Heeren Gemengd Nieuws. na liet scheren Purolpoeder Allerlei. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Openbare Vergadering op Donderdag 27 Augustus 1931, Advertentiën. Ook de billijkheid eischt, dat hiertoe zal worden overgegaan immers thans betalen duizenden automobielbezitters groote bedra- g n als wegenbelasting zonder dat zij ooit gebruik maken van wegen, ten behoeve van welker verbetering de gelden uit het Rijkswegenfonds worden besteed, terwijl hun bij de invoering van de wegenbelasting werd toege zegd, dat als compensatie van de zware lasten een zoodanige ver betering der door hen te berijden wegen zou volgen, dat de onder houdskosten van hun auto-mate- riëel belangrijk zouden worden verminderd. Toan Zaterdagavond een 17 jarige jongen als geleider van een kar water, waarvoor twea paarden gezpannen waren onder 's-Heerenboek reed, verzochten eenige kinderen ot zij op een paard mochten zitten. De jongen zette een 10-jarig meisje op éên der paarden. Doordat het paard aantrok, is het meisje er at ge vallen, met 't noodlottig gevolg, dat 't den wagen over het lichaam kreeg en ernstig inwendig ge kneusd werd. Zondag is 't kind aan de gevolgen overleden. M. Ort. Geverfde kippen. Een Amsterdammer ging ren tenieren en in de polder wonen. Hij kreeg een koopman aan de deur, die hem prachtige Barne velders te koop aanbood. Mooie vette kippeD, die groote bruine eieren leggen. De rentenier sloot de koop en plaatste de kippetjes in een daar toe gemaakt model rennetje. Na een dag van genot begon het te regenen en ot de baas ook vreemd op keek, toen den volgenden morgen zjjn kippen alle waren verkleurd. De Barne* velders bleken gewone boeren- kippen te zijn. Geen wonder, dat de Amster dammer graag zei, dat-ie geen boer is en daarom de politie in het geval mengde. Geen trouwe huzaar. Een huzaar uit Amerstoort heett te Soest fietsenbelasting- plaatjes verkocht, welke hij in de kazerne van de fietsen had gehaald. Ook heeft hij eenigs fietsen gestolen. Hjj lakte ze op en verkocht ze dan weer. Te Baarn heett hjj twee portemon- naies met f 70 gestolen. Voor dat geld kocht hjj een koffergra- mofoon. De politie uit Soest kwam aan de kazerne een on derzoek instellen, maar de huzaar heette ziek te zjjn en bevond zich in het hospitaal. Indien bij niet ziek was, moest hij gear resteerd worden en daarom zou de dokter des avonds 8 uur den man nog eens onderzoeken. Om half acht zag de huzaar kans om te ontvluchten. In hoeverre personeel van het hospitaal hier aan schuldig i8, zal worden on derzocht. Zaterdagnacht is de bloem- bollenscbuur van den heer S. S. Wagemaker op Wieringen met den geheelen inhoud atgebrand. Een 5-tal rijwielen, land- en tuin- bouwgereedschappen enz., ging eveneens in de vlammen op. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. De schoonzoon van den heer W. die trachtte iets van den inhoud te redden, bekwam ern stige brandwonden. Intusschen is geblekeD, dat het er in de nieuwe polders ook branden kan. Een luxe-auto, waarin be halve de chaufteur gezeten wa ren wethouder B. J. Holtrust uit Hasselt, benevens zjjn vrouw en dochter, is bjj Nunspeet op den onbewaakten overweg door een sneltrein uit Utrecht gegre pen. De dochter, een verpleeg ster, werd op slag gedood. De heer en mevrouw H. kregen iiehte verwondingen. die gesteld zijn op een poeder, dat niet alleen aangenaam en verzachtend, maar ook gezond voor de huid is, gebruiken Prijs 45 ct. en 60 ct. per doos en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Op den Buitenzorgschen weg, in de buurt van Tjisalak heett een ernstig auiobusonge- luk plaats gehad, dat, zooals de mees'e van deze soort cmgcluk- ken, geacht moet worden het ge volg te zyn van een volstrekt gemis aan verantwoordelijkheids gevoel bij den bestuurder. Het zware gevaarte, volgepropt met passagiers, voor het meeren- deel