Hierop letten! Landbouw. Gemengd Nieuws. tl welke tot deze conclusie aanlei ding gaven „Wij zijn tot de overtuiging gekomen, dat de spectrophoto- metrische methode, toegepast op de oplossingen van Bendien, geen waarde heeft voor het stellen van diagnose bij kanker". De Engelsche officieels medi sche autoriteiten zijn de onze dus niet zooals beweerd werd vóór geweest in waardeering voor het werk van onzen landgenoot, maar wel in de toetsing daarvan met het bovenstaande resultaat. Ten slotte steltschr.de vraag: zit er dan in het serologische en spectrophotometrische onder zoek, dat Bendien op touw ge zet heeft heelemaal niets Als men met deze vraag bedoelt of Bendien er iets van terecht ge bracht heeft, dan zeg ikneen niets, zie boven. Wat anders is of er door deskundigen met groote ervaring met dit soort werk, niet iets van waarde te bereiken valt. Daar was .men evenwel al lang vóór Bendien mee bezig en daar is men in verschillende institu ten nog mee bezig. De conclu sie is dus dat is heel best mo gelijk, maar dat moet worden af gewacht. Het petitionnement Tan de Nederl pers. Het Stockholmsch dagblad „Svenska Morgenbladet". één der organen van de Zweedsche re geering, heeft een uitvoerig arti kel gewijd aan het petitionnement voor internationale ontwapening van de Nederl. Dagbladpers. Het petitionnement wordt een schit terend succes genoemd en het blad dringt er op aan, dat Zwe den het Nederlandsche voorbeeld zal volgen. Het artikel vangt al dus aan „Over de geheele wereld is een reusachtige mobilisatie van vredesvrienden in gang voor de ontwapeningsconferentie, die te Qenève gehouden zal worden. Resoluties worden aangenomen, handteekeningen worden verza meld. Op vele plaatsen werden mooie resultaten bereikt, maar zeker heeft men nergens en zoo sterken bijval weten te verwek ken als in Holland. Hoe onge looflijk het ook moge klinken, men heeft daar nl. in enkele we ken tijds niet minder dan 2.400.000 handteekeningen bijeengebracht." De schrijver wijst er verder op, dat in Nederland een zeer sterke partij-verdeeldheid bestaat, zoo dat men het als Vrijwel onmoge lijk zou beschouwen al deze groe pen in een gemeenschappelijke actie te vereenigen. Toch is dit ten opzichte van internationale ontwapening gelukt. Verder wordt medegedeeld, dat de Nederl. Dagbladpers zich met de pers-organisaties in andere landen in verbinding heeft gesteld om dergelijke actie aan te sporen. Heden had te Utrecht de opening plaats van de 25e jaar beurs. Te Tilburg werd heden ter herdenking van de jaren 1830 32, door den burgemeester het standbeeld van Koning Willem II onthuld. Dr. De Visser, Minister van Staat, hield daarbij een histo rische rede. De tarwewet. In verband met de verhooging van het maal-en mengpercentage van 20 tot 221/, pet., wordt met ingang van 7 September de toe slag bij levering van onvermengde tarwebloem of meel bestemd voor bereiding van brood, beschuit, banket en voor zelfrijzend bak meel verhoogd van f2 tot f2.25 per 100 KG. Het bedrag van f0.25 per K G. voor bereiding van andere producten blijft ge handhaafd. Bij Kon. besluit van 1 Sept. is herbenoemd tot lid van de Rijkscommissie voor de keuring van trekpaarden de heer B. C. Puijlaert te Sas van Gent. De coöperatieve te Sas. Vrijdag werd te Terneuzen de jaarvergadering gehouden van aandeelhouders van de Eerste Nederl. Coöp. Beetwortelsuiker fabriek te Sas van Gent, Ofschoon de actie niet zoo fel heerschte als het vorig jaar werd er weer druk gediscusseerd, waar toe een rondschrijven van enkele aandeelhouders aan de leden aan leiding gaf. Dezen toch protes teerden tegen een afschrijving van f50.000 op de gebouwen, wijl ze liever zagen, dat deze den bieten verbouwers ten goede kwamen in den vorm van een derde uit betaling. Toch had het verloop der besprekingen blijkbaar toch invloed op de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren n.l. de heeren H. H. A baron Collot d'Escury, voorzitter, J. J. Huyssen-Dees, Jac. Dekker Fz., S. van Hoeve Jz en P. Ver- eecken, van wien werden her kozen de heeren Collot, Huyssen en Van Hoeve. In de plaats van de beide an dere heeren zijn