Tweede kennisgeving. „EeDdracht maakt Macht". Aanbesteding. Mario-Zeestraat-Aiel Ut Woonhuis. VERGADERING Paté's alimentaires, Busgerechten, enz., enz. Prima gemeste PIEPKUIKENS. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. obligatie No. 28 Advertentiën. Maandag 7 Dec. a.s. Winkeliersvereniging Inlevering van bonnen Woensdag 9 December a.s. bet metselwerk voor een te plaatsen hekwerk vóór de R.-K. St. Anthoniusschool. zaak in Italiaansche W IJ N E N. Tomaten in bussen. Lage prys. Goede bediening. Uit de hand te koop: I. W. ALMERINDERS, De bloktrein Brussel Antwer pen, welke te 17 52 uur van Brus sel vertrekt, heeft de personen trein no. 249 te 15.43 uur uit Rijssel (Frankiyk) vertrokkenen de fliDk aangereden. Van den Franschen trein kantelden een drietal wagons. Vijftien perso nen werden zwaar gewond. Het aantal licht gewonden is nog niet bekend. Het bericht, als zouden er vijf dooden te betreuren zün,kon nog niet worden bevestigd. De in zittenden van den Brusselscben trein zouden met den schrik zijn vrygekomon. Volgens verdere berichten is het ongeluk te wytsn aan on achtzaamheid van den machinist van den bloktrein Brussel—Ant werpen, die door een onveilig signaal was heengereden. Twee reizigers, werden opslag gedood. Voorts zijn 10 reizigers waaronder een vrouw, zwaar ge wond, 2 zelfs levensgevaarlijk, terwijl 12 personen, waaronder de Nederlandsche oud-industrieel Pinkus uit Eindhovan en de ex pediteur Jacques de Bruin, uit Breda, lichte kwetsuren opliepen, Nadat de gewonden ter plaatse verbonden waren, zijn ze naar Antwerpen vervoerd, waar ze in het ziekenhuis werden opgeno men. Het verkeer op deze lyn was totaal gestremd, zoodat de ver binding Brussel—Antwerpen langs deze route moest worden gestaakt en over een andere lyn omgelegd. Belangrijke berooving. Maandag is de directeur der N.V. Vereenigde Bakkeryen Den Haag, de heer Z.'op zijn kantoor door twee gemaskerde bandieten overvallen en gekneveld. De heer Z. geraakte buiten bewustzijn. Hy is om 12 uur door den nacht waker verlost. By politieonder zoek bleek de brandkast geopend en een bedrag van ongeveer i 9000 aan bankpapier gestolen. Staking. Maandag is te Enschede de stakingsbeweging begonnen en heeft zich 's middags tegen de verwachting aanzienlijk uitge breid. Op de fabrieken van de firma Van Heek en Co. is onge veer de helft der arbeiders in ■taking. Het aantal stakers be droeg eenige duizenden. Een groot aantal personen bevindt zich op straat, politie en mare chaussee zorgen voor de orde. By de firma J. H. Meijerink en Zoon dreigde ook een staking doch nadat een der directeuren de arbeiders had toegesproken, gingen zy toch aan het werk. De staking by de firma Wil link en Co. omvat zestig wevers, Het haar moet er ai. Te Oudendijk bij Woudrichem heett Maandagmorgen een over val plaats gehad ten huize van H. P. gepensioneerd brugwachter aldaar. Tijdens zyn afwezigheid is een persoon in huis binnengedrongen en heeft aan mevrouw K., die met haar echtgenoot by de fami lie P. inwoont en alleen thuis wag, gevraagd waar het geld was opgeborgen. Toen zy aan het verzoek niet voldeed, heeft de man baar vastgepakt en het hoofd haar van de vrouw afgesneden, haar bjj de keel gegrepen en gedwongan de plaats van het geld aan te wijzen. Nadat hy net geldkistje had gevonden, heeft de man nog een kast open gebroken, doch geen geld meer gevonden. In 't kistje bevond zich slechts een bedrag van f 25. De vrouw wist te ontkomen en heeft de politie van het gevalin kennis gesteld. Naar de Maasbode verneemt berust heel dit verhaal op fan tasie. De dame verlangde met onge duld naar