Een nikkelen BUISKACHEL. bij 6. P. VLAANDER, HET WABENHUIS. III. Een HOFSTEDE, IV. Een Huis met Tnin Gebruik WRIGLEy'S Let op AYondïakteekenschool te Axel. Ontvangen VI. Een perceel Tuingrond Gemengd Nieuws. Advertentiën. Uit de hand te koop BIJ INSPANNEND WERK a. Leeraar in vakteekenen. b. hand- en rechtl. teekenen. c. Ned. taal en boekhouden. d. meetkunde. te koop en te huur 34 Kantoor van W.A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. Op Donderdag 1 October 1931, I. Een party Bouw- en Weiland en Zijkantweg II. Een party Bouw- en Weiland V. Een perceel Weiland VII. Een huis met scbnurtje VIII. Een huis met schuurtje, IX. 5 aandeeleti X. Een vrouwenzitpiaats kesklooster-Stroobos (Pr.) niet heeft aangenomen. Ds. Post is een verdraagzaam mensch, die zonder aanzien des persooDB ieder genegen is en ook, zonder de belangen zyner ge meente voorbij te zieD, zeer toe gankelijk is voor andersdenken den. En menseden met derge lijke eigenschappen kunnen wij gezien de geschiedenis in Axel noode missen. Laten wij hopen, dat hy nog lang en Ier onze ingezetenen geteld wordt Nbg niet stunrrast Gisteravond tuimelde naby Reuzenhoek ODder de gemeente Zaamslag een auto van den hoogen dijk, die in de richting Eendracht gaat. Van de beide inzittenden kreeg L t). uit Axel verscheidene snij wonden doordat de ruiten in scherven braken. Ook Jac. B eveneens uit Axel, scheen er ernstig aan toe, door dat hy klaagde over pijn in de borst veroorzaakt door het stuur. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen en verleend, werden beiden per auto, naar huis ver voerd. Enkele uren latjr kon ook de auto met eigen kracht naar de garage stoomen. Te Biervliet werd de brand weer gealarmeerd voor een taevi- gen uitsiaanden brand in de hotstede van den landbouwer P. Haverbeke aldaar. De geheele schuur, waarin een groote voor raad ongedorsoht graan aanwe zig was, stond in vlammen. Acht paarden, vyf varkens en drie geiten kwamen in de vlammen om. Een groot aantal landbouw werktuigen ging verloren. Een bergplaats, waarboven een slaap plaats der knechten was, brandde eveneens uit. De knechten kon den zich in veiligheid brengen. Het gelukte, de belendende per- ceelen te behouden. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Geen kortsluiting. Naar aanleiding van een twee tal branden, die dezer dagen plaats hadden, resp. te IJzendyke bij Taalman en te Terneuzen by de Bruijne, wordt medegedeeld, dat na deskundig onderzoek ii gebleken, dat van kortsluiting geen sprake was. Zulks naar aanleiding van het feit, dat dit als vermoedelijke oorzaak was gemeld. Handelsregister voor Zeeuwsch Vlaanderen. In de week van 24—31 Augus tus werd bij het bureau der Kamer van Koophandel opgaaf gedaan van de volgende Inschrijvingen N. V. Expeditie-Onderneming Van Gend Loos, Noordstraat 101. Beheerder van het bijkan toor Terneuzen Adr. de Priester. J. A. de Ligny en Zoon, Zuid- zande M 23, metselaarsbedrijf, aannemen van bouwwerken, koo- pen en verkoopen van bouw materialen, enz. Venn.: J. A. de Ligny Sr. en J. A. de Ligr.y Jr. te Zuidzande. Wijzigingen Behaegel—Denijs, Hulst, E 52, tricotagefabriek. Vennootschap