gekozen de hee ren C. Wolfert te Terneuzen en Ch. J. Steyaert te Hontenisse. De oppositie-partij had aanbe volen de h.h. Coliot, Huyssen, Wolfert, A. Haak en Steyaert. Tot lid van de financiëele com missie werd gekozen dhr. P. A. Lindenberg. AXEL, 8 Sept 1931. Gisteravond werden de laatste toebereidselen getroffen voor de auto-tocht. Onder leiding van den burgemeester werd een vergade ring gehouden van het comité, waarbij ook het eere-comité was genoodjgd, teneinde een en an der te vernemen. De Voorzitter deelde dan mede, dat het hem aangenaam was, dat de heeren zich bereid hadden verklaard om in het eere-comité zitting te ne men en door hunne aanwezigheid van belangstelling blijk gaven. Van bevriende zijde had men toezegging gekregen voor allerlei medewerking en stoffelijke offer vaardigheid, om den oudjts zoo veel mogelijk den middag tot een feestdag te maken. Er zijn 45 auto's beschikbaar, terwijl behalve de 90 deelnemende oude lieden nog een 30-tal leden van het eere-comité dtn tocht zal meemaken. Men stelt zich voor om 1 uur de ouderen aan huis af te halen en om half 2 uur weg te rijden van af de Julianastraat (hoek Oosterstraat). Van daar zal de tocht gaan via de Sassing - ca sino (fabrieksterrein) Sluiskil en Sas van Gent, om via Westdorpe en Drieschouwen terug te komen op de Markt. Hier zal een foto gemaakt worden van het gezel schap. Daarna wordt weer ingestapt en zal gereden worden naar Ronde Putten, Steenovens, Kijkuit, Hulst, Rustwat, Zaamslag, Neuzen, Hoek, Sluiskil, Sassing, Schapenbout, Spui, Magrette, Axel. Na den rit zullen in de Zon dagsschool veiverschingen wor den aangeboden. Zaterdag zou te Hoek een muziekfeest plaats hebben ter ge legenheid van het 30-jarig bestaan der muziekvereeniging „Elk naar zijn krachten" aldaar. De dag en nacht stroomende regen deed echter het feest in 't water val len. In de hoop dat de regen 's middags misschien zou ophou den dat was daar meer ge beurd liet men de genoodlgde zustervereenigingen uit Oostburg en Terneuzen doorkomen. Het weer bleef echter troosteloos en zoo zou men onderdak zoeken in de gemeentelijke vergader- en concertzaal. Hier werden dus, na de gebruikelijke toespraken en felicitatie's, de concerten gegeven ten aanhoore van een paar hon derd belangstellenden, voorzoo ver er plaatsruimte was. Op het dorp zelf was natuur lijk geen kip te zien. De inspecteur der directe belastingen enz. J. A. Struijk, toe gevoegd aan het hoofd van de inspectie Nijmegen, lste afdeeling is verplaatst naar Terneuzen en aangewezen als hoofd van de in spectie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen aldaar. Voor het politiediploma van den Alg. Ned. Politiebond is geslaagd j. Boldin te Sas van Gent, Te Terneuzen ontstond Zondag in de'woning van den architect L. de Bruijne een begin van brand in de voorkamer, juist toen het gezin in een ander ver trek aan den maaltijd zat. Door de rooklucht opmerkzaamgemaakt ging men zien en ten hoogste verrast bemerkte men, dat de gor dijnen en het behang in volle vlam stonden Toevallig stonden een paar emmers water voor 't grijpen en nadat de heer De Bruij te deze over het vuur had gesrm ten, was het gevaar geweken. Volgens de Tern. Crt. wordt vermoed, dat kortsluiting in de electr. leiding ontstaan, de oor zaak is. lntusschen mag men van geluk spreken, dat allen thuis waren en het ongeval niet des nachts plaats had. Voor de tweede maal is dit jaar te St. Jansteen.een drieling geboren. Wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen er/of vermogen (gewetensgeld) is ontvangen bij den inspecteur der directe be lastingen te Terneuzen f69,07, f 60,74, f 48,84 Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Axel en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1931, inge legd f26140.57, en terugbetaald f 10973.08. