WECK Meubelen en Huisraad, Inboedel - Zaamslag. Inboedel J. Cl VINK, Boekhandel. Bij Pijnen 4" STERIL1SEERARTIKELEN de beste. Dr. Hüpscher Zaterdag 18 Juli 1931, Inmaakpotten. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. C. J. SCBIEMAN AXEL I - WILSKRACHT Afwezig Openbare Verkooping. DONDERDAG 16 JULI 1931, publiek verkoopen: Herberginventaris. Kantoor van W. A. OEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. De volgende VELDVRUCHTEN ook huo plicht doen en daarom is spr. voor boete. De Voorz. zege overtuigd te gijn, dat de aannemers meer tegen- dan medegewerkt hebbeu. o. E8n verzoek van het R.K. Kerkbes'uur, om gelden te be schikken voor 5 nieuwe ramen ten behoeve der R K. Meisjes school, wordt ingewilligd. Aangeboden wordt het jaar verslag 1930 over den toestand der gemeente. Wegens de steun regeling moesten do begrootingen voor 1930 en 1931 gewijzigd worden. De vergoeding aan de bijzon dere scholen worden geregeld ad 6.72 per leerling, d.i. 1384 voor de meisjesschool, 1014 voor de jongensschool en 1095 voor de school op Heikant. Bi de rondvraag wijst dhr. Vael erop, dat het wenschelijk was nu de lichten eens na te zien, opdat deze met deD winter in orde zullen zijn. Vooral in Absdale en bij de lolfabriek is dat noodig. Voorts wijst hij op den treu- rigen toestand aangaande de rioleering in de Wilbelmina- straat. De Voorz. wyst erop, dat dit werk juist is verricht en de rioleering klaar is. Spr. zegt dat de sloot opgeruimd moest worden en als dit teo behoeve van de gemeente is, moei deze dat ook bekostigen. Dhr. Vael vindt het treurig dat men de menschen daar vroe ger voor heeft laten betalen en degenen, die er nu van pnfi- teeren, dit gratis gedaan krijgen. Da Voorz.Juist om niet de een wel en de ander niet te laten betalen hebben B. en W. dien toestand beëindigd en alles voor rekening van de gemeente genomen. Dhr. Vael juicht dat toe, maar had in dit geval de belangheb benden laten meebetalen. Bet is onbillijk zooals B. en W. vroeger gedaan hebben. Dhr. Plasschaert en ook de Voorz. geven nog nadere toe lichting, waarmede dhr. Vael zich bevredigd acht, maar bij blijft het als een grief gevoelen, dat B. en W. dit vroeger niet deden en de menschen lieten betalen. Daarna vraagt dhr. Vael hoe ver men is gevorderd aangaande de wegneming van de gevaar lijke bocht bij Absdale. Spr. vreest dat dat niet veranderen zal, voor er een ongeluk ge beurt. De Voorz. zegt dat B. en W. terugschrikken voor de groote kosten en stelt voor om ook aan andere gemeenten steun te vra gen, nu ook de AN.W.B f150 heeft toegezegd. De polder Absdale heeft in- tusschen reeds besloten, om te vragen aaa Ged. St., om dezen weg van het wegenplan af ts voeren en deze te verbeteren en te verbroeden. Dhr. Vael zegt, dat het pol derbestuur dan al veel ten gunste is veranderd. Als nu de eige naar van de aanpalende grond een beetje scheutig is, kan het misschien lukken, maar niet als hy tienmaal de waarde vraagt. Dhr. PlasschaertWat denkt u van mij Weet dhr. Vael wat ik vroeg? Ik betreur het, dat deze reeds meer beschuldigingen aan myn adres heeft geuit, tegen beter weten in Dhr. Vael heeft de poldervergadering meege maakt en geboord, boe ik heb meegewerkt. Zyne beschuldi gingen raken kant noch wal. De Voorz. verklaartmet erken telijkheid dat hem is gebleken, dat het niet waar was, dat dhr. Plasschaert