Uitnoodiging m Filmvertooningen BOUWLAND WEILAND BOUWLAND Buitenland. Burgerlijke Stand. Advertentiën. ADRIAAN VAN MEURS, Donderdag 21 Januari a.s., te AXEL. Woensdag 6 Januari a.s. te ZAAMSLAG. Donderdagavond 7 Januari a.s., FABRIEK VAN MAGGI's VOEDINGSMIDDELEN Sportnieuws. Voetbal. Axel—Hulst 3—0. Onze stadgenooten hebben het jaar 1931 slecht beëindigd door met 2—3 van De Zeeuwen te Vlissingen te verliezen. Daar Hulst teven» met 4—2 de Sassche Boys wist te kloppeD, werden de Orar jemannen van de eerste plaats verdrongen echter slechts voor een week, want het nieuwe jaar is goed ingezet door Axel I. Een nederlaag tegen Hulst be- teekeDde voor onze stadgenooten een vervlogen kampioens illusie, terwijl een overwinning hen weer gelijk met Hulst zou stellen. Beide elftallen begonnen Zon dagmiddag dan ook met de beste voornemens, niettegenstaandeden stormwind, die van doel tot doe stond en waarvan Axel eerst het voordeel had. Bijna door loopend werd dan ook op de Hulstersche helft gespeeld, doch doelpunten bleven voorloopig uit, niettegenstaande een hevige be kogeling. Na een half uur werd een der Hulstersche achterspelers echter zoo in het Dauw gedre ven, dat h\j d-en bal in eigen doel werkte (1—0). Tien minu ten later kon Hulst den bal wear niet uit het doelgebied weg krijgen, waarvan de Axelsche rechtsbuiten tenslotte dankbaar profiteerde om keihard in te schieten (2-0). Met Axel nog steeds in het offensief, brak de rust aan met dezen stand. In de tweede helft werd de Axelsche achterhoede direct op een zware proef gesteld, en niemand zal toen wel gedacht hebbeD, dat de Oranjemannen hun 20 voorsprong tot het einde zouden kunnen handhaven. Het Axelsche achterstel ver dedigde echter met talent en bravour vliegende schoten wer den door den doelman met groote zekerheid gevangen en onscha delijk gemaakt. Dit wakkerde het Axelsche aanvalsvuur ook weer aan en meermalen moest de Hulstersche achterhoede dan ook nog alle krachten inspannen om verdere doelpunten te voor komen. Zoo verstreek de tjjd, terwijl de Hulstersche aanvals golven onophoudelijk te pletter liepen op den Axelschen ver- dedigingsmnur. Zelfs de eer koDden de blauw-gelen niet red den en boven den stormwind uit kraaide de Axelsche haan ten slotte met 2—0 victorie. Beide elftallen staan thans weer gelijkmet iets betere doelcijfers prijken de Oranje mannen echter aan den kop van de ranglijst. Wie tenslotte kam pioen zal worden, blijft voorloo pig de vraag, daar zoowel Axel als Hulst nog twee wedstrijden voor den boeg hebben. Onze stadgenooten ontvangen Middelburg II nog thuis op 24 Januari en moeten een week daarna bij Vlissingen II op bezoek. Hulst krijgt Zondag Hansweert thuis en moet dan verder nog de uitwedstrijd tegen de Sassche Boys spelen. In elk geval: óf Axel, óf Hulst wordt kampioen, en momenteel moet zelfs ernstig rekening wor den gehouden met een beslis singswedstrijd op een neutraal terrein. KON. NED. YOETBAL BOND. Afdeeling IV. Competitiestand 3e klasse A. Axel 12 8 2 2 40—15 18 Hulst 12 8 2 2 41—19 18 Vlissing. 2 9 5 0 4 29—21 10 Middelb. 