Kring „Axel" Z. L. M. KERMIS TEBWEUZEW! b. Het perceeltje Boowland Advertentiën. niet doorgaan. Extra Autobussen AXEL-TERNEUZEN v.v. op Woensdag 23, Donderdag 24, Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Sept. Openbare Verkooping. a. Het Huis met Erf De New-Yorksche politie is er ia geslaagd de band te leggen op een bende ran 4 mannen en een negerin, die zich bezig hield met het ontvoeren van rijke personen om losgeld te kunnen eischen. Da arrestatie van deze bende is het onmid dellyk gevolg van de betaling van eenige belangryke bedra gen aan losgeld voor den veili gen terugkeer van den rijken jongen makelaar, Charles Rosen thal. De leider van de bende was een zekere Green, eigenaar van een hotel, die als bandiet bekend stond en die door zyn medebandieten ter dood was veroordeeld, omdat hy van het losgeld, ten bedrage van 50.000 dollar, da helft had achterge houden. De negerin werd gebruikt als lokvogel bij de ontvoeringen Ofschoon zij ontkent negerin te zyn en zy weinig gekleurd is, staat zij toch als zoodanig inge schreven. In een dorp in het Roemeen- scha district Czernowitsj nam een bruiloftsfeest een tragisch einde. De dochter van een rijken boer was in het huwelijk ge treden ondanks de bedreigingen met moord van verschillende aanbidders. Toen na de voltrek king van het huwelijk nagenoeg de geheele familie in den tuin van de ouders der bruid bijeen was en het feest zijn hoogte punt had bereikt, verschenen twee der afgewezen minnaars en openden een snelvuur op de gasten. Het bruidspaar, de ouders der bruid en één der getuigen zak ten zwaar getroffen ineen. Het gelukte den bedrijvers van dezen aanslag te ontko men. De ouders der bruid stier ven kort na den aanslag. Het bruidspaar moest levensgevaar lyk gewond naar een ziekenhuis worden gebracht. 3 of 4 personen zyn in de badplaats Torquay (Eng.) om het leven gekomen bij een po ging om een hond te redden. Er woei een krachtige storm. Een hond was van den boule vard in het water gevallen. Een 16-jarig meisje (vermoedelijk de eigenaresse) trachtte het dier te redden, doch door een golf sloeg zij van een kademuur en ver dween in de diepte. Eenige bad gasten begaven zich eveneens te water om het meisje te red den. Ook zij gingen in het schuim van de branding onder. 26 personen reikten elkaar de hand en vormden een ketting, waarmee men het water afzocht. Men kon echter geen der slacht offers meer vinden. Ontzettende vondst. Op eenige kilometers afstand van Helsingfors heeft een chauf feur, die uit een bron wat water wilde drinken, een groote boe veelheid deelen van mensche- lijke lichamen gevonden, o.a. een afgehouwen hoofd met lang vrouwenhaar, 8 handen, 9 voe ten en afgehouwen vingers. Alle lichaamsdeelen toonen scherpe sny wonden. Het ge vonden hoofd is waarschijnlijk van een bejaarde vrouw, terwijl zich onder de gevonden handen zoowel maDnen- als vrouwen handen bevinden. Toen de chauffeur zich over de bron boog om te drinken, zag h(j tot zijn ontzetting plot seling een hand onder den waterspiegel. Met een yzeren staaf onderzocht hy het water en even later dook het hoofd op. De politie beeft den gebeelen middag de bron onderzocht en deed voortdurend nieuwe vond sten. Een dame uit New York, die zich op eeu reis door Europa bevond kwam tot de minder aan gename ontdekking, dat haar handkoffer, inhoudende een cheque van 3600 dollars op de National City Bank van New York en over de honderdduizend mark aan juweelen, in den trein tusschen Linz en Bad Ischl (Oos tenrijk) gestolen waren. Toen de diefstal bemerkt werd, had de dief zich reeds uit de voeten gemaakt, Te CbiPeau-Thierry (Fr.) had een 37-jarige vrouw pad denstoelen geplukt en voor haar gezin bereid. Eenige uren Da den maaltyd stierven de vrouw, haar 12-jarig dochtertje en 14- jarige zoon, onder hevige pynen. In de Staatsdiamantgroe- ven van Springbok (Kaapkolo nie) is de politie op het spoor gekomen van geraffineerde die ven. Twee Duitschers hadden in een der groeven een geheime bergplaats, waar zy alleen heen gingen, als een van hen 's nachts wachtdienst verrichtte. Na veel moeite slaagde de recherche erin, te weten te komen op welken dag ze de gestolen dia manten wilden meenemen. Toen zy de groeven verlieten, werden zij gearresteerd en ge fouilleerd. Maar er werden geen diamanten op hen gevonden Daar men echter zekerheid meende te hebben, dat zij de diamanten bij zich badden, liet men Röntgenfoto's van hen ne men, daar de diamanten die, naar bekend is, geen Röntgen stralen doorlaten, „dan aan het lichtmoesten komen. En werkelijk, het bjeek, dat zij diamanten van zeer groot formaat hadden ingeslikt. De waarde wordt geschat op een kwart millioen galden. De kleinere steenen kunnen door toediening van een pur geermiddel, spoedig uit het lichaam der dieven verwijderd worden. Met de grootere exem plaren is dit echter niet het geval. Een operatie zal hiervoor noodig blijken. Maar iemand aan een operatie, tegen zyn wil, te onderwerpen, is niet wettelyk geoorloofd. Uit Rome wordt een merk waardig geval gemeld van twee kinderen, die in staat zyn met hun oogen door vaste stoffen heen te dringen, dw.z. ze kun nen door de planken van een kist en door doeken kyken. De geleerden staan op het standpunt, dat deze kinderen zoo iets als Röntgen-oogen heb ben, doch dat ze daarmee geen uitzondering vormen, omdat ieder normaal oog deze eigenschap bezit, alleen is ze bij de andere menschen nog niet genoeg ont wikkeld. Goede vangst. De recherche te Keulen heeft een hoofdwachtmeester van de Schupo gearresteerd onder ern stige verdenking, dat de man aanvoerder is van een beruchte dievenbende, die reeds ruim een jaar Keulen en het Rijnland on veilig maakt en in gehuurde auto's strooptochten onderneemt tot Koblenz en het Roergebied toe. Thans is men hen op het spoor gekomen door een te Ko blenz gepleegde inbraak, waar bij het nummer van den gebruik ten auto kon worden genoteerd, De wagen bleek eigendom van een garagehouder te Keulen en bij onderzoek noemde dezen dec naam van den wachtmeester als deDgene, aan wien hij den wa gen in bruikleen had gegeven. Hoe stil het werd. Een predikant in Minnesota werd op zekeren Zondag onder de preek zeer gehinderd door een paar jongelui, die op zeer onbescheiden wijze luid met el kaar spraken en nu een dan in luidruchtig gelach uitbarstten. Tenslotte hield de predikant op met spreken, stond een poos stil te kyken naar de onrnstmakers en zei daarop tot de vergadering Ik ben de laatste jaren altyd beschroomd geweest, om afkeu rende woorden te spreken tot menschen, die zich onder den dienst onbetamelijk gedragen. Ik heb namelijk daarbij eens een groote vergissing begaan. Terwijl ik preekte, had ik toen eeD jongen man in de kerk, die zich even onbehoorlijk gedroeg als heden een paar van hoorders doen, H(j praatte, hij lachte, hij maakte grimmassen. Ik ergerde m(j tenslotte zoo, dat ik van het platform ging en hem een oor veeg gaf. Toen ik echter na de dienst in studeerkamer zat, kwam een van onze diakenen my zeg gen, dat de jongemaD, dien ik zoo hardhandig had terechtge- zet, een idoot was. Sedert dien tyd heb ik altyd gevreesd, zulke rustverstoorders, die zich in do kerk niet goed weten te gedra gen, terecht te zetten, omdat ik niet gaarne mij voor de tweede maal wil vergrepen aan een idioot Da kleine mededeeling had de gewenscbte uitwerking, en de predikant kon verder ongehin derd voortgaan. Liefde en list. De 28 jarige Marie Martel, sen Duitsche van geboorte, die reeds meermalen in België wegens op lichting veroordeeld was, werd in het begin van dit jaar te Brussel in een gesticht geplaatst. Spoedig daarna wist zij te ont snappen, na nog eerst een gra- mofoon te hebben verduisterd. Dit muziekinstrument maakte