onder firma is omgezet in een commanditaire vennootschap, on der den naam„Behaegl Fils". Beheerende vennooten Franz C. L. en Paul L. H. A. Behaegel en Ivan J. L. M. van Hollebeke, St. Nicolaas-Waes (België). Comm. vennoot: één. NationaliteitBelg. Land van inwoning België. Comm. kapitaal f 185 545 57VS. Duur der vennootschap1 Oct. 1930 tot 1 October 1960. Cement-, pannen- en tegelfa briek, Dellaert Qeirnaerdt, Westdorpe A 147. Uitgetr. ven noot A. Qeirnaerdt. Zaak wordt door den venn. voortgezet onder den handelsnaam Cement,- pan nen- en tegelfabriek C. Dellaert. Coöperatieve Vruchtenveiling Zeeuwsch-Vlaanderen G. A., Markt 2, Statuten gewijzigd. N.V. Handels- en Exploitatie Maatschappij Zeeuwsch-Vlaan deren", Burgemeester Geillstraat, concert- en bioscoopgebouw. Uit getreden directeur I. van de Sande. Nieuwe dir. P. F Stan- daert, Ter Neuzen. Comm. t E. M. M, Verhoeven—Standaert, VHertogenbosch» J. van Leemput, Sas van Gent, Gentschestraat 5, brood-, be schuit- en bankttbakkerij, winkel in kruidenierswaren, boter en eieren. Uitgetreden eigen. J. van Leemput. Nieuwe eigenaar: Pol Fermont. Zaak wordt voortgezet onder den handelsnaam Pol. Fermont-Kaas. N.V. Maatschappij „Petroüfère" (Petroleum-Kleinhandel) 's-Gra- venhage, gebouw „Petrolea", Fi liaal Biervliet opgeheven. N.V. Nieuwe Nederl. Mij. tot vervaardigen van spiegelglas, gla zen voorwerpen en chemische producten, Sas van Gent, West kade, Uitgetr. commissarissen Alph. Gerard en René Margassin. Benoemd tot comm.: A. J. H. Olivier en L. J. B. Guyard, Parijs Weegbrug „Janna Cornelia", Schoondijke M 36. Uitgetreden voorzitter: Adr. Luteyn. Nieuwe voorzitter: Iz. J. Risseeuw. Opheffingen Firma D. van de i Berg, Sas van Gent, Ooststraat 353, schoen winkel. Vereffenaar: G. van den Berg, Axel L. A. Cijsouw Jr., Breskens, Langeweg, bouwonder neming Q. A. Dhaene, West dorpe B 36, winkel in kruide nierswaren. Vereffenaar: Q. A. Dhaene, Westdorpe; J. A. Duin- ker, Hoofdplaat, A 80, smederij. VereffenaarJ. A. Duinker, Hoofd plaat C. L. Hemelaar, Axel, Stationsstraat, handel in rijwielen, enz. Vereffenaar: C. L. Hemelaar, Axel „Paulus Petrus", Schooi- weg 15, sleepboot. Vereffenaar: J. j. de Bakker; N.V. Sleepschip „Elfrida", Westkolkstraat 22. Ver effenaar: F. B. G. de Meijer; N.V. Sleepschip „Ghislaine", Westkolkstr. 22 Vereffenaar: F. B. G. de Meijer; August Ver- mandel, Sas van Gent, Noord straat 6, winkel in suikerwerken en kruidenierswaren. Vereffenaar A. Vermandei, Sas van Gent. Gevonden. Een bril en een portemonnaie. Inlichtingen bij J. Oosting. den naam Mijnhard! bij het koopen van poeders. Alléén voor zien van den naam Mijnhard!, wordt echtheid gegarandeerd. In het Noorden der Belgische provincie Oost-Vlaanderen staan thans, tengevolge van de zware regens der laatste weken en de verzanding van de Durme, de Moervaart en de Zuidledevaart, ongeveer 3000 hectaren akker-'en weiland geheel blank. Een groot deel van den oogst is verloren en de bevolking, die reeds her haaldelijk op dezelfde wijze, fel werd beproefd, blijkt aan een bij na algemeene ontmoediging ten prooi te zijn. Talrijke landbou wersgezinnen zouden er, volgens de