver f 4.50 a f 5,50. Erwun f 8.— a f 12,—. Paardenboonen f 5.50 a f 6.50 Duivenboonen f 7.k f 8.Witteboonen f 0,— a f 0.—. Bruineboonen f 5.50 k f 7.Boekweit f k f Lijnzaad f 5.— f 7,—. Blauw Maanzaad f 20.—, f23.—. Mosterdzaad f A fGroen Vlas f k A Gebookt Vlas f A f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 A f 0.00. Koolzaad f8 A f 11 Stroo f—Eieren 100 stuks f 2,—, Slachtvee aangev. 3, verk. 1. Varkens aangev. 55, verk. 28. Eierveiling stuks f0,— per 100 stuks, Burgemeester en Wethouders van Axel roepen Sollicitanten op voor de betrekking van tevens Marktmeester. Belooning f 525 met 3 tweejaarlijkschc verhoogingen van f 25.— tot f 600.-. Markmeester f 15.— per jaar. Ongezeselde sollicitatiestukken moeten voor 10 MEI a s. bij den Burgemeester van Axel worden ingezonden. Eenige kennis van administra tie strekt tot aanbeveling. Persooniyke kennismaking uitsluitend n;\ nltnoediging. AXEL, den 29 April 1932. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Mijn hartelijken dank aan allen, die belangstelling ge toond hebben, op mijn tachtigsten verjaringsdag. JAN HOLLEBEK, Axel-Schapenbout. op Vrijdag 6 Mei 1932, 's avonds 8 uur bij Mej. de Wed. Gilijamse. Trouwe opkomst gewenscht. Het Bestuur maakt voorts be kend, dat van af heden tot nadere aankondiging slechts éénmaal per week mag geoefend worden op het terrein, nl. des Zaterdags, zulks in verband met bevordering van den grasgroei op het speel veld. Tevens wordt gewaar schuwd tegen vernieling van eigendommen op het terrein. Overtredingen zullen worden gestraft. HET BESTUUR. TE AXEL. Leden van V. V. V., die willen inschrijven voor het houden van op het concoursterrein, gedurende de harddraverijen op 2e Pinkster dag, kunnen dat doen onder ver zegeld couvert vóór of op 10 Mei a s., bij den 2e secre taris van V. V. V., den heer A. P. ESSELBRUGGE, Noordstraat. Opening der couverten des avonds om 8 uur bij den heer J. J. de Lozanne. voorzien van electpiciteit en gas, staande in de Nieuwstraat. Te bevragen bij: J. DIELEMAN-WINNE. Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, zal op DINSDAG 10 MEI 1933, des nam. te 81/, uur, ten ver zoeke van Heeren Curatoren in het faillissement van J. E. J. JURRY (De Koster Co.) bij dhr. A. de Vrieze, aan de Markt te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen aan de Nieuwstraat 14 te Ter Neuzen, met het erfpachts pecht tot 31 Dec. 1989 van den bijbehoorenden grond, ka daster Sectie L no. 1546, groot 2 A. 39 c.A. De zich in het pand bevin dende kluisdeur met hek en safeloketten zijn onder den verkoop begrepen. Betaling koopsom 7 Juni 1932. Onkosten 6 dagen. Lasten vanaf 1 Januari 1932. Aanvaarding dadelijk na de be taling. De kooper heeft het recht de zich in het te verkoopen gebouw bevindende inventaris over te nemen voor f1300,—. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris voornoemd. Ter Neuzen. De Jaariykscbe Algemeen» Ledenvergadering der bank zal gehouden worden op des namiddags te 1.80 inr, in het Hotel „Du Commerce", Markt te Ter Neuzen. Het Bestuur, D. J. DEES, Voorz. L. DE FEIJTER Sz., Secr. TE KOOP: BEVELANDERS, a f5 de 100 K.G., bij Nieuwendijk I 90. Ook aan hnis bezorgd. De NotarisJ. FANOY te Axel, zal ten ver zoeke van de heeren Mr. J. F. VAN DE1NSE te Middelburg en C. KAMERMANS te Vlis.ingen als curatoren in het faillissement van de firma DE KOSTER Co. in het hotel „De Lozanne" te Axel, op des nam. I1/, sur, verkoopen met bovenwoning en erf te Axel, Kerkstraat, kadaster sectie G nummer 2806, groot 1 A. 99 c.A. Grondbelasting f 39.39. Aanvaarden bij de betaling. Betaling 11 Juni 1932. Kooper kan kantoorinventaris overnemen voor f 1000. BezichtigingVrijdag 6 Mei van 10—12 en van 2—4 uur. Vloerzeil en Feltex en Tafelzeilen.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3