zij direct na haar ontvluchting te gelde om een reisje door de Ardennen te kunDen bekostigen. Te Houyet nam zy haar intrek in een logement, waar zij kenois maakte met een garagehouder, wien zij wijsmaakte, dat zij han delde in juweelen. Onder voorwendsel, dat zy een inzending verwachtte, die zij op het oogenblik niet geheel kon betalen, wist zij van den man 9000 francs in handen te krijgen. Hierop verdween zij uit het plaatsje en het gelakte de politie niet haar op te sporen. Zij had in een klooster te Doornik onder dak gevonden en al spoedig knoopte zy kennis aan met een koopman, die tegenover het klooster wooDde. Ook deze man werd het slachtoffer van de sluwe oplichtsterhij offerde 6000 frs. ten behoeve van de gefingeerde juweelen zaak en Marie ver dween onmiddellijk uit Doornik. Te OosteDde drong zij zich nu in bij een gegoede familie en slaagde erin haar gastheer 7000 frs. lichter te maken. Eindelijk liep zij te De Panne in de val. Bij haar arrestatie vond de politie een revolver en 'n valsche pas io haar bezit. Zij bediende zich van verschil lende namen, o.a. noemde zy zich barones De Chester?, Marie Clément, Marie Servaes en Marie Croyère. Voorloopig is zij nu veilig opgeborgen. Te Keulen wilde een auto bandiet een auto stelen. Hij werd echter juist verrast door de eigenaresse, op wier hulpge roep een 35-jarige voorbijganger toesnelde. De bandiet legde den man echter onmiddellijk door een schot in het hootd neer, en vluchtte met den auto. Tijdens den rit loste hij nog verschillende schoten, waardoor twee mannen en een vrouw werden gewond De dief kon ontsnappen. Winstgevende hypnose. Een nieuwe metbode om „valsch" te spelen is ontdekt in de speelzalen van de badplaats Juan les-Pins. Het was de direc tie van het casino aldaar opge vallen, dat sedert eenigec tijd enkele vrouwen groote bedragen aan de baccarat-tafel badden ge wonnen. Men is ervan over tuigd, dat het geheimzinnige complot in staat is, de bank van elke speelzaal in Frankrijk te doen springen. Hypnotiseurs schynen als volgt te werk te gaanZy zenden vrouweD, die media zijn, uit om te spelen. Zelf posteeren zy zich op verschillende punten achter de tafel als toeschouwers en bestudeeren nauwgezet de kaar ten der spelers. Met hun bypno- tiseerend vermogen controleeren zy' het spel van de media en dwingen dezen te spelen, zooals zy dat willen. Men Deemt aan, dat enkele vrouweD, die op deze wyze enorme bedragen hebben verdiend, niet eens weten, dat zy op deze wyze worden ge bruikt. Zy worden onder bypno- tischen invloed gebracht, ge dwongen aan de speeltafel plaats te nemen en bet spel te spelen zooals de hypnotiseur dat wil. Zooals te begrijpen is heeft dit groote opschudding onder bet spelerspubliek teweeggebracht, zegt de .Tel." De directie beeft de politie gewaarschuwd, met het gevolg, dat behalve de ge- j heimzinnige hypnotiseurs zich onder het elegante publiek ook nog detectives bevinden, die belast zyn met de taak het mysterie op te lossen. Sportnieuws. Voetbal. Axel Zeelandia II 6—1. De Oranjemannen hebben de competitie goed ingezet met een sprekende overwinning op de Zeelandia-reserve's uit Middel burg. Doorloopend is Axel in de meerderheid geweest en ofschoon het spelpeil nu niet van superi eure kwaliteit was, Zeelandia kon er toch niet aan tippen. Hun doelverdediger heeft er een massa ballen uitgehouden, anders waren de dubbele cijfers wel bereikt De score werd geopend door den Axelschen rechtsbuiten, die na een kwartier spelen een gloei en d e n kogel in het Middelburg- sche net schoot. De rechtsbinnen maakte er 2—0 van, waarna een strafschop gemist werd. Met 2- 0 ging de rust in. Kort nadat de tweede helft was begonnen loste de Axelsche rechts buiten een venijnige schuiver, die den stand op 3—0 bracht. Na een half uur was het 5 0, door toedoen van linksbinnen en mid denvoor, waarna Zeelandia in buitenspel-positie den stand op 5—1 bracht. Kort voor het einde maakte de Axelsche middenvoor nog een doelpunt, waardoor de overwinning tot 6—1 werd op gevoerd. Na afloop speelde Axel 11 tegen T. V. V. van Terneuzen. Ook in dezen wedstrijd bleken onze jonge stadgenooten de sterksten en wonnen met 4—0 van het T. V. V.