De Goedkoope Winkel Axel I Sasscbe Boys Opruiming KiDderpuliovers 8D Truien. Vraagt Uwen Winkelier ÖGGELS Thee Ze zijn er weer! tijne Crêpe Looper Wij ruimen op: Mm Winterjassen, Gabardine Jassen enz A. TB. 'Y4II&BS. -AVI 01.J Küppersbusch en Banning. Nat. Chr. GeheelonthoudersYer. P. J MEIJER. „Nieuw Londen" Petten en Manchesterbroeken. J. C. VINK, Boekhandel. L. MANGOLD, Kerkdreef, Axel. Kttwe Jtttid Ruwe panden Hnwe Oppen PUROL Buitenland. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. Advertentiën. Woensdag 16 December, De WelEdelen Heer VAN VEEN. VERGADERING Maandag 14 December, 't Is beslist aanbevelenswaardig met dat weêr een lekker bakje te gebruiken. Je knapt er zóó bij op. te AXEL. is ruim gesorteerd in Dam- en Schaakborden, Damschijven, Schaakstukken, enkele en dubbele Domino's, Dobbelsteenen (ookv.pachtspel), Lotto's, Kwartet, Halma, Voetbalspel, Vraag en antwoord, Ganzenborden, Arlequins, Speelkaarten, enz. WINTERAPPELS Te koop voor spotprijs groote en Kinderschorten F. M. DIELEMAN. Lekker grof. Ter versiering van uw Kersttafel aan zeer sterk verlaagde prijzen. Verkrijgbaar bij C. B. ANTHEUNIS. Mooie sorteering. Lage pry zen. Een menscheiyke mol. Dezer dagen is een gevangene ontsnapt uit de strafgevangenis te Leeuwarden. De man, die kans heeft ge zien om, al was het dan maar voor zeer korten tijd, zich te bevrijden, is de DuitBcher P, die iudertyd voor vijftien jaar is opgesloten. P. beoefent in de gevangenis het schildersvak en heeft daartoe een aparte werk- cel, waar by verscheidene uren van den dag doorbrengt. Reeds vrij lang geleden moet by be gonnen zyn met onder den vloer van zijn cel een gang naar buiten te graven. Het was een langdurige en moeilijke karwei, waarby telkens gevaar voor ont dekking dreigde, doch de man is er tenslotte toch in geslaagd het werk klaar te krygen zonder dat de bewakers iets gemerkt hadden. Woensiagavond waagde hij zyn kans. Hel gat was echter zoo nauw, dat de gevangene er gekleed onmogelijk doorheen kon kruipen. Hy moest zich van alles wat hy aanbad, ontdoen. Een broek en een buis legde hy vlak voor den ingang van de onderaardsche gang en vervol gens wrong hy er zich met veel moeite doorheen. Eenmaal buiten wist hij weg noch steg, en klom over het hooge yzeren hek. Niemand zag hem het was mistig en erg donker en zoo gelukte het P. veilig op straat te komen Na een kwartier kwam P. bij den overweg aan de Sehans. Deze bleek gesloten en de ontvluchte gevangene moest wachten. Dit oponthoud is hem noodlottig ge worden. Een gevangenbewaarder, die ook op het weer opgaan van de boomeD stond te wachten, zag tot zijn groote verwonde ring P. staan. Hy ging dadelyk naar hem toe en zei gemoedelyk dat hy maar weer mee terug moest gaan. P. schrok, doch schikte zich dadelijk gewillig in zijn lot. Hy accepteerde de sigaar, die de gevahgenis-bewaarder hem welwillend aanbood, en liep rustig met deD bewaker naar zijn gevangenis terug. Hier was men zeer verwonderd P. te zien binnenkomen, want van zijn ontvluchting de man is onge veer een half uur weggeweest had men nog niets vernomen. Zondagochtend woedde te Zwartsluis een telle braod waar door een tweetal perceelen wer den verwoest en een derde ge heel onder water gezet. Tegen vier uur ontdekte de barbier Sjollema dat in zijn per ceel brand was uitgebroken. S., die alleen thu's was, vluchtte luid om hulp roepend de straat op. Fel laaide het vuur op en de auto-spuit, die na korten tijd aanwezig was, kon niet anders doen, dan trachten de beiendet- de perceelen beschermen. Al gauw begon echter ook het woon- nuis en smedery van W. Smit te branden en liet de toestand, mede door den storm die het vuur snel aanwakkerde, zich ern stig aanzien. Het perceel van Smit had een zoo groote brand-en waterschade gekregen, dat het zal moeten worden atgebroken. De bakke rij, winkel 6D woning van J Leeuw was geheel onder water gezet. Het huisraad en de win- keliuventaris zyn bedorven. In een der drukste straten