het wegenplan tegen werkte en ook vraagt hij niet teveel voor den grond. Hy ver zoekt daarom, dat dhr. Vael een beteren toon aanslaat ten op zichte van dhr. Plasschaert, die nu getoond heeft mee te werken. Dhr. Vael gelooft niet, dat hem een pluim toekomt. Of schoon ik er siet om vraag, komt die my toe. Als ik die motie niet had ingediend en er niet herhaaldelijk naar bad ge vraagd, bleef het zoo, Dhr. Plasschaert verdedigt zich nogmaals en zegt dat hy Diets kou doen of zeggen, alvorens bestuur en ingelanden van den polder geraadpleegd te hebben. De kwestie liep over 3500 meer ot minder en dus komt het niet te pa9 om beschuldigingen uit te spreken. Dhr. Vael zou dit beamen, als dhr. Plasschaert niet buiten be stuur om naar bepaalde personen was gegaan om zijn zin te krygen en by B en W(althans in de eers'e plaats vertrouwen had gesteld in den burgemeester) een en ander vertrouwelijk bad meegedeeld. Dhr. Plasschaert-. Ik had te bandelen als dijkgraaf en niet als wethouder. De Voorz. meent dat da heer Plasschaert ook in dat geval het verirouwen had kunnen schen ken aan B. en W. Hij hoopt echter dat nu deze kwestie uit zal zijn en deze bespreking moge bydragen tot de overtuiging dat er verkeerde opvattingen hebben gebeerscht en de Raad nu in zijn geheel zal meemerken om de totstandkoming van een hin ken verkeersweg naar Koewacht en verder. Dhr. Plasschaert hoopt dat dhr. Vael zich voortaan beter zal vergewissen, voor hij iets zegt. Dhr. VaelIk wil dan ver klaren, dat ik geen woord intrek van hetgeen ik vroeger ten dezen heb gezegd. Zonder ver anderde omstandigheden had u niet aldus gehandeld. De Voorz sluit het debat over dit punt. Dhr. Ivens zou willen, dat wiukelauto's als van De Gruyter enz die bij particulieren venten, worden geweerd of belasting be talen. Zoo iets is onbillijk tegen over de ingezetenen. Dhr. Vergauwe gelooft, dat er in CliDge belasting voorgevraagd wordt, wat goed is, want de kleine winkeliers ayn er de dupe van. Dhr. Vael meent dat dat leuren destyds is toegestaen, omdat de bestuurders van de gemeente ook graag voor een koopje uit waren. De Voorz zegt de vraag van dhr. Ivens in overweging te zullen nemen en sluit de ver gadering. Herfjk. Ged. Staten van Zeeland heb ben bepaald, dat de herijk van maten en gewichten in 1931 zal plaats hebben Te Terneuzen op 13, 14, 15, 16, 17 en 18 Juli Te Hoek op 20 Juli Te IJzendijke voor IJzer.dijke en Waterlandkerkje op 21 en 22 Juli Te Biervliet op 27 en 28 Juli te Hoofdplaat op 29 Juli; Te Schoondijke op 30 en 31 Juli Te Oostburg op 17, 18 en 19 Augustus; Te Aardenburg: voor Aarden burg, Ede en St. Kruis op 20, 21 en 22 Augustus Te Sluis op 1 en 2 September Te Retranchement op 3 Sep tember Te Cadzand op 4 September; Te Zuidzande op 7 September Te Nieuwvliet op 8 September Te Gi-oede op 9 en 10 Sep tember en te Breskens op 14, 15 en 6 September. Predikbeurten te Axel. Zondag 12 Juli 1931. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'.'« ure Leeskerk. Nam. 2 Ds. Akersloot v. Houten Roos, van Sas van Gent. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2-30 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 ure Dhr. H. Schothorst, van Lunteren. Nam. 2.30 Dezelfde, 's Av. 6 Dezelfde. Mijnhardt's Poeders. Dqos 45 ct, Bij Uw Drogist. Politierechter te Middelburg In de zitting van 7 Juli j.l. werden veroordeeld M. d. V., 22 j., te Westdorfe, omdat zij Camiel de Vrieze heeft geslagen, tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. A. T. d. V., 20 j., werkman te Westdorpe, als voren f 15 of 15 dagen. J. B., 45 j handelaar te St. Jansteen, omdat hij Charles van Cleemput heeft mishandeld f 15 of 15 dagen. A. J. v. D, 38 j„ koopman te St. Jansteen, in verzet tegen een vonnis, wegens diefstal van 700 K G. tarwestroo, werd veroord. tot f15 of 15 dagen. De ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Neuzen heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kanton rechter, waarbij P. H G., burge meester van St. Janstecn is ver oordeeld tot f 1 of 1 dag hecht., wegens overtreding van artikel 6 van het Kon. Besluit van 27 Juli 1887, St.bl. no. 141, niet binnen twee weken van zijn vestiging te Sas van Gent werkelijk verblijf, aan het gemeentebestuur aldaar van zijn verandering van woon plaats kennis geven. De marechaussée te Hulst heeft aangehouden en ter beschik king van de justitie te Middelburg gesteld, zekeren P. B., brillen- koopman te Bergen op Zoom verdacht van diefstal van geld uit een winkellade te Kemseke. M. Crf. De Arnhemsche rechtbank veroordeelde den 32-jarigen post ambtenaar A. S. uit Wychen, die verschillende gelden tot een be drag van f 1300 in zijn functie van ambtenaar aan het postkan toor te Wychen had verduisterd tot één jaar gevang, met aftrek van de prev. hechtenis overeen komstig den eisch. Sportnieuws. De Luchtbode. Uitslag prtjsvlucht uit Mous- cron en Breteuil. Mouscron. Los om 12.23 uur. Oude duiven. Ie prijs:-M. Schippers, Ter- neuzen, 2e en 7e Fl. Notté, Sluis kil, 3e en 5e D. de Jonge, Zaam- slag, 4e, 8e en 12e P. Claeys, Sluiskil, 6e E. Versluijs, West dorpe, 9e en lie C. de Jongfe, Zaamslag, 10e D. Faas, Axel. Jonge duiven. le prijs: J. A. Breepoel, Axel, 2e en 4e R. Dieleman, Axel, 3e, 5e, 7e en 12e C. Vereecken, Stoppeldijk, 6e N. N., 8e P. Sijs, Axel, 9e D. van Overloop, Koe wacht, 10e Jos. Engels, Axel, 1 le en 13e J. Boogaert, Stoppeldijk, 14e P. den Engelsman, Axel. Breteuil. Los 6 32 uur. le prijs: Os. Waelput, Axel, 2e en lie E. de Gronckel, St. Jansteen, 3e en 9e R Dieleman, Axel, 4e en 12e Joh. v. Ackeren, Absdale, 5e A. de Clercq, Axel, 6e N. N., 7e en 8e E. de Smet, St. Jansteen, 10e en 13e L. van Geersaem, Zuiddorpe. le prijs jonge C. van Hecke, St. Jansteen. De Reisduif. Prijsvlucht uit Arras op 5Juli. Los 7.40 uur. Oude duiven. le, 2e, 12e en 20e prijs: M. de Smit, Terneuzen, 3e Ch Scholter, Koewacht, 4e en 5e Th. Cortvriendt, Axel, 6e en 16e M. 't Gilde, Terneuzen, 7e Gebr. Janssens, Hulst, 8e en 19e C-de Rijcke, Terneuzen, 9eJ.Fermont, Sluiskil, 10e, 18e, 21e en 22e J. Boogaert, Stoppeldijk, lie H. Snoecks, Sluiskil, 13e Aug. de Kort, Axel, 14e A. Neve, Wal soorden, 15e J. van den Eeckhout, Graauw, 17e G. Koekkoek, Axel, 23e L. Scheerders, Stoppeldijk Jonge duiven. le en 3e M. 't Gilde, Terneuzen, 2e C. de Rijcke, Terneuzen, 4e en 6e F. de Vilder, Graauw, 5e L. Scheerders, Stoppeldijk, 7e R. Dieleman, Axel, 8e A. Vinke, Axel, 9e Ed de Neijs, Hulst, 10e cn Ue Ct G. Heijnsdijk, Axel. Gedurende de maand Juni 1931. HOEK. Ondertrouwd. 25 Jan Herrebont, 24 j. en Maria Jo hanna den Hamer, 25 j Marinus Klaassen (»an Zaamslag), 20 j. eo Aaltje Maria JanseD, 21 j. Gehuwd. 