Herveiling Bericht. Puike Eetaardappelen VLASTELËRS! HET WARENHUIS, Tel. Si. Rechtszaken. Landbouw. Gemengd Nieuws. Buitenland. Advertentiën. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. BEZOEKT de Bazar T. B. C. Prachtige Handwerken. Vele Attracties. Dinsdag 16 Februari a.s., diens geheelen Landbouwinspan. bij L. WIEMES. Aanvraagformulieren Dhr. A. J, Schieman werd dien avond tevens benoemd als voor zitter der afdeelir.g en van de propaganda-commissie welke ver der bestaat uit de h.h. A. Lenos, A. Vermaas en C. van Bendegem. De collecte-commissie werd uitgebreid en aangevuld en ten slotte werd besloten binnenkort een openbare protest vergadering te beleggen met dhr. J. van der Peijl uit Ternezzen als spreker, zulks in verband met het oog op het voorgenomen wetsontwerp Terpstra. De voorbereiding der vergade ring, de propaganda en huishou delijke aangelegenheden werden op geanimeerde wijze door de vergadering besproken en deze tenslotte met een opwekkend woord door dhr. Esselbrugge be sloten. „Naar het Licht". Het is zeker een lofwaardig streven van de verschillende ver enigingen, om ondanks malaise en crisis zoo nu en dan toch nog eens een avond van ontspan ning te geven. En bij het ont breken van bioscoop zijn muziek, zang en tooneel daar gelukkig nog, om beoefend te worden en na eenige repetitie's van zijn ga ven blijk te geven. Zoo gaf gisteravond de arbei- ders-tooneelverèeniging onder den naam „Naar het licht" alhier een uitvoering op de bovenzaal van mej. Qilijamse, waar werden op gevoerd„de barmhartige Sama ritaan" en het blijspel „Pomarius" van Van Rossum. Kwam het eer ste niet voldoende tot zijn recht, het tweede, veel zwaarder en moeilijker blijspel was een succes. Eerlijk gezegd hadden we van dit nummer niet veel verwachting, omdat er enkele krachten aan meewerkten, die op tooneel nog nieuweling zijn. Maar dank zij de vertolker van de rol van Joh. Pomarius, die een oude rot is op tooneelgebied en blijkens deze uitvoering nogal wat aandurft, liep het stuk goed van stapel, zij het dan, dat er wel momenten waren, die voor spelers en toe hoorders buiten het bevattings vermogen gingen. Ook Julie was zeer goed. De zaal was geheel bezet en blijkens het applaus heeft men zich goed geamuseerd. In de pauze's werd jasz-band muziek gegeven, terwijl ook de bonds liederen nu en dan weerklonken. Na afloop deed de voorzitter, dhr. J. Huijssen een beroep op de medewerking van de aanwe zigen en zag gaarne nog eenige donateurs genoteerd, want of schoon de zaal vol was, was de ontvangst gezien de halve prijs voor werkloozen - daaraan niet evenredig. Hierna werd gelegenheid ge geven om nog een poosje te dansen, tot het sluitingsuur klonk en allen vergenoegd huiswaarts keerden. vermakelijke situaties. Na afloop der uitvoering dankte de heer J. Stolk, voorz. der vereeniging alle aanwezigen voor hun belang stelling, den heerWisse voor zijn kundige leiding en de dames- tooneellisten voor de door haar verleende medewerking. Met een gezellig bal werd deze uitvoering besloten. Hoek. Het op Dinsdag 2 dezer ten overstaan van den Notaris Ph. J. Callenfels te Ter Neuzen, ten verzoeke van de familie Kervink in het openbaar geveild huis met erf en tuin aan de Langestraat 34 te Hoek groot 291 centiaren, werd in koop toegewezen aan den heer Mar. de Pooter, aldaar, voor de som van f2210. Afgekondigd is Staatsblad no. 586, bevattende het besluit van de wet van den 31sten De cember 1931, tot 't nemen in be heer en onderhoud bij het Rijk van een gedeelte van den weg Walsoorden-Hulst-Belgische grens. Geslaagd voor het te Den Haag gehouden examen voor telegraafradicaal de adjunct-com mies bij den post-, teleg.