J. C. VINK, Boekhandel, Axel. ïm 4e GGEDKGOPE WSHES& Schoonmaakartikelen, Granen en Meel. Yereeniging van Zeenwsche Fokkers, Y. Y. Z. F. Puntdraad, Gladdraad, Binddraad, Krammen en Vlechtwerk bij G. P. VLA ANDER, SPRUTOL Burgerlijke Stand. Advertentiën. KOSTHUIS Wit Kastpapier Rood Kastpapier Blauw Kastpapier Kastranden Crêpepapier alle kleuren GEEN KIESPIJN KOORTSPOEDERS Do bewoners hadden hun huis raad nog tydig in veiligheid kunnen brengen. De achter de kerk gelegen pastorie, bewoond door ds. A van Griethuysen, kon, evenals het archief, behou den blyven. De zilveren voor werpen, welke bij den «eredienst worden gebruikt, konden worden gered. Het kerkgenootschap lydt een schade van meer dan honderd duizend gulden, welke door ver- lekering wordt gedekt- Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend, doch kortsluiting wordt mogelijk ge acht. Dinsdag was da jager K. Z. te Rotterdam met anderen ter konijnenjacht. Z. gebruikte daarby een grendelgeweer en laadde dit met patronen, gevuld met wit kruit, wat een te sterke explosie geelt voor dit soort ge weren. Z. was dan ook meer malen gewezen op het gevaar, waaraan hy zich blootstelde Bij het lossen sprong van een schot het geweer uit elkander en Z. werd ernstig aan het hoofd gewond. Ook werd zijn neus half weggeslagen, terwijl bij waarschijnlijk een oog zal moeten missen. SPROETEN komen vroeg in 't Drie boerderijen afgebrand. Door tot nog toe niet opge helderde oorzaak brak brand uit in de boerderij bewoond door W. Vranken, te Hierden. Het vuur verspreidde zich met groote snelheid en slechts met veel moeite kon men het vee in veiligheid brengen. Het was echter niet meer mogelyk om het huisraad naar buiten te dra gen, daar inmiddels het rieten dak reeds had vlamgevat. Hel blus8chingswerk ging moeilijk. Doordat de wind omsloeg, werden door den vonkenregen nog twee boerderijen eveneens een prooi der vlammen. Ook hier slaagde men er in het vee in veiligheid te brengen. Terwyl men yverig met de blusschiDg van de boerdery van Dekker bezig was, aldus de „Tel.", kreeg de landbouwer Kok, die by het blusschingswerk zyn assistentie verleende, de mededeeling, dat ook zyn huis in lichtelaaie stond. Dat was dus reeds de derde boerdery die door het vuur werd aangetast en ook hier kon men niet voorkomen, dat de boerdery tot den grond toe afbrandde. Zelfs het vee kon men niet redden en drie koeien en eenige kalveren kwamen in de vlammen om. By zijn poging om nog iets uit het brandende huis te red den geraakten de kleeren van den landbouwer Kok in brand, waardoor de man vrij ernstige brandwonden aan het hoofd op liep. Hy werd per auto naar het ziekenhuis te Harderwyk over gebracht. Behalve de boerenwoningen, gingen ook eenige hooibergen in vlammen op. De huizen en in boedels van Vranken en Dekker waren verzekerd, inboedel en vee van den landbouwer Kok niet. Te Oude Pekela kwam de echtgenoote van den heer B K. tot de ontdekking dat haar baby van drie maanden, welke in de wieg lag, dood was. Het bleek, dat de kleine was gestikt, door dat een kat in de wieg was gesprongen en op de keel van de kleine was gaan liggen. Aardbeving. In den nacht van Woensdag zyn de stad Johannesburg en omgeving door hevige aardbe ving geteisterd. Talryke gebou wen in het centrum der stad werden beschadigd en verschei dene personen licht gewond. Een mijnschacht is volkomen ingestort. Door 'n hond gered. Bij Jassy (Roemenie) ïsineen 25 meter diep ravijn een vol umen uitgeputte soldaat door een hond