Aanbesteding. iN \V00\HUIS WOONHUIS te huur een actieven Depót-houder HJH VAN DSAAT, Een Hnis met Schuurtje In WQQilïïXS, In WQQiltnS met Stalletje en Erf, Kantoor vanW. A. den Boggende te Axel, Nieuwstraat 80. Burgerlijke Stand. Het bouwen van een WOONHUIS met MAGAZIJN aan de Emma- straat te Axel, in perceelen of in massa. Kantoor van W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. Voor klein gezin Bekende Hollandsche Touwfabriek Advertentiën. MARIA JACOBA OGGEL, Tandarts een Damestaschje. Uit de hand te koop Uit de hand te koop: -GEEN KIESPIJN KOORTSPOEDERS noemde Officier van justitie alle krachten heeit ingespannen om het slachtoffer te bevrijden uit de verplegingsinrichting. waar zij niet tbui9 behoorde. Dit gelukte, alhoewel het veel tijd en moeite koste. Eerst nadat deze geheel normale vrouw zes weken lang opgesloten wat ge- weest, kon zü weer in vrfyheid naar haar kinderen teruggaan. Meer dan honderd arbeiders gestikt. Naar uit Moskou wordt gemeldt heeit in een te Kazan gevestigde fabriek van stikgassen een vree- selijk ongeluk plaats gehad. Terwyl een aantal arbeiders bezig was met de overbrenging van een party met gas gevulde granaten, bad plotseliDg, door org onbekende oorzaak, een ontplof fing plaats, met het gevolg da» verscheidene granaten vernield werden en de doodelijke gassen vrij kwamen. Alle in de omgeving werkende arbeiders werden vergiftigd 120 hunner zijn overleden terwiil 50 arbeiders nog in levensgevaar verkeeren. Naar uit het onmiddellijk in gestelde onderzoek is gebleken zou het ongeluk veroorzaakt zijn door kwaadwilligheid. Het on derzoek wordt ijverig voortgezet. Jong meisje gedood. Dezer dagen heelt zich op de Boulevard Adolpbe Max te Brus sel 'n liefdesdrama afgespeeld, dat een zeventienjarig meisje het leven heeft gekost. Em heer. die een courant had gekocht en staan bleet om eenige berichten na te lezen, voelde plotseling een hand op den schou der en opkijkend zag hij een ODgeveer 50 jarigen man die hem toeriep, let op 1 let op 1 waarna hy een revolver trok en op een jong meisje vuurde. Ze wankelde en viel. De man richtte daar na het wapen op z'ch zelf en schoot zich twee kogels door het hootd. Het gebeurde trok, zooals van zelf spreekt zeer den aandacht. Het meisja, dat nog zwak adem de, werd naar de naastbijgelegen apotheek vervoerd, doch stiert onderweg. De man werd per taxi vervoerd. Zjjn toestand was hoogst ernstig. Dezer dagen begaf zich een makelaar in diamanten op een station van den tunnelspoor weg te Londen in een telefoon cel. Toen bij de cel verliet, dacht hij wel om zyn parapluie, maar zijn portefeuille vergat hy. Toen hy het verzuim ontdekte en terugkeerde, was de porte feuille verdwenen. Zij bevatte voor een waarde van 10 000 pond aan juweelen. De firma, aan wie de kostbare steenen bebooren, heeft 100 pond uitgeloofd aan deD eerlijken vinder. Twee gekruiste dolken. Gewoonlijk kan men toch nog wel iets goeds zeggen van de gemeenschappen der onderwe reld. Gewoonlijk staan hun leden elkander bij in noed en dood en met een trouw een betere zaak waardig. Of het nu de apachen van Parijs zijn; de Nervis van Mareille of de gangsters van New York en Chicago, trouw blijv.en zij elkander en verraad wordt onmiddellijk gestraft. Maar soms gebeurt het, dat er iets geschiedt, dat zelfs de ge harde gemoederen van deze mis dadigers in beroering brengt, schrijft het D. v. R. Dan zetten zij alles op zij om gezamenlijk jacht te maken op hem of haar, die buiten de eerecode ging. Dit is in den laatsten tijd twee maal gebeurd. De eerste maal was toen de baby van het echt paar