Actetasschen J. C. VINK, Boekhandel. Extra Boot naar Ylissingen Kachelkolen Uw Zenuwen k°Erenri,en Mijnhardt's Zenuwtabletten Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Advertentiën. op Zondag 6 September aanst. Heeren Landbouwers. LOOHDORSCHER Voorhanden: voor school, kantoor en op reis. is Diets gemerkt en konden de landbouwers gewoon aan het werk blijven. Alles was binnen een half uur afgeloopen. Te Boeboltz (L.) kreeg de landbouwersknecht; een trap van een paard. Hoewel nog opera tief werd ingegrepen, is de man aan de gevolgen overleden. worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth en Drogisten. De heer M. Strasseleu, be drijfsleider van de Oliefabriek Schiedam" te Schiedam, reed op zyn motorfiets te Zwijndrecht in de richting Rijsoord, toen by een reinigingswagen moest pas- seereD. Hierby kwamen motor en wagen met elkaar in botsing, met het noodlottig gevolg, dat de heer S. van zijn motor werd geslingerd en ernstig gewond in eeD sloot langs den weg terecht kwam. Toesnellende voorbijgan gers brachten hem onmiddellijk op het droge. Dr. Kryger, die spoedig op de plaats van het ongeval aanwezig was, consta teerde een beenbreuk en zware inwendige kneuzingen. Na eenige uren is de heer S. overleden Hij laat een vrouw en vyf kim deren achter. Vrijdagavond was een be woonster van een huis in de Formosastraat te Rotterdam bezig met het wasschen van enkele kleeren met benzine. Zij verrichtte dit werk in de onmiddellyke nabijheid van een brandend gascomfoor. Het ge volg bleef dan ook niet uit. De benzine-dampen, die in het ver trek hingen, explodeerden en de vrouw liep verschillende ver wondingen op aan armen en beenen. Vrijdag is de 32j»rige werkman M. v. d. K., wonende te St. Micbelgestel, by het hei werk op een houtwerf van den heer H. V. tusschen heiblok en stelling bekneld geraakt met het gevolg, dat bij zoodanig werd gewond, dat hij direct overleed. Het slachtoffer viel daarna in de Aa, waaruit toen later het lyk werd opgevi8cht. De man laat een vrouw en 5 kinderen achter. Verdronken. Donderdagavond is het 4- jarig zoontje van den heer C P. te Enkhuizen in de Oosterhaveu te water geraakt en verdronken Ook Vrijdag heeft de zee bij het Stille Strand te Schevenin- gen weer een slachtoffer ge- eischt. De 13-jarige fl. had zich bij het baden aldaar, te ver in zee gewaagd en was afgedreven. Na veel moeite slaagde men er in, den knaap op het strand te brengen, waarna onmiddellijk kunstmatige ademhaling werd toegepast, maar zonder resultaat. Zaterdagnacht ongeveer balt vier is een felle uitslaande brand uitgebroken in de druk- kery der firma v. Boekhoven te Utrecht. Het bleek al spoedig, dat het hier een ernstige brand gold, die aanvankelyk groot ge vaar opleverde voor het geheele daar liggende huizenblok. Het vuur, dat was ontdekt door een kok van het naastgelegen tehuis van het Leger des Heils, had spoedig een grooteo omvang aan genomen, en het werd geheel door een huizenblok ingesloten. De brandweer was spoedig met 3 spuiten ter plaatse, waar van er echter maar 2 dienst deden. Door tal van omliggende huizen en vanaf de daken der huizen werd door een groot aan tal slangen een enorme hoeveel heid singelwater in de vuurzee geworpen. Na een uur was het grootste gevaar geweken. Te ongeveer uur kon een deel van het materiaal inrukken. Te 9 uur was men nog met de nablus* aching bezig. Dar.k zij bet actieve optreden werd de schade beperkt tot één vleugel van het gebouw, waar de handzetterij en een gedeelte van de drukkery uitbrandde. De stype-afdeeling en de pa- piervoorraden kregen water schade. De schade is zeer groot. Groote hoeveelheden cliché s wer den verwoest. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. De schade wordt door verzekering op Beurspolis gedekt. Mislukt uitstapje. Vanuit de Residentie vertrok Dinsdagochtend 7 uur een stoom boot met een gezelschap van 230 personen, die een pleziertocht naar Nijmegen maakten. De boot had volgens het plan van den organisator van den tocht, om 2 uur 's middags te Nymegen moeten zyn, doch zij kwam eerst des nachts tegen twee uur daar aan. De meeste vrouwen en kinderen onder het gezelschap waren op deze lang durige reis onwel geworden. Het gezelschap trok toen diep in den nacht naar het caié, waar de maaltijd besteld was. De hotels, waarin plaatsen bespro ken waren voor de reizigers, waren al gesloten, men dacht, dat de boot niet meer zou komen. Meer dan honderd personen, die in geen enkel hotel meer plaats konden krijgeD, hebben toen den nacht verder doorgebracht in het café en op stoelen of op den vloer geslapen. De organisator van het reisplan, wien men het mislukken van den tocfit verweet, riep tegen de op hem verbetenen de hulp van de politie in. Hy bad ongeveer 7 uur voor de reis berekend, een vracht schip doet er, volgens hem, 8 uur over. De eerste vertraging werd reeds ondervonden te Rot terdam, waar men drie uur voor een sluis heeft moeten wachten. Daar kwam nog bij, dat de tegenstroom zeer sterk was en tenslotte werd het weer hoe langer hoe ongunstiger, hevige onweersbuien ontlastten zich. Toen men by Tiel genaderd was, en men reeds eenige uren vertraging had, wilde de orga nisator hier aanleggen en vaD boord gaan om per auto verder naar Nijmegen te reizen en daar de hotels te waarschuwen, dat men veel later zou aankomeD. De kapitein van de stoomboot „Concordia" uit LsideD, waarop de tocht gemaakt werd, wei gerde echter hier aan te leggen. Dat het te laat aankomen ge weten moest worden aan het te zwaar beladen van de boot, ontkende de organisator. De boot bood plaats aan 350 personen en zij bevatte slechts 222 personen, nl. 180 volwassenen en 42 kin deren. Aan verschillende personen, die hierop aandrongen, heeft de samensteller van de reis het reisgeld geheel of gedeeltelijk teruggegeven. De tocht terug naar Den Haag werd door ongeveer 100 personen meegemaakt, de ande ren bleven in Nymegen of kwa men op eigen gelegenheid terug. Velen hebben in Nijmegen ook nog den autotocht meegemaakt, welke bij de reis inbegrepen was. dellijk daarop van moord, daar men reeds vroeger achterdocht jegens Moser had gekoesterd. De man bekende ten slotte, dat hij niet slechts dezen zoon, doch ook zijn zoon Andreas en twee pasgeboren kinderen had ver moord en in het bosch begraven. Moser had zeven kinderen gehad, van wie hij er dus vier om het leven heeft gebracht. Te Laar, in Baden, is op den 40-jarigen directeur van een spaarbank, dr. Meister, een re volveraanslag gepleegd. De han delaar Emil Kohlerr, uit Friesen- heim ij Laar, verscheen voor het loket der bank en wilde den directeur spreken. Tijdens het gesprek trok Kohier plotseling een revolver en schoot op Meis ter, die levensgevaarlijk gewond werd. Kohier werd gearresteerd. Hij had 's morgens de directeur der spaarbank eenige malen op gebeld en hem te spreken ge vraagd. Daarbij zeide hy, van plan te zijn hem dood te schieten. Te Keulen is een zeer drieste roofoverval gepleegd op een bejaard echtpaar. Toen de oudjes uit de tram stapten en in een bijna geheel donkere straat in een villawijk liepen, stond voor de deur van hun huis een joDgeman, die hun een revolver voorhield en „bands up" som meerde. Vervolgens doorzocht hij de zakken van den ouden heer en hsalde hieruit portefeuil le, portemonnaie en gouden hor loge. Een medeplichtige stond op den uitkijk. Toen de vrouw begon te schreeuwen, namen de beide roovers ylings de vlucht. Een voorbijganger, die te hulp wilde komen, werd met een re volver bedreigd. Wanbof van een boffer. Woensdagavond werd de 37-jarige koopman Ernst Carl Nitze in zijn kantoor aan den Steindamm, te