-L Autobus Terneuzen. Tandarts Fijn van Draat 1 October. Woonhuis, puike AARDAPPELEN Rood Star Aardappelen. Opruiming Tapijten Vloerzeilen Linoleums. j(et Warenhuis. Extra Autobus Eerste rit Zaterdag 3 October. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. obligatie No. 28, obligatie No. 9, Advertentiën. Gedurende de wintermaanden Uit de hand te koop: Voor winterprovisie Zoete en zure Appelen, Witte en Savoyekool, Stoofperen en Noten. P. DIELEMAN, Voor de winterprovisie Voor uw winterprovisie E. Y. DORSSELAER, Noordstr. Een perceeltje bouwland te Kijkuit, groot 150 roeden, be- hoorende aan de fam. Koekkoek vnd., werd gekocht door B. Koek koek te Kijkuit voor f 450. Gisteren is te Hulst ten overstaan van de notarissen Fa- noy te Axel en Neve te Gent, krachtens art. 1223 B.W. herveild het hofje van Joh. E. de Cock, te Absdale, bestaande uit huis, schuur, wagenhuis, varkenshok, erf en boomgaard, groot bijna 2 gemeten. De toewijzing had plaats aan Th. van Looy, landbouwer aldaar voor f 3090. Op het jl. Vrijdag 25 Sept. te Amsterdam gehouden examen voor het politiediploma slaagde o m. de heer Jac. de Putter Dz. te Hoek. Gevonden. Aan ons bureau werden als gevonden opgegeven de onder staande goederen, welke verkrijg baar zijn aan de daar achter vermelde adressen Twee huissleuters en een por- temonnaie met inhoud. Inlichtingen bij J. Oosting. Politierechter te Middelbarg Zitting van 22 Sept. A. L. D., 24 jpoelier te Axel, werd ten laste gelegd dat hij op 14 Mei jl. te Axel J. Koster heeft mishandeld, door hem opzettelijk met een mes te steken. Uitspraak: 14 dagen gevange nisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Een jongen van 17 lentes betrad een winkel te Rotterdam, waar hoofdzakelijk baby artikelen zijn te verkrijgen. Hij vroeg de verkoopster hem een en ander te laten zien. De juffrouw gaf aan zijn uitnoodiging gevolg, zonder argwaa te koesteren. Toen zij zich hierbij over de toonbank boog, aldus de Msb., gaf de jongen haar een slag in den hals. Een heftige worsteling volgde, die hiermee eindigde, dat de jongen op de vlucht sloeg. Later is hij aangehouden en naar het bureau gebracht. Hier bekende hij, zich van den inhoud der lade te hebben willen meester maken. Ongelnkkcn. In het ziekenhuis aan de Cool- lingel te Rotterdam is overleden mej J. A., die op een woonschip aan de Heijschehaven aldaar een immer kokend water over het lichaam kreeg. In hetzelfde ziekenhuis is overlodeu de arbeider A. Roos, die op een schip in de Waal haven tus8chen een kolenkny- per en een scheepswand bekneld was geraakt. In het ziekenhuis te Heerlem is een mynwerker, die in de Oranje Nassau III tegen een slag boom was gevallen, aan de ge volgen zijner verwondingen be zweken. De heer Knobbelt uit Leerdam die Donderdag by een motor ongeluk te Veenendaal zwaar gewond werd ia in het Diacones- senhuis te Arnhem aan de ge volgen overleden. In Gallicië zijn 900 huizen door overstroomingen onder wa ter gezet. Ook in gedeelten van Silezië staat het water zeer hoog. Sabotage bfy spoorverkeer. In de buurt van Sittard zijn in kort tijdsbestek drie pogingen gedaan om een spoorlijn onklaar te maken. Eenige weken ge leden was een plaat, waarmee de spoorstaven verbonden waren, losgeschroefd. Van een trein b|j den Rijksweg was een domne- kraeht weggehaald, blijkbaar met de bedoeling om den spoorwagen uit elkaar te winden. Daarna bemerkte een wissel wachter, dat een wissel onklaar gemaakt was door het wegne men van een