Bezoekt Tandarts Fijn van üraat Wij ruimen op 20 pCt. korting. LAPPEN tegen spotprijzen. Naar BBESKENS Bekendmaking. HULST Jaarbeurs - Kermis - Muziek Zang - Turnen - Zeebad Advertenliën. de veulenkeuring te Axel op Donderdag 2 Juli a.s., OUD-EGLANTIER Een groote partij JAPONSTOFFEN, KATOENTJES, VOILES en MOUSELINES Op ZONDAG 5 JULI, DONDERDAG 9 JULI en op ZONDAG 12 JU1 I rijdt er 's middags om één uur een EXTRA-TREIN van AXEL over ZAAMSLAG en TER NEUZEN naar BRESKENS. 's Avonds om 9 uur terug van Breskens. Zie de aanplakbriefjes. Vrachtautodiensten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Axelsche veteranen present om den strijd aan te bicden tegen Axel II. Tot de rust hield de oude garde kranig stand en was zelfs eenigeu tijd in de meerderheid. In de tweede helft schoten ze echter aan uithoudingsvermogen te kort en verloren ten slotte met 71. Axel I—Sassche Boys 4-3. Zondagmiddag was er groote belangstelling voor de beker finale tusschen Axel I en de Sassche Boys. Onder een tropische hitte werd afgetrapt, waarbij Axel direct in den aanval was. In snel tempo golfde het spel daarna van doel tot doel. Gaandeweg werden onze stadgenooten sterker en na een kwartier werd no. 1 in het Sassche net geschoten. Kort daarna volgde een tweede doel punt en na een halt uur spelen bracht Axel den stand zelfs op 3-0 Uit een vinnigen aanval scoorden de rood-wit-blauwen een tegenpunt, waarna men ging rusten met den stand 3 1 voor Axel. Met frisschen moed werd weer begonnen. Axel speelde nu met de felle zon in het gezicht, doch was toch meer aanvallend dan de Boys. Bij een Sassche door braak kwam hun linksbuiten, gehinderd door een Axelsche speler, te valleD, waarvoor de scheidsrechter een strafschop tegen Axel gaf, die in een doel punt werd omgezet (3—2). De Boys werden hierna wat sterker, doch kropen door het oog van een naald, toen de Axelsche rechtsbuiten keihard op de lat schoot. Tien minuten voor het einde brachten de Boys den stand op 3-3. Hierin is geen veran dering meer gekomen, zoodat reglementair moest worden ver lengd. De vermoeide elftallen spanden zich nog eens extra in en reeds dacht men dat het lot zou moeten beslissen, toen eens klaps de Axelsche rechtsbinnen door de Sassche verdediging dribbelde en kans zag een sèhot te lossen, dat even voor of achter de doellyn nog weggewerkt werd. Het was moeilijk te constateeren in het kluwen van spelers, doch de scheidsrechter, die een heel zwakken indruk maakte, kende het punt toe, waardoor de stand 43 voor Axel was. Onmiddel lijk hierna was het einde. De Boys appelleerden heftig tegen het laatste doelpunt, doch ten slotte hebben ze zich toch neergelegd by de beslissing van den scheidsrechter. Ooze stadgenooten hebben dus de le prijs van het bekertournooi gewonnen en Sassche Boys de 2e. Thans rest nog de verliezers- wedstrijd Hulst I Terneuzen I, welke hier aanst. Zondag wordt gespeeld. De Luchtbode. Uitslsg prijsvlucht uit Arras op Zondag 28 Juni met 154 medekampende duiven. Los om 7.30 ure. Oude duiveD. 1, 7, 15, 22, 27 J Boogaert, Stoppeldijk, 2, 33 Cb. Scholter, Koewacht, 3, 11 Tb. Cortvriendt, Axel, 4 Ch. Dieleman, Koewacht, 5 A. van Nieulande, Axel, 6 M. Schippers, Terneuzen, 8, 16 C. Cattoir, Zuiddorpe, 9, 19, 25 O. Waelput, Axel, 10, 18, 24 E. de Smet, St. Jansteen, '2L Kaijser, Axel, 13, 37 J. Sijs, Axel, 14 C. de Kindt, St. Jansteen, 7, 18, 21 J. A. Breepoel, Axel, 19 L. de Neve, Zuiddorpe, 20 A. de Block, Koewacht, 23 A. de Kindt, St. Jansteen, 26 G Koekkoek, Axel, 28, 31 M de Smit, Terneuzen, 29 R Dieleman, Axel, 30 Ad. Verstraeten, Koewacht, 32 J. van Cadsand, Axel, 34 A. de Clercq, Axel, 35 J. Fermont, Sluiskil, 36 P. Ortelee, Axel, 38 C. P. Oppe, Zaamslag. Jonge duiven. 