Hamburg, ver moord gevonden. Hy was door bylslagen op het hoofd gedood. Blijkens het eerste onderzoek moeten zijn gouden horloge, een gryze jas, een bedrag van 12 A 15 Mark in geld en de sleutels van zijn brandkast, zyn kantoor en het magazyn geroofd zyn. De caféhouder Moser te Afritz by Villach (O.) had dezer dagen aangifte gedaan, dat zyn 17-jarige zoon Karl niet naar huis was teruggekeerd. Er wer- den nasporingen gedaan in het gebergte, waaraan Moser zelf deelnam. In een moeilik toe gankelijke bergkloof werd ten slotte het lijk van den knaap gevonden» De gendarmes be schuldigden den vader onmid- Te St. Charles (Illinois) is, 69 jaar oud, de koopman James Kruck gestorven. Hij was voor de verhoudingen in St. Charles wel een groot en succesrijk koopman, maar zóó groot en zóó succesrijk was bij toch niet, dat hy in heel de wereldpers her dacht moest worden. Daar is een andere reden voor. Kruck was namelyk een dier zeldzame menscheD, wien een eigen beschermengel van zijn geboorte af ter zijde staat. In St Charles had zich een heele sagenkring om hem gevormd. Kruck mocht doen en laten wat hij wilde, hem gebeurde niets. Kruck klauterde uit een roo kenden puinhoop, welke eens een sneltrein was, zonder één schrammetje. Kruck werd door auto's overreden ende auto's raakten defect. Kruck viel uit de derde verdieping van zijn woning en viel op een baal katoen. Kruck rookte als een schoorsteen, dronk als een ketel lapper, at onrijp ooft en dronk er water by en werd er kogel rond by. Maar Kruck werd be roemd toen hy na de catastrofe der Titanic gezonder dan aoit veilig den wal bereikte. En het geloof aan zyn beschermengel werd in heel Amerika tot dogma, toen de Lusitania zonk en Kruck een der weinigen was, die gered werden. Nu is hy gestorven. En waar aan Dat is een verhaal op zichzelf. Kruck maakte een uit stapje. Hy kwam aan een rivier tje, de Fox River, die twee voet diep is. Kruck trok schoenen en kousen uit en waadde door het riviertje. Kreeg plotseling on macht, viel om en verdronk. Sportnieuws. Wat het spelpeil betreft, is deze wedstrijd zeer tegengevallen. De Zeeuwsch-Vlaamsche combinatie had niet de minste moeite met het elftal van den overkant, wier doelverdediger al een heel zwak ken indruk maakte. Bij de rust hadden de Zeeuwsch- Vlamingen reeds een 4—1 voor- sprorg, die volkomen verdiend was. Ook in de tweede helft bleken de overkanters niet tegen het Zeeuwsch-Vlaamsche elftal opge wassen, dat den eindstand tot 6 2 wist op te voeren. Wat het bezoek betreft, ook dit viel tegenongetwijfeld had deze wedstrijd te Axel, als cen trum van Z.- Vlaanderen, heel wat meer belangstelling getrokken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Marktberichten. Mijnheer de Redacteur! Ondanks de grootheid van den heer Den Boggende wil ik zeggen dat ik dezer dagen (13 Augustus) met de gemeente Hulst eene koopakte passeerde, waarbij de burgemeester verkoopt (art. 78) en de ontvanger ontvangt (art. 120), biide artikelen der gewijzigde gemeentewet. Mijn dank voor de plaatsing. H. A. VAN DALSUM. Voetbal, Zeeuwsch-Vlaamsch Xl-tal. Walchersch Z. Bevel. Xltal 6—2. Ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan van den Zeeuwschen Voetbalbond werd Zondag te Hulst een propagandawedstrijd gespeeld tusschen bovengenoemde elftallen. Het Z.-Vlaamsche elftal bestond uit spelers van Axel, Hulst en Terneuzen, terwijl het elftal van den overkant was samengesteld uit spelers van Middelburg, Zee landia en Qoesk Gedurende de maand Juli 1931. PHILIPPINE, Ondertrouwd. 29. EdmoDd de Vriendt, 24 j. en Maria Roegiest, 24 j. Gehuwd. 28. Arthur van de Vijver, 26 j. en Gabr ë.la Mat- theeuws, 27 j. Geboren. 11. Tilly, d. van Albert Rammeloo en Alice Pieters. 15. Frieda, z. van Reié Pieters en Alma de Mal. STOPPELDIJK. Onderlr. 