prachtige afbraak Donderdag 3 September 1931, Voor -WRIGLEY'S Gemengd Nieuws. Advertentiën. Mej. MARIA HARINCK, Zeer groote opruimings afbraak-veiling. Op elke plaats 4 wagonladingen hartstochtelijke ROOKERt Feijter en Wolfert. Daar laatst genoemden geen zitting meer nemen in den Raad moesten dezer, vervangen worden. Dhr. 't Gilde meende, dat ook dhr. v. d. Bilt, als zijnde nu wet houder, nu moest aftreden. Her is een commissie, die B en W. van advies moet dienen, en dan is het z.i. niet wenschelijk, dat daaraan een wethouder deelneemt Spr. achtte dat niet in orde. De Voorz. had aan die moge lijkheid niet gedacht, maar be weerde, dat het niet verboden was. Wanneer dhr. v. d. Bilt bedankte, korf daarin worden voorzien, maar op dit oogenblik achtte spr. het best dat af te wachten. Dhr. Oggel meende ook, dat het niet tegen het reglement van orde is; ook de voorzitter van de gascommissie is dezelfde per soon, als de voorzitter van den Raad. Het is niet verboden. Gestemd werd alzoo voor 2 leden. By le stemming verkre gen de h.h. Seghers en van Ben- degem 4 st., 1. de Feijter 3enC Hamelink 1 st. 2e stemming: van Bendegem 7. Seghers 5 en A. Hamelink 1 st. Gekozen dhr. van Bendegem. 3e stemming1. de Feijter 5, A. Hamelink en Sehgers 3 en de Ruijter 1 stem. 4e stemming: I. de Feijter6, A. Hamelink 5 en Seghers 1, waarna bij herstemming de h.h. de Feijter 6 en Hamelink 4 st. kreeg, zoodat gekozen werden de h.h. van Bendegem en de Feijter, die de benoeming aannamen. Voor kennisgeving werd aan genomen het bericht, dat dhr. A. Esselbrugge zijn benoeming als raadslid niet aanvaardt en als op volger dhr. C. A. Dekker Cz. be noemd was verklaard. Bij de omvraag vioeg dhr. C. Hamelink, of het bekend is, dat bij het plaatsen of te werk stellen van arbeidskrachten over de beurs, dit zeer onbillijk en willekeurig geschiedt en zoo ja, of de Raad dan niet van mee ning is, dat zulks ontoelaatbaar is en men daaraan een einde dient te maken. De Voorz. vroeg of dhr. Hame link die vragen schriftelijk wilde indienen, waarna men dan van antwoord zal dienen. Dhr. Hamelink zeide deze vragen bij de rondvraag te heb ben gedaan, opdat het college van B. en W. de gelegenheid hebbe een en ander te onder zoeken. Hierna werd de vergadering op de gewone wijze gesloten. Tal van vlaggen met wim pels woeien hier gisteren uit openbare en particuliere huizen als attentie voor den jaardag van onze Koningin. 's Avonds werden de gewone concerten gehouden en daarna kon men per radio het vuurwerk in Den Haag hooren knallen. Uitbreiding bestelling. Met ingang van heden 1 Sept. zal in de 3e kombestelling al hier ook worden opgenomen het 2e gedeelte Nieuwendijk tot aai de zan. tol en de Oudeweg gj- heel. Voorwaar een groote verbete ring. Te Sluiskil kregen Zaterdag twee werklieden van de ammö- niakfabriek een ijzeren plaat tegen het been, waardoor van beiden het dijbeen brak. Mei hevige pijnen werden ze in het ziekenhuis opgenomen. Wctlioudersbenoeming. Terneuzen: L. J. Geelhoedt en D. Scheele. Laatstgenoemde nam de aanvaarding in beraad. Hulst: Herkozen Ch. J. Burm en Em. Lockefeer. HontenisseA. Adriaansen- Buijsrogge en J. Staal. ZaamslagHerkozen A. de Feijter en S. van Hoeve Jz. Na gehouden examen aan de modevakschool te Utrecht verkreeg gisteren het diploma voor costumière mej. Ida Kosten te Zaamslag. De Minister van Financiën fnaakt bekend, dat ten behoeve van 's-Rijks schatkist, wegens over