ijzeren stang. Bet geluk wilde, dat een kolentrein gerangeerd moest worden, waar door het detect werd geconsta teerd. Toen is ontdekt, dat men om een der spoorstaven een zwaren ijzeren kettiDg gebonden had. De sneltrein AmsterdamMaastricht moest voor het signaal wachten, aldus bet „Volk", en de machi nist heett toen den ketting ont dekt en verwijderd. Een patroon van een druk kerij te Rotterdam heeft aau de politie aangegeven, dat zijn boek houder in den loop der jaren verduisteringen zou hebben ge pleegd ten beloope van ongeveer f 10,000. De boekhouder werd gearresteerd. Eü bekende, geld verduisterd te hebben door ont vangen posten niet te verant woorden, maar hy beweerde, dat het slechts kleine bedragen betrof. De verduisteringen loo- pen over een tijdvak van vier jaar. Gevaren van een erfenis. Een varensgezel te Rotterdam, den 53-jarigen W. A. J. Sviel dezer dagen een erfenis ten deel, het niet onbelangrijke bedrag van twaalfhonderd gulden be- loopende. Met een vreugdevol gemoed stapte hy naar het kantoor van de Rottordamsche Ëankvereeni- ging, aldaar, waar het welkome en benevens vurig verbeide douceurtje hem in bankbiljetten van 50 gulden werd uitbetaald. Vermits men geen verwoed geheelonthouder is, zal men zich kunnen voorstellen dat de man besloot het heuglyk feit onder het genot van een glaasje van het een of ander even te gaan zitten overwegen. Ook tegen het tweede glaasje, dat hy ia een alleszins begrijpelijke fees telijke stemming ledigde, vallen nog geen overwegende bezwaren aan te voeren. Bedenkelijker werd echter het geval, aldus de Msb., toen deze twee slokjes allengs aangroeiden tot een reeks, waarvan het ge bruik allerminst bevorderlijk werkte op zjjn onderscheidings vermogen en zakelijk inzicht. Zoo kon het gebeuren, dat bij in bet gezelschap verdwaalde van enkele dames, die, behalve dat zij er Diet het minste be zwaar tegen hadden om deel te nemen aan de geneugten, die de man in het begin slechts zichzelf veroorloofde, een veel verder gaanden aandrang op zyn gulheid uitoefenden. Mild gestemd als hij was, wist de varensgezel aan dezen aandrang geen weerstand te bieden en het slot was, dat hy met een royaal gebaar zije be geleidsters een keurig mantel pakje aanbood. Aan alle vreugde komt een eiDd en zoo keerde de levens ernst in zooverre bij den varens gezel terug, dat hij zich ergens in een rustig boekje neerzette en besloot de kas op te maken. Na allereerst geconstateerd te hebben, dat bet vrijwel ondoea- delyk was om een gespecificeer de lyst van zijn uitgaven op te stellen, tastte hy in den binnen zak van zijn vest om aan de hand van het daarin als aanwezig te zijn veronderstelde bedrag het totaal van zjjn uitgaven te kun nen vaststellen. Bet resultaat was ontstellend. Boe hy ook zocht, niet één bank biljet was er meer in te vinden. Bij is naar bet politie-bureau gereod en met de zeer vage ea af en toe wat onwaarschijnlijke gegevens over zyn gedrag in de 24 uren na het incasseeren van de erfenis, tracht men daar nu te achterhalen of er soms een bedrag op andere wijze is ver dwenen dan aan mantelpakken en gevaarlijke drankjes. De landbouwer Jacob Kopf te Qimbsheim bij Bingen (Dtl.) had geruimen tijd geleden zijn zwakzinnigen broer by ham in huis opgenomen. Sedert eenigen tyd gingen er in het dorpje ge rucht9n, dat de zwakzinnige op vreeselijke wijze mishandeld werd naar aanleiding waarvan de po litie een onderzoek instelde. Zij kwam daarbij tot de ontdekking dat de onmenschelyke