ontdekt. Men heeft den jongen maa levend kannen overbrengen. Elf dagen geleden was by in het ravijn gestort. Het is mij ter oore geko men, zei de weduwe vao den in Hollywood plotseling overleden Engelschen schrijver Edgar Wal lace, dat men mij in sommige kringen beklaagt als de min of meer zonder middelen van be staan achter blyvende weduwe. Maar zoo erg is het toch niet. Ofschoon een juist overzicht over de bezittingen en de vorde ringen nog niet ken worden ver kregen, is het wel zeker dat het fortuin, dat Wallace nalaat, meer dan 50 0U0 pond bedraagt. Ver moedelijk is het te schatten op een bedrag tusschen de 80 000 en de 90.000 pond Waaneer men weet, dat Wallace na den oorlog zoo om en naby de 1 mil- lioen pond moet hebben verdiend dan is er niet al te veel van overgebleven, doch hy heeft zeer veel weggegeven en bovendien was hy een speculant op veler lei gebied. Maar Wallace laat méér na dan de genoemde som. Zyn boeken, zyn tooneelstuk- ken, zijn andere zaken, zy zul len in de eerste 10 jaar nog wel 20 000 a 30.000 pond per jaar opleveren. Ontzettende misdaad. In een kelder van een huis in het derp Koena by Wilna (Polen) werd dezer dagen het ge raamte gevonden van een man, dat met kettingen aan den muur was vastgeklonken. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat het het geraamte is van den zoo» van den vroegeren ei genaar van het buis. Deze bad zijn zoon, die geestesziek was, indertijd in den kelder opgesloten en geboeid, terwijl hy aan zyn vrienden zeide, dat de jongen in een vlaag van waanzin het land verlaten had. Deze echter kwam van honger in den kelder om. Het lyk werd nooit begraven en thans voDd men nog slechts een geraamte. De vader is reeds acht jaar geleden gestorven. Te Minneapolis, in den Amerikaanschen staat Minnesota, is door 17 bandieten een inval gedaan in de Nortg Western Na tional Bank. De roovers waren gewapend met revolvers, gewe ren en mitrailleurs. Zy wisten te ontsnappen met een buit van 50.000 dollar in specie en 150.000 dollar waardepapieren. Bij ten bestyging van de Rocca Bella in het Engadin, die drie toeristen, ondanks bet teil dat zy gewaarschuwd waren, on dernamen, werden twee hunner door een lawine bedolven. Ter wyl de eeo zich onder de sneeuw massa kon uitwerken, bleet de ander bedolven en kon eerst la ter te voorschijn worden ge bracht. Hij bleek toen reeds te zyn overleden. Te Verdal in de nabijheid van Drontheim heelt een 21-ja- rig joDgmensch in een vlaag van verstandsverbijstering zyn vader eo moeder, benevens zyn vijf broers en zusters in den leeftyd van 4 tot 20 jaar vermoord. Ver volgens stak de waanzinnige net huis in brand, waarna hy de po litie en de brandweer van bet gebeurde in kennis stelde. Reeas sedert eenige dagen wezen ver schillende symptomen by den da der op krankzinnihheid. Gedurende de maand Maart 1932. Axel. Ondertronwd. 3. PraDs Wieland, 20 j. en Geertraida Suzanna Kayser, 18 j. 18. Willem Jacob Houg, 25 j. cd Adriana Marina de Feyter, 22 j. 19. Hermanus Henri de Lozanne, 27 j. (van Borsele) en Elisabeth AdriaDa Faas, 22 j. Gehuwd. 3. Adriaan Beercns, 38 j-, wedn. en Tannetje Slabbe- koorn, 18 j. 17. Frans Wieland, 20 j. en Geertruida Susanna Kayser, 18 j. 26. Cornelia Da- men, 25 j. (van De Werken en Sleeuwyk) en Jacoba Lourens, 23 j. 31. Willetn Jacob Houg, 25 j. en Adriana Marina de Feyter, 22 j. Geboren. 5. Leonia Augusta, d. van Alphonsus Camillus de Bronwer en Angelina van Acker. 