ZEEMLEDER C. B. ANTHEMS, Tel. 81. Wij hebben heden in voorraad Het Warenhuis. AGENT Van Zwaamen en Thompsons Ingezonden Stukken. Advertentiën. prima kwaliteit Ontvangen SPERWER Bessenwijn (z. en w.) 0.45 SPERWER Meiwijn 0.50 SPERWER Bisschopwijn 0.65 SPERWER Huishoudazijn 0.15 SPERWER flzijnensence 0.25 H. A. P. Jam 1 pondspotten 0.30 H. A. P. Jam 5 pondsemmers 1.18 H. A. P. Jam 5 kilo 2.28 H. A. P. Jam (los) per pond 0.24 Betuwe Huishoudjam per pondspot 0.36 Betuwe prima Jam per pondspot 0.55 Nog voorhanden: J. C. VINK, leeg bevonden. Omtrent de oor- zask tast men in het duister. De schade is zeer groot. Voor chaffeurs enz. Zooals dezer dagen werd ver meld, is te Leiden een ernstig ongeluk gebeurd. Een 17-jarige jongen moest met benzine een automobielmotor reinigen, Daar bij maakte hy gebruik van een kwast met metalen band. Op een gegeven oogenblik kwan hij met den kwast in de naby- hein van de blanke positieve klem van den startmoter. Een vonk sprong over tusschen die klem en het gestel van den auto. De benzinedampen en het blikje met benziae, dat de jongen op het frame had neergezet, vlo gen in brand, waarna ook de kleeding van den jongen vlam vatte. Pogingen om de vlammen te blusschen, kwamen te laat; de jongen moest in levensgevaar lijken toestand naar het zieken huis worden vervoerd, alwaar hij een twaaalftal uren later over leed. Herhaaldelijk werd reeds ge waarschuwd tegen het gevaar, dat verbonden is aan het met benzine schoonmaken van auto mobielen. De laatste twee jaren zyn een tiental soortelijke onge vallen ter kennis van de Arbeids inspectie gebracht, welke meeren- deels zware verbranding van de betrokken personen tengevolge hebben gehad. Thans is door gemelde oorzaak een jeugdig menschenleven verleren gegaan. Het zij daarom nog eens her haald, dat de onderhavige ouge- vallen niet behoeven voor te ko men, mits men maar, vóór met het reinigen van den motor wordt begonnen, de verbinding van de positieve pool van den accumu lator met de positive leiding los maakt In dat geval is de mb- gelijkheid van het maken van een gestelsluiting zoo goedals uit gesloten; er kan dan alleen Dog een sluiting optreden tusschen de positieve klem van den ac cumulator en het gestel, of wel tusschen beide klemmen van den accumulator onderling. Door den accumulator te verwyde- ren, kan ook dit gevaar worden opgeheven. Een gemeene streek. Een bakkersknecht te Rotter dam, die geruimen tyd werk loos is, kwam enkele dagen ge leden in connectie met een zeke ren R. die beweerde ook bakker te zijn en te werken bij een der grootste bakkerijen aldaar, aldus de Msb. Onder het gesprek ver telde de bakkersknecht dat hij wel kans zag hem een baantje bij deze bakkery te bezorgen. Hij kende den bedrijfschef heel goed en als men deze een dou ceurtje toestopte kwam de zaak wel in orde. R zeide dat hij den bedrijfschef iudertyd bij zijn aan stelling 50 gulden bad gegeven, maar hy zou wel eens vragen of het in dit geval niet voor wat minder kon. Enkele dagen daarna troffen R. en de bakkersknecht elkaar weer en R. vertelde laatstgenoem de dat er voor i 30 tooi aan den bedrytschef voor hem een betrek king bij de bewuste bakkerij te krijgen was. De werklooze bakkersknecht was echter niet in het bezit van zooveel geld en op voorstel van R leende hij de benoodigde f30 by zyn schoonouders, die dit be drag met veel moeite bij elkaar brachten. Het geld werd aan R. afgedragen, die het aan den be drytschef zou geven. Den volgenden dag bracht R. zyn „beschermeling" een kwi tantie, voorzien met de handtee- kening van den bedryfschef. Met deze kwitantie moest de bakkers knecht zich bij den bedryfschef vervoegen waarna deze wel zou zorgen dat by een baantje kreeg. De man toog bly dat hij ein delijk werk gevonden had, naar de