vorige jaren te weinig be taalde belastingen naar inkomen en of vermogen (gewetensgeld) is ontvangen bij den ontvanger der directe belastingen te Axel f 347.36; den inspecteur der directe be lastingen, enz. te Neuzen f 155 26. De heer D. Galle, vroeger te Zaamslag, thans onderwijzer aan de Chr. school te Staphorst is met ingang van 1 Oct a.s als zoodanig benoemd te Lage Zwaluwe. De gemeenteraad te Hulst voteerde een bedrag van f 1500 voor restauratie van den monu mentalen toren daar ter stede. Te Hulst werden gisteren wielerfeesten gehouden, w.o. een baancours behoorde. Daarbij re den 2 wielrijders elkaar aan, door dat een toeschouwer den weg overstak. Alle drie werden ern stig toe getakeld, onder wie ook de renner Ranschaert van Sas van Gent. De renner van St. Jansteen, C. v. d. Bogerd, verkreeg den len prijs. De lintjesregen Bij Kon. besluit zijn een groot aantal onderscheidingen toege kend, waarvan we de volgende vermelden Benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw: Mr. D. J. Wolfson, officier van justitie bij de arr.-rechtbank, C. E. dejonge, directeur der registratie en do meinen, ir. J. J. van Leeuwen, hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in Zeeland, allen te Middelburg. Benoemd tot Minister van Staat: dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau Jhr. J. van Vre denburch, rijkslandbouwconsulent honorair voor België, te Cappellen (bij Antwerpen). Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau I. de Groot, oud- hoofd eener openb. lagere school te Neuzen, W. J. Anthonisse, landbouwkundig opzichter en Rijksschatter te Hontenisse, J. de Waal, te Hontenisse, oud-dijkgraaf van het waterschap Lamswaarde c.a., G. J. de Jonge te Vlissingen, directeur van den Prov. Stoom- bootdienst op de Wester-Schelde, L. J. den Hollander, voorz. van de gewest, landstormcommissie „Goeree en Overflakkee" en burgemeester van Middelharnis. De eere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is toegekend in zilver aanL. Masclee, koster bij de Ned. Herv. kerk te Oostburg, mej. M. L. van Dorsselaer, huishoudster bij de familie van Waesberghe te Hulst (bij bevordering), T. van Veen, letterzetter te Breskens. Afschuwelijke roofmoord. Te Zuidbroek kwam een brie venbesteller met zijn 1 estelling by de woning van de 76 jarige weduwe W. Molanus wonende in een kleine boerdery aan den eenzamen weg aan het Win- schoterdiep tusschen Zuidbroek en Schotsenburg waar zy met haar ongeveer 45-jarigen zoon leefde. Tot zijn verwondering stond de deur open en loeiden de koeien, aangezien deze nog niet waren gemolken. Bij nader onderzoek vond de postbode in de kamer, onder een linnen rek verborgen, het ontzielde lichaam van de weduwe, met een prop in den mond. Onmiddellijk wer den de buren en de politie ge waarschuwd, die weldra met den burgemeester en dokter, ter plaatse verschenen. Men staat hier voor een zeer vreemd geval de mogelijkheid is niet uitge sloten dat hier een roofoverval is gepleegd, daar de deur met bloed was bevlekt, terwijl het bed van de oude vrouw geheel omwoeld werd aangetroffen bd smeulde. De zoon van de oude vrouw is spoorloos verdwenen. Er bestaan vermoedens, dat deze is verdronken. Het parket van Winschoten kwam in den loop van den dag ter plaatsei Aan de veronderstelling, dat de zoon in drift den moord zou hebben gepleegd wordt weinig waarde gehecht. Men houdt meer rekening met de mogelijkheid dat ook