W.TWdmVwA Bericht ïan Instel. MMMIJI „NIEUW LONDEN Keeren- en Dameskleding op maat. Aanbevelend, F. M. DIELEMAN-WINNE. 25 gulden gratis!! w. ssuxb&ijk, BERICHT. Sproeten komen vroeg het voorjaar, koop tijdig een pol Sprutol. Bij alle Drogisten Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct ingezonden Stukken Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. K0STEL00ZE INENTING. Advertentiën. Chr. Bewaarschool. 24 MAART aanst. AXEL III - K. P. C. AXEL II - SLUISKIL NIEUWSTRAAT nabij het Station, Hebt U al eens een COSTUUM-MANTEL of JAPON van ons gehad Neen Probeer het dan eens, U zult tevreden zijn. In voorraad: Prachtige MANTEL- en JAPONSTOFFEN STALEN, Prachtige KRAAGIER, HALSKRALEN, alle soorten SPDRTBANDJES, OVERHEMDEN, SPORTHEMDEN, de nieuwste STROPDASSEN, PETTEN, enz. enz. Komt zien. Voor Heerenkleeding ook aan huis te ontbieden. Hoeveel aardbeien zijn er in de fiesch? 26 Maart, des avonds om 9 uur uitreiking der prijzen. Voor eiken gulden die besteed wordt, mag men raden. daaD, waarnaar bereids door het parket een onderzoek is inge steld. In een perc.eel aan de Wel vaartstraat verscheen een man die sterk onder den invloed was van sterken drank. Hij bleef over nachten en overleed in deD loop van den morgen zonder tot be wustzijn te zyn teruggekeerd Een geneesheer weigerde toe stemming tot begraven te geven en waarscbuwde de politie, die het onderzoek thans met alle kracht voortzet. Met of zonder slang. De Parysche arbeidsrechtbank heelt zich meer dan eens voor een moeilijke kwestie geplaatst gezien. Zoo ook in dit geval E°n danseresje, de 17 jarige Eva Lizzi, had met den directeur van een vatiété een contract ge sloten, volgens welke zij een aan tal dansnummers ten tooneele zou brengen, aldus de Tel. Als eenig kleedingstuk zou zij daar bij een slang dragen, na melijk, een stevige python, waar in zij zich zou «ikkeleD. Na de repetitie bleek de directeur eens klaps van meening te zijn gewor den, dat E«a L'zzi nog meer in druk met de haar toegedachte nummers zou maken, wanneer zij zicb ook van de slang zou ontdoen. Maar Eva weigerde ondanks haar suggestieven naam zich te ontslangen en stond er op haar „costuum" ie mogen aan trekken. Maar ook de directeur bleef op zyn standpunt staan en toen by de jeugdige danseres niet tot andere gedauhten vermocht te brengeD, ontsloeg by haar. Maar daarmee was hij allerminst van de aangelegenheid at. Want nu eischte Eva Lizzi 40 000 francs schadevergoeding wegens con tractbreuk. Tot groete ontzetting van de gestrenge rechters verscheen zij ter rechtzitting in gezelschap van baar slang. Eu zij bood aan, den recbters haar dansnummer, in haar python gekleed, voor oogen te voeren, tea einde het bewijs te leveren, dat zij haar levend costuum volstrekt niet kon mis sen, wilden baar artistieke pre staties beboorlijk tot baar recht komen. De rechters achtten zulk een vertooning evenwel onnoodig (booze tongen beweren, dat des voorzitters echtgenoote bij wyze van voorzorgsmaatregelen op de publieke tribune bad plaats ge nomen) en zij veroordeelden den variété-directeur haastig tot een schadevergoeding van 20 000 fr. De directeur trachtte wel is waar nog zich te verdedigen met de weinig galante opmerking, dat mademoiselle Eva L<zzi zelt hee- lemaal slang was, zoodat zy geen tweede slang voor bekleeding noodig bad. Maar dit beloog maakte op de recbters een wei nig gUDStigen indruk. Met een lieftallige buiging voor de recbters vertrok de in bet gelyk gestelde danseres, terwijl zy onder den arm styt baar slang geklemd hield, die met een nydig gesis in de richting van den onthutsten