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4427. Door de rechtbank te Mid delburg zijn failliet verklaard de Gebr. van Damme, landbouwers te Graauw. Rechter-commissaris mr. Bybau en curator mr. Tichel man te Terneuzen. J J. P. Scheele landbouwer te Zaamslag. Rechter-commissaris mr. Zijlstra, curator mr. Lambjoy te Hulst De V. A. R A. Zondag had te Vlissingen het aangekondigde zomerfeest plaats van de V.A R A. Ondanks het slechte weer waren toch zeer velen opgekomen uit alle deelen van de provincie en zelfs uit België om de betoogingen voor de arbeidersradio bij te wonen Door muziek en zang werden de redevoeringen afgewisseld, terwijl ook de sport niet vergeten werd. Gesproken werd door den voorz. van de V A R A dhr. A de Vries, die opkwam tegen het bouwen van nog meer zenders in Nederland, daarbij doelende op een nieuwen zender van de Avro. Ook protesteerde hij tegén de censuur, zooals die thans hier bestaat. Wegens het weer werd van een optocht na afloop afgezien. Lerend verbrand. De 40-jarige autobestuurder J. Leyten uit Ossendrecbt reed Vrij dagavond met een vrachtauto over den PutscheDgtraatweg, Ter hoogte van het café Halfweg botste de auto tegen een boom, de benzinetank vloog in brand en in een oogwenk stond de wa gen in iicbtelaaie. De chauffeur was zoo versuft, dat hy zich niet in veiligheid kon stellen, voor de vlammen hem grepen. Hy kwam, zonder uit den wagen te kunnen, in het vuur om. Het verkoolde lijk van den ongelukkigen vader van twee kin deren is naar Ossendrecht ver voerd. Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. Goede vangst. Door de recherche te Eindho ven zijn twee Belgen, zekere J, F. A. E. en J. L., alsmede de caféhouder R. K. te Eindhoven gearresteerd in verband met een diefstal van 14.000 francs, een paar bontmantels en aadere goe deren te Antwerpen. Het drie tal is terb?8chikking gesteld van de Bossche justitie de caféhou der wordt verdacht van heling en medeplichtigheid, aldns de „N. R. Crt". Een tweetal even eens in arrest gestelde vrouwen zijn a's ongewenschte vreemde lingen over de Belgische grens gezet. Fraude door directeur. Donderdagavond ward weder om een algemeene ledenverga dering gehouden van de C-ope ratieve fabriek voor melkproduc ten te Fijoaart, welke tengevolge van wanbeheer van den direc- t ur, den heer F. de K. met f .illissement wordt bedreigt. Een faillissement zou de leden nood zaken ongeveer f 900.000 op te brengeD, iets wat den ondergaDg van talrijke veehouders te Fy- aart, Dinteloord, Klundert, Oud- Gastel en Willemstad zou betee- kenen. De onderzoekingscommissie wilde een nieuw bestuur laten benoemen om te trachten de Coöperatie nog te redden of de liquidatie af te wikkelen. De taak van het nieuwe be stuur, zal zijn le. in overleg te treden met de crediteuren teneinde te trach ten een geforceerde liquidatie te voorkomen, welke zeer veel geld zou kosten. 2e. om in rechten op te kun nen treden tegen den directeur. 3e. om de vereeniging gelei delijk te liquideeren en de op richting eener nieuwe op papier voor te bereiden. Te Rotterdam is een touw gebroken waaraan een detecte auto werd gesleept. De defecte auto is een vluchtheuvel opge reden, waar twee bejaarde men- schen stonden. Een van hen, een 75 jarige juffrouw geraakte beklemd tusschen den auto en een paal. Ze is naar het zieken huis overgebracht, waar zy kor ten tijd la'er is overleden. Haar echtgenoot was eveneens aan ge- iaat en handen gewond. Te Hof (Dtfchl.) schoot de 48 jarige wever Leber met een revolver zijn twee zoons neer, waarna hij zichzelf een schot wonde toebracht. Ü6 vader was over het gedrag van zijn zoons, een 17 jarigen handelsbediende en een 19 jarigen werkloozen metaalbewerker niet tevreden, zoodat het dikwijls tot woorden wisselingen kwam, waarbij de moeder meestal party voor de zoons koos. Een nieuwe woor- wisseling tusschen man én vrouw liep zoo hoog, dat de man een revolver trok en het wapen op zijn vrouw richtte. Zy kon ech ter vluchten en liep naar de po litie. De man legde toen op zijn beide zoons aan en trof de oud ste in het hoofd en de jongste in het lichaam. Hy bracht zichzelf daarna even eens een hoofdwonde toe, waar bij hij slechts licht gewond werd. De toestand van de jODgens is hopeloos. Slecht weer. In vele streken van Midden- Engeland hebben gedurende de iaatste dagen de bewoners hun huizen moeten verlaten, daar deze door den aanhoudenden regen ondermijnd zyn en drei gen in te