Inlanders, reed de richting van Buitenzorg op, met een mis dadige snelheid. Op een gegeven moment moet de bestuurder de macht over het stuur kwjjt zijn geraakt. De auto maakte een draai naar den kant van den weg en reed vervol gens met hevig gekraak tegen een boom op. Er bleef van de bus niet veel heel. Twee passagiers werden levensgevaarlijk gewond, een in- landsche vrouw en ook de be stuurder liepen ernstige blessu ren op, eenige anderen bekwa men minder ernstige verwon- digen. De 48 jarige gravin Ber- laimons uit Brussel maakte in een door baar broer bestuurden auto een rijtoer, toen de wagen door de gladheid van den weg slipte, tegen een boom sloeg en in een sloot terechtkwam. Beide inzittenden deden bij dit onge val slechts lichte kneuzingen op en na geneeskundige behande ling begaven zij zich naar het kasteel van Borneville. Nauwelijks was de gravin thuis gekomen of zij verloor het be wustzijn. Tevergeefs poogde men haar bij te brengen. De doorgestane angst had haar ge dood. Te Leeds Town in Corn wall (Eng.) zagen voorbijgangers rook opstijgen uit de Sunny- mead-boerderij. De eigenares, die niet in de boerderij aanwe zig was, werd onmiddellijk ge waarschuwd. Toen zij aankwam woedde het vuur reeds hevig, dat zij niet meer binnen kon gaan. Men kan zich den toe stand van den vrouw indenken, wanneer men weet, dat zij haar beide kinderen, twee jongetjes, achter bad gelaten in haar wo ning. Toen het vuur bedwon gen was, vond men tusschen de puinhoopen de lijkjes der beide knapen. Sedert eenigen tijd wordt van verschillende zijden propa ganda gemaakt voor het plaatsen van Belgische premie-obligaties, genaamd „Dommages de Guerre Oorlogsschaden". Het ministerie van Buitenlandsche Zaken te Brussel vestigt er de aandacht op, dat de Belgische regeering slechts garandeert de betaling der rente en der aflossingen van de obligaties, vermeerderd met de premies, volgens de aflossings plannen tegen overgave resp. der coupons en obligaties. De bedoelde leeningen zyn ge heel tydens de emissies geplaatst, resp. 1921, 1922 en 1923. De Belgische regeering heett geen enkel belang bij den verkoop der bedoelde stukken, hetzy op atbetaling of anderszins, en ga randeert dus in geenen deele den goeden afloop vau die operaties, zoomin als eenig voordeel, het welk de verkoopers ln uitzicht stellen. De 61-jarige kassier der Duitsche Rijksbank Carl Kreye, die dezer dagen door bankroo- vers werd neergeschoten, is aan zyne verwondingen bezweken, Door overstroomingen in Beieren is groote schade aange richt. Verscheidene verkeers wegen staan onder watert De Duitsche vliegster Mar- ga von Etsdorf, op weg naar Tokio, landde te Nowosibirsk. De Raad van Berlijn heeft besloten met iügang van 1 Oct. a.s. 220 jonge onderwijzers, on derwijzeressen, leeraars en leera- ressen aan volks- en middelbare scholen, die door uitbreiding van het aantal lesuren der onderwij zers overtollig zijn geworden, te ontslaan. Da Nederlandsche koop man Verbeek, is, zooals ge meld, wegens een roofover val in een stationsgebouw te Hamburg, tot 2 jaar en 2 maan den tuchthuisstraf veroordeeld. Naar ter terechtzitting bleek was verdachte, die zich 11 JuJi jl. aldaar gevestigd had in finan cieels moeilijkheden geraakt en had zich toen eenige moordtui gen aangeschaft om met behulp daarvan aan geld te komen. Met revolver, knuppel en sla gersmes gewapend begaf hij zich naar het wisselkantoor van bet station, waar hij voorgat vier duizend mark in Nederlandsche guldens te willen wisseleD. Hij verzocht, hem het geld te wil len uitbetalen in een gesloten kamer, omdat hij al eens eerder na het wisselen van een groote som gelds hinderlijk gevolgd was. Dit werd hem toegestaan, daar men niets ongewoons aan hem zag. Nauwelijks was hij in de kamer of hij hief zyn knuppel op. De beambte kon den slag echter ontwijken en hulp halen