18. Willem Rouw (van Ter Neuzen), 28 j. en Anna Deij, 24 j. Jan de Zeeuw, 24 j. en Maria M^erier.s, 23 j. 25. Pieter Verhels', 26 j. en Catha- rina den Hooglander, 24 j. Adri- aan Dieleman, 27 j. en Leuntje Kempe, 27 j. Geboren. 4. Cornelia, d. ren Willem de Feyter en Cornelia Buijze. 14. Wilh&lmina, d. van Adrisan Michielsen en Janna Vinke. 15. ChristiaaD, z. van Jan Bakker en Lena Hokke. Overleden. 3. Adriaan Plad- det, 65 j., wedn. van Maria de Grooto. 9. Tanneke Verhelst, 20 jd. ran Jan ea Tanneke de Bree. 22. Fijgtja Leunis, 79 j wed. van Jan van der Welle. ST JANSTEEN. Gehuwd. 17. Arthur Corveleijn, 28 j. en Maria Ringoot, 19 j. Geboren. 17. Maria, d. van Franciscus Letens en Maria Aude naert. Aloijsins, z. van Edmondus de Nave rn Zulma de Meester. 24. Adrienne, d. van Alouisins Herwegh en Emelie Dhanis. 27. José, d van Louis Tbuij en Ger- maine Saroan. 30. Georgius, z. van Eduardus de Smet en Maria de Nijs. Overleden. 7. Maria de Bot, 58 j., wed. van Ed. Strobbe. 13. Honorp. van GasseD, 6 j., z. van Cyrillus en Maria Geerts. 18 Pios de Bot, 53 j., z. van Johannes en Johanna Vergauweo. 24. Jo- sephina Wuyiack, 27 j., d. van Petrus en Amelia Scbillemans Marcelle Janssens, 3 na., z. van Edmundus en Irma de Haen. Advertentien. Dinsdag ontvingen we de droeve tijding, dat op 1 Juli te Tjimahi (Oost- lndië) is overleden onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de heer ABRAHAM COVÉ, Sergeant t/h Ned. O.-1 leger, op den leeftijd van 39 jaren en 5 maanden. Namens da Familie, JAC. COVÉ. Axel-Kijkuit, Juli 1931. Verkrijgbaar bij NOORDSTRAAT AXEL Zondagmiddag om 2 nnr (2e klas Kon. Belg. Voetbalbond) St. Nicolaas. vanaf 10 Juli tot en met 31 Juli. Dr. BOM neemt de praktijk waar. Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, zal op des nam I uur, bij den Heer A de Vrieze aan de Markt te Ter Neuzen, hotel du Commerce", in het openbaar verkoopen als: Tafels, Stoe len, Buffet, Kasten, Ledikanten met toebehooren, Matrassen, Bed den, Dekens, Waschtafels, Waschstellen, Spiegels, Lam pen, Kachels, Bloemstand- aards, Pendule met coupes, Regulateurklok, Schilderijen, Wandborden, Vloerkleeden, Matten, Zeilen, Gordijnen, Loopers, Kapstokken, Baro meter, Phonograaf met kast en platen, Naaimachine met tafeitje, Ketels, Petroleum stellen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz. Voorts i Schragen, Vlotdeelen, Planken, Latten en Jukken voor het opslaan van markt kramen en eenige tentdoeken. Te bezichtigen op de boven zaal van voormeld hotel, daags vóór, en op den morgen van den verkoopdag. Betaling contant. De Notaris H. A. VAN DALSUM te Hulst, zal op om I uur, zomertijd, voor dhr. ANT. VAN FRAAIJENHOVE te Zaamslag, Reuzenhoek, ten zijnen huize en om contant geld, DEN VOLLEDIGEN e n Op Woensdag 22 Juli 1931, nam. 3 uur (zomertijd), zal ten verzoeke van de erven van den Heer AUG. VAN OOTE- GHEM te Neuzen-Vogelschor- polder, in liet openbaar worden verkocht ±4 X 44 A. 56 c A. Tarwe. l'/s X Klaver. ±3 X Erwten. ±1 X Rogge en ±2 X Koolrapen. Gerst (CbeYalier), ±2 X Haver. IV» X Vlas. IVs x Koebieten. ±1 X Aardappelen. ±1 X Paardeboonen. Alles verdeeld in koopen. Betaling 1 October 1931. On bekende en niet genoegzame bekende koopers moeten borg stellen, of conlant betalen. Te vergaderen op de hofstede. voor 1) II II II Jl 11 Ir AAI vm n An I> 11 II 11 II 11 II >1 II II II II

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3