prima Zontevisch HET WAUVIS Leidsche Kaas. lit Warenhuis. 457ste Staatsloterij. Uniebriefjes. Tevreden WRIGLEy'f Meisjes! 35 ct. per pond. Het Warenhuis. V. V. V., Axel. Sinaasappel Frambozen Citroen Axelsche Veteranen Axelsch Kluchtelftal. 25 ct. per pond. fèÉffpc KINDEREN DANK ZIJ „De Wandelaar". We vestigden reeds meer de aandacht op dit tijdschrift. Maar nu Juni daar is, spreekt het van zelf, dat dit maandblad voora keurige kiekjes en opgewekte beschrijvingen geeft, van wat een wandelaar op z'n tochten ontmoet en ziet. Vooral voor vogelliefhebbers moet dit blad een genot geven, ofschoon we daarmee andere liefhebbers van natuurstudie, na tuutbescherming, heemschut, geo logie, folklore, buitenleven en toerisme niet uitzonderen. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen openbaarmakingen inzake het Handelsregister be treffende Zeeuwsch-Vlaanderen ontleeneu wij het volgende Wijzigingen N.V.American Petroleum Com paDy (F.), Nieuwe Kanaal P 38c. Benoemd tot beheerder van de potTer Neuzen: J. C. Leunis. N.V. Compagnie Neerlandaise de l'Azote, Axel, fabricage van synthetischen ammoniak. Nieuwe comm.A, Ghezzi, Milaan en J. Janssens, Brussel. „De Tijd", Noordstraat 41, brood-, koek- en banketbakkerij. Uitgetr. E.E. D. Scheele. Nieuwe EP. A Davidse. „De Vooruitgang", Hulst, Steepstraat A 9, brood-, koek en banketbakkerij. Uitgetr. E D. Elenbaas. Nieuwe E J. I Elenbaas, Hulst. Augustus Haers, Philippine, Havenstraat 188, slager. Uitgetr. Arthur Haers, Burgerlyke Maat schap ontbonden. Zaak voortge zet door August Haers. Oscar Hamerlicck, Schutters- hofweg 11, handel in steenkolen, expediteur. Overleden E O. F. A. Hamerlinck. Nieuwe E: Wed. Chr. A. Hamerlinck—Kramer. M-E A. H. L., A. J. A. en H. A. V. Hamerlinck. Gevolm. A. H. L. HamerlincK. Magazijn „De Duif', J. Visser- Koole, Axel, Noordstraat B 10, winkel in manufacturen, heeren en dames-confectie. Handels naam gew. in Manufacturen- magazyn „Nederland", voorheen ,De Duif", J. Visser-Koole. C. P. Oppe, Zaamslag, Reuzen- hoek C 31, wagenmakery. Uitgetr. E C. P Oppe Nieuwe E P. C. Oppe, Zaamslag. Handelsnaam gew. in P. C Oppe. N.V. Stoomtram Maatscbappy Breskens-Maldeghem, Breskens, Westzijde 7. Overleden Mr. Dr. W. F. van Leeuwen. Nieuwe comm.Mr. J. J. Heyse, Middel burg en G. A. Waller, Vlissingen. Transportmaatschappy „Ter Neuzen IV", Stationsstraat 2, schippersbedryf. Uitgetr. dir. G. F. P. van der Peyl. Uitgetr. comm.G. J. W. van der Peyl. Nieuwe dir.G. J. W. v. d. Peyl E. J. Wemaer, Steenkamplaan 57, krnidenier, F opgericht: Steenkamplaan 10-12. Coöp. Boerenleenbank, Clinge. Uitgetreden voorzitter Raad van Toezicht A. Hageman. Benoemd tot lid van den Raad van Toe zicht A. G. Buijsrogge te Clinge. Opheffingen Z. Vlaanderen (Ter Neuzen) S. Dieleman, Axel, Stations straat G 13, handel in landbouw producten. V S. Dieleman, Axel. hechtenis ter zake dat hij op 14 Maart j.l. te Terneuzen een acht tal volwassen runderen noode- loos, geladen in een vrachtauto, heeft doen vervoeren op pijn lijke of kwellende wijze, door die dieren dicht opeengepakt te doen vervoeren. Eisch bevestiging van het von nis. Vrygesproken. De directeur van de l'Azote, beklaagd als zouden niet de noodige maatregelen getroffen zijn ter voorkoming van het ongeluk, waardoor 2 menschen aldaar we gens gasverstikking om het leven kwamen, is door het Kantonge recht te Terneuzen vrijgesproken. De eisch was f 100 boete of 1 dag hechtenis voorwaardelijk. Van Heel Co. De Commanditaire Vennoot schap onder de firma van Heel Co, bankiers te Goes, heeft zoo als reeds gemeld, bij de Recht bank te Middelburg een verzoek tot surséance van betaling inge diend. Als bewindvoerders zijn benoemd de heeren mr. H. C. J. Zaaijer en mr. J. A A. Franse van de Putte, beiden wonende te Goes. De vergadering van schuld- eischers om op het verzoekschrift te worden gehoord zal plaats hebben op Woensdag 15 Juli des namiddags om half twee uur in het Gerechtsgebouw te Middel burg. Dat kan een gezellige dag