de zoon vermoord en in het kanaal is geworpen, waarna een poging zou zijn gedaan de woning in brand te steken. Op de tafel in de kamer, is nog een beurs gevonden, welke leeg was, evenals een zak van het model, zooals nog door oudere vrouwen wordt gedragen. Liter is het lyk van den zoon in een sloot gevonden. Hij had een groote wonde op bet hoofd met verschillende steekwonden, zoodat is uitgesloten, dat hij zijn moeder zou hebben vermoord om daarna zelfmoord te plegen. Men zoekt nog naar de daders. Twee haveloos gekleede perso nen zijn by de woning gezien. Daar ze onbekend waren, wordt naar hun verblijf gezocht. Te'Arnhem werd een 9 jarige jongen door een van 17 zoodanig gesard, dat eerst ge noemde zijn veel sterkeren te genstander zyn gordelriem in 't gezicht sloeg met gevolg, dat hij een oog zal moeten missen. Stryd tusschen voogd en pupil. In een steeg te Gouda, die den eigenaaraigen naam draagt van de „Portemonnaie", woont een man, die zijn pupil te zijnen huize heeft opgenomen. Deze jongeman kreeg twist met zijn verzorger. Toen men met woorden niet tot een ver gelijk kon komen, maakte de voogd korte metten en sloeg zyn pupil tegen den grond. Io- dien hy daarmede gelijk kreeg was het slechts van korten duur, want de pupil, die van zijn ver zorger veel geleerd bleek te hebben, pakte een zinken teil en beukte daarmee zijn voogd op het hoofd. Z ïlke voorvallen blijven niet zonder uitwerking op de stem ming van de „Portemonnaie"- bewoners. Zij liepen te hoop, bogen zich in de opperste geest drift uit de ramen van hun woningen en mengden zich voorloopig nog met woorden in dpn strijd. Het geschreeuw en getier wekte de belangstelling van het publiek uit de omliggende stra ten. Daar woonde de toeziende voogd van den rebelschen pupil. De wet laat immers bij voogdij steeds iemand benoemen, die toeziet op de handelingen van den voogd, en moet optreden in geval er stryd mocht zyn tusschen de belangen van den voogd, en van den pupil. De toezieBde voogd kwam trouw aan zyn verplichtingen nahij zag toe op de handelingen van den voogd, nam waar, dat deze inmiddels een bijl had gehaald, waarmede hij inmiddels op zyn pupil toesnelde, en leidde daar uit at, dat er een belangencon- llict moest zyn tusschen hem en den voogd. Fluks veranderde bij daarop van toezienden in mede-vech tenden voogd. Maar juist toen het cot fl'ct zich nog meer dreigde te gaan uitbreiden, ver schenen eenige agenten in de gevechts-zöue, die met strenge gezichten, barsche bevelen en processen-verbtal den vrede her stelden. Volgens via Londen ont vangen telegrammen is de stad Sharig in het district Quetta Voor-Indië) door e n aardbe ving totaal van de aarde ver dwenen. De uitloopers van de aardbeving deden zich tot in Ka rachi gevoelen. Even Luiten Eberstadt reed een 60 jarige industrieel uit Darmstadt, die zelf chauf feerde, een schoolmeisje aan, dat op fiets reed. Het kind bekwam een schedelbreuk. Van schr.k werd de automobilist, die als een bezadigd ryder bekend stond, door een hartverlamming gestor ten. Hy moet onmiddtllyk dood geweest zyo. De wagen, plot seling stuurloos geworden, schoo: met den dooden eigenaar achter iet stuur, nog 200 meter door en sloeg toen tegan een aanplak zuil te pletter aonder verder on heil aan te richten* 1 Sportnieuws. Voetbal. Zaterdagavond werd alhier een wedstrijd gespeeld tusschen Axel 11 en Stoppeldijk, welke door onze stadgenooten werd gewon nen met 5—1. Ruststand 1—0 voor Axel. Duivensport. Prijsvlucht uit Arras 30 Aug. 70 medekampende duiven. Los 7.30 uur. le, 6e G. J. Luijk, Terneuzen, 2e, 4e P. Destombes, Boschka- pelle, 3e D. de Jonge, Zaamslag, 5e, 9e, 22e F. de Smet, St. Jan steen, 7e, 18e O. Waelput, Axel, 8e M. 