landbou wer zijn broer in een stal had opgesloten en hem ook als een stuk vee behandelde. Dagelyks werd hem vyf of zes nasal een dracht slagen gegeven. Bet ge heel lichaam van den ongeluk kige was met wonden overdekt. Een dokter, die hem onderzocht, schatte zijn leeftijd op 75 jaar, terwijl hij in werkelijkheid 43 jaar oud is. De ongelukkige is bezitter van een stuk akkergrond ter waarde van 4000 Mark. Toen de familie werd medegedeeld, dat hun broeder in een inrich ting was opgenomen, zei een hunner „En wat gebeurt er nu met den akker?" Naar thans bekend wordt is op den Westerwaldbaan Ber- bornWesterburg een personen trein tusschen de stations Pebl Ritzhausen in botsing gekomeD met een hindernis, welke door den baanschuiver van de loco motief op zij geslingerd werd Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat rondhouten met yzer- draad aan de rails vastgebonden waren. Bet geheel was ver zwaard met steenen. 50 M. voor deze hindernis was nog een zware steen op de rails gelegd. Intusschen is de dader ont dekt. Bet blykt een 14-jarige jongen te zyB, die het vee hoedde. Aanvankelijk ontkende hij, maar ten slotte heett hij bekend. By wilde ook eens een trein zien ontsporen. Voor lijders aan suikerziekte. Brood en aardappelen, schryft dr. Wartena in de Geneesk. Gids, zyn wel de meest populaire voedingsmiddelen deze te moe ten missen is een kwelling voor den lyder aan suikerziekte wat moet ik voor ontbijt gebruiken is de dagelyksche vraag, waar mede onze lijders tot ons komen. Een intelligente dame kwam op het idee een broodje te maken, juist geschikt voor een dag dit zou dus niet oud wor den, niet te korstig en niet onaangenaam van smaak. Daar voor is een vormpje noodig, waarin men een kleine cake bakt, dit wordt van binnen ge smeerd met slaolie. Dan wordt de massa klaar gemaakt en wel als volgt 1 ons havervlokken worden door den gehaktmolen fyn ge malen, gemengd met een tiende liter water, 1 theelepel zout of meer, naar smaak, en twee eierdooiers. Bij dit papje, dat goed ge mengd dient te worden, doe men twee stijfgeklopte eiwitten en zet de massa ruim 2 uur in bovengenoemd vormpje in een matig verwarmden oven (gas- oven). Dan krygt men een heer lijk broodje, waarvan men eenige heerlijke sneedjes voor ontbijt en lunch kan afsnyden en met flink boter tot een prettige boter ham maakt. Dat velen van dit recept genoegen mogen beleveD. Sportnieuws. Voetbal. Middelburg II—Axel 1—1. Onze stadgenooten zijn er Zon dag niet in geslaagd van de Mid- delburg-reserve's te winnen. Met een gelijk spel moesten ze zich tevreden stellen. Speciaal de Axelsche voorhoede moet gefaald hebben, hetgeen aannemelijk is, daar slechts één doelpunt gemaakt is. Reeds kort na het begin nam Middelburg de leiding, waarna Axel nog voor de rust gelijk maakte. In de tweede helft was Axel meerendeels sterker, doch goed verdedigen van Middelburg en zwak aanvalsspel van de tegen partij waren oorzaak, dat de eind stand 1 1 werd. Ternenxen III-Axel II 8—1. Voor den Zeeuwschen Voetbal bond speelde Axel II te Terneuzefl tegen Terneuten lij. Ook hier bleef de Axelsche voorhoede be neden de verwachting, met het gevolg dat Terneuzen met 2—1 won. Axel III-J. V. Y. II i_5. Bleven de prestatie's van het eerste en tweede elftal beneden de verwachting, Axel III demon streerde eveneens een volkomen machteloosheid tegen J. V. V. II van Terneuzen en werd hier met 51 geklopt. Alles bij elkaar leverde de jongste Zondag dus weinig succes voor de V. V. Axel. KON. NED. VOETBAL BOND. Afdeeling IV. Competitiestand 3e klasse A. Hulst 2 2 0 0 8—5 4 Axel 2 110 7—2 3 Middelb. 