- en te lefoondienst J. de Vries van het P. en T. kantoor te Neuzen. In de gehouden vergadering van polder en waterschappen Ossenisse en Kruispolder is met algemeene stemmen besloten om af te zien van het maken van dijksverhoogingen met grond, doch over te gaan tot het maken van betonwerken. De plannen zijn ter goedkeuring gezonden aan Ged. Staten van Zeeland. Gevonden. Aan ons bureau werden als gevonden opgegeven de onder staande goederen, welke verkrijg baar zijn aan de daar achter ver melde adressen Portemonnaie met inhoud door Haak, Steenovens M 31. Olie maat (Liter), 2 portemonnais met inhoud en rijwielbelastingmerk, door Oosting. niet overschreden kan wordeD, zal de gesteunde oppervlakte, wanneer meer dan totaal 6000 H. A. zouden worden aange vraagd, teruggebracht worden tot een voor eiken leier evenre dig deel van de gemiddelde ver bouwde oppervlakte in 1928 1929 en 1930. Politierechter te Middelburg In de zitting van 2 Februari werden o. a. de volgende zaken behandeld K. H., 24 j, arbeider, Axel, wegens mishandeling van Camille 1932HeiJne AXe' °P 1 Januari Uitspraak f 15 s. 5 d. h. A. v. G., 18 j., werkman te St. Jansteen wegens mishande ling van Maria Boudringheen op 27 December 1931 te St. Jansteen. Uitspraak f 10 s. 5 d. h. J. W. den D., 18 j, werkman te Axel, wegens mishandeling van Adam Zegers te Axel op 1 Januari 1932 te Axel. Uitspraak f20 of 10 d. h. E. M. M., 24 jaar, zonder be roep te Axel, wegens mishande ling van M. J. Wieland te Axel op 1 Januari 1932. Uitspraak f20 of f 10 d. h. Predikbeurten te Axel. Zondag 7 Februari 1932. Ned. Herv. Kerk. Voortn. 97, ure Ds. van der Kluis, Geref. Kerk Voorm. 9.30 ure Ds. Kok, Nam. 2 Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 van Serooskerke. Dezelfde. van Zaamslag. Leeskerk. Het ligt in de bedoeling van Ged. Staten van Zeeland, dat tijdelijk de jaarwedden van bur gemeesters, secretarissen en ont vangers worden verlaagd. En wel met 1 Maart a.s. voor 3 jaren voor gehuwden met 21/, pet. van de eerste f 1000 en 5 pet. van het meerdere, met uit zondering van hetgeen aan kinder toeslag wordt ontvangen voor ongehuwden 2Vs pet. van de lef 1000 en 5 pet. van het meerdere. Zaamslag. Woensdagavond j.l. gaf de muziekvereniging „De Volhar ding alhier in de zaal van den heer C. P. de Regt haar jaar- lijksche uitvoering. De zaal was geheel bezet. Onder kundige leiding van haren direkteur den heer H. Wisse werden een twee tal muzieknummers uitgevoerd, welke om hun kwaliteit en de uitvoering daarvan, met genoegen mochten worden gehoord. Ver dér werden opgevoerd 5 blijspelen en drie voordrachten. Dit alles werd door de tooneel- listen van het gezelschap met Welwillende medewerking van een vijftal jonge dames uitstekend Weergegeven en de vele lach salvo's in de zaal bewezen dat het ipubliek genoot vin de vaak Stean aan het vlas. In verband met de door de Regeering beschikbaar gestelde premie van f 160.— per H. A. tot een totaal van f 960.000.— voor steun aan de vlasindustrie en vlasteelt, is zools reeds is ge meld, opgericht de vlastelersver- eeniging, gevestigd te Goes, voor zitter Ir. C. Stevens, secr. pen- nipgm. A. J. Constandse. Het bureau waaraan de dagelijksche leiding is opgedragen is gevestidg in de Rykslandbouwwinterschool te Goes. Dsze vereeniging werkt over geheel Nederland en is voor de uitvoering der steunregeling onverdeeld in gewesten. De Ge westelijke Vlastelerscommissie voor Zeeland, voorzitter Iz. P. v. d. Weele, secretaris Ir. J. Sie- benga, Landbouwhuis te Goes, regelt de uitvoering voor Zeeland. In verband met te verkrijgen overzicht verzoekt zij a. s vlas telers spoedig de noodige gege vens te verstrekken, (zie adver tentie). De erkenning als vlasteler brengt geen leveringsplicht met zioh mede. De voornaamste be doeling is werkverschaffing, waarom het bedrag van t 160.