't Gilde, Terneuzen, lCe J. Fermont, Sluiskil, 11e, 16e R. Dieleman, Axel, 12e A de Kort, Axel, 13e E. Lambert, Sluiskil, 14e, 21e M. Schippers, Terneuzen, 15e M. Dieleman, Axel, 17e P. Sijs, Axel, 19e J. Danckaert, St. Jansteen, 20e, 23e L. Baert, Ter-^ neuzen. le bestadigde duif om 9 uur, 55 minuten en 16 seconden. Laatst bestadigde duif om 10 uur, 24 minuten en 36 seconden. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,—. Rogge f4,50 af 5.—. Wintergerst f 6, f 7,— Zomergerst f 6,— a f 7,—. Haver f5,- af 6,— Erwten f 8,— a f 9,50. Paarden- boonen f 0,— a f 0,—. Duiven- boonen f 0,— a f—Bruine- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f 8,af 10,Blauwmaan- zaad f 18,— a f20,—. Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,3. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f —,06 Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0,35 Aardappels f 2,— a f 2,25. Stroo f 7, f 8—. Koolzaad f 10,af 11, Mosterdzaad f 12 k f 14.—. Boter f 1,40 k f 1,45, Eieren f5,- a f5,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,af 12,—. Rogge f5.— a f6,Wintergerst f5. af 6.— Zomerg. f5.— a f6. Haver f 4.a f 5,50. Erwten f 7.a f 8,75. Paardenboonen f 7.a f 8.Duivenboonen f 7.a f 8.— Witteboonen f af 0.Bruineboonen f 7.— af 8.Boekweit f a f Lijnzaad f 7 k til,—. Blauw Maanzaad f— a f—Mosterdzaad f— fGroen Vlas f A f Gebookt Vlas f a fGezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f 9.— a f 10. Stroo f—Eieren 26 sluks f 1,30. Slachtvee aangev. 8, verk. 5. Varkens aangev. 31, verk. 20. Eierveiling stuks fO,— per 100 stuks. Heden ontsliep in haren Heere en Heiland onze innig geliefde Nicht, na een kortstondige ziekte, doch geduldig gedragen lijden in den hoogen ouderdom van ruim 82 jaren. Uit aller naam, Hellevoetsluis. Fam. B. FLANDER. Rotterdam. Wed. J. L. ROELANTS- VOGELVANGER. Driehuis. Wed. G J. MEYNERTS- Lagaay. Amsterdam. J. VOGELVANGER. Wed. J. L. SCHAPPERT- VOGELVANGER. Axel, 31 Aug. 1931. De Notaris J. FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de heeren HOORNICK en Zoon te Goes, op 1. des voormiddags 10 uur te Zaamslag, Tramstation, en 2. des namiddags 2 uur te Groe nendijk, verkoopen alsDak-, Vloer-, Zolder-, Schot-, geteerde en geschil derde Weegdelen, l1/» en dm. Platen, aanzienlijke partij Balkhout, w.o. veel zwaar en grenen, Ribben, Stijlen, Mest-, Put- en Dampalen, Latten, Tengels, partij Deuren, Schot ten, verder veel gerief voor uienrennen, enz., enz. Betaling contant. Een verstandige gewoonte, in 't belang van Uw gezondheid. Wrigley's Kauwgom bevordert de speekselafscheiding, zoodat de keel niet droog wordt. Na een stukje Wrigley's smaakt de volgende sigaar des te beter. Wrigley's houdt de tanden schoon - zuivert de adem - is goed voor maag en spijsvertering. U zult verrukt zijn over de frissche, tot het laatst blijvende smaak. Geen andere versnapering kost zoo weinig en doet zooveel nut. HL? Twee soorten: P.K. met zuivere peper- muntsmaak en Spearmint met een pit tige smaak van versche kruizemunt. Slechts 5 cent per pakje - tdch het allerfijnste wat bestaat. WRIGLEY

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3