1, 8 R. Schouwbroeck, Zuid dorpe, 2 Ch. Dieleman, Koewacht, 3, 7 M. Schippers, TerneuzeD, 4 C. Vereecken, Stoppeldijk, 5, 9 R Dieleman, Axel, 6 A. Steel, Zuiddorpe, 10 Adr Vinke, Axel, 11 D. van Overloop, Koewacht, 12 A. Verstraeten, Axel, 13 J. David, Koewacht, 14 C, v. Hecke, Absdale, De Reisduif Uitslag prijsvlucht uit Mous- cron op 28 Juni met 83 mede- kampende dui7eD. Los 12 06 u. Oude duiven. 1, 3, 5 E. v. Dorsselaer, Axel, 2, 4 R Dieleman, Axel, 6, 8, 9 D. Faas, Axel, 7 N. N., 10, 14 C. Heijnsdijk. Axel, 11 P. War nier, Axel, 12, 13 C. de Jonge, Zaams'ag, 15 P. van Damme, Zuiddorpe. Jonge duiven. 1 N. N., 2 E. v. Dorsselaer, Axel, 3 P. Sijs, Axel, 4 P. den Engelsman, Axel, 5, 7, 9 C Heijnsdijk, Axel, 6 E. Pieters, Axel, 8 A. *an Overloop, Koe wacht, 10 A. Boudering, St. Jansteen, 11, 13 A. Verstraeten, Ax°l, 12 M. Dieleman, Axel. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,—. Rogge f4,- af 5.—. Wintergersl f 0, a f 0,Zomergerst f 0;— a f 0,—. Haver f 4,— a f 5, Erwten f 7,—af 8,—Paarden- boonen f 0,a f 0,—. Duiven- boonen f 0,a fBruine- boonen f 0,a f 0,Lijn zaad f 6,af 8,Blauwmaan- zaad fa f Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,3. Gebookt Vlas f 0,0,3 af—,07 Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0.35 Aardappels f 0,a f 0,Stroo f 6, f 7—. Koolzaad f—,af-, Mosterdzaad f a f Boter f 1,50 af 1,55, Eieren f3,50 a f4,-. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10, af 12,—. Rogge f4.— a f 5,Wintergerst f5. af 6.Zomerg. f5.— a f6. Haver f 4.a f 5,—. Erwten f 7.af 8,—. Paardenboonen f 7.a f 8.Duivenboonen f 8.a f 9.Witteboonen f af 0.Bruineboonen f 6.a f 8.—. Boekweit f a f Lijnzaad f 7.a f 8,50. Blauw Maanzaad f— a fMosterdzaad f f—Groen Vlas f a f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0 00. Koolzaad f 0.— a f Stroo f—Eieren 100 sluks f3,70. Slachtvee aangev. 1, verk. 0. Varkens aangev. 43, verk. 20. Eierveiling stuks f 0, per 100 stuks. waarvoor meer dan 100 jonge paarden zijn ingeschreven. Aanvangende des morgens om 9 uur, zomertijd. Namens het Bestuur van de V. V. Z. F., „A. A.", N. T. S., De Secretaris, IZ. DE FE1JTER Wzn. houdt DONDERDAG 2 JULI a.s. geen spreekuur te AXEL. Het Bestuur van den polder maakt bekend dat een vergadering van Stem bevoegde Ingelanden zal worden gehouden op Maandag 8 Juli 1931, des nam. 5 uur Z. T., in het Hotel „Het Gulden Vlies", van den Heer J. J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1930—'31 gedurende acht dagen vóór- en de begroo ting voor 1931'32 met-memorie tot toelichtiijg, gedurende acht dagen vóór en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger griffier ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten voor de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 27 Juni 1931. Het Bestuur voornoemd, JACS. DEKKER Azn Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Onlv.