Vervangt de grasbleek en maakt liet gebruik van chloor overbodig. spoelt en Meekt tegelijk Ruwe Huid Crisis-Comité Axel. Schilder en Behanger. Openbare Verkooping. INBOEDEL Meubilaire Goederen, Zoo het spoelen ge makkelijker en vlugger! Woensdag 9 en Donderdag 10 Maart 1932, Axel III Jonge Zeeuwen Betaling contant Ik neem een paar handenvol Sil, en voeg ze, koud opgelost, bij het eerste heete spoelwater. Het spoelen gaat dan vee! gemakkelijker, het wasch- goed krijgt dadelijk een opvallend heldere tint en ruikt frisch en aan genaam. Ik kan Sil bij het spoelen niet meer missen. Sil is absoluut onschadelijk. 5 m mm Bekendmakingen. VAKONDERWIJZERES {Toelating Kinderen op de 0. L. School. Advertentiën. AXEL II - ZAAMSLAG op Donderdag 10 Maart a.s. Donderdag 17 Maart a.s. 1. Het Woonhuis 2. De partij Bouwland Het bouwen van een WOONHUIS aan de Prins Mauritsstraat te Axel, in massa en in perceelen. Een completen Als bijzonderheid zeide de voorz. verder nog, dat thans alle bewoners van wijk B lid zijn van Het Groene Kruis. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. Ie Feber met bijna algemeene stemmen herkozen die de benoeming aanvaardde, ofschoon, zooals hij zeide, er altijd een tijd komt, dat een vereenigingsbestuurder behoefte gevoelt plaats te moeten maken voor jongere krachten. In verband met zijn leeftijd was deze ge dachte ook reeds bij hem opge komen, doch de groote liefde, die hij het barmhartige werk van Het Groene Kruis toedraagt, is oorzaak, dat hij de benoeming zal accepteeren. Bij de rondvraag werd gewezen op de mogelijkheid van aanstel ling van een tweede wijkzuster, daar gevreesd werd voor over belasting van het werk dat door mej. Kruithof wordt verricht en dit waarschijnlijk nog zal toene men in verband met de uitbrei ding der bevolking. De voorzitter antwoordde hier op, dat ook in het bestuur met deze mogelijkheid rekening wordt gehouden, doch benoeming van een tweede zuster zou de finan- cieele draagkracht der Vereeni- ging te boven gaan. Mocht hp) evenwel noodig blijken, dan zou hier omtrent overleg kunnen wor den gepleegd met het gemeente bestuur. Bovendien is hier thans een R K. wijkzuster, zoodat de R.K. gezinnen hiervan toch hoofdza kelijk gebruik maken. Tenslotte verzocht een der aan wezigen den voorzitter aan mej. Kruithof den dank der vergade ring te willen overbrengen, voor het vele en liefdevolle werk, dat door haar aan zoo vele lijdender. wordt gedaan. De vergadering werd hierna met een woord van dank voor de opkomst gesloten. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten Wasch demonstratie. Tal van waschmachine's zijn reeds uitgevonden om het den huisvrouwen, werksters en dienst boden gemakkelijk te maken en zoo is het niet te verwonderen, dat ook de electriciteit hier weei te hulp is geroepen. Meestai bestaat dit dan echter in het ver vangen van handkracht dooi electr. kracht. Het toestel „Sigma" dat de heer J. A. de Jonge hier in den handel heeft gebracht, is echter van verdere strekking. Dinsdagavond kregen we daar van alhier een demonstratie te zien, die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. Nadat de heer H. de Jager in 't kort een en ander had mede gedeeld aangaande electrisch ko ken, waarvoor een fornuis was tentoongesteld, liet de heer F. Hazelzet het wasschen zien met het Sigma-toestel Ongetwijfeld interesseerde dit alle aanwezigen vooral daardoor, dat alles zoo eenvoudig in zijn werk ging en het resultaat verbluffend was. In een minimum van tijd was de wasch, nadat deze geweekt en gekookt was, schoongespoeld, waarna naspoelen en drogen voor de strijk al even vlug gingen. Zeker voorziet dit toestel in grnote behoefte, waar met ruimte en tijd gewoekerd moet worden. Woensdag zou dhr. J. W. te Zaamslag met zijn antobus de kinderen der Chr. school gaan ophalen, toen hij bij de kruising van de wegen naar Neuzen en Reuzenhoek in aanrijding kwam met een auto van dhr. G., vee koopman te Stoppeldijk, en wel zoodanig, dat laatstbedoelde auto tamelijk gehavend werd. Daar W. zelf reparateur is en zich met het herstel wilde belasten, kwam men spoedig tot accoord. Per soonlijk kwamen beiden er goed af. Predikbeurten te Axel Zondag 6 Maart 1932. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9ure Leeskerk. Nam. 2 Ds. E. Raams. Geref. Kerk. Cat. Zondag 21b. Nam. 2 Dezelfde. Tekst Matth. 26:63b, 64a. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Woensdag 9 Maart (Biddag). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. van Voorst Vader van Middelburg. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Nam.2 Geref. Gemeente, Leeskerk, van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL CORRESPONDENTIE. Wegens de late inlevering van eenige advertentiën moesten en kele verslagen en berichten wor den uitgesteld, wijl het tijdig gereedmaken van een tweede blad uitgesloten was. DE UITGEVER. Burgemeester en Wet houders van AXEL roepen sollicitanten op voor aan de openbare lagere school aldaar. Infunctietreding op 1 April a.s. op een salaris van f300. Nadere inlichtingen verstrekt het hoofd der school, de heer D. A. VAN HOUTE. Sollicitatiestukken worden in gewacht voor den 14 Maart a.s. bij den Burgemeester. De Burgemeester van AXEL, maakt bekend, dat de Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw heeft goedgevonden te bepalen, dat in het geheele Rijk a. het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemp hanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is toegestaan vanaf heden tot en met 28 April 1932; b. het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van het onder a genoemde waterwild is toegestaan vanaf heden tot en met 30 April 1932; c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van zwanen, ganzen, eenden (alle soorten), duikers, watersnippen en goudplevieren niet is toe gestaan. Axel, den 29 Februari 1932. De Burgemeester voornoemd, BLOK, Burgemeester en Wethouders van AXEL, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat met mgang van I April a s. nieuwe leerlingen op de O. L. School kunnen wor den toegelaten. In aanmerking komen leerlin gen, die op 1 October 1932 den leeftijd van zes jaren zullen hebben bereikt. Aanmelding kan geschieden ter Secretarie op werkdagen van 9—12 uur en van 1 —2 uurdes Zaterdags van 9 1 uur, vóór 31 Maart a s Axel, 24 Febr. 1932. Burgemeester en Wethouders van Axel, BLOK, Burgemeester. MARIS, Secretaris Het Comité vraagt beleefd aan all»n, die oude of nieuwe kleederen beschikbaar willen stellen, om den nood van vele huisgezinnen eenigszins te lenigen deze te laten bezorgen bij den heerP. A. WONDERGEM, Nieuw- straat alhier. Ondergeteekende maakt het geacht pu bliek van AXEL en Omstreken bekend, dat hij zich alhier heeft gevestigd als Beleefd aanbevelend, E VAN RIJN, Koestraat D 106. Axel, 1 Maart 1932. Zaterdagmiddag om half 4 Zondagmiddag om 2 nnr Notaris FANOY te Axel, zal krachtens art. 1223 B. W in het café van dhr. P Eooermont te Hulst, Station, bij instel, en bij toewijzing, telkens namiddags 3 uur, ver koopen met Schunr, Eri Tufn, Boomgaard en Welland te St. Jansteen, Absdale, kad. sectie B nos. 835, 822, 836 en 477 geheel en 833 ged samen groot 93 A. 42 c A., waarvan 19 A. 72 c A. eigen grond is en 73 A. 70 c.A. erfpachtsgrond (eige aar gronddhr. E. David te Koewacht). te St. Jansteen, Riet- en Wulfsdijk, kad. sectie A nos. 98, 99, 100, 101, 102 en 774, samen groot 9 76 50 H.A. (21 gem. 274 roeden); te veilen in perceelen. Alles eigendom van en in gebruik bij Wed. Th. F. de Cock. Te aanvaarden terstond bij de betaling. Betalen: uiterlijk 16 April a.s. Ondergeteekende zal mmens zijn lastgever op Donderdag 10 Maart aar.st., des namid dags om 3 uur in het hotel „De Graanbeurs" bij dhr. VERHULST te Axel, aanbesteden Bestek en teekening a f 1. verkrijgbaar Nieuwstr. 62, Axel. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, zal op telkens des namiddags 2 our, in het Concertgebouw aan de Burge meester Geillstraat te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen en verdere bestaande uit: Eetkamer- en Slaapkamer ameublementen in verschil lende stijlen en houtsoorten, Mahonie- en Eiken- Linnen-, Hang- en Boekenkasten, Buf fetten, Tafels, Theekasten, Crapauds, Fauteuils, Weener Fauteuils, Divan met kleed, Stoelen, Spiegels, Schilde rijen, groote collectie Klok ken en Pendules, Schrijf bureau met stoel, 2 pers. Schrijfbureau, Karpetten, Ta pijten, Loopers, Gordijnen Ledikanten met spiraal- en kapokmatrassen, Bedden, Bad met geyser, Waschtafel met afvoer, Gramofoon met pla ten, Radiotoestel, Singer- Trapnaaimachine, Jaarsma- Haard, Keukengerief, Dames- en Heerenrijwiel, enz. Te bezichtigen in voormeld gebouwDinsdag 8 Maart 1932, des namiddags tusschen 3 en 10 uur en den morgen van Woensdag 9 Maart 1932. E. Oitermonn Co.'s Handel Mij. N.V., Amsterdam Voorm. 9 30 ure Ds. J. S. Post.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 2