bakkery waar hem een groote teleurstelling wachtte. Wel bleek de bedryfschef den naam te dra gen die op de kwitantie voor kwam, doch voor de rest wist hij van de zaak niets af.' De bakkersknecht stelde de politie van het geval in kennis en deze slaagde er in R. aan te houden. Van de dertig gulden is geen ctnt meer o\ ar. De op lichter had het geld, waarvoor de bakkersknecht zich diep in de zorgen had gestoken, in café's verbrast. Neger oplichter. Twee negers boden by een wisselagent te Antwerpen een tweetal reiscredietbrieven ter inning aan. Aangezien beide stukken ten name van één persoon stonden, kregen de bedienden argwaan, waarop ean der aegers protes teerde en heengiog, naar bij zeide om de politie te halen. Toen hij echter niet terug kwam, waarschuwde het personeel zelf de pelitie, die den anderen neger arresteerde. Hij verklaarde door den kroon prins van Abessinië te zijn ge zonden die momenteel te Parijs vertoeft, en belast te zyn met het doen van belangrijke in- koopen in België. Tenslotte be kende hy echter George Johnsto ne te heeten, 37 jaar oud le zyn en Britscb onderdaan geboortig uit Sierra Leone. De politie kon verder vaststel len, dat Johnstone zeeman is en reeds in Nederland wegens diefstal werd bestraft. Hy was daar hotelportier, heeft er oplich teryen gepleegd, werd uitgewe zen, maar nu opnieuw gezocht voor nieuwe feiten, die inmiddels aan den dag zyn gekomen. De man werd in het bezit van 740 valsche traveller-cheques ge vonden, tot een totaal bedrag van 8.800.000 francs. Hy had zijn intrek genomen in het Grand Ho tel te Antwerpen, en een aantal advertenties geplaatst in de dag bladen voor levering aan de Abes- syniscbe regeering. Bij een kleermaker had bij 900 uniformen besteld, terwyl bij in bespreking was over den aankoop van 20 automobielen en 3 autobus sen voor het vervoer van de Abessynische troepe». Zyn medeplichtige wist te ont komen. een man op hem toesprong en vier revolverschoten op hem loste. Deconcul werd door twee schoten ernstig in het dijbeen gewond en viel bewusteloos neer De dader vluchtte, gevolgd door een politieagent. Plotseling draai de deze zich om eD losto twee schoten op ziju achtervolgers, welke evenwel misten. De da der kon worden overmeesterd en naar het politiebureau worden overgebracht. Hij verklaarde den moordaan slag uit wraakzucht te hebben gepleegd, aangezien hij door toe doen van den consul zijn betrek king als leeraar aan de Italiaan- sche school te Parys zou heb ben verloren. Ontzettend drama. De arbeider Antonio Mattos, dia wegens diefstal gevangenis straf had ondergaan, karrde na zijn ontslag i.aar bet dorpje Baja bij Lissabon (Portugal) terug. Bij zyn thuiskomst bemerkte hij lot zijn ontzetting, dat zijn vrouw zich had opgehangen. In wilde wanhoop begaf bij zich daarop naar het huis van den landbou wer, die den diefstal, waarvoor hij was veroordeeld, had aange geven en schoot den man dood. Zijn wraakgevoel was echter nog niet bevredigd, zoodat hij ook den broer en de moeder van den boer vermoordde. Naar zijn wonÏDg terug ge keerd, zond hij de kinderen weg en barricadeerdo deuren en vensters in afwachting van de komst der politie, die weldra verscheen. Er ontspon zich een vuurgevecht, dat aan een inspec teur het leven kostte, terwyl eenige agenten werden gewond. Eerst nadat van politiezijde machinegeweren werden aange wend, vond de atryd een beslis sing. Mattos zonk door verschei dene kogels getroffen ineen en gaf den geest. Veertig dagen begraven en nog In leven. hoofd van den fakier was nog eenigszins warm. Nadat men Sahdoe Haridas in een warm bad had gestopt en vloeibare voeding bad ingegeven, kwam hy weer langzaam bij en na een uur was hij weer zoo frisch, dat hij zich kalm met den Mahar dia en de doktoren kon onderbouae - Twee vliegsters uit St. Louis en uit Toronto, die met een vliegtuig uit Pittsburg naar New-York waren vertrokken en sedert dien vermist werden, zijn met hun vermeld toestel dood in de bosschen van de Sherman Mountains gevonden. De vleu gels en de cabine van het toe stel zyn geheel vernield en de motor was diep den grond in gedrukt. Tydens een bezoek aan haar ouders te Wittenberg (Dtl), heeft een gehuwde vrouw uit Altona in haar kamer, waar ook haar 9 jarig zoontja en 8 jarig dochtertje sliepen, de gaskraan open gezet. Toen door de sterke gaslucht in het huis ongerust heid werd gewekt en de kamer deur was opengebroken, vond men de lyken der beide kinde ren, terwijl de toestand der moe der zoodanig was dat ook zij waarschijnlijk niet in het leven kan worden gehouden. Echte lijke oneenigheid zou de aanlei ding tot de daad zijn geweest. De vorige week vond een kamerverhuurster te Belfast (Ier land) onder een bed, een hand koffer. Tot haar groote ontstel tenis bleek deze, gewikkeld in kranten en kleedingstukken, vier kinderlijkjes te bevatten, die nog niet in staat van ontbinding ver keerden. De handkoffer moet toebehoord hebben aan een huurster, die eenigen tijd geleden vertrokken is De politie werd onmiddellijk van deze gruwelyke vondst in kennis gesteld en heeft een 33-jarige, pas gehuwde vrouw aangehouden. Op den Italiaanschen con sul te Parijs Gontelli, is een re volveraanslag gepleegd, waarbij hy een ernstige dijbeenfractuur bekwam. De dader, een 32 ja rige ontslagen leeraar van de Italiaansche school te Parys, Ri- chicbi genaamd, is gearresteerd. De Italiaansche consul wilde juist den chauffeur van de taxi, waarmede hij eenige boodschap pen had gedaan, betalen, toen Dagelyks worden nieuwe re cords behaald en oude gebroken Dit opdryveu van prestaties op sportgebied bijv. wijst er op dat het menschelijk lichaam krachtiger en getrainder wordt. Het is om onmiddellijk greDzen te trekken: harder dan zoo kan iemand niet loopen. Ieder jaar zwemt er weer een sneler, springt er iemand iets hooger of verder. Eén record is er echter, dat nu al byna honderd jaar onge slagen is. Het werd in 1836 gemaakt door een Indischen fa- kier, Sahdoe Haridas, die zich veertig dagen lang liet begraven om te toonen, welke macht hij over zyn lichamelijk uithoudings vermogen had. De prestatie vond plaats aan bet hof van den toenmaligen Maharadja van Poendsjab in La bore. Bij de begrafenis wareD, behal ve de Maharadja en zyn gevolg een aantal Fransche en Engel- sche doktoren aanwezig. De neus gaten en de ooren van den fakir werden met was dicbtgestopt. Vervo'gens werd hy in een stevige houten kist gedaan, die werd neergelaten in een kluis onder den vloer van een klein tuinhuis, dat aan alle kanten met de zegels van den Maharadja afgesloten werd. Ten slotte wierp men nog groote hoopen aarde voor de deuren van het huisje. De soldaten vau de lyfgarde hielden dag en nacht de wacht by het huisje; iedere twee uur werden zy afgelost. Al deze voorzorgen werden genomen om dat de Maharadja buitengewoon sceptisch tegenover dit experi ment stond. Het aparte zegel, waarmee de buitenste deur was afgesloten, droeg hy al dien tyd by zich! Na veertig dagen was hetzelf de gezelschap aanwezig om den takir weer op te graven. Men vond zegels en deuren onaangetast en ongeschonden. Toen de kist werd opengemaakt lag daar de fakier, wit enineen* geschrompeld. Zyn armen wa ren dun en styf, zyn hoofd was op zyn borst gevallen. De dok» toren konden nauwelijks eeu pol* en hartslag oonstateerep. Het Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoeken wij U voor onderstaande eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, waar voor bij voorbaat onzen dank. I Wanneer men de duistere ver dachtmaking, gericht tegen het bestellend