waarop de roover gearresteerd werd. De eisch van den Officier van Jus'itie luidde 5 jaar en 1 maand tuchthuisstraf. Sportnieuws. Voetbal. Zondag speelde Axel II alhier een wedstrijd tegen T. V. V. van Terneuzen. De Axelsche reserve's bleken in de eerste helft nogal wat sterker te zijn dan hun tegenstanders, zoodat ze bij de rust een 3—1 voorsprong hadden. Toen van doel gewisseld was, pakte T. V. V. beter aan, doch kon er niet in slagen meerdere doelpunten te maken, wat ook onze stadgenooten niet meer ge lukte, die dus met 3—1 over winnaar bleven. Duivensport. Zondag jl. werd alhier een prijsvlucht gehouden uit Arras met 85 duiven. Los 8 uur. De uitslag was als volgt F. de Smet, St. Jansteen, le en 2eJ. Boogaert, Stoppeldijk, 7 e en 9e; R. Schouwbroeck, Zuiddorpe, 21ste; Ad. Verstrae- ten, Koewacht, 10e; Q. J.Luijck, Terneuzen, 14e; M. de Smit, Terneuzen, 11e en 26e; L. v. d. Berghe, Absdale. 13e en over- duif; Gebrs. Stevens, St. Jan steen, 5e, 8e en 12e; R. Buijsse, Graauw, 17e J. Danckaert, St. Jansteen, 3e en 4eE. v. Dor- selaer, Axel, 23e A. v. d. Bilt, Axel, 25eR. Dieleman, Axel, 15e; J. A. Breepoel, Axel, 18e en 24e Andr. de Smet, West- dorpe, 16e, 19e en 20eAlph. de Kindt, St. Jansteen, 6e en 22e. DniTinnon of doffers. Het weekblad „De Postduif" te Assen roept de medewerking van postduivenliefhebbers in, om na te gaan, of er niet meer doffers dan duivtnnen op de vluchten verloren gaan. Het is opmerke lijk, dat op de groote afstanden vaak duivinnen aan den kop ko men. Om enkele voorbeelden te noemende heer Marquinie te Sas van Gent had het eerst een duivin thuis, de heer Mabesoone te Oostburg eveneens en dr. Bom te Axel constateerde niet minder dan 8 duivinnen op de 30 mee gegeven vogels aleer de eerste doffer thuiskwam. Ook den heer A. B. Dekkers (e Rotterdam leert de ervaring dat duivinnen meer uithoudingsvermogen bezitten dan doffers in het algemeen. Een recept. Blanc manger. Kook x/t ons bitterkoekjes in L. me k en wring ze daarna in een doek uit. Met 30 gr. suiker en l/t stokje vanille kookt men nu de melk is deze een weinig afge koeld, dan voegt men er 10 gr. gelatine aan toe, welke voorat opgelost is in 1li d.L. kokend water. Inplasts van bitterkoek jes kan men '/s d.L. marasquin gebruiken, welke dan by de vloeistof wordt gedaan. Klop vervolgens V4 L room sty f en giet de intusschen afge koelde massa hierbij. Wanneer deze geleiachtig begint te wor- der, doet men haar in een met koud water omgespoelden pud dingvorm. Naar wensch kan men deze puddingsoort kleuren. Een derde gedeelte kan men b.v. met cacao (1 eetlepel poa- derchocolade) of koffie-extract, bruin kleuren 1/s anet karmijn of roode gelatine, terwijl men de rest wit laat. Zoodra een gedeelte in den vorm wat bekoeld is, plaatst men er voorzichtig een volgend op. Nuttige wenken. Voor het wegmaken van vlek ken door middel van vloeistof of oplosfing kunnen de volgende wenken van nut zijn. Óm in de eerste plaats te voorkomen, dat de vlek zich uitbreidt, wryft men bij groote vlekken zooveel mogelnk van den rand naar het midden toe, in draaiende bewe gingen. Ook maakt men wel een kring van water om de vlek, om bet uitloopen van het vlek- kenmiddel tegen te gaan, terwijl men voorts snel moet wrijven en zoo weinig mogelijk vocht moet gebruiken, of dat nu ben zine, spiritus, verwarmde terpen tijn of alcohol is. Onder de vlek moet men een stuk watten of een oud lapje of een stuk grauw papier (eventueel nog bestrooid met wat magnesiapoeder) leggen, omdat hierin dan het opgeloste vuil opgezogen wordt. Men wrijft het best met een schoon watje, dat men in de vloeistof doopt, waarmee de vlek uitgemaakt moet worden. Telkens een schoon watje nemen, of, als men een lapje gebruikt, telkens een schoon stukje van de lap. Zoo noodig de stof opstrijken Da de behandeling, terwijl men er eerst natuurlijk eeu