2 11 3 4 4 29—36 10 Hansweert 11 3 3 5 24—42 9 Sas. Boys 8 3 1 4 17—25 7 Zeeuwen 12 3 1 8 25—41 7 Zeelandia2 9 2 1 6 22—32 5 Frankrijk - Engeland. Er gaat nagenoeg geen dag voorbij, of wij beleven buitenge woon belangrijke gebeurtenissen. In Amerika heeft de Senaat het Hoover-moratorium aangenomen, al maakte men er een onwel willende entourage bijtrouwens men kon met goed fatsoen den President niet desavoueeren, om dat hij alvorens definitieve stappen te doen, eerst de voornaamste Senaatsleden had gepolst. Om niet te coulant te zijn, nam de Senaat tevens een amendement aan, waarbij uitgesproken werd, dat schrapping of reduceering der oorlogsschulden niet in het kader van de Senaat-mentaliteit viel. Hoover weet dit nu, al moet men dergelijke galerij-besluiten niet te veel au sérieux nemen. Boven dien is deze mentali e t wel te begrijpen immers Amerika staat voor groote budget-tekorten, waartoe de belastingschroef krach tig zal diener. te worden aange draaid. Hierbij past geen schrap ping van te innen vorderingen, vooral niet wanneer deze in de millioenen dollars loopen, ten minste wanneer men niet door droegen is van het economische inzicht, dat een financiëele ineen storting van Duitschland de ge- heele wereld ernstig zal aantasten. Het zou alsdan verkieslijker ge weest zijn de belasting wat te verhoogen dan een nieuwe- de pressie-periode in te gaan met toenemend£ wereld-werkloosheid, met stagneering van het toch al gereduceerde bedrijfsleven en van verdere verwording. In het al gemeen oordeelt de middelmatige mensch wat te oppervlakkig over hetgeen te gebeuren staat. Na tuurlijk zal de wereld niet op zijn einde loopenevenmin behoeft men rekening te houden met een ineenstorting van het kapitalisme in de goede beteekenis van het woord, maar wel met verschui vingen in de verhoudingen, die op zichzelf ellende genoeg voort brengen. Het is in dit verband be-angstigend, dat de verbittering tusschen Engeland en Frankrijk grootere vormen gaat aannemen en dat men elkanders daden in een zeer vijandig daglicht gaat zien. Het gevolg hiervan is, dat men de zwakke punten opzoekt om den tegenstander nadeel te berokkenenFrankrijk's zwakke punten zijn momenteel de ko mende ontwapeningsconferentie, omdat men het aan Frankrijk zal toeschrijven, wanneer geen ver dere ontwapening volgt, terwijl het andere trefbare doel het goud is. Vandaar dat Engeland geen gelegenheid onbenut Iaat om an dere landen ertoe te brengen, ook het gele metaal los te laten. Hoe het ook zij, de komende maanden zijn van vérstrekkende beteekenis, omdat alle strijdpunten tegelijk zullen worden aangeboord. Dit kan niet anders dan de verwijde ring vergrooten, omdat toegeven in vitale aangelegenheden gelijk staat met capituleeren. Hoe gaarne men dit ook in enkele ge vallen zou willen, het prestige tegenover eigen bevolking weer houdt van het nemen van ver standige besluiten. De zenuwachtige stemming in Wallstreet weerspiegelt zich in het sterk fluctueeren van het koersniveauwillige dagen wor den door zeer flauwe gevolgd, terwijl ten slotte het koerspeil zich steeds naar beneden beweegt. De verscherping der situatie blijkt uit de snelle daling der laatste weken het Hoover-initia- tief heeft niet tot een duurzaam herstel geleid en werd ten slotte eerder een sein voor verdere li quidatie, omdat uit den nood maatregel duidelijk kon worden geconstateerd, dat de toestand ernstiger was dan men destijds vermoedde. Zoo doet de uitla ting van Hoover in een senaat commissie over het sombere ver schiet der Europeesche verhou dingen weinig goeds vermoeden over hetgeen ons werelddeel te wachten staat. Men mag niej vergeten, dat Amerika over het algemeen buitengewoon goed ge ïnformeerd is en men er niet ichtvaardig toe overgaat om het natuurlijke Amerikaansche opti misme te dempen. Gedurende de maand Dec. 1931. Axel. Huwelijks-aangiften. 