personeel te Axel, be treffende de dienstuitvoering tij dens de jaarwisseling, in de Axelsche Courant van 8 Januari jl. leest, dan zou n en allicht tot de conclusie kunntn konen, dat bij voornoemd personeel elk be grip van toewijding en plichts betrachting ontbreekt. Hierin toch wordt de mogelijk heid niet uitgesloten, dat nieuw jaarskaartjes wegens onbestel baarheid naar een of ander cre matorium zouden verhuizen, waar mede dan bedoeld wordt, dat men ze zonder meer in de kachel stopt. Hoe het mogelijk is, dat men zelfs na ter bevoegder plaatse geïnformeerd en met de reden der vertraging in kennis gesteld te zijn, nog den moed bezit om het personeel op zoo'n vuile manier verdacht te maken, is ons een raadsel. De steller van dat schunnige artikel weet zeer goed, dat het personeel alle moeite doet om het aantal onbestelbare stukken zoo veel mogelijk te beperken en bij werkelijke onbestelbaarheid retour zending plaats vindt. Want ware dit niet het geval, zeer zeker zouden hiervoor heel wat Axel sche couranten in aanmerking komen, daar men het met een juiste adresseering niet zoo nauw neemt. Door de bestellers zijn eenigen tijd geleden nog eenige verbe terde adressen opgegeven, doch tot heden zonder resultaat. Het ware beter dat hieraan wat meer aandacht werd geschon ken en wanneer dan ook nog geregelde en tijdige ter post be zorging plaats vond, dan zou dat zeker een betere uitwerking heb ben op de uitvoering van den dienst, dan het schrijven van een lasterlijk hoofdartikel. Met dank voor de plaatsing, Namens de bestellers, J- S. J. W1JNA. Wij kunnen inderdaad onzer- zijdsch niet anders dan met lof getuigen, dat de bestelling van ons blad met zorg plaats heeft. Indien er aan de adressen fouten kleven inzake de numme ring der perceelen, ligt dat aan verhuizing of onjuiste opgave, waarvan men ons geen mededee- ling deed. Wat betreft het overige deel van bovenstaand schrijven denken we aan het spreekwoord „spreken is zilver, zwijgen is goud" en kiezen het laatste, of schoon het woord „lasterlijk" er niet op zijn plaats is- Redactie. De Sassche Boys moesten op eigen terrein een 23 nederlaag incasseeren van Vlissingen 11. KON NED. VOETBAL BOND. Afdeeling IV. Competitiestand 3e klasse A. Hulst 13 9 2 2 46—20 20 Axel 12 8 2 2 40-15 18 Vlissing. 2 10 6 0 4 32—24 12 Middelb. 2 11 3 4 4 29-35 10 Hansweert 11 3 3 6 24—44 9 Sas. Boys 9 3 1 5 20—28 7 Zeeuwen 12 3 1 8 28—43 7 Zeelandia 2 9 2 1 6 22—32 5 Heden overleed mijn geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, ABSALON WIJNA, in den gezegenden ouder dom van 81 jaren en 10 maanden. Hiermee onzen btyzonde- ren dank aan de wijkzuster van het „Groene Kruis" alhier voor haar liefdevolle verpleging. Namens de Familie, Wed. ABS. WIJNA. Axel, 11 Jan. 1932. Algemeene kennisgeving Een prachtsorteerlng tegen prijzen beneden elke concurrentie. Noord-Holl. Kaasexporteur vraagt voor Zeeuwsch-Vlaanderen op provisiebasis, goed ingevoerd bij Grossiers en Winkeliers. Brieven onder No. 79, aan het Bureau van dit Blad. Sportnieuws. Voetbal. Sluiskil—Axel II 2—3 Zondag werd voor den Z.V.B. deze wedstrijd te Sluiskil gespeeld. Niettegenstaande den storm wind, die op de Vlakte behoor lijk spel onmogelijk maakte, werd door beide partijen toch een enthousiast partijtje ten beste ge geven, dat door Sluiskil werd gewonnen met 3—2. Daar de aangewezen scheids rechter niet was opgekomen, werd de wedstrijd door een lid der vereeniging Axel geleid, zoodat het nog de vraag is, of deze niet overgespeeld zal moeten worden. Voor den K N.V.B, had Axel 1 vrijaf en kon dus niet voorkomen dat Hulst de leiding overnam, door met 4—0 van Hansweert te winnen» Per flesch Aanbevelend, -Enkele Christelijke - EN - Boekhandel»

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3