het oogenblik, dat zy een pagekopje zon krijgen. Er was èèn bezwaar, manlief bleef onvermurwbaar ondanks smee- ken en tranen zyner wederhelft Dan Dam de dame een kloek besluit. Een kappersbediende werd in het complot genomen en het „drama" werd in elkaar gezet, Haar list is gelukt en ze heeft haar pagekopje. Elk ztyn beurt. Een ijverig winkelbediende tracht een marktklant te over reden tot aankoop vaneen nieuwe hels Ik koop voor dat geld liever een kop, verklaarde hij. Maar wat zou dat gek staan, als u op een kce reel Niet zoo gek als dat ik probeerde, een fiets te melkeD. Wederom heeft te Rotter dam een brutale oplichting plaats gehad. Onder allerlei voorwendselen werd een ingezetene in den loop van eenige maanden een bedrag van 12 600 afhandig gemaakt. Eenige maanden geleden kwam bij een heer op den Een- drachtsweg, zekeren D. v. L 29 jaar, tegen, die hem vertelde, dat hy zonder werk was, maar dat hy in Scheveningen een be trekking kon krijgen in het hotel- bedryf. Voor de noodige kleeren zou hy echter ƒ1100 noodig hebben, daar hij een chef-tunctie zou krijgen. Het bedrag werd hem daarop ter hand gesteld. Na een maand kwam L. terug met de mededeeling, dat hst hem slecht was gegaan en dat een zekere B. hem het geld had af- baadig gemaakt. Verder zei bij, dat hy een chef-betrekking kon krijgen by de Hema in Breda. Nog eenige malen is D. v. L. by dezen heer aan den Eendrachts- weg geweest en heeft tenslotte door mooie praatjes en voorspie gelingen dezen heer voor 12.600 opgelicht. Ook zou hij zich nog schuldig hebben gemaakt aan het smok kelen van verdoovende middelen. Het viel op, dat by veel gela uitgaf. De man is door de politie ge arresteerd. Toen J. S. te Veldhoven per fiets van Valkenswaard kwam en door de bosschen van Waalre naar huis wilde terugkeeren, kwam hy twee personen tegen, waarvan ëen hem van de fiets trok. S. sloeg deze persoon ech ter zóó hevig, dat hij in een sloot vjel. Tegelijkertijd schoot de andere persoon op hem. Dit schot raakte de mouw van zyn jas. Het tweede schot miste. S., nog niet bang gewordeD, vloog op den schutter af, die op de vlucht ging op zijn fiets, die hy een eind verder langs den weg had neer gelegd. Voordat S. zijn eigen fiets had kunnen grijpen, waren de beide aanvallers in de bosschen ver dwenen. Omtrent den diefstal van deü postzak te Almelo vernam de Maasbode dat de zak, waarin de aangeteekende stukken zich hadden bevonden, niet geheel verdwenen was, daar andere stukken, uit dien zak aan de geadresseerden besteld waren. Vermist worden o.a. een brief inhoudende 6 oblighties Staats spoorwegen éi 5 pet., een pakje waarin een zilveren vingerhoed, een pakje met vulpenhouders en nog een pakje met 2 zilver bons en een abonnement op de Spoorwegen. Verdacht werd N. R. in Alme lo, hulpbesteller by de posteryen. Ook is gearresteerd de broeder van R Beiden hebben bekend. Het blad verDeemt nog, dat de broeder van R. uit vrees voor ontdekking alles verbrand heett, uitgezonderd de zilverbons De chef van een kantoor te Amsterdam verliet Vrijdag middag de zaak en trok de deur achter zich dicht' zonder die op het nachtslot te doen, omdat hy bet voornemen had in dz avond uren terug te komen. In dien tusschentyd zyn insluipers met een valschen sleutel het gebouw binnen geguan. Toen zy eenmaal blnneu waren, ka&am een der vrouwelijke kantoorbedienden te rug, en deze, de deur niet op het nachtslot vindende, sloot, daar zij onraad bemerkte, de deur op het nachtslot en ging weg. De insluipers waren dien tengevolge opgesloten en konden het gebouw niet verlaten. De rioor hen ingestelde pogingen om het Blot te