directeur dezen voor het laatst de stuipen op het lyf joeg. Bokser gedood. In den Berlynschen Spicher- ring werd een match gebokst door de boksers-haltzwaarge wicht Sabottke en Voelkner, bei den uit Berlijn. Voelkner werd door een kaakstoot in de derde ronde tegen den grond geslagen en kwam daarbij op zyn achter hoofd terecht. Na negen tellen stond by weer op en maakte Pich gereed dep strijd voort te zetten. Sabottke deed nu een hagel van stooten op Voelkner neerkomen, met het gevolg, dat deze staande knok out ging. De scheidsrechter beeindigde den stryd. De secondanten poog den den verslagen bokser weer bij te brengen, doch toen dit niet gelukte werd bet noodzakelijk geacht hem naar een ziekenhuis over te brengen, waar de doctoren slechts den inmiddels ingetreden dood konden constateeren. De dood is waarscbyolijk te wyten aan een verbloeding in de hersens. Bekoeld. In een huurwoning in het Lon- densche district Peckham is een hevig gevecht geleverd tusschen werkloozen en politie, waarby een agent en verscheidene werk loozen gewond werden. Een op de vierde é'age gelegen woning was door den bewoner, die een politieverordening hadovertreden gebarricadeerd en alle pogingen van de politie om binnen te dringen taalden. Daarop rukten 50 agenten uit, gewapen met bjjlen en hamers, om zich met geweld toegang te verschaffen Aan den ingaog van het huis stondeD zij echter plotseling te genover een groot aantal werk loozen. Er ontstond een handge meen, waaraan spoedig alle be woners van bet huis deelnamen De politie werd met stukken hout, bierfljsschen en etensresten bekogeld Eerst toen de brand weer ten tooneele verscheen en een waterstraal op de vechtenden richtte, slaagde de politie er in den toestand meester te worden. De 25 jarige Berlijnsche srantenverkooper Erich Wilde drong met behulp van drie ka meraden de woning van zijn vroegere verlcofde binnen. By had zich aan een touw van het dak af tot voor het raam van haar kamer laten zakken, dasrra het glas ingedrukt, en in de ver onderstelling, dat zijn vroegere verloofde in bed lag, drie maal in de richting van het bed ge vuurd. In het bed lag echter de broer van bet meisje te sla pen. De schoten troffen gelukkig geen doel. De andere familieleden riepen de hulp van de politie in. Terwijl Wilde in de woning naar zijn verloofde zocht, kwam een politie-beambte binnen, die zich in de keuken opstelde. Toen Wilde in eeo kamer vluchtte, vuurde de beambte in het don ker en doodde Wilde met een schot door het boofd Van Kapitalisten. Eenige dageD geleden is Re ginald Vauderbilt, een achter kleinzoon van den bekenden Corneüs Vanderbilt, te New York onder zeer behoeftige omstandig heden overleden. D^ze tragische geschiedenis van een lid uit een der meest bekende Amerikaan- sctae families wordt in de bladen uitvoerig besproken. Voor 40 jaar was de familie Vanderbilt een der meest geziene in de nieuwe wereld. De uitvaart vau Corneüs Van derbilt moet fantastisch geweest z\jn. Hoewel uit zeer arme fa milie gesproten, speelde hy het in de „Sturm und Drang-periode" van de Ver. Staten klaar, een handelsvloot en later eenige spoorbanen te exploiteeren. By zijn dood, in 1877 liet hy een vermogen van meer dan 150 millioen dollars na. Zyn oudste zoon William, die biji a het geh-ele vermogen erfde breidde het werk van zyn vader nog meer uit. Hy is de eigen lijke stichter van het transcon tinentale Amerikaanscbe ver keerswezen De nalatenschap bii zijn dood bedroeg meer dan 700 millioen dollar. William Vanderbilt heeft echter voorzin dood niet genoeg zorg voor zyn kapitaal gedragen, zoodat