-elftal, dat voor het mee- rendeel uit oude knapen bestond. Zalerdagavond zou Axel III hier tegen T. V. V. II spelen, doch laatstgenoemd1 elftal is niet opge komen. Hand boogschieten. De alhier gehouden gaaischie ting, uitgeschreven door de hand boogmaatschappij „Ons Vermaak" had een mooi verloop, dank zij het gunstige weer. Er waren niet minder dan 97 deelnemers, waar onder goede schutters, zoodat een zware strijd werd gevoerd om den hoogvogel. Hij werd geveld door A. van Qaeveren van Kruis straat. De zijvogels werden ge schoten door Ch. Dieleman en Dom. Misseghers beiden van Koewacht en de kallen door P. van Campen van Stoppeldijk en B. Martens van Hulst. Duivensport. Aan de prijsvlucht uit Arras werd j 1. Zondag deelgenomen met 25 duiven. Losgelaten om 9 25 uur, werd de eerste duif om 11.4503 aangemeld door A. Sturm, Heikant. De afstand gerekend op 139.294 Meter, was de snelheid 994.6. De 2e en 3e aangekomen duiven waren van Th. Cortvriendt, Spui, 4e en 7e C. Kindt, Heikant, 5e en 8e A. Kindt, St. Jansteen, 6e en 9e L. Kaijser, Axel. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe Regeeringsprijs Rogge f 4,af 5Wintergerst f 5, a f 6,— Zomergerst f 5,— k f 6,—. Haver f4,- af 5,— Erwten f 7,-af 9,—Paarden- boonen f 0,a f 0,Duiven- boonen f 0,— k f—Bruine- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f 8,af 10,Blauwmaan- zaad fk f Qroen Vlas f 0,0,2 k f 0,0,3. Qebookt Vlas f 0,0,3 a f ,05 Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0.40 Aardappels f2,— f3,—. Stroo f 6,— k f 7—. Koolzaad f k f— Mosterdzaad f k f Boter f 1,30 k f 1,35, Eieren f6,— k f6,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen «Is volgt t Tarwe f 10,— Af 12,—. Rogge f 4.k f 5,Wintergerst f 5. af 6.— Zomerg. f5.— a f6. Haver f 4.— a f 5,—. Erwten f 8a f 10,Paardenboonen f 7.a f 8.Duivenboonen f 7.a f 8.— Witteboonen f af 0.Bruineboonen f 7.a f 10.Boekweit f a f Lijnzaad f9.a f 10,Blauw .Maanzaad f— k fMosterdzaad f a fGroen Vlas f a f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f 9.— a f 10.— Stroo f—Eieren 26 siuks f 1,43. Slachtvee aangev. 27, verk. 15. Varkens aangev. 44, verk. 36. Eierveiling stuks fO,— per 100 stuks. V Heden overleed te Oostburg na een langdurig en smartelijk maar geduldig gedragen lijden, in de hoop des eeuwigen levens, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwd-Zuster, DINA MEESEN, in den ouderdom van ruim 45- jaar. Namens haar diepbedroefde Ouders, 1. MEESEN-Bakker en Familie. Axel, 20 Sept. 1931. Wegens onvoldoende deelname kunnen de aangekondigde cursussen De Secretaris, J. K DE PUTTER. Dienstregeling wordt aan de garage bekend gemaakt. De ondernemer, J. K. ESSELBRUGGE. Garage „Cito". De Notaris J. FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en Kinderen ADR. KOEKKOEK te Axel, verkoopen 1. Op VRIJDAG 25 SEPT. 1931, 's namiddags 21/, uur, aan nagemeld huis, alseikenhouten Kabi net, Stoelen, Tafels, Kas ten, Regulateur, Buiskachel, Spiegels, Schil derijen, 2 Bedden met toe- behooren, Zeil, Matten, Pe troleumstel, Petroleumlamp, Emmers, Potten, Pannen, Kachelhout, Glas-, Geleierd-, Aardewerk, enz., enz. Betaling contant. 22 Op ZATERDAG 26 SEPT. 1931, 's namiddags 4 uur, in het hotel van dhr. H. P. Dieleman- Koole te Axel, Markt: te Axel, Oudeweg, kadaster sectie D no. 1302, groot 86 c.Aen ('zijkant dijk) te Axel, Kijkuit, kadaster sectie D no. 1415, groot 22 A. 22 c.A. 150 roeden). Terstond bij de betaling la aanvaarden. Betalen! uiterlijk 24 Oct. m>

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3