0. Leendert Valstar, 31 j„ (van Naaldwijk) en CathariD» van Wtfek, 34 j. 17. Amedé Kalle, 26 j(van Westdorpe) en Anna Seghers, 24 j. 24. Hermanns van Luijk, 29 j. en Johanna van Langevelde, 23 j. 31. Recé Hemelsoet, 27 j., (van Westdorpe) en Gabriëlla van da Vijver, 28 j. Gehuwd. 17. Aurelio San- tucci, 31 j. en Giuseppina Spag- nol, 26 j. 23. Leendert Valstar 31 j., (van Naaldwijk) en Catha- rina vju Wyck, 34 j. Gebores. 5. Pieuruella, d. van LeGeu» Scheele en Frargoise Bareman. 12. Anna, d. van Edumondus van den Bos eD Maria Maas. 19. Cornelis, z. v»n Hermanus da Putter en Paulina Stnallegange. 20. Alou- »iu8, z. v«d A'phoDsius van Aver- maete en Philomena Pieters. 24. Aarnout, z. van Jan Hamelink tn Helena Dieleman. 25. Tanneke, d. van Willem de Mnl bd Maria Wolfert. 26. Jacominp, d. van Daniël van Tat uhove en Suzanna Goossen. 30. Elisabeth, d. van Jacob Wieles en Suzanna van Bandegena. Helena, d. van Jo hannes de Bruyue en Maatje Lourens. Geertruida, d. vaD Ja cobus Klaassenen Maria Schieman. Overleden. 9. Neeltje Rie- meDS, 59 j wed. van Jan de Kraker. 30. AnthoniDa Remin- sen, 45 j., echtg. van Jan Dees. Loop der bevolking. AXEL. Gedurende de maand Dec. zijn in deze gemeente Ingekomen: Sara D. Wieland, geb. van Fraeyenhove, zonder beroep, Prins Hendrikstraat, van Zaatn- slag. Frieda Langova, huishoudster, Stations-traat G 10, van Hain- born (Duitschl Grota Reichwald, zonder be roep, Stationstr. G 10, van Hain- born (D.) Jacomina Dekker, dienstbode, Kijkuit L 4, van Zaamslag. Suzanna Riemens, zonder be roep, Coegorspolder O 15, van Zaamslag. Suzanna Dieleman, zonder be roep, Coegorsp. O 15, van Zaam slag. Jacoba Lourens, zonder ber., Magrette N 48, van Rotterdam. Elisabeth Dobbelaar, dienstb., Armendijk H 47 f, van Terneu- Jacoba A. van CruyningeD, geb. Steenhart, zonder beroep, Weststraat D 6, van Zuidzande. Vertrokken: M. M. Joren en gezin, machi nist, Kanaalkade A 106, naar Clinge. Pieter Fr. de Roos, landb. kn., Drieschouwen A 30, naar St. Jansteen. Bertha E. v.d. Linden, zonder beroep, Kanaalkade A 84, naar Wachtebeke. Gozewyna A. J. Provoost, dienstb., Weststr. D 17, naar Veendam. Charles L Suy, schaapherder, Kanaalkade A 99 g, naar Stop peldijk. A. Coumou en gezin, hoofd onderwijzer, Prins Hendr. straat EE 13, naar Middelburg. PieternellaM. Comelissen, hulp huish., Kijkuit K 41, naar Box meer. De loop der bevolking over 1931 in deze gemeente was als volgt Geboren 64 m., 56 vr., totaal J20. Gevestigd 173 m., 177 vr„ totaal 350. Totaal 470 personen. Overleden 24 m., 31 vr., totaal 55. Vertrokken 141 m., 148 vr., totaal 289. Totaal 344 personen. Elders geboren behoorende tot de werkelijke bevolking geene. Vermeerderd alzoo met 72 m. en 54 vr., totaal 126 personen. Bevolking op 31 December 1931, 3154 m., 3032 vr., totaal 6186 personen. Levenloos aangegeven 2 m., 5 vr„ totaal 7. Voltrokken huwelijken 43. Geboren niet behoorende tot de werkelijke bevolking 1. Overleden niet behoorende tot de werkelijke bevolking 2. Marktberichten. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,— èf 12,—. Rogge f 4.— a f 5,Wintergerst f 6. af 7.—. Zomerg. f5.50 a f6.50 Haver f 4.50 a f 5,50. Erwten f 8.a f 12,Paardenboonen f 7.a f 8.Duivenboonen f 8.a f 9.Witteboonen f 0,k f 0.Bruineboonen f 6.a f 8.Boekweit f a f Lijnzaad f 7.— a f 8,Blauw Maanzaad f— a fMosterdzaad f a f—Groen Vlas f a f Gebookt Vlas f -.— a f—- Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f0.a f Stroo fEieren 26 stuks f 1,30. Slachtvee aangev. 7, verk. 3. Varkens aangev. 35, verk. 15. Eierveiling stuks 10,per 100 stuks. Morgen 6 Januari hoopt mijn geliefde Grootvader de heer J. J. YAN DER WIELE, zijn 80sten verjaardag te her denken. Dat hij nog lang ge spaard mag blijven, is de wensch van zijn dankbare kleinzoon. PIETBR ORLEBEKE. V Met dezen vervullen wij den tieurigen plicht, dat Zaterdagmorgen om half 10 is overleden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader Wedn. van Krina Rijkwel, in den ouderdom van 70 jaar en 11 maanden. Axel, 2 Jan. 1932. De Familie VAN MEURS. Algemeens kennisgeving. Met wederkeerigen geluk wensch bedan ken de Heer en Mevrouw BOM- Meerburg Snarenberg hartelijk voor de ontvangen Nieuwjaars- wenschen. Met wederkeerigen heilwensch hartelijk dank voor gelukwenschen op 1 dezer ontvangen, alsmede voor de verkwikkende belangstelling na de operatie van onzen zoon Jan, waarvan we nu, Gode zij dank, steeds gunstige berichten mogen ontvangen. De Heer en Mevrouw OGGEL-Sijpkens. Axel, 5 Jan. 1932. De Heer en Mevrouw POST-van Wijngaar den, zeggen dank voor de vele goede wenschen bij 't begin van 1932, en spreken de hoop uit, dat, donkere tijden ten spijt, Gods onmfsbaren zegen op onze plaats mag rusten. De Heer en Mevrouw DE PUTTER-Belger betuigen, onder aanbieding van wederkeerige gelukwenschen, hun hartcltyken dank voor de bewij zen van belangstelling, bij de wisseling des jaars ontvangen. Notaris J. FANOY te Axel, zal voor de fam. Dam. F. VAN DE VIJVER te Zuiddorpe, in het café bij de Gez. Moerdijk te Zuid dorpe, op nam. I1/, uur, publiek verkoopen KOOP 1. 49 A. 40 c.A. (1 gem. 33 roe) te Zuiddorpe, aan de Vrou wenstraat, kad. sectie B no. 322. Boomprijs fl5;huur- som f 27.72 per jaar. KOOP 3. 65 A. 40 c.A. (1 gem. 140 roe) aldaar, kad. sectie B no. 321. Boomprijs f20; huursom f 26.70 per jaar. KOOP 8. 1.23.10 H.A. (2 gem. 229 roe) aldaar, kad. sectie B no. 319. Boomprijs f 15huursom f69.08 per jaar. Alles verhuurd tot rooven oogst 1941 aan Des. van de Vijver te Zuiddorpe. Betalingonkosten binnen 6 dagen; koopsommen 20 Febr. a.s. Hiermede hebben wij het genoegen U uit te noodigen tot een OPENBARE VOORDRACHT over: «Doelmatige voeding met betrekking tot de Maggi's Producten" verbonden met belangrijke in de Hervormde Zondagsschool, Julianastraat, op 1ste filmvertooning, 's middags half drie; 2de filmvertooning, 's avonds half achi, in de Christelijke Bewaarschool, Polderstraat, op aanvang half zeven. Om de beschikbare ruimte voor volwassenen te reserveeren, worden kinderen niet toegelaten. FILIAAL AMSTERDAM. I Z9D. iing

Axelsche Courant | 1932 | | pagina 3