hyzelt als de oorzaak van het verval daarvan kan worden beschouwd. Inplaats vao, evenals zjjo vader zyn geheele vermogen aan een nakomeling na te jaten, verdeelde hij hef gelijkelyk onder zijn acht kinderen, zoo begon de verbrok keling van het groote vermogen dat door talrijke onderlinge twis ten nog meer te lijden had. Reginald Vanderbilt, die nog geen 60 jaar oud was bewoonde een dakkamertje in het noorden vao New York, waar bij thans is gestorven. Een familielid uit Denver (Colorado) heeft de kosten der begrafenis voor zyn rekening genomen Buiten verantwoordelijkheid dei Redactie). Axel, 8 Maart 1932. Aan den Heer Redacteur van de Axelsche Courant. Mhr. de Redacteur, Beleefd verzoek ik U naar aanlei ding van de Waarschuwing'' van Crisis-Comité A, in Uw blad van he den, als „Raadslid-winkelier', eenige plaatsruimte voor onderstaande. Bij voorbaat dank. Naar het schijnt hebben de heeren van het crisis-comité A last van on- dergrondsch gewroet, om maar ieder een op het crisis-comité af te sturen, noodig of niet. En blijkbaar moet dat gewroet het werk zijn van „Raadsleden- winkeliers", om „politieke of winkel winst Dat is heel erg vooral het laatste. Dat het crisis-comité A dus uit zijn slof schoot, is niet te verwon deren. Maar de wijze waarop dat gebeurt, lijkt mij, als „Raadslid win kelier toch ook niet zonder bedenking. Immers, er wordt hier meermalen in meervoudsvorm geschreven in deze waarschuwing. En dit, terwijl we toch maar enkele „Raadsleden winkeliers" hebben in deze QemeenteIk wil hier wel verklaren, dat door mij nie mand letterlijk niemand, voor zoover ik weet, van wien men zou kunnen onderstellen dat hij een.inkomen heeft als door het comité genoemd, op het crisis-comité A is afgestuurd. Nog minder, neen onmogelijk dus om „po litieke of winkelwinst'. Als het crisis comité A het tegendeel kan bewijzen, ben ik bereid vyftig gulden in de kas van dat comité te storten. Maar zoo het tegendeel niet kan bewezen wor den, eisch ik van het crisis-comité A, of althans van zijn penvoerder in de Axelsche Courant, een onmiddellijke en ondubbelzinnige verklaring, in de zelfde krant, dat zijn „waarschuwing" niet my geldt Niet alleen een crisis comité, maar ook een Raadslid, heeft het recht zich over onbehoorlijke be jegening te beklagen. Misschien heb ben de heeren dat in hun dienstijver vergeten. C. HAMELINK, Raadslid-winkelier. Gedurende de maand Febr. 1932 Hoek. Gehuwd. 24. Cornells Meeusen, 22 j. en Levina de Groote 19 j 25 Willem de Blaeij, 22 j. en Rachel Riekwel, 19 j Geboren. 3 Jolina d. vaD Willem Hoogstrate en Cornelia de Koeyer. 19 Julia d. van Edmond Seels en Joanna van dn Pitte. Overleden 3. Hendrik Wolfert, 58 j., echtg. van Maatje Jansen 20. Hendrik Tollenaar, 69 j., z. van Joost en Eva Tholens. Koewacht. Gehuwd. 15. Ed- mondus van der Sijpt, 22 j. en Maria de Witte, 25 j. Geboreo. 6. Gerarda d. van Arthur Rombout en Irma van Rumste. Maria, d. van R»ré van Hooye en Martha de Caluwe. 9. Jacobus, z. van Camillus Martens en Romanie Elegeert. 10. Ivonne d. van Josephus de Schepper en en Elisa van Laere. 22. Catha- rina, d. van Jan den Hamer en Maria de Feijter. 25. A'pbous, z. van Joannes de Letter en Ma ria Verstraeten. 29. Henriette, d. van AlphoDsus de Schepper en Marie de Coninck. Overleden. 13. Paulina de ffoor, 77 j., wed. van Charles Elegeert. 19. Twee levenloos aangegeven kinderan van Julia nus Hesters en van EulalieStur- tewagen. Zaamslag. Geboren. 13. Su zanna, d. van Jan Verpoorte en Jacomina Dieleman. 