Lindbergh gestolen. Toen zijn er verschillende benden ge weest, die dit te erg vonden en die zich beschikbaar stelden om te helpen de National Baby weer op te sporen. Het tweede geval speelt zich af in Marseille. Daar hebben den laatsten tijd eenige zeer ge heimzinnige moorden plaats ge had, waarvan steeds jonge meis jes, kinderen eigenlijk van 14 15 jaar het slachtoffer werden, gij de lijken vond men steeds twee gekruiste dolken. Tot nog toe zijn vier meisjes het slacht offer geworden, een meisje van de hoogere burgerschool, een arbeiderskind, een meisje van 14 jaar, dat er reeds een minnaar op na hield en nog een school meisje. Zelfs bij het vroegrijpe meisje heeft men geen spoor van den dader kunnen vinden. Het kind liet, wanneer haar ouders uit waren, haar minnaar binnen ko men en wist dan ook haar jonger zusje de deur uit te krijgen. Op een noodlottigen avond kwamen de ouders thuis en von den het oudste meisje vermoord op den grond liggen. Het jongere zusje stond er bij, maar kon niet vertellen wat er gebeurd was. Alleen twee gekruiste dolken gaven de aanwijziging, dat hier weer de geheimzinnige moo; de naar aan het werk was geweest. Dit alles heeft r.iet alleen onrust verwekt bij de rustige burgers van Marseille, maar vooral ook in de onderwereld. De Nervis, zooals de boeven van Zuid Fran- sche havenstad genoemd worden, weten niet wat zij aan deze moor den hebben. Gewoonlijk weten zij precies wie de daders zijn van elke misdaad of diefstal. Nu weten zij niets. Betwijfeld wordt, dat het een der „officiëele" nervis is en daarom is de heele onderwereld in rep en roer om te ontdekken, wie de gemeene kindermoordenaar is. In alle schuilhoeken zitten nu de boeven op wacht, om bij het minste of geringste alarm, de jacht te be ginnen. Er is zelfs een beloo- nir.g van een paar duizend francs uitgeloofd voor wie den man in handen der politie levert. Want hoewel anders de onder wereld zelf recht spreekt, dit is een ander geval, hier geldt het niet een der ingewijden en hier kan men dus samenwerken met de politie, die anders de gehate macht is van een andere wereld. Met spanning wacht men in sloppen en stegen op het bericht van den volgenden moord, omdat men nu op zijn hoede is en een nieuw geval kan misschien het spoor leveren van den geheim- zinnigen moordenaar. J. M. M. gelijk. Eenigen tijd blijft het spel gelijk opgaan, doch lang zamerhand wordt Rapide sterker en de rust gaat in met 1—3. Na de hervatting is Rapide de best spelende ploeg en J. M. M. wordt geregeld afgeslagen. Toch heeft de thuisclub het geluk met een ver schot den stand op 23 te brengen, waarmede het einde komt. Rapide heeft zoodoende de 2 punten uit het vuur gesleept. Voor de rust miste Rapide een strafworp, terwijl na de rust beide clubs een ongeldig doelpunt maakten. De wedstrijd die J. M. M. tegen Z. K. C. (Zuidzande) speelde, is met een 3 0 overwinning voor J. M. M. geëindigd. Speelt Rapide aanst. Zaterdag dus gelijk tegen Zuidzande, dan komt zij in het bezit van den lei prijs. Sportnieuws. Voetbal. Nederland—België 3 1. Zondag werd in het Amster- damsche stadion de landenwed- strijd Nederland—België gespeeld. Voor de rust was het Oranje elftal sterker en de 10 voor sprong was dan ook zeer verdiend voor onze landgenooten. In de tweede helft was het spel meer verdeeld, met af en toe een licht Belgisch overwicht. Een kwartier voor het einde kwam uit een doelworsteling de gelijkmaker, doch kort daarop werd door den Hollandschea rechtsbinnen het winnende punt in het Belgische doel gedeponeerd. Koewaeht- Axel II 0—5. Axel 11, of beter gezegd een