worden 1 op zyn kantoor den zoon van den heer Largo, die meedeelde van het geheele geval niets af te weten. De heer Genn heeft van deze brutale oplichting aangifte by de politie gedaan. Mooie prestatie. Uit Boulogne sur Mer wordt gemeld, dat de Canadeesche zeil- vlieger B°zardmore, voor de eerste maal met een moiorloos vliegtuig over het Kanaal is gevlogen van Engeland naar Frankrijk. Hij steeg met zyn zeilvliegtuig te Lympne op en landde Da l1/t uur vlot te St. Ingiebert bij Calais. Halshoudpraatje. Versch vleesch moet veer krachtig zijn drukt men er de vingers op, dan moeten de in drukken onmiddellijk verdwynen Vorder moeten geur en kleur frisch zijD, de kleur Diet te don ker, niet te licht. Hetzelfde geldt voor alle worstsoorten. Een goede huidverzorging is een eisch des tijds. Allen die dezer dagen in Apotheek of Drogisteri een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarbij zoolang de voorraad strekt, gratis een nuttig boekje over huidverzorging. Marktberichten. Sportnieuws. Rechtszaken. Arrond. Rechtbank te Middel burg In de zitting van 19 Juni wer den o.m. de volgende zaken be handeld A. Z., 22 j., venter te Axel, werd verdacht dat hij in April j.l. te Middelburg in België 600 bossen prei, wegende 1000 K.G., toebehoorende aan M. J. Wieland en die hij voor f50 moest ver- koopen en de geldelijke opbrengst moest verantwoorden aan Wie- land, althans tot een bedrag van f 11.75 voor een partij die hij te Ter Neuzen verkocht had, heeft verduisterd. Eisch f 40 s. 20 dagen hecht. E. V., 42 j., veehandelaar, Sas v. Gent, was door den Kantonrechter te Terneuzen op 19 Mei jl. ver- perdeejd tot f25 of 10 dagen Gemengd Nieuws. Ook sufferds. Te Weesperkarspel (N.-H.) zat op stembureau no 1 de burge meester, de heer J. C. F. Bletz, als voorzitter en had dus aan de kiezers het stembiljet ait te reiken. In plaats daarvan gaf hij de 10 eerste personen een „oproepingskaart". Dezen waren blykbaar even slim als de burge meester en deponeerden de kaart in de stembus. Ruim 3 uur aldus meldt het Utr. Dgbl.", meldde zich weer een kiezer aan, doch deze was slimmer dan het geheele stem bureau met zijn 10 voorgangers. Jij maakte den burgemeester attent op zijn vergissing en daar door bemerkte deze zyn tout. Goede raad kostte een auto, zoodat een chauffeur werd ge- requireerd om Je 10 eerste suf ferds op te halen en opnieuw te stemmen. Wat zyn er toch kostelyke burgemeesters in ons beschaafde landje en kostbare autoriteiten, die zulke menschen aanstellen en handhaven. Treurig. De arbeider S. te Den lam wilde met zijn vrouw en twee kinderen een uitstapje maken per fiets. Eod jongetje van ruim 2 jaar nam plaats achter op de fiets van vader. Toen de kleine begon te huilen, bleek dat het kind een beentje tusschen de spaken had gekregen en ernstig was verwond, zoodat geneeskundige hulp werd inge roepen. Hi te. Meer dan 50 personen zijn de laatste dagen in verschillende deelen der Ver. Staten bezweken tengevolge van de hevige hitte. Bij het baden, om zich eenige verfrissching te verschaffen bij de geweldige hitte welke de laatste dagen voortdurend ongeveer 100 graden in de schaduw bedroeg, zijn verscheidene personen ver dronken. Opgelicht. De Antwerpscbe diamanthan delaar Simon Genn verkocht Woensdag aan iemand, die zeide een zoon van den bekenden koopman Largo uit Madrid te zy'D, voor 4.585.000 francs aan diamanten en paarlen, waarvoor de kooper twee chèques, in francs opgemaakt, op de Bank van Bilbao in betaling gaf. Toen den volgenden dag by den heer Genn argwaan rees, telefoneerde deze naar Madrid en trof er, volgens het ,Hdlbl," Voetbal. Axel—Terneuzen 6 —2. Na de door Terneuzen in de gewone en promotie-competitie bereikte resultaten, geloofde vóór Zondag niemand aan een Axel sche overwinning in den strijd om den beker tegen de rood zwarten. Toch "is het geschied Axel heeft Terneuzen jl. Zondag op overtuigende wijze geklopt met 6 - 2 in een wedstrijd, waarin het Axelsche spel op veel hooger peil stond dan