21. Kryn, z. van Marinus Hamelink en latje de Bobx. Dina, d. van Geert Wiegers en Jantje Bergs- ma. 26. Catharina, d. van Ja cobus Haak en Catharine Dees. 28. Elizabeth, d. van Willem Dieleman en Ebrina van Taten- hove. 29,iCornelis, z. van Levinus de Zeeuw en Jaoneke Zegers. Overleden. 4. Adriana van de Re®, 61 j., wed. van Adriaan Verpoorte 21Sara de Bomer, 85 j., wed. van Jacob van den B*rja. Zuiddorpe. Geboren. 7. Ge- rsrdus, z. van LeoDtrlus de Jae ger en Margaretha Gijsel. 11. Edward, z. vac Eduard Larsu en Elisabeth de Rooy 28 Ciciel, d. van A'phoDsus Herman od Martha de Block. Overleden. 19. Een levenloos aangegeven kind van Prudent C a ys en Maria Bogaert. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat op DINSDAG 15 MAART as., des namiddags 2 uur, de gelegen heid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van hen, die <och daartoe in het Gymnastiek lokaal der Openb. Lagere School aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen is het gewenscht, dat bij de aan melding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen. Axel, 7 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BLOK, Burgemeester. MARIS, Secretaris f Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Echtgenooteen zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder PHILOMENA MARIA STEEL, voorzien van de H H. Sacra menten der stervenden. Axel, 9 Maart 1932. Uit aller naam J DE BRUIN—Steel en Familie. Aangifte van nieuwe leerlingen kan geschieden vóór 1 April en voortaan iedere week voor kin deren, die den leeftijd van drie jaar hebben bereikt. Ook kinderen van buiten zijn in de gelegenheid de school te bezoeken. Inlichtingen worden gaarne ge geven door het hoofd, Mej. M. A. LANSEN, Kerkdreef, E 20, Axel. De veiling van het Hofje van de Famielie DE BEULE te Sint Jansteen-Heikant wordt uitge steld tot Notaris FANOY. De goederen van de Wed. DE COCK te St. Jansfeen-Absdale zijn ingeste'd op het Woonhuis met toebehoo- ren en Erfpachtsgrond f 3000 de partij Bouwland, groot 9,76,50 H.A. (21 gem. 274 r) f16000. TOEWIJZING Donderdag 17 Maart aanst. nam. 3 nur bij p. Eggefmont, Hulst, Station. Notaris FANOY. Zaterdagmiddag om half 4 Zondagmiddag om 2 unr ii Het adres voor alsook een zeer uHgebreide collectie Ie prijs f 15, 2e prijs f7 en 3e prijs f3. ^rima Ham per ons 11 Ct. 3lockworst 12 3oterhamworst per ons 7 -ijne droge Worst per ons 13 Rookvleesch per 7g pond 20 en 35 Corned Beaf per l/t pond 19 <eukenstroop per kilobus 26 Buisman per busje 16 Peekoffie 12 'omaten 12 Aardappelmeel per pakje 5 Appelen (schijfjes) p. pond 20 Appelmoes per blik 23 en 35 Beste Rijst per pond 9 le kwal. Rijst per pond 1! Pilchards per blik 23 KOFFIEBOONEN per Vermicelli per pond 16 Ct p. pak, alle soorten 8 Stijfsel per KG. 17 n pakje 7 Zachte Zeep (geel) p. K.G. 14 Soepgroenten per ons 15 Margarine per pond 16 Azijnessence per fl. 250 gr. 15 4 pakjes Pudding Z- S. voor 10 4 pakjes Pudding (Honings) a 9 ct. voor 25 Suikereitjes per 7, pond 18 Fijne Bonbons per 1/t pond 24 Bruidsuikers per 78 pond 16 Vijgen per pond 22 Gekl. Ballen per 7„ pond 16 Bruine NIEUWSTRAAT G ÏQ, Ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee maal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waarna ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met een zacht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behan deling geeft op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint. in 1in v 13 ■/g pond 19, 22, 28, 30 en 40 ct. Bij 1 pond keurige KOFFIE a 56 ct. 1 pakje THEE 25 ct. gratis. Bij 1 pond KOFFIE a 50 ct. 1 KOP en SCHOTEL gratis. 3 pond KOFFIE voor 95 ct.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3