combinatie, bestaande uit 2 spe lers van 't eerste, 4 van 't tweede en 5 van 't derde elftal, trok Zon dag naar Koewacht, om daar de club van dien naam, kampioen 3e klasse B van den Z. V. B., te bekampen. Bij de rust had de Axelsche combinatie een 1 0 voorsprongin het tweede ge deelte doelpuntte ze nog viermaal en won alzoo met 50. Korfbal. Zaterdag ging Rapide naar Biervliet, ter deelname aan de bekerwedstrijden. De eerste ont moeting zou plaats hebben tus schen Rapide en Seolto (Neuzen). Nadat de loting had plaats gehad, trok Terneuzen zich terug, zoodat Axel een reglementaire overwin ning boekte. Men gaf echter de voorkeur aan het voorstel van Biervliet om het programma te wijzigen, zoodanig, dat een halve competitie zou worden gespeeld tusschen Axel, Biervliet en Zuid zande. Axel kwam dus eerst tegen Biervliet (J M. M.) in het veld. Het spel is nog geen 5 minuten oud, als Rapide de leiding reeds neemt (0-1). Kort daarop maakt Gedurende de maand Maart 1932 Overslag. Geboren. 15 Maart. Roger, z. van Eduard Migom en Emelie Apers. Overleden. 4. PhilomeDa De- brouwer, 86 j., wed. van Petras Schatteman. Philippine Geboren. 16 Maart. Gustaat, z. van Edmondus van den HeDde eD Elodie E'eraert. OverledeD. 18. Clara R^m meloo, 47 j., d. van Norbertug en Suzanoa Kusse. 30. Cbarles Coens, 7 j., z. van Leonardus en Eleveira Lohman. Stoppeldijk. Ondertrouwd. 24 Maarr. Josephus Hemelaar, 27 j en Rosalia Sponselee, 23 j. Geboren. 11. Maria, d. van P. Mahu-Kindt. 17. Wilfrid, z. van C. van der Veeken-Heijecs. Regina, d. van A. Jacobs Egger- mont. 19. Joseph, i. van W Staal-Swagenoakers. 26. Tbere- sia, d. van A. v. Puijvelde-Roby'n Zaamslag. Geboren. 2 Maart. Johanna, d. van Jacobus Leunis en Jacoba de Bruyne. 15. DiDa, d. van Willem Veistraate en Cor nelia Karreman. 23. Framjoise, d. van Cornelis Donze en Catba- rina Oppeneer. 27. Ebrioa, d. van Johannes van Doorn en Mechelina de JoDge. Overleden. 11. Willem Lsen- houts, 86 j., weduwn. van Janna de Kraker. 27. Janneke de Jonge, 72 j., wed. van Cornelis Baak. Het verdere schrijven komt hierop neer, dat dhr. 'l G. ont kent de zaak te hebben opge blazen en dat hij het woord „werkschuw" heeft ingetrokken en geen menschonteerende uit drukkingen heeft gebruikt. Aan dhr. Dieleman deelt schr. mede, dat hij er niet aan denkt zijn woorden in te trekken, waar D. zich beroept op 12VS jarigen diensttijd en zich niet schaamt om door knoeien de eerste wacht- dagen te halen. Schr. hoopt te blijven waken voor een richtigen gang van zaken voor wat betreft de arbeidsbemiddeling. Red. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe Regeeringsprijs Rogge f4,—af 5.—. Wintergerst f6,50 a t 7,50 Zomergerst f 6,50 a t 7,50 Haver f 4,— h i 5,— Erwten f 7,— af 12,Paarden - boonen f 5,af 7,—. Duiven- boonen f 6,a f 8.Bruine- boonen f 7,A f 8,Lijn zaad f 8,— a f 10,—. Blauwmaan- zaad f a f - Groen Vlas t 0,02 a 10,03. Gebookt Vlas f 0,03 a f —,05 Gezwingeld Vlas f 0,30 af 0.35 Aardappels f3,— a f3,50. Stroo f 15,— a f 16 - Koolzaad faf Mosterdzaad f a f Boter tl,— A f 1,05, Eieren f 2a f 2,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,a f 12,—. Rogge f4.50 a f5,50. Wintergerst f 5 50 af 7.Zomerg. f 5.50 a f6.50 Haver t 4.50 af 5,50. Erwten f 7.50 a f 12,—. Paardenboonen t 5.50 a f 6.50 Duivenboonen f 7.a f 8.— Witteboonen f o,— a f 0.—. Bruineboonen f 5 50 a f 7.—. Boekweit f a f Lijnzaad f 5.50 a 6,50. Blauw Maanzaad f 20.—, a f22,50. Mosterdzaad f— a fGroen Vlas f a a Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a 0 00. Koolzaad f8-— a f 10. - Stroo f—Eieren 100 stuks f 2,—. Slachtvee aangev. 