overwerKie k zenuwen Wynfimdis Chr. Nat, School - Axel. Coöp. Boerenleenbank KACHELTJES, e. J. A. DE Voorloopig Bericht. Beste Eetaardappelen Einde Winterseizoen. 10 tot 15 pCt. korting. zerniMMétten PUROL er op! Aangifte nieuwe leerlingen. Koopt thans nog dw Stillen de hoest Maken los Gemengd Nieuws. Buitenland. Bekendmakingen. Openbare Vergadering op Dinsdag 16 februari 1932, Verpachting Tuingrond. Advertentiën. Donderdag 25 Febr. 1932, Verwarmt Uw Slaapkamer electrisch, practisch en voordeelig. Mooie sorteering aan sterk gereduceerde prijs, vindt U bij kapitalen Landbouwinspan Dinsdag 8 Maart 1932. Te bekomen: J, SCHEELE, Markt. Tarwewet-Uitvoering Vlassteun. Maandag 15 Februari, Woensdag 17 Februari, Zaterdag 27 Februari, Bespreking van de vlassteun, en gelegenheid tot opgave van vlaszaai. op Vrijdag 26 Febr. a.s., Het Woonhuisje met Erf Het Woonhuisje met Erf Dekens, gemoltonneerde Onder goederen, Truien, Pullovers, Vesten, Dassen, enz. H. DUIJM-v. MOSSEVELDB. Verkrijgbaar: Afbraakpuin en gebruikte Metselsteen. Rijkspostspaarbank. Aar. het postkantoor Axel en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Jan. ingelegd f52938.88, terugbetaald f 15804.12. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4527. De minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkr- men en/of vermogen (geweten - geld) bij den ontvanger der directie belastingen te Hontenisse f40,21 bij den inspecteur der directie te Ter Neuzen f622,05. Predikbeurten te Axel. Zondag 14 Februari 1932. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91', ure Ds. Hartjes, Nam. 2 Dezelfde. Qeref. Kerk. Voorm. 9 30 ure Leeskerk. Nam. 2 Ds J. S. Post. Tekst Matth. 20:20. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. De koninklijke expositie- Wij vernemeD, dat de totale opbrengst van de tentoonstelling der schilderijen, schetsen en tee- keningen van Q. M. de Koning, in de Kon. Kunstzaal Kleykamp, te 's Gravenhage, 1 12.587.97 be draagt. Dit bedrag is namens Hare Majesteit afgedragen aan het Steun-Comité voor beeldende kunstenaars. Nachtelijke rooftochten. Den Jaatsen tyd werd in de gemeente Lonneker geregeld in gebroken en telkens kozen de dievan zomerhuisjes tot hun doel wit. Daaruit werd dan alles wat van eenige waarde was meegeno men. De gordijnen werden voor de ramen weggehaald, handdoe ken werden van de spijkers waaraan zij te drogen hiDgen, gelicht, etenswaren, thee-goed, kortom alles wat hen kon dienen, werd meegenomen. Zij gingen daarbij als volgt te werk, meldt de Tel. Ze sneden een ruitje uit, wisten de deur open te krijgen, veegden behoorlijk op de mat hun voeten en lieten alles volkomen onaangeroerd wat voor hen geen waarde had. Uit de theebuisjes werd zoodoende de inventaris weggesleept, zonder dat het mocht gelukken de daders op te sporen. Maar Maandagnacht lispen zy toch in de val. Een burger zag een viertal mannen met gevulde gonjezak- ken op de fiets gebonden, langs een stillen weg passeeren. Hij vond dat verdacht en waarschuw de de politie. Twee marechaus sees wisten de lieden te grijpen Een van hen vluchtte nog, doch werd later aangehouden. Het viertal bekende de dief stallen te hebben gepleegd. Het waren twee broers, die voor bun moeder en twee gehuwden, die voor hun vrouwen op die manier wat huisraad by elkaar wilden brengen en het is hun ook gelukt want toen de politie bet buis van deze lieden inspecteerde, hingen de gestolen gordynen reeds voor de ramen, een ontvreemde fluit ketel stond op het gas en bliesihet eindsignaal, handdoeken en Kop- jesdoeken prijkten in de keuken en zelfs lag er in een woning heel netjes een gestolen karpet op den vloer. Gevaarlyke mis dadigers bleken het niet te zijn Zij drongen in hoofdzaak on bewoonde huizen binnen als zij maar even vermoeden konden, dat er menschen waren, dan ble ven zij weg. Zij pleegden bun diefstallen by voorkeur des nachts en misleid door het donkvr had den zy een keer ook nog een tegenvaller. Zy wisten een kuil waarin aardappelen verborgen zouden zyn. Zakken stalen zy oy een boer. Toen ze bij den kuil kwameD, groeven zij zoo vlug zij konden. Zij vonden den buit