van Eastham (Eng.) liep de dia manthandelaar Edward OersboD. Hij had een koffertje bij zich, dat met diamanten bezette ringen en losse steenen bevatte ter waar de van circa 100 pond sterling. Een groote dichte auto reed hem voorby. Daarop sprong er een man uit en sloeg den beer Gershon met een stomp voorwerp op het hoofd waarop deze bewus teloos ineenzakte. De man pakte bet tascbje, sprong in den auto en reed weg. De heer Gershon werd naar een ziekenhuis ge bracht waar bleek dat z(jn klee- ren rooken naar een verdoovings- middel dat hem vermoedelijk te gelijk met den ileg is toegediend. Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist. Weer een trein door een onveilig sein gereden. De cor respondent der N. R Crt. meldt dat by hot kruispunt te Kathe- lijn-Waver, waar de sporen van het jongste spoorwegongeluk nog niet zijn verdwenen, de trein Char leroiAntwerpen Vrijdag op zijn beurt door het onveilig se u is gereden. Evenals de machinist van den verongelukten trein Brussel Antwerpen bad de ma chinist van den trein Charleroi zich vergist, daar zich ter plaatse op slechts 9 meter van elkaar twee verschillende seinen bevon den en hij het eene licht voor bet andere had genomen. De toestand der meeste gewon de slachtoffers van het spoorweg ongeluk te Kathelyne-Waver is zeer bevredigend. Gevaarlijke knapen. Eenige dagen geleden gelukte het de politie te Frankfort a d Main, de hand te leggen op een 2-tal jongemannen in verband met eeD inbraak je, dat betrek kelijk van weinig belang was. Toen de politie deze zaak wat verder uitzocht bleek het, dat men hier te doen had met een paar jongelui, die men moest oe- schouwen als hoogst gevaarlijke misdadigers, die zeer zware in braken op hun kertstok hadden. Het ernstiga was, dat zij be langrijke hoeveelheden vergiften hadden gestolen uit scholen en andere instituten, waarvan het .doel nog niet geheel en al vast staat. De daders zijn de 17-ja rige smidsleerling, Friedrich R. en de 19 jarige smid, Wolfgang S. De knapen waren in een sme derij werkzaam. Een huiszoeking leverde ver rassende resultaten op. Een wa gen vol goederen, van diefstal afkomstig, werd in beslag geno men, waarbij 200 a 300 flasch- jes, welke de zwaarste vergiften bevatten, zooals strychnine/ver onal, cyaankali, pikrinezuur, co caïne, enz. Verder een half dozijn schietwapens, een groote hoeveel heid eerste klas inbrekerswerk tuigen, foto-toestelleD, gramofoons enz, enz. De knapen hadden uitgebrei de relaties met vrouwen van ver dacht allooi, en omdat zy hier voor niet voldoende geld bezaten moesten zij zich dit verschaffen. Te Gladbeck (D.) speel den tijdens de afwezigheid der ouders, dia in het nabijgelegen bosch hout sprokkelden, speel den twee hunner kinderen, een 2-jarig meisje en een 6 jarig jongetje in de keuken, tvaar een groote ketel kokend water op den grond stond. Plotseling stortte het meisje in den ketel, terwijl haar broertje, die haar eruit poogde te halen, eveneens in het kokende water viel. Op het ge schreeuw der beide kinderen snelde een oudere zuster toe, die hen uit het kokende water wist te halen. De beide kinderen wer den ocmiddelyk naar het zieken huis overgebracht, waar het knaapje spoedig aan de vreese- lyke verwondingen overleed. De toestand van bet 2 jarige meisje is zorgwekkend. Het conflict in Mantsjoerfje. Uit Moekden wordt gemeld, dat Japansche vliegtuigen in Z. W. Mantjoerije, nabij Koegtaipoe en Tienpingtai. Chineesch bandie ten met bommen hebben bestookt, waardoor 300 Chineezen zouden zijn gedoood. De ongerustheid wordt, naar uit Londen gemeld wordt, steeds grooter, dat de Chineesche troe penbewegingen bij Tsjintsjau en de druk, die op de Chineesche nationale regeering wordt uitge oefend door 30 000 studenten, die oproerig den oorlog eischen met Japan, gevolgd zullen worden door uitbreken van verdere vijandelijk heden in Mantsjoerije. Naar uit Sjanghai gemeld wordt zijn honderden studenten op den trein gezet naar Peking en andere