- p. H. A. is verdeeld in een re pelpremie van f 50.— p. H. A. voor den teler die zelf repelt, en een premie van f 110»— p, H. A. voor de verdere bewerking voor den vlasser, uit te keeren onder bepaalde voorwaarden. Waar het bedrag vin f 960.0QQ Mijnliardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pyn. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drog. Toen een portiersvrouw van bet perceel Kaiserallee, te Friedenau met haar tweg-jarig dochtertje de woning van den kunstschilder Van Othegraven wilde binnengaan, sproDg baar een luipaard, die door den schil der gehouden werd om te gebrui ken by filmvoorstellingen, tege moet. Door een slag met den zwaren klauw tegen het hoofd werd het meisje op slag gedood. Op het hulpgeroep van de moe der kwam de vader naar boven gerend en ging het roofdier met een hamer te lyf, zoedat het af- deinsde en het verminkte lich aampje buiten zijn bereik kon worden gebracht. De kunst schilder is gearresteerd. Het luipaard bevindt zich nog in de woning. en Gabriella van de Vyver,28j. 27. Hendrik van der Voet, 43 j. en Catharina de Hullu, 32 j. Geboren, 3. Wilbelmina Pie- ternella, d. van Govert Hamelink en Elisabeth van Tatenhove. Antje, d. van Jacob Kaspers en Aaltje van der Veen. 15. Wil lem, z. van Cornells Boeye en Aaltje Scheele. 18. Imé Osear Edumond, z. van Clementus Grootbaert en Irma Mattelé. 20 Cornelia Adriana, d. van Jan van den Hout en Johanna de Zeeuw. 28. Wilhelmina Louisa, d. van Johannes van Ecke en Pieternella Stouthamer. Overleden. 2. Cornelia Sohuit- vlot, 79 j., echtg. van Jan van Drongelen. Adriaan van Meurs, 70 j., weduwn. van Krina Riek- wel. 11. Absalon Wyua, 81 j., echtg. van Debera Jansen van' Rosendaal 13. Hermanus de ï^eyter, 63 j echtg. van Jacomina de Putter. 21. Engeltje Bakker, 71 j., wed van Gilles Zegers 22. Petrus Tieleman, 75 j., echtg. van Sophia Kalle. Loop der bevolking. AXEL. Gedurende de maand Jan. zijn in deze gemeente Ingekomen: Louis Weijns, landbouwer, Spui N 78, van Canada. H. van der Voet, koopman, Weststraat D 5, van Suriname. Janneke de Feyter, dienstbode, Koestraat D 84, van Middelburg. Fr. A J. van Reeth, zonder beroep, Singelweg J lig, van St. Nicolaas Jehs. H. Kramer, waterbouw kundige, Pr. Hendrikstraat EE 42, van Kortgene. FratQoise Dees, dienstbode, Nieuwendyk I 85, van Terneuzen. Amedé Kalle, broodbakker, Slijkstraat E 77, jnw. van West- dorpe. Maria Pleuais, dienstbode, Drie- schouwen A 42 van Terneuzen. Rocus P. van de Velde en echtg., arb. Sassing P 23d, van Terneuzen. Jobs. P. de Waele en gezin, metselaar, Sassing Q, 20, inw. van Waalre. J. L. de Waele en gezin, met selaar, Julianastraat E 168, van Waalre. Leonardus Rietjes, landb.knecht Kijkuit L 9, inw. van St. Jan steen. Anth. A. Kroes, onderwijzeres, Noordstraat B 54, vod Arasterdam. Cornells Overdulve, landbou wersknecht, Kijkuit K 43 van Zaamslag. van den ligger der wegen ei voetpaden in de Gemeente Axel, van 8 Februari tot nlterlp 1 April 1938. van het gedeelte van dien weg tusschen den Zaamslag- schedijk voornoemd en den Provincialen weg Neuzen Axel, van de heropening van het sub a bedoelde wegvak tot uiterlijk 1 Jail 1933. Axel, 5 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BLOK, Burgemeester. MARIS, Secretaris. Financiën in België De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, dat er in som mige streken van Oost- en West- Vlaanderen, tengevolge van den krach der Handelsbank te Gent, die ongeveer 17.000 gezinnen treft, een stemming van