forceeren faalden. Toen de chef later naar het kantoor terugkeerde vond hij de deur op het nachtslot en zag hij menschen in het kantoor. Hij bleef buiten voor de deur staan en vroeg voorbijgangers de poli tie te willen waarschuwen. Toen deze ter plaatse kwam, drong zij met den chef het kantoor binnen, waar zij twee mannen aantrof. Alles was overhoop ge haald. Een aantal pakken was klaar gezet om meegenomen te worden. Brandspuit, die benzine gaf. Toen men in de gemeente Epe spuitoefeningen hield, gaf, tot verbazing der brandweer, de spuit Esso-benzine in plaats van water. In de nabijheid van de brand put is een benzinepomp en de ze schijnt, alhoewel men geen lekpuut heeft kunnen vinden, den brandput met benzine te heb. ben gevuld, aldus de „Stand,' Het is een geluk, dat men een en ander ontdekte bij een oefe ning en niet bij den brand. Brandstichting. Kort voor middernacht brak brand uit in een wynpersary te Mesenich a. d. Moezal. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat reeds spoedig ook 5 woonhui zen en nog 2 andere wijnperse ryen in vlammen stonden. On danks het energieke optreden der brandweer slaagde men er slechts u, het vee uit de stallen te reb- den. De oorzaak van deu brand is onbekend. Uit Boon wordt gemeld, dat bet aantal brandstichtingen op het platte land vreeaelijke afme tingen gaat aannemeD. Minsten een derde van alle branden vindt zyn oorzaak in brandstichting. Een ongelooflijk staaltje van georganiseerde brandstichtiDg heett zich afgespeeld in bet ge hucht Schabernack. Toen de brandweer op de plaats des on- heils aanhwam, betrapten zy een aantal jonge mannen, die bezig waren, een iets verder staanden houtstapel ia brand te steken. Op het laatste oogenblik ken deze opzet verhinderd worden. Een grojt aantal dorpsbewoners verzette zich hardnekkig tegen de pogingen van de brandweer om het vuur te blusscben. Om het blusschingswerk onmogelijk te maken, sloot meo de water leiding af. Plotseling was ook de sleutel van de bluschpomp ver donkeremaand. Voordat de brand weer erin slaagde, een sleutel te vinden, was het gebouw reeds tot onder toe afgebrand. Hoe groot de baat der dorpelingen tegen de brandweer was, bleek uit het feit, dat men den mannen zelfs een dronk water weigerdel Gedurende de maand Nov. 1931. AXEL. Huwelijks aangiften. Geene. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Georges Theophile Auguste Eli Boso, 23 j jm. (Italiaansch onder daan) en Julia Cnralia Emile de Wolf, 23 j., jd. (Belgische onder- daoe). GeboreD. 1 Nov. Jacobus, z- van Martinus van Tatennove en van Catharina de Bruyne. 2. Willem Gerard, z. van Maar ten van Fraayenhove en Suzanna Koster. 8. Elizabeth Debora, d van Pieter Cornelis Brakman en Maria Christina van Lnyk. 10. Herman David Cornelis, z. van Camillus Jacebns van den Bos en Wilhelmina Helena Fraeyenhove. 18. Neeltje Suzanna, d. van Jaco bus Daniël Hameiink en Tan- neke Goossen, 15 Christina Maat je, d. van Jozias Verstraten en Magdalena van Hooru. 17. Wil lem, z. van Willem Joris Elve en Janna Zagers. 18. Jannetje, d. van Jan Frederik den Doelder en Neeltje Magdalena Klaassen, 20. Jacobus Cornelis, E, van Wil helmus van Gink en Maafje de Groote. 25. Margaretha, d. van Jan Bakker en Suzanna Geer- truida Bakker. 26 Elizabeth Pie- .ternella, d. van Johannes Mieras en Geertrnida van Sweeden. 29. Pieternella Wilhelmina, d. van Antonie Cornelis Hoogstrate en Clara de Visser. 30. AdriaDa, d. van Marinus Jan Brandes en Anna Helena van Alten. Overleden. 13. Elizabeth Maria de Brnyne, 82 j., eehtgen. van Reinier Scheele. 17. Cornelia Wijna, 87 j., wed. van Frar§ois Geluk. GRAAUW. Gehuwd. 