6. Maria Theresia Josepha, d. van Hubertus Jacobus Peeters en Mathilda Rosalia Kint. 13. Dirk, z. van Pieter Nicolaas Pronk en Margaretha Hilleeonda Kuijk. 15. Jozias Johannes, z. van Jan Wieles en Sara Koster. 17. Neeltje Krina, d. van Pieter Jan Re- minsen en SuzaDna Dobbelaar. 18. Johannes, z. van Pieter Ja cobus Riekwel en Cornelia He lena Meijer. 19. Charles, i. van Abraham van Wijck en Clara Bakker. 20. Karei Lodewijk Pharaildus, z. van Ludovieus Hu bertus Josepbus de Soomer en Sylvie Marie Bosscbaert 22. Susanna Adriana, d. van Rocus Pieter van de Velde en Anna de Blaaij. 24. Lodewyk, z. van Gaston Polydor Amand van den Berg en Elsa Stubbé. Pieter SimoD, z. van Hendrik HameliDk eD Willemina Cornelia den Deur waarder. 27. Pieter Jaeobus, z. van Jannis Goossen eD Elisabeth Cové. Overleden. 9 Maria Philo- mena Steel, 54 j., eebtg. van Johannes Franciscus de Bruyn. 10. Cornells Smies, 76 j., echtg. van Pietemella JoziDa Visscher. 25. Pieter van Campen, 83 j., ongehuwd. Loop der bevolking. AXEL. Gedurende de maand Maart z(jn in deze gemeente Ingekomen: Gio Balla Bellotto en gezin, loedbew Sassing Q 3, van Italië. Arie de Pooter en geziü, tabr.- arb., Magrette N 57, van Eind- noven. Rachel VerstraeteD, dienstbode, SassiDg P 18, van Antwerpen. Joseph Siener, tabr.-arbeider, Sluiskil P woonb., van Duitsch- laüd. Eugeno Mari-ing, iDgeDieur, Sluiskil P 65, van Italië. Louis J. Bracq, chemist, Sluiskil P 85, van België. Mar Dubuissen, afd. cbef, Sluis kil P 85, van België. Louis Th. J. Bodsoo, techniker, Sluiskil P 85, van België. Jolanda Petroccia, zonder be roep, Sluiskil P 90, van Italië. Elisabeth Pb. de Rijk. idem, Walstr. C 39, van Boscbkapelle. Adr. Nijssen en geziD, landb., Kykuit L 23a, van Zaamslag. Fred. A. Consolo, ingenieur, Sluiskil P 60, van Italië. Francisco Mixicb, monteur, Sluiskil P woonb., van Italië. Cam. Sehuddebeurs, werktuig kundige, Sluiskil P 85, van Win terswyk. Francisco Prevosti, monteur, Sluiskil P woonb., van Sas v. Gent. Alpb. Felisi en gezin, fabr.- arb., Nieuwstr. G 44a, van Italië. Fernand A B Beekmans, mon teur, Stationstr. G 44, van Brussel. Abr. J. Butler, timmerman, Markt C 6, van Scnaerbeek. Fem. de Vleeschauwer, tech niker, SIniskil P 85, van Gent. Maiia W. Almebinders, zonder beroep, Nieuwstraat G 50, van Brussel. Joh. J. G. de Feyter, dienst knecht, Zaamslagdijk M 52, van Zaamslag. Alpb. C Audenaerdt en gezin, caféhouder, Zeestraat A 119, van Koewacht. Pietro GaffuriDi, fabr.arbeider, Sluiskil P woonb,, van Italië Giov. B. Defend, tabr.arbeider, Sluiskil P woonb., van Italië. FrauQois Meesen, lsndb,knecht, Beoostenbly L 51, van Hontenisse. Jan Adr. Geelhoed, matechaus- rée, Butbdyk J 16, v&d Apeldoorn. Albertus van der Lee, werk tuigkundige, Slaiskil P 85, v&d Eindhoven. Jac. J. de Feijter, zonder beroep, Zwartenhoek Q 39, van Voorburg. Elisabeth v. Tatenhove, dienst bode, Noordstr. B 47, van Eind hoven. Eliza Anna de Kort, dienstbode, Slaiskil P 60, van Ukkel (B.) D. van Reijendam, bouwkundig opzichter, Noordstr. B 45, van Middelburg, Pair. Fr. Qrie, bankwerker, Kerkclraef, van A»sterdam. Vertrokken: Matth. J Lindhout, landb kn Ouden weg I 4, naar Beverwijk. Karei C. Ksijser, landb.knecbt, Ouden weg I 37 b, naar Beverwijk. C. van Tatenbove en echtgen., Prins Hendrikstraat EE 19, naar 's Heer Abtskerke. Ger. Strijdonck, arb., Water vliet L 19a, naar Batavia. P. J. van Fraeijenhove en gezin, metselaar, Steenovens M 29, naar Zaamslag. Maria J. Moans, dienstbode, Spui N 109, naar Gent, Magd. M. Baert, dienstbode, Driesehouwen A 30a, naar