schoone doek over legt. Net van pas. Voor mij, mijnheer, openen zich alle deuren Gaat u dan even met mij mee, mijnheer, ik heb myn huis sleutel vergeten Gedachte. Niets maakt zoo snel oud, als uitsluitend genieten. Het genot zonder meer raakt spoedig uit geput, maakt moê, zonder in wendige bevrediging schenkt niet de kracht, welke ons boven het laven verheft. Alleen dat leven kan een gevoel vsd te vredenheid en geluk schenken, waarbij wij in dat leven een hoogere, een diepere beteekenis zoeken dan het vluchtig voorbij gaande genot kan geven. Niet hij, die op de oppervlakte van het leven zich bewegend, door zijn golven, zich laat wiegelen en slingeren, omvat en kent het leven in zijn diepten en weet het te beheerschen. Gedurende de maand Jnli 1931. BOSCHKAPELLE Gehuwd 15. Eduard van Waterschoot (van Hontenisse), 31 j. en Mar- garetha van Damme, 25 j. 28. Theodorus Maas (van Stoppeldijk), 27 j. en Florentina Mei, 22 j. Geberen, 12. Macharius, z. van Josephus Giele en Philemena de Silva. 14. Augustinus, z. van Petrus de Bakker en Leon- tica Jacobs. 30. Cyrillus, z. van Emile Mei en Leonie Vermeulen. GRAAUW. Ondertrouwd. 24. Petrus Maenheut, 25 j. en Martha Daalman, 23 j. Gehuwd. 15. Reté Verstraa- ten, 36 j. en Cheriedina Kindt, 24 j. Geboren. 11. Albertus, z. van Joseph van Damme en Emma Maai. Overleder. 20 Paulina Crom- beeu, 76 j., d. vbd Pieler en PetroDella Maugnus. HONTENISSE. Gehuwd. 8. Julius Mangnus (van Boschka- pelle), 28 j. en Lea Maas, 24 j. Geboren. 3. JohaDnes, z. van Petrus Hiel en Anna van der Velpeo. Jacobus, z. van Edu- ardus Dobbelaar en Maria Heme- laar. 6. Josephus, z. van Petrus Laffeber eD Anna Duerincbs. 10. Elisabeth, d. van Eduard van Waterschoot en Bertina van Swaal. 13. Johannes, z. van Honoié Claessens en Amelia de Kerf. 16. Albertus, z. van Pe trus Roels en Rosalia Fruijtier. 18. Petrus, z. van Petrus van Heese en Louisa Ivens. 20. Josephus, z. van Patrus de Kort en Martha Burm. 21. Bernardus, z. van Petrus Kuijpers en Mat hilda Borm. 30. Bernardus, z. van Gijsbert van Leuven en Mat hilda Marcelis. Overleden. 10. Josephus van Buijten (yan Hengstdijk), 42 j.. echtg. van Mathilda Hermans. 16. Cornelia van Huffel, 96 j., wed. van Johannes Maas. 17. Josephus Schelfhout, 51 j echtg. van Maria Holderbeke. 30. Ro bert Weemaes, 13 j., z. van Theodorus en Eugenia Brassel. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 5,— a f 6,—. Rogge f4,- af 5.—i Wintergerstf0, a f 0,— Zomergerst f 5,50 A f 6,—. Haver f 4,50 a f 5, Erwten f 6,—-af 8,—Paarden- boonen f 0,— a f 0,—. Duiven- boonen f 0,— a f—Bruine- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f 8,—af 9,—Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,5. Gebookt Vlas f0,0,3 af,07 Gezwingeld Vlas f0,30 af0,35 Aardappels f 2,25 a f 2,50. Stroo f 6,— k f 8—. Koolzaad f a f Mosterdzaad f a f Boter f 1,40 Af 1,45, Eieren f 4,50 a f 5 - HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,— Af 12,—. Rogge f 4.A f 5,Wintergerst f 5.50 Af 6.50. Zomerg. f5.— A f6. Haver f 4.a f 5,50. Erwten f 7.A f 9,50. Paardenboonen f 7.a f 8.Duivenboonen f 9.A f 10.Witteboonen f Af 0.Bruineboonen f 7.a f 8.—. Boekweit f a f Lijnzaad f 0 A f 0,Blauw Maanzaad f a fMosterdzaad f A fGroen Vlas f a f Gebookt Vlas f -.— A f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f 9.— a f 10. Stroo f—Eieren 26 stuks f 1,30. Slachtvee aangev. 31, verk. 12. Varkens aangev. 46, verk. 29. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel des voormiddags ten tien ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 25 Aug. 1931. De Burgemeester, BLOK. Op aanst. Donderdag 27 Augustus hoopt PIETER MARTIN zijn 65sten jaardag te her denken te zijnen huize F 15. Dat het hem niet aan be langstelling ontbreke, is de wensch van EEN VRIEND. O i.-n i

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3