wel wat groot voor aardappe len, maar dat hinderde niet. Indien het geen aardappelen waren, dan zouden het zeker toch weL knolrapen zyn. Met groote moeite sleepten de dieven den gemaakten buit weg naar huis, maar toen zij by daglicht de zak ken openden, bleken het voeder bieten te zijn. De daders, die hun misdrijf bekend hebben, zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen. Het verzacht en geneest Japan-China. Te Sjanghai doen geruchten de ronde over ernstige onlusten onder de Japansche soldaten, die kortgeleden te Sjanghai zijn aangekomen. Medegedeeld wordt, dat tal van Japansche soldaten, geweigerd hebben deel te ne men aan de vijandelijkheden. De Japansche militaire autori teiten hebben ruim 200 soldaten teruggezonden naar Japan, waar zij zullen worden berecht door een krygsraad. Men seinde Donderdag De Japanners blijven nog steeds hun krachten concentree- ren op de verovering van de forten bij Woesoeng. Een groot ofiensief is voorbereid om den Chineeschen tegenstand defini tief te breken. Japansche ma rinevliegtuigen hebben langs het geheele front van Tsjapei tot Paosjan de Chineesche posities verkend en 33 JapaDsche oor logsschepen zijn thans in de nabijheid der forten geconcen treerd. De bevelhebber van het eskader verklaarde tegenover persvertegenwoordigers de forten beslist te zullen innemen. De Cbineezen hebben hun stellingen versterkt ea een verdedigings linie van loopgraven aangelegd over een tront van 30 KM. van de Woesoengrivier tot Lioehoe. De buitenlandsche militaire au toriteiten leiden uit alles af, dal de nieuwe aanval van ODge- kende heftigheid zal zijn. Id de afgeloopen 24 uur hebben de Japansche kanonnen weer on onderbroken de Chineesche stel lingen gebombardeerd en eerst hedenmorgen vroeg nam het vuren iets af, wat wyst op het voorbereiden van den aanval. Tot Dog toe wappert de Chinee sche vlag echter nog steeds van de zoo goed als geheel in puin geschoten Woesoeng-lorten. On danks de herhaalde aanvallen der Chineezen wisten de Japan sche Infanterie en Marine-troepen zich te handhaven in het noor delijk stadsdeel bij de internati onale nederzetting. De Chineesche minister van buitenlandsche zaken Lo Wen Han verklaarde heden, dat de Centrale Chineesche regeering zeer pessimistisch gestemd is ten aanzien van de pogingen om tot staking der vijandelijkheden te Sjanghai te komen. De Ja panners zijn van plan hun aan» vallen voort te zetten ondanks de vredespogingen van de groote o gendhedec. De Britsche en Amcrikaansche ambassadeurs hebben openlijk verklaard dat zij ten aanzien van verdere onderhandelingen zei r pessimistisch zijn gesten d. Ook te Tokio is men algemeen van meening, dat de pogingen om door bemiddelinng te komen tot staking van de vijandelijk heden te Sjanghai definitief zijn mislukt. Noch te Tokio, waar de Amerikaansche, Britsche en Fransche ambassadeurs hun ba- middeling hebben verleend, noch te SjaDghai waar de buiten landsche consuls zich groote moeite hebben getroost, is men tot een resultaat gekomen. De Japanners beschuldigen de Chi neezen van mislakking, daar zij door bun weigering de troepen terug te trekken alvorens de Japanners de bezetten zone heb ben ontruimd, verdere onder handelingen onmogelijk hebben gemaakt. Toespraak van den Paus. In verband met de Vasten heelt de Paus een toespraak ge houden, «aarin hij o a. zeide „Wy staan tusschen twee con ferenties, waarvan de geheele wereld zeer veel verwacht, aan gezien zij zich door zooveel nooden verdrukt en door zooveel tegenspoeden gekweld voelt. Van deza conferenties is de eene „Sine die" verdaagd. Wat zal de andere breDgen Wij moeten hopen, dat de Ooddclyke Voor zienigheid in menschelijke zaken te hulp komt. Het is btwezen, dat de menschen onbekwaam en ontoereikend zijn om de za ken der wereld te régeeren. De groote en kleine dingen zijn niet afhankelijk van de menscheD, maar van de hand Gods." Verlaging ambtenaars-salarissen in Frankrijk. In den Sanaat is een wetsont werp ingediend nopens salaris verlaging voor civiele en mili taire ambtenaren. De lage salarissen zullen van 1 tot 3 pCt. de hooge met tien percent worden verlaagd. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 11 Februari 1932. De Burgemeester, BLOK. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken hekend, dat zij op Maandag 15 Februari as., des na middags ten vfif ure tin Raadhuize zullen verpachten eenige perceelen Tuingrond aan het verlengde van de Prins Hen drikstraat en één tusschen Ds. Jan Scharpstraat en het verlengde van de Prins Mauritsstraat, voor den tijd van vier jaar. Nadere ir.l chtingen verstrekt deGi- meente-Opzichter. Axel, den 10 Februari 1932. Burgemeester en W.thouders voornoemd, BLOK, Burgemeester. Zij, die iets te vor deren hebben van de gehouden t. b. c. Bazar, gelieven hun rekening in te zenden vóór Maandag 15 Februari a.8. bij de dames Kruysse in de Noordstraat. HET COMITÉ. Ondergeteekende f vraagt naai- en Verstelwerk van onderklee- ding, sport- en nachthemden, enz. A. KASPERS t. d. VEEN, Sassing Q 14. Aan hetzelfde adres reparatie tan ry Wielen eti hulsh artikelen. Beleefd aanbevelend. Zij, die vóór 1 Oct. a.s. de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt, kunnen als leerlingen worden opgegeven, liefst vóór I Maart bij het hoofd der school, J. J. DE RIDDER. Notaris J. FANOY te Axel, zal voor den heer MARS. DE FE1JTER, aan het nog door hem bewoonde huis te Ter Neuzen, Driewegen, op des namiddags l uur, verkoopen alseikenhouten Boogkabi- net, met 6 antieke Kommen, Hoekkast, Kachel, Stoelen, Tafels, Kastklok, Wekkers, Zeil en Matten, Bedder, Gor dijnen, Spiegels, Naaima chine (Singer), Grammafoon met 27 Platen, Schilderijen, Glas-, Geleierd- en Aarde werk, Spekkuip, Baktrog, Bascule, Wasch- en Schuur- gerief, Fiets, partij Balen, Planken, Kisten, Kachelhout, Emmers, Aardappels, Krui wagen en 7 Kippen. Voorts i Winkelgerief, Weeg schaal met Gewichten, Koffie molen, Doozen, Flesschen en eenige Manufacturen. Betaling contant. Ter JSTeuzen. Afgehaald kunnen worden de boekjes Loopende rekening tot en met nos. 400 Spaarbank tot en met nos. 1800, mits ingeleverd vóór of op 10 Februari jl. Zij die hun boekje nog niet inleverden, worden dringend ver zocht dit ten spoedigste te doen, zulks in het belang van een stipte controle vanwege het Bestuur der bank op de administratie. De Kassier, L. CH. WABEKE. Ter Neuzen, 12 Febr. 1932. Noordstraat 44, AXEL De verkooping van den van den heer E. P. STAAL te Stoppeldijk, Pauwhof, zal plaats hebben op Notaris FaNOY. (^Bevelanders). Dagelijks te bevragen bij ALGEMEENE VERGADERING van de leden aangeslotenen bij de G. T. O. Z, des namiddags half twee in „De Koning van Engeland", bij Cattoir te Hulst. in hotel „Centraal" bij de Wed. Graafschepe te Terneuzen. in hotel De Lozanne te Axel. Agenda: 1. Opening. 2. Korte bespreking uitvoering Tarwe wet. 3. Aanwijzing vertrouwensman nen. 4. Rondvraag, sluiting. Na afloop der vergadering om half drie Alle tarwebouwers en vlastelers worden tot deze vergadering uit- genoodigd. Formulieren voor aangifte van vlas liggen dagelijks ter invulling op het Secretariaat te Hulst en zijn op de gewone zitdagen markt dagen Axel en Neuzen bij den Secretaris verkrijgbaar. Het Bestuur van den Kring O. Z.-Vl. der G. T. O. Z., A. E. LANGENHORST, Voorzitter. P. NIJSKENS. J. DE FE1JTER. A. HAAK. M. PUYLAERT. D. J. A. VAN DE WALLE, Secretaris. Notaris J. FANOY te Axel, zal voor de Erven A. VAN MEURS, in het café van Mej. Wed. G. Gilijamse te Axel, namiddags 3 nur, verkoopen KOOP 1. te Axel, Oudewyk, kadaster sectie G no. 939 geheel en 984 ged., samen 4; groot 52 c.A-, laatst bewoond door erflater. KOOP 2. te Axel, Koestraat, deel van sectie G no. 984, groot 60 c.A., in gebruik bij W. Broekhoven. Te aanvaarden bij de betaling. Betalen uiterlijk 26 Maart a.s. als: Alles met Aanbevelend, Fa A. J. CLAESSEN8. Terrein Cokesfabriek, Sluiskil. Bevragen P. BLOMMAERT» bij Station Hulst* Tel. 79. MIJN HARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Doozen 20 en 30 ct. Bij Apoth en Drogisten van Vlissingen. Nam 2 kalmeeren en worden gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth en Drogisten MARIS, Secretaris.

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3