2 10 10 1—1 1 Vlissing. 2 10 0 1 1—2 0 Zeeuwen 10 0 1 4—6 0 Zeelandia2 1 0 0 1 1—6 0 Hansweert 0 0 0 0 0—0 0 Sas. Boys 0 0 0 0 0—0 0 Gedurende de naaand Aug. 1931. HENGSTDIJK. Gehuwd. 22 Juli. Johaiines Boutepen, 23 j. en Elisabeth Lauret, 26 j. 20 Aug. Patrus Bulshout, 22 j. eD Suzanna de Blok, 21 j. Geberen. 24. Paulina, d. vaa Jos. de Clippelaar en M. Koning. 29. Emma, d. van A. van Leemput en A. Benderiks. Orerleden. 10 Juli. Josephus van Buijten, 42 j., echtg. van Mathilda fiermans. 8AS VAN GENT. Gehuwd. 6. Remon van Eootegem, 28 j. en Leonie Ongenae, 23 j. Franeiseus de Meester, 22 j. en Leonie Winne, 21 j. Arie Littooij, 25 j. en Ja- eomina Stouthamer, 24 j. 13. Manrice Wjjne, 23 j. en Bertha van der SteeB, 23 j. 18. Petrus van Eerdenburgh, 32 j. en Cat- harina Nelen, 24 j. 27. J»b Bennink, 36 j. en Cornelia Nee- teeon, 26 j. Geboren. 7. Ria, d. van Edo- ardns van de Putte en Esther Delsaert. 17. Maria, d. van Marynus Maas en Catharina Diks. 21. Maria, d. van Theodoor Sar- neel en Emma van Laere. 29. Annie, d. van Willem de Groote en Wilhelmina Versprille. Overleden. 5. JosephusGene- tello, 23 j., z. van Petrus en Marie Boekstael. Eugenia Saelens, 59 j., eehtg. van Camilns Koene. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe Regeeringsprijs Rogge f4,50 af 5.Wintergerst f 5, a f 6,— Zomergerst f 5,— a f 6,—. Haver f 4,50 a f 5,— Erwten f 8,—af 9,50. Paarden- boonen f 0,— a f 0,—. Duiven- boonen f 0,— a f—Bruine- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f 8,af 10,Blauwmaan- zaad f 16,— a f 18,—. Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,4. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f ,05 Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0,35 Aardappels f 2,25 a f 3,—. Stroo f 7,a f 8—. Koolzaad f 9,—af 11,—. Mosterdzaad f 10.— k f 13.—. Boter f 1,30 k f 1,35, Eieren f5,50 k f6,-. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,A f 12,—. Rogge f 4.— f 5,Wintergerst f 5.— if 6.— Zomerg. f5.— k f6. Haver f 4.— a f 5,—. Erwten 7.50 a f 9,50. Paardenboonen f 7.a f 8.— Duivenboonen f 8.a f 9.Witteboonen f af 0.Bruineboonen f 7.— if 9.50. Boekweit f A f Lijnzaad f 7 k f 11,-Blauw Maanzaad f— f—Mosterdzaad f— A f—Groen Vlas f i f Gebookt Vlas f i f Gezwingeld Vlas f A f Aardappels f 0.00 k f 0 00. Koolzaad f 9.— k f 11 Stroo f—Eieren 26 stuks f 1,43» Slachtvee aangev. 27, verk. 12. Varkens aangev. 31, Verk. 18. Eierveilingstuks f 0,per 100 stuks. Burgemeester en Wet houders van AXEL, brengen ter kennis van belang hebbende dat van de geldleening, oorspronkelijk groot f15000.—, opgenomen in 1909, en van de geldleening, oorspron kelijk groot f25000—, opge nomen in 1925, is uitgeloot. De obligaties zijn respectieve lijk op 15 November en I December a s. aflosbaar. Axel, 26 Sept. 1931. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. 's Zaterdags naar TERNEUZEN. Vertrek AXEL 61/* uur n.m. Vertrek NEUZEN na afloop bioscoop. De ondernemer, GARAGE „CITO", Axel. HERVAT de prakttyk Een goed onderhooden staande aan den Nieuwendijk I 63 te Axel. Hypotheek aanwezig en direct te aanvaarden. Te bevragen bij A. KOEKKOEK- Gentsche Vaartstraat. (Walchersche blauwe) op be stelling te bekomen bij J. HEIJNSDIJK, Kanaalkade, Axel. puike Desnoods thuisbezorgd. Verkrijgbaar bij VAN DRONGELEN.

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3