14 U. Kool, 26 j. en A. de Maat, 27 j. Geboren. 4. Gerardus, z. van Eduardus Boeykens en L. Zaman. 27. George, z. van Julius d'Hont en P. Bogaert. Overleden. George, 2 d., z. van Julius d'Hont en P. Bogaeit. TERNEUZEN. Oudertrouwd. 27. Mattheu8 Vroegop, 24 j. en Pieternella de Zwarte, 23 j. 30. Rocus van de Velde, 27 j. en Anna de Blaaij, 23 j. 31. Leunis van Langevelde, 22 j. en Maria de Groote, 22 j. Cornelis Groot, 54 j., weduwn. en Johanna Kouw- ijzer, 39 j., jd Gehuwd. 2. Jacobus Dooms, 23 j. en Margaretba Tieleman, 25 j. Joset Klapthor, 26 j. en Levina de Pauw, 27 j. Salomon de Ridder (van Zaamslag), 19 j en Elisabeth Bareman, 17 j. 22 Adolf Lauret (van IJzendyke), 33 j. en Julienne van Leuven, 24 j. 23. Jacobus van den Ende, 27 j. en Jozina de Meester, 27 j. Cornelis van Doorn, 26 j. en Cornelia de Ridder, 23 j. 30. Teunis Smit, 24 j. en Pieternella van Driel, 22 j. Geboren. 1. Maria, d. van Albertus Durinck en Martha van Denderen. 3. Constant, z. van Josephus Luijcks en Philomena Roelans. 10. Johannes, z. van Willem Riemens en LevinaKolyo. 11. Joost, z. van Joost van Vy ven en Anna Dees (van Rotterdam). 15. Korneliske, d. van Sibbele Hoogsteen en Aafke Tiekstra 18 Herman, z. van Edemondus Cortvriendt en Antoinetta Ver- meire. Cornelis, z. van Hendrik Meertens en Pieternella Verhelst. 19. Louisa, d. van Edemondus de Smit en Sara Harte. 24. Adriana, d. van Pieter de Jonge en Martha Hamelink. 25. Pieter, z. van Johannes de Zeenw en Johanna RomeyD. 28. Krina,d. van Geerard Schrier en Bertina Koch. 30. Job, z. van Cornelis van der Have en Jacomina Ver schelling. 31. Neeltje, d. ven Frederik Dekker en Pieternella Dekker, Overleden. 9. Willem Pikaart (van Rotterdam), 30 j., echtg. van Lucretia Akersboek. 13. Maria Gunst, 74 j., wed. van Mattheus Vroegop. 14. Janntke Bierlé, H j-» *n Abraham Gue <piierr AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 5,— a f 6,—. Rogge f4,- af 5.Wintergerst f 0, a f 0,— Zomergerst f 5,a f 5,50. Haver f 4,— a f 5,— Erwten f 7,— a f 8,—. Paarden- boonenf 0,— af 0,—. Duiven- boonen f 0,- af-,-. Bruine- boonen f 0,— a f 0,—. Lijn zaad f 8,af 9,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,4. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f ,06 Gezwingeld Vlas f 0,35 a f 0,40 Aardappels f 2,a f 2,25. Stroo f 5,A f 7—. Koolzaad f 10,—a f 11,—. Mosterdzaad f f Boter f 1,50 a f 1,55, Eieren f4,- a f4,50. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe flO af 12,—. Rogge 4-— a f 5,Wintergerst f 5. af 6.Zomerg. f5.— a f6. Haver f 4.50 a f 5,50. Erwten f 7.a f 8,50. Paardenboonen f 7.a f 8.Duivenboonen f 8. a f 9.Witteboonen f af 0.Bruineboonen f 6.a f 8.Boekweit f a 1—,—. Lijnzaad f0 a f 0,Blauw Maanzaad f a fMosterdzaad f a f—Groen Vlas f f Gebookt Vlas f a f—Gezwingeld Vlas f— a f Aardappels f 0.00 a f 0.00. Koolzaad f 8.— a f 10.50 Stroo f—Eieren 26 stuks fl,04. Slachtvee aangev. 24, verk. 13. Varkens aangev. 48, verk. 30. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. te VLISSINGEN. Vertrek 9 30 van Ter Neuzen. Vertrek Vlissingen 's av. 6 30 uur. Prijs f I,retour. (Terrein vrij). Kaarten van heden verkrijgbaar lot Vrijdag as. Verdere inlichtingen verkrijg baar bij HET BESTUUR DER AFDEEL1NG AXEL. De ondergeteekenden bevelen zich beleefd aan voor den verkoop van en tevens als vrachtrijder. E. TIELEMAN. C. L. DE SMET. Axel, Walstraat 21. Ondergeteekende beveelt zich bij vernieuwing aan bij heeren landbouwers van AXEL, HULST, NEUZEN, ZAAMSLAG en om geving, als op dezelfde voorwaarden als voor heen, ofschoon niet voor eigen rekening, maar met prima machines. Tarief bij overeenkomst te be spreken. Is aan huis te ontbieden, ook voor koopen en persen van stroo. Hoogachtend, M. HAAK. Axel-Kijkuit. Ooncurreerende prijs.

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3