5, verk. 2. Varkens aangev. 45, verk 27. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. De ondergeteekende zal op DINSDAG 36 APRIL as., des middags om 2 uur in het hotel „De Graanbeurs" aan de Noord straat te Axel, trachten aan te besteden Bestek en teekening a f 1,25 verkrijgbaar, Nieuwstr. 62 te Axel. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. Uit de hand te koop: staande te AXEL aan den Nieuwendijk. Te bevragen ten gemelden kantore. zeer geschikt burgerlijk met TUIN, even buiten de ge meente, op voordeelige voor waarden. Inlichtingen aan het bureau I van dit blad. zoekt voor Zeeuwsch-Vlaanderen voor den verkoop van Correspondentie. We ontvingen van den heer A. Th. 't Gilde een schrijven ter opname en gericht aan de redac tie van een aan de ingezonden stukken-schrijvers in de „Ax. Crt Het schrijven vangt aan als volgt Mijne Heeren, Waar met blijk baar groote welwillendheid de kolommen van het plaatselijk blad breed zijn opgesteld voor het debiteeren van alleriei persoon lijke grofheden en beleedigingen aan het adres van ondergetee kende, vlei ik mij met de hoop, dat onderstaande regelen even eens een plaatsje zullen vinden. Ik hoop mij met te bezondigen aan den toon en stijl der beide in gezonden stukken (cursiveering van ons. Red.) aan mijn adres. Men behoeft zich in deze tijden over weinig meer te verwonderen, maar het was toch verrassend voor mij een vloed van scheldwoorden, leugens en zaken die blijkbaar uit den welbekenden wapenvoor raad uit het arsenaal van Scha penbout zijn gehaald, te worden overstelpt. Gij dwaalt jammerlijk af, mijne heeren, en gij haalt er allerlei zaken bij, die er niets mee te maken hebben. De ware toe dracht is deze Verder zullen we het schrijven niet opnemen. De bedoelde toedracht heeft men reeds in het Raadsverslag kunnen lezen. En daar het zeer uitvoerig schrijven van den heer 't Gilde voor het overige eveneens een vloed van woorden en uit drukkingen bevat, in een toon, die hij hoopt niet te zullen volgen, meenen we goed te doen, die hoop in vervulling te brengen, door ze niet verder te publi- ëeeren. Heden overleed in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Pleegmoeder, Zuster, Tante en Oud-Tante Mevrouw Weduwe van den Heer J. WIELAND, in den ouderdom van bijna 82 jaar. Familie WIELAND. Familie OGGEL. Axel, 17 April 1932. houdt Dondepdag 21 April spreekuur te AXEL van 9 nur tot 13.30 Op DINSDAG 3 MEI 1933, nam. 2 nur, zal ten verzoeke van Mej. Wed. P. M. KIEL te Axel, in het hotel van dhr. H. P. Die leman— Koole te Axel aan de Markt, in het openbaar worden verkocht en ERF te Axel aan de Ver lengde Julianastraat, kadaster sectie G no. 3137, groot 1 A. 22 C.A. Betaling 4 Juni 1932. Aanvaarding 1 Juli 1932. Moet in het bezit zijn van eigen bestelauto. Het fabrikaat is al meerdere jaren over geheel Zeeuwsch- Vlaanderen met een goeden naam geleverd. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder no. 6- VERLOREN Zondagavond: Terug te bezorgen Wilhelmina- straat 2 of Bureau van dit blad. staande Vaartwijk N 9. Te bevragen bij J. VAN DEN BERGE, aldaar. staande te Axel, Nieuwendijk 1 74 en te bevragen bij F. VERSTRATEN, aldaar. Zenuwkoorts, Spierpijn en Fleurictyn in het hoofd, Iaflnenzapijnen kunnen blij ven bestaan na het gebruik van enkele van H. VAN AKEN Apotheker-Specialist te Selzaete. PRIJS PER DOOS f 0,60. Eischt rond het doosje de handteekening „H. van Aken" Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Importeur SCRULTE THIEME Postbox 55, Middelburg. .Biilirtiiu

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3