steden. Naar gehoopt wordt, zal deze deportatie den moeilijken toe stand verbeteren. Voor de staat van beleg was afgekondigd en maatregelen tegen hen waren ge nomen, waren duizenden studen ten bijeengekomen buiten het garnizoenskwartier, waar zij de uitlevering eischten van politieke gevangenen. Naar uit Tokio gemeld wordt, is uit M jekden bericht binnen gekomen dat groote Chineesclie- troepen oprukken langs den spoor weg Peking—Moekden. Ook ten Oosten van Tsjingtsjau rukken de Chineezen op. Er verluidt, dat in die streken de Chineezen de bandieten organiseeren. De crtsts in Frankrijk. Naar uit Parijs gemeld wordt, zullen aan het Fransche departe ment van financiën 500 ambte naren met 1 Januari a.s. ontslagen worden, in verband met de heer- schende crisis. Gedurende de maand Nov. 1931. GRAAUW. Gehuwd. 11 Nov Bernard de Kraker, 23 j. en Maria Herwegh, 19 j. Geboreü. 17. Maria, d. van Johannes Stallaert en E isa van EerdeDburgh. 22. Helena, d. van Alfons de Bakker en Ger- maine vau den Bergen. 28. Ludovicu8, z. van Polydoor Rog geman en Louisa van den Bran den. 29. Cyrillus, z van Cyril- lus Steijaert en Irma P.asschaert. STOPPELDIJK Gehuwd. 10 Nov. Arthur de Maertelaere, 24 j en Anna Gelderland, 21 j. 11. Cornelia Wenzler, 27 j. en Maria de Ruijter, 27 j 12. Renatus de Beuf, 29 j. en Martha Ver meulen, 27 j. Geboren. 13. Martha, d. van Alphonsus Borm en Elisa Haulez. OverledeD, 25. Constantie Mahu, 40 j., echtg, van Josephus Morres. Z A AIISL AG Geboren, 5 Nov. Krijn, z. van Kryn Willemsen en Jannetje Meijer. 18. Dingenus, z. van Abraham de Pooter en Johanna Koster. Geertruida, d. van Marinus Klaassen en Aaltje Jansen. 24 Pieter, z. van Cor nelia Kempe en Anthonia Hame link. 27. Cornells, d. van Jan Scheele en E izabeth Klaassen. 28 Marinus, z. vau Michiel de Pooter en Adriana de Vos. OverledeD. 21. Geertruida, 3 d., d. van Marinus Klaassen en Aaltje Jansen. Dringende uitnoodiging tot de jaarvergadering der afd. Axel, op des a"onds zeven uur, in het Zondagschoolgebouw. Spreker: Afgewisseld door samenspraak, tableau, propagandarede van Dr. Slotemaker de BRUijNE,enz. enz. VrQe toegang voor personen boven 16 jaar. Namens het Bestuur, P. A. WONDERGEM, Voorz. M, Cr LOQY, Secretaresse. waarop alle veehouders, melk- verkoopers en slijters vriendelijk worden uitgenoodigd, op bij H. P. D1ELEMAN, Markt, om half zes uur. VoorioopJg Bestuur. als: (27) Zondagmiddag om 2 nnr Competitie Kon. Ned. Voetbalb.) Nieuwstraat Q 45. NOG TE KOOP goudrenetten en bellefleurs, bij P. D1ELEMAN, Gentsche Vaartstr. Een zoo goed als nieuwe met 30 platen. Te bevragen bij G. J A DE JONGE, Noordstraat 44, Axel. van een flinke party Alsook een mooie sorteering alles aan sterk verminderde prijzen. Ontvangen mooie collectie Ziet onze étalages. Aanbevelend, toch uitdrukkelijk U te geven. De bekende puntzakjes. met 12 Servetten 45 ets. Looper alleen 25 ets. EEN GROOTB PARTIJ AANBEVELEND, N.B. Morgenavond om 6 uur opening der enveloppe. Set beste adres voor Aanbevelend, ALS BOVEN, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). SLACHTHUIS. Men schrijft uit Pieter Paulusstraat, Dat 't slachthuis daar dan niet [goed staat; 'k Moet zeggen, dat'k niet bi tir wist Of 't staat lucht bij een EXTERnist De slager vindt er dit zoo fija, 'i Mes altoos nabij schArp zal zijn Ook - wilDE 'IJ vlug de huid ver- [koopen, Hij KANAAR Velieman er loopen. Ei lezer, ziet gij 't ook zoo aan, Zeg mij: Waar moet het slacht huis staan AKSELUENSIS. EGELS Kol Ziekten voorkomt Ge door dagelijks eenige druppels AVIOL in 't drinkwater Uwer konijnen te doen. AVIOL de gezondheids-drank, voorkomt besmet ting en geneest de meeste ziekten. Bij snot onmisbaar als uitwendig middel. De geringe kosten van AVIOL behoeden U voor onver wachte tegenslagen in de fokkerij. Prijs f 1.- Vraag gratii Konijnen-Handboek aan N.V. Verkoop kantoor Preparaten Dferenarta Domicent, Rotterdam. Keukenfornuizen,

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3