groote onrust heerscht. Deze geldt vooral de kleine bankondernemingen in deze ge westen, waar dagelijks honderden personen hun geld komen terug halen. Ook het verlies van de Natio nale Bank van België op haar pondenbezit geboekt, heeft het zijne bijgedragen, van allerlei alarmeerende geruchten. Bij de groote Brusselsche ban ken worden stappen gedaan om de Handelsbank weer vlot te kun nen brengen, daar een aanzien- ijk deel van de textielindustrie in het Land van Waes en van andere bedrijven nog in Vlaande ren, door het vallen van deze bank groot gevaar loopt, eveneens in financieele moeilijkheden te tomen. Gedurende de maand Jan. 1932. Axel. Ondertr. 21. Abraham de Koejjer (van Terneuzen), 25 j. en Cornelia Dobbelaar, 18 j. Gehuwd. 7. Amedé Kalle (van Westdorpe), 26 j. en Anna Saghers 24 j. Hermanns van Luyfe, 29 j. en JohanDa van Langevelde, 23 j. 14. Adriaan van Tiggele, 33 j. wedn. en Cornelia Schie man, 35 j., wed. 21. René He- tnelsoet (van Westdorpe), 27 j Vertrokken: Daniël Adr. t. d. Berg, bank werker, Pr. Hendrikstraat EE 21 naar Kruiningen. Jac. G. van Bendegem, arbei der, Oudenweg I 13 naar Wie- ringen. Johannes Meyer, arbeider, Ou denweg I 23 naar Wieringen. Willem Gilijamse, bouwk. tee kenaar, Noordstraat B 71, naar 's Gravenhage. Cath. Valstar geb. van Wyck, zonder beroep, Pr. Hendrikstraat EE 5, naar Naaldwijk. Pharaïlde D. M. Greothaert, dienstbode, Spui N 85, naar Amsterdam. Erans van Kampen, grossierbed. Pr. Hendrikstraat EE 5, naar Hilversum. El. Suntup, chemist, Sluiskil P 85, naar Amsterdam. Rachel F. M. Verstraeten, dienstbode, Sassing P 18, naar Antwerpen. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 29 Januari 1932 onder No. 139/1. 2e. Afd. vergunning hebben verleend tot het, ten behoeve van het verbe teren en herbestraten van den Zaamslagschen weg (no. 20 van den ligger der wegen en voetpa den in de Gemeente Axel) AF SLUITEN voor het verkeer met rij- en voertuigen en vee a. van het gedeelte van dien weg tusschen de grens der gemeente Zaamslag en den ZaaitislagsChedijk» no.: 19 TE AXEL, op Woensdag 10 en Donderdag 11 Februari, in het Zondagschool gebouw van 2 tot 9 aur. Opening Woensdagmiddag 2 uur door den EdelAchtbaren Heer F. BLOK, Burgemeester. Entrée f0.10. Komt allen. HET COMITÉ. De trekking der groote verloting zal plaats hebben Vrijdag 18 Febr., 's avonds om 7 uur Zondagschool gebouw. Het WOON- EN WINKELHUIS te Axel, Weststraat, kad. sectie G no. 2677, groot 1 A. 11 c.A., verhuurd aan M. Zegers voor f7,— per week, geveild voorde tam. Vercouteren, zal worden h e r v e i 1 d op 's namiddags 4 nir in het Hotel LOZANNE te Axel. Hoogste bod f3020.— Notaris FANOY. Op 23 Febr. a a. zal voor dhr. HON. VAN REGENMORTEL te St. Jansteen, Absdale, publiek worden verkocht, Notaris FANOY. Te bekomen (ROOD-STAR), Koestraat. voor de erkenning als vlasteler zijn te verkrijgen bij de Bestuurs leden en Kringsecretarissen der Gew. Tarwe-organisatie. Alleen zij, die uiterlijk 15 Febr. een formulier ingevuld hebben ingezonden, zullen wor den erkend. DE GEWESTELIJKE VLASTELERSCOMMISSIE VOOR ZEELAND. Boterhamworst per Vi pond 20 Leverpastei per groot blik 16 Prima Ontbijtkoek 3 voor 35 Appelstroop per K.G. blik 35 Azijnessence 80 pCt. per gr. fl. 17 Sperwer vlugkokende Havermout per pak 25 Abrikozen per pond 22 Tomaten „Cirio" per busje 12 Sperwer Mosterd per flacon 16 Sperwer Tafelzout per bus 25 Nootmuscaat prima per ons 18 Pepermunt extra strong per Vs pond 16 Katjes- of Knoopjesdrop prima kwaliteit per Vs pond 85 Sperwer Huishoudzeep per pak 10 Sperwer Zeeppoeder per pak 8 Sperwer Bleekpoeder per pak 15 Nam. 2

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3