-griffier. w' alle ra o t N.V. Algemeene Transport Onderneming. N.V. Expeditie Onderneming Van Gend Loos te Utrecht. N.V. Stoomtram-Maatsch. „Breskens-Maldeghem" te Breskens. Ter kennis van het publiek wordt gebracht, dat de bovenge noemde samenwerkende vennootschappen op 1 Juli e.k. een dage- lijkschen vrachtautodienst (niet op Zon-en Feestdagen) in Zeeuwsch- Vlaanderen openen, zoowel voor het onderlinge verkeer als voor het verkeer met het overige gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen. Te verzenden goederen en orders tot afhalen worden aangenomen aan de navolgende agentschappen Aardenburg, Tramstation. Axel, C. M. de Coninck, Café de la Paix, Noordstraat B 85, Tel. 30. Biervliet, L. Bracke, Oude Stad 269, Café „De Haring". Boschkapelle, J. Magnus, Tel. 8. Breskens, Tramstation, Tel. 1. Cadzand, idem Tel. 3. Draaibrug, idem Driewegen, M. Fieret, vischhandel. (b. Terneuzen). Eede, Tramstation, Tel. 1. Groede, idem Groenendijk x). Hengstdijk, L. Dankaert-Verwer, Bakker, Kerkstr. B 2, Telefoonstation. Hoek, W. A. Nleuweiink, Café „'s Lands Welvaren". Hoofdplaat, A. J. v. d. Linden, Dorpstraat 29, Tel. 4. Hulst, J. F. de Bruijn, Groote Markt B 118, Café „Het Anker". Kloosterzande, P. Verhagen-Eijsakkers, Café „Wilhelmina". De Kruisdijk, Tramstation en Telefoonstation. Nieuwvliet, idem Tel. 1. Oostburg, idem Tel. 32. Philippine, L. Coens, Hotel „De Zwaan". Rapenburg Retranchement, Tramstation. St. Jansteen, C. de Caluwee, Café „Halve Maan". Sas v. Gent, H. de Vriend, Westkade 106, Café „Schippershuis", Tel. 59 Schoondijke, Tramstation, Tel. 1. Sluis, Tramstation. Sluiskil, O. A. J Stokman, Café „Du Commerce", Kanaalzijde Z 54. Terneuzen, Factorij A. T. O. Van Gend Loos, Ncordstr. 101, Tel. 279. Walsoorden Westdorpe, H. Picavet, Café „Centraal", Dorpstraat. IJ zend ij ke, B. Groosman, Café „De Korenbeurs", Markt D 398. Zaamslag, Gegadigden worden verzocht te solliciteeren. Zuiddorpe, J. Gerres, Dorpstraat A 22. Zuidzande, Tramstation, Tel. 2. Zoute-Spui, C. de Vos, Telefoonstation. Deze plaatsen zijn alle opgenomen in een nieuw Reeh'streeksch- tarlef met de Nederlandsche Spoorwegen, voor het vervoer van bestel-, ijl- en vrachtstukgoederen. Dit tarief, waarin alle kosten, welke onderweg ontstaan, zijn verwerkt, is zoowel geldig voor het vervoer van bovengenoemde plaatsen naar het oterige gedeelte van Nederland als in omgekeerde richting, waardoor Zeeuwsch-Vlaanderen als het ware aangesloten wordt aan het net der Ned. Spoorwegen. Om te verkrijgen, dat goederen naar Zeeuwsch-Vlaanderen overeenkomstig dit farief worden bevracht, is het voldoende den afzender op te dragen op de adreskaart of vrachtbrief als station van bestemming te vermelden de plaats van bestemming met de toevoeging: „A.T O." g B-v. Aardenburg A.T.O., Sas van Gent A.T.O., enz. Het verdient aanbeveling alle verdere aanduiding omtrent de wijze van vervoer achterwege te laten. De aflevering in Zeeuwsch-Vlaanderen geschiedt aan huis, indien de geadresseerde binnen de kom der gemeente of vastgestelde bestelkring woont. Overigens ontvangt de geadresseerde een kennisgeving van aankomst. Verdere inlichtingen verstrekken de Agentschappen. 0 Voorloopig alleen goederen naar deze plaatsen. UTRECHT/BRESKENS. DE DIRECTIE'S. OPGERICHT IN 1824 TE ZIERIKZEE, verzekert Onroerende en Roerende Goederen tegen eene vaste premie of onderling naar begeerte der deelnemers. AGENT voor het 6de District van Zeeland: Axel. J. C. VINK. Dames Confectie A. WILKINGr ;,vVV.

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3