Sim Jansteen. Canst. Hayatte, landb.kneeht, Kykuit K 60, naar Barsingerhorn. Norb. J. M. van Pelt, teehniker, S'uiskil P 85, naar Rotterdam. Wilhelm Froitzheim, bankwer ker, Sluiskil, Daar Selzaete. Adr. J. van Langevelde, landb. knecht, Sassing P 23, naar Ter Neuzen. Kr. P. Dieleman, wagenmaker, Kykuit L 2a, naar Poortvliet. Anna P. Dhaene, dienstbode Sluiskil P 68, naar Boschkapelle. Maatje Oppeneer, hnishoudster, Watervliet L 20, naar Scboondijke Rosalia M. de Kerf, dienstmeid, Kykuit K 51, naar St. Jansteen. Marktberichten. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,f 12,—. Rogge f 4.50 a f 5,50. Wintergerst f 6.50 a f 7.Zomerg. f 5.50 a f 6.25 Haver f 4.50 a f 5,50. Erwten f 7.50 a f 11,50. Paardenboonen f 6.a f 6 50 Duivenboonen f 6 50 a f 7.50 Witteboonen f 0,— a f 0.—. Bruineboonen f 5.50 a f 7.Boekweit f a f Lijnzaad f 5.50 a f 7,50. Blauw Maanzaad f 20. a f22,50. Mosterdzaad f a fGroen Vlas f a a Gebookt Vlas f k f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f7 50 a f 10.- Stroo f—Eieren 100 sluks f2,—. Slachtvee aangev. 5, verk. 2. Varkens aangev. 47, verk. 31. Eierveilingstuks f 0,— per 100 stuks. Jl. Zaterdag overleed na een langdurig lijden onze geliefde Zoon en Broeder ADRIAAN, op den jeugdigen leeftijd van 9 jaar en 4 maanden. J. SCHEELE, Echtgenoote en Kinderen. Axel, 5 April 1932. Voor de vele bewij zen van belangstelling tijdens de ziekte en de deel neming bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, Wed. C. SMIES-Visscher. Ondergeteekende be richt het geachte pu bliek van AXEL en Omstreken, dat hij zich beleefd aanbeveelt voor het leveren van M DE KRIJGER, Oosterstraat E 84, Axel. De verpachting van de ververschingstent op het terrein der V. V Z. F. voor ge heel het jaar 1932, zal plaats hebben gedurende de bestuurs vergadering, op ZATERDAG 16 APRIL a.s., des namiddags om 2 hui-, ten huize van den heer De Lozanne te Axel. Inschrijvingsbiljetten moeten voor het genoemde uur bij het Bestuur worden ingeleverd in gesloten enveloppe. De voorwaarden liggen voor belanghebbenden ter inzage bij den Secretaris F. C. ZONNEVIJLLE. Jongmensch, 26 j. (Gron.) zoekt in eenv. gezin (geen café). Br. met prijsopgaaf aan V. DE LETTER, Koewacht, Hazelarenhoek D 134. IJZERHANDEL - AXEL. Pllll U1SCS Zenuwkoorts, Spierpijn en FlenricIJn in het hoofd, Iuüuenzapljnen kunnen blij ven bestaan na het gebruik van enkele van H. VAN AKEN Apotheker-Specialist te Selzaete. PRIJS PER DOOS f 0,60. Eischt rond het doosje de handteekenir.g „H.vanAken" Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Importeur SCHULTE THIEME Postbox 55, Middelburg. koopt U onderstaande tegen lage prijzen. (50) Sponsen Schuurlinnen Witkwasten Zeemen Kleerhangers Verfkwasten Dweilen Kapstokken Schoeninsmeerders Mattenkloppers Carbolballen Kachelborstels Plumeaux Waschteilen Goud-, Zilver Touw Behanghaakjes en Koperbrons Drooglijn Handdoekrekjes Brasso Schilderijkoord Bezemstokken Roode en witte Closetplankjes Bezems Meubelwas Closetrollen Luiwagens Zeiiwas Panspor.zen Bruine Werkborstels Zebra Pasta Emmers Nagelborstels Zebra Kachelglans Witte Kastranden Ragebollen Zakje Blauw Gebl. Kastranden Kleerborstels Zakje Geel Kastpapier zonder rand Handvegers Machineolie Punaises Zeilvegers Schoensmeer Lijm Vaatkwasten Meubelpolltoer Vloerblikken Kopjeskwasten Kinderbezempjes ZIE ETlLtGE. J. ME MEM. voorjaar. Koop tijdig Pot 9Oct.Tube 50ct.Zeep60ct.Bij alle drogisten MM—«flf

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3