N.R.C., aan denken de streek te verlaten en zich elders in Oost- Vlaanderen te gaan vestigen. De filmster Marian Davies heeft, volgens een bericht uit New- York een geschil met den fiscus uit de wereld geholpen door 825.000 dollar belasting te beta len. Dat zet nog eens aan, De levensduur van bacillen. Men heett onlangs kunnen bewyzen, dat droog gebonden verwekkers van mazelen 40 dagen blyven laven, die van roodvonk 5 maanden en die van pokken zelfs 2 jaar. Sportnieuws. Voetbal. Zaterdagavond speelde Axel IV alhier tegen J.V V. II van Terneuzen. De wedstrijd ein digde met gelijk spel (2—2). Wegens den regen kon de wedstrjjd Axel III—T.V.V. II geen doorgang meer vinder). Zondag speelde Axel II hier tegen J.V.V. I, waarbfl de Axel- Bche reserve's met 4—3 in de meerderheid bleven. Zeenwseh clfral-Zwalcvren 1-8. Ten aanschouwe van ruim 4000 personen werd Zondag ts Goes een propaganda wedstrijd gespeeld tusschen een Zeeuwsch K.N. V.B -elftal en een Zwaluwen- elftal, waarin verscheidene oud- internationaals uitkwamen. Zooals te verwachten, bleken de Zeeuwsche spelers tegen bet Z -valuwen-elftal niet opgewas sen, dat technirch een veel beter spel demonstreerde. Toch is geen spelletje van kat en muis ge worden integendeel beleefde het doel der Zwaluwen soms ook benauwde oogenblikken. Bij de rust was de star d 4-1 voor de Zwaluwendaarna maakten ze nog 4 doelpunten en wonnen tenslotte alzoo met 8-1. Het Zeeuwsche elftal bestond uit 3 spelers van Middelburg, 3 van Terneuzen, 2 van Goes, 2 van Hulst en 1 van Axri CORRESPONDENTIE. Van meer dan eene zijde ont vingen we verzoek om een dank betuiging te plaatsen .namens de ouden van dagen". In het verslag kan men lezen, dat zoowel mondeling als schrif telijk de burgemeester, de com missie en alle andere heeren en dames reeds zijn bedankt. Ten slotte ook nog per advertentie. We achten dit voldoende. We zijn overtuigd, dat iedereen dankbaar is, maar men kan niet aan iedereen plaats geven, om dit in de courant op zijn manier onder woorden te brengen. Red. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe Regeeringsprijs Rogge f4,50af 5.Wintergerst f 5, ai t 6,— Zomergerst f 5,— a f 6,—. Haver f5,- af 5,50 Erwten f 8,—af 9,—Paarden- boonen f 0,f 0,—. Duiven- boonen f 0,a f—Bruine- boonen f 0,k f 0,Lijn zaad f 8,—af 9,—Blauwmaan- zaad f 17,a f 18,—. Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,3. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f ,05 Gezwingeld Vlas f0,30 af0.35 Aardappels f2,— a f3,—. Stroo f 7,a f 8—. Koolzaad f—,af—, Mosterdzaad f a f Boter f 1,40 a f 1,45, Eieren f6,— a f6,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,a f 12,—. Rogge f4.— a f 5,Wintergerst f5.— af 6.— Zomerg. f5.— a f6. Haver f 4.— a f 5,Erwten f 7.a f 9,Paardenboonen f 7.a f 8.— Duivenboonen f 8.a f 9.Witteboonen f af 0.Bruineboonen f 7.— a f 10.—. Boekweit f a f Lijnzaad f a f Blauw Maanzaad f— a fMosterdzaad f a fGroen Vlas f a f Gebookt Vlas f -.— a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f 9.— a f 10.50 Stroo f—Eieren 26 sluks f 1,43. Slachtvee aangev. 19, verk. 10. Varkens aangev. 57, verk. 35. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. De ondergeteekenden zeggen Burgemeester en allen, die hebben medege werkt, om ons Donderdag tot zoo een genoeglijken en onver- getelijken dag te maken, allen hartelijk dank. NAMENS DE VELE OUDEN VAN DAGEN. Axel, 15 Sept. 1931. Te bevragen aan het Burean van dit Blad, Wie verantwoordelijke arbeid verricht, moet zijn zenuwen de baas blijven. Ieder die in zijn werk over stalen zenuwen moet be schikken, beseft eerst recht hoe Wrigley's Kauwgom rust en kalmte geeft. Ook voor sportmenschen is Wrigley's onmisbaar om win nend uit den strijd te komen. Wrigley's - na elke maaltijd - reinigt het gebit, houdt de mond frisch, bevordert de spijsvertering. Het BESTUUR van bovenge noemde school roept sollicitanten op voor de cursus 1931'32 tot het vervullen van debetrekkingen: De benoeming geschiedt tijde lijk. Stukken in te zenden bij den Secretaris vóór 19 Sep!, e.k. Het Bestuur, A. E. C. KRUYSSE, Voorz. A. ESSELBRUGGE, Secr. KOME1NE KAAS per pond <*8 ROZIJNEN prima 24 KOFFIE B p. 3 pond 95 Aanbevelend, nam. 2 aar Z.T. zal ten verzoeke van den Heer P. DEES te Axel- Sassing en Kinderen, in het Hotel van den Heer H. P. Dieleman Koole, te Axel aan de Markt, in het openbaar worden verkocht te Neuzen in den Koegorspolder, sectie G nos. 677, 1717, 1718, 676, 223, 1719, 1720, 662, 661 en 654, samen groot 12H.A. 6A. 60 c.A. (27 gem. 24 roeden). Verdeeld in 3 koopen. Aanvaarden bij de betaling. te Axel in den polder Beoosten- en Bewestenblij aan den Sasdijk, seciie F nos. 207, 208, 482, 483 en 655, samen groot 9 H.A. 42 A. 60 c A. (21 gem. 45 roeden). Verdeeld in 3 koopen. In pacht bij den Heer Herm. Dieleman tot rooven oogst 1932. bestaarde uit WOONHUIS, SCHU REN, WAGENHUIS, WEILAND en WATERGANG te Axel Sassing, sectie F nos. 556 en 720 en sectie A nos. 569 ged. 900, 947 en 283, samen groot 1 H.A. 47 A 88 c.A. (3 gem. 96 roeden). Gedeeltelijk in pacht bij den Heer Herm. Dieleman tot rooven oogst 1932. Boomprijs f350,— te Axel-Sassing, sectie A no. 569 ged., groot 3 A. (20 roeden). Aanvaarden 1 April 1932. te Axel-Sassing, sectie F no. 478, groet 43 A. (287 roeden). In pacht bij den Heer Herm. Dieleman tot rooven oogst 1932. Boomprijs f150,— en dtyk te Axel-Sassing, sectie A nos. 408 en 1074, samen groot 4 A. 69 c.A. (32 roeden). Aanvaarden 1 Januari 1932. en tnin te Axel-Sassing, sectie A no. 1051, groot 6 A. 92 c.A. (47 roeden). Verhuurd aan den Heer H. Seele tot 1 Juni 1932 voor f5 per week. tuin en erf te Axel-Sassing, sec tie A nos. 746, 747 en 418, samen groot 5 A. 46 c A (37 roeden). Verhuurd aan den Heer L. Dees tot 1 April 1932, voor f2 per week. in de Coöp. Kunstmestfabriek te Vlaardingen. in de Ned. Herv. Kerk te Axel, no. 257. Betalen 10 November 1931. Nadere inlichtingen ten gemelde kantore, alwaar de kadastrale plana ter inxage liggen. Twee soorten: P.K. met zuivere peper muntsmaak en Spearmint met een pittige smaak van versche kruizemunt. Beide even verrukkelijk door hun tot 't eind toe blijvende smaak. 5 cent per pakje - geen andere versna pering is zoo goedkoop en zoo gezond. WRIGLEY M n Ti w HL-8

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3