14. Augus- tinus Cammaart, 41 j. en Hor tensia de Vilder, 31 j. Geboren, 19. Urbain z. van Prudent Bruggeman en Martha Buijsse. Johannes, z. van Honoré van Hese en Leonie van Immer- seel. 23. Bernard, z. van Emeri Volleman en Maria VerstraateD. HENGSTDIJK. Gehuwd. 15. J. van den Bulck, 33 j. en M. Her mans, 25 j. 17- L. Ranschaert, 25 j. en A. de Koning, 26 j. 15. A. van Mol, 53 j. en G. Mulders, 13 j. Geboren. 12. Josepbns en Ca millus, zonen van P. Lauret en R. de Booy. 16. Jusepba, d. van A. Verschueren en M. Hermans. 27. Josephus, z, van C. de Maat en E, Asselman. Overleden. 29. Johannes de Bruijn, 18 j z. van A de Bruyn en L. Claus. 24. Camillus, 13 d. z. van P. Lauret en R, de Booij. 29. Josephus, 18 d., z. van P. Lauret en R. de Booy. Loop der bevolking. AXEL. Gedurende de tnaand Nov. zijn in deze gemeente Ingekomen: Alphonsiua de Rijke, zonder beroep, Sluiskil P 31, van Oost burg. Attilio Pidutti, fabr. arbeider, Sluiskil P woonkeet van Italië. P. Gelderland en eehtgen veekoopman, Zeestraat A 112, van Stoppeldyk. El. Suntup, chemist, Sluiskil P 85, van Amsterdam. P. C. Versluy3 en echtg., Opp. wachtm. Kon. Mar., Buthdijk J 16, van Eindhoven. Johannes P. Oggel, banket bakker, Noordstr. B 18, van Naaldwyk. Johs. L Caessens, schilder, Buitenweg H 30, van Dordrecht. Mario Paesano, chemist, Oos terstraat E 79, van Terneuzen. Johs. G. Koevoets, zonder be roep, Zeestraat A 113, van Gent (België). Leo Wautier, arb., Nieuwen- dijk I 63, van Koewacht. Vertrokken: Metje Koster (en zuster) onder wijzeres, Gentsche Vaartstraat C 57 e, naar Ginneken. Jacs. Adr. Cové, landb. kn., Oudenweg I 36 b, naar Zaam- slag. C. van Wijck en gezin, land arbeider, Spui O 6, naar Zaam- slag. Leonie van Goethem, dienst bode, Oudenweg I 15, naar Hon- tenisse. C Bouvain en gezin, ortho paedist, Sluiskil P 34, naar Eec- loo (B) Julia C. E. de Wolf, zonder beroep, Sluiskil P 40 g, naar Brussel. J. A. Becht. smidskn., Sluiskil P woonk., Daar Bergen op Zoom. Wed. M. H. van Duya en dochter, zonder beroep, Prins Hendrikstr. EE 10, naar Utrecht J. van Haneghem en gezin, opperw. Kon. Mar. Buthdijk J 16, naar Hontenisse. Maria L. van Ecke, dienstb Buitenweg H 31, naar Westdorpe. Josephus van Overmaire, vry- williger, Watervliet L 13, naar Nederl. Indie). Gepko G. Kor, melkknecht, Beoostenbly L 42, Daar Meeden (Gr.) P. J. Pladdet, smidskn., Spui N 83, naar Biervliet. J. Meesen en echtg., winke lier, Wilhelminastr. GG 27, naar Zaamslag. Savinie M. Selis, dienstbode, Sluiskil P 60, naar Tefneusen. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbende, dat van de geldleening, oorspronkelijk groot f 15.000, opgenomen in 1909, is UITGELOOT. Deze obligatie is den 15 No vember 1931 vervallen. Axel, 4 December 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. van alle veehouders melkverkoo- pers (geen slijters), op bij den heer H. DIELEMAN om 5 uur. EENIGE VEEHOUDERS. kan geschieden tot DINSDAG 8 DECEMBER bij den heer G. DE RIJKE, Juiianastraat. Prijzen voor het prijsraadsel. Prijzen voor de meeste bonnen. Wie is de gelukkige Namens het Bestuur, J. H. PEETERS. Voorz. P. A. WONDERGEM, Secr. Namens het R.-K. KERKBE STUUR ie AXEL, zal onderge- teekende onder aannemers, wo nende te Axel, op trachten aan te besteden i Teekening aan f0 50 verkrijg baar Nieuwstraat 62. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. bericht de opening van een Voorts te koop: Een net onderhonden Te bevragen bij Nieuwstraat G 50, Axel. VERKRIJGBAAR vanaf heden tot Kerstdag: C. JESOIBENS, Kanaalkade A 99h, Axel.

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3