storten. Te Leeds en Sheffield moesten Vrydag eeDige tabrieken worden gesloteD, daar men voor instortingen vreesde. Uit alle deelen van Eogeiand komen berichten over het door breken van dyken, stagnatie in het spoorwegverkeer door het wegspoelen van spoordyk9n, ge- isoleerde dorpeD, eDZ. In de nabijheid van Sheffield zijn 180 varkens op de weide verdron ken. In Leeds slaat de zaken wijk op vele plaatsen onder water, zoodat het verkeer moest worden gestaakt. In Rothenham is de electriscbe centrale over stroomd, waardoor de geheele industrie in dit gebied stilstaat. Te MaDfleld is een waterre servoir gesprongen, waardoor het omliggende land over stroomde. Tienduizenden hecta ren land, waarop de oogst ge heel is vernield, bieden een troaiteleeaen aanblik. In het Paek-district zijn de rivieren buiten de oevers ge treden. Vrijdagavond heeft zich boven Berlijn een wolkbreuk ontlasL Vooral de voorsteden in het Westen hebben ernstig van den regen te lijden gehad. Het water drong in de laaggelegen wonin gen en kelders. Zaterdagochtend tegen 1 uur was de brandweer reeds ongeveer 200 maal te hulp geroepen. Omtrent het stoomschip ,Opal" uit Glasgow dat, naar in het kort gemeld werd, tijdens stormweer een man zou hebben verloren, wordt nader medege deeld, dat het Vrijdagavond, drie mijlen van Landsend, bij woeste zee is omgeslagen en gezonken. Tien leden der bemanning en en een passagier, slaagden eriD, zich in de booten te redden. De kapitein en de eerste machinist zyn verdronken. Ver scheidene stoomschepen en 2 reddingsbooten hebben getracht het schip, toen het zich in nood bevond, te hulp te komen, doch alle pogingen waren vergeefsch. Het schip was met een ladiDg maïs aan boord op weg van Antwerpen naar Cardiff. Een inwoner van Ander- nach (Duitschl.) wierp een met carbid gevulde bus in een kanaal. Toen zijn zoon de bus een bran dende lucifer achterna wierp, volgde een geweldige ontplof fing. Eenige kinderen werden door de kracht van den luchtdruk 10 M. ver in de naburige tuinen geslingerd. Behalve de man en zijn zood, werdeD 5 kinderea gewond, waarvan één levens gevaarlijk. In de omgeving van War schau heeft de politie by een rijken landbouwer een afschu welijk drama ontdekt. De echte lieden hadden nl. reeds 18 jaar lang hun zoon in een kist in een schuur opgesloten. De onge lukkige werd als een geraamte aangetroffen en bad ook het verstand verloren. Hy is in een gesticht ter verpleging opgeno men. In een chemische fabriek te Bezons (departement Seine et Oise) had eBn ontploffing plaats, waardoor de geheele fa briek vernield werd. Een groot deel der arbeiders werd onder de instortende muren bedolven. Er zijn 3 personen gedood en 14 zwaar gewond. De toestand van 3 gewonden is hopeloos. Door de ontploffing werden 6 werkplaatsen totaaal verwoest. Tot 100 M. in den omtrek s|jn alle muren ingestort. De licha men van 2 vrouwen werden 20 M. ver weggeslingerd. Beidt n waren op slag dood. In de Diergaardelaan in Kleet (Duitschl.) is een ernstig auto-ongeluk gebeurd, doordat een Nederlandsche auto in volle vaart tegen een boom reed. In den auto was een echtpaar uit Nijmegen gezeten met twee Duitschers uit Cranenburg af komstig De eigenaar van den auto chaufleurde. Bij de botsing werd zijn vrouw zwaargewond, terwyl de Duitsche gasten alle bei een schedelbreuk kregen. De chauffeur-eigenaar kwam er met lichte verwondingen at. De auto was ernstig beschadigd. De Frankfortsche politie is een dievenbende op het spoor gekomen, die al een jaar lang aan het buit verzamelen was geweest. Een groote vrachtauto van de politie was noodig om het gestolen goed naar het politie bureau te transporteeren. Toen daar de inhoud van den netjes ingepakten buit werd doorzocht, bleek deze te bestaan uit hon derden overhemden, dameskou sen, de fynste dassen, badcos- tuums, jyam-a's, kortom alles wat in een dames- en heereb- winkel te vinden is. By elkaar was de waarde van het gesto- lene zeker op een 130.000 te schatten, waarby nog in aan merking moet genomen worden, dal een groot gedeelte al ver« kocht was aan helers. V

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 2