dat der gasten. Dat deze met 2 invallers uitkwa men en het laatste half uur met 10 man speelden kan niet als verontschuldiging gelden, daar de stand toen reeds 6-1 voor Axel was. Onze stadgenooten hadden trouwens ook 1 invaller. Axel speelde een goede partijTer neuzen had een off-day en kan ongetwijfeld beter. Vóór den aanvang werden de rood-zwarten gehuldigd met het behaalde kampioenschap Klasse III K N.V.B. en een fraai bouquet aangeboden. Na den aftrap ontwikkelde zich direct een vlug spel, waarbij Terneuzen iets sterker was en na ongeveer 10 minuten een doelpunt maakte. Axel pakte toen beter aan en na eenigen tijd had de rechtsbuiten succes met een harden schuiver (1 1) De Oran jemannen werden toen gaande weg sterker, zoodat doelpunten niet uit konden blijven. In de roodzwarte verdediging ontston den telkens groote openingen, waarvan de Axelsche voorwaart- sen profiteerden en den stand tot 4 1 opvoerden bij de rust. In de tweede helft had Ter neuzen den wind in den rug, hetgeen voor de Oranjemannen echter geen beletsel was om on middellijk na de hervatting den stand op 51 te brengen. Eenige minuten daarna was het 6 1. De Terneuzensche doelverdedi- ger maakte in die periode wel een zeer zwakken indruk. Zijn collega in het Axelsche doel was beter voor zijn taak berekend, toen Terneuzen, gesteund door den wind, sterker werd en waar bij de rood-zwarten kans zagen den achterstand te verkleinen (6—2). De aanvallen van Axel bleven intusschen uiterst gevaar lijk, doch wonder boven wonder bleef het Terneuzensche doel voor verdere doorboring be waard. Door deze overwinning komen de Oranjemannen in de finale tegen de Sassche Boys, welke wedstrijd a.s Zondag gespeeld wordt. Op later te bepalen datum wordt hier dan nog de verliezers wedstrijd tusschen Hulst en Ter neuzen gespeeld. Aanstaanden Donderdagavond wordt een komische match ge geven door een veteranen-elftal tegen esn klucht-elftal. Het is bedoeld als een amusement voor den zomeravond, dat wel vroo- lijke momenten zal geven. Zie advertentie, j AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 0,— a f 0,—. Rogge f4,- af 5.—. Wintergerst f 0,— a f 0,Zomergerst f 0S f 0,—. Haver f 4,50 a f 5,50 Erwten f 6,—a f 7,—. Paarden boonen f 0,— a f 0,—. Duiven boonen f 0,— a f—Bruine- boonen f 0,— a f 0,®--. Lijn zaad f 8,—af 9,—Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,3. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f ,06 Gezwingeld Vlas f 0,30 a i 0,40 Aardappels f 0, a f 0,—Stroo f 6,— f 8 Koolzaad f a f Mosterdzaad f a f Boter f 1,30 a f 1,40, Eieren f 3,50 a f4,-. HULST. Ter graanmarkt van Maandag jl. waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,af 12,—. Rogge f4.— a f 5,Wintergerst f5. af 6.Zomerg. f5.— a f6. Haver f 4.— a f 5,—. Erwten f 7.a f 8, Paardenboonen f 7.a f 8.Duivenboonen f 8,a f 9.Witteboonen f a f 0.Bruineboonen f 6a f 7.Boekweit f a f Lijnzaad f 7.a f 9,Blauw Maanzaad f— a fMosterdzaad f a fGroen Vlas f a f Gebookt Vlas f a f Gezwingeld Vlas f a f Aardappels f 0.00 a f 0 00. Koolzaad f 0.— a f Stroo f—Eieren 100 stuks f 3,75. Slachtvee aangev. 6, verk. 2. Varkens aangev. 46, verk. 24. Eierveiling stuks f 0,per 100 stuks. Advertentiën. Markt, Teleph. 81. Heeren winkeliers, die ad- vertentiën hebben opgegeven voor het tentoonstellingsprogram ma, gelieven er rekening mede te houden dat de tekst deze week zal worden opgehaald. Alsnog bestaat er gelegenheid advertentiën voor bedoeld programma op te geven tot uiterlijk ZATERDAG 27 JUNI bij den heer A. VAN MAALE, Walstraat C* 12, die alle ge- wenschte inlichtingen verstrekt. HET BESTUUR. 50 Ct. per flescli. C. B. ANTHEÜNIS. Donderdagavond om 8 nnr tegen Opgeluisterd met mnziek. ENTREE 10 CENT. Markt C 46a, Teleph. 81. Wederom verkrijgbaar: P. F. DAMMAN, Middelburg. C. P. DE REGT, Zaamslag. U behoeft maar naar hun gezicht jes te zien om te weten hoe heerlijk ze het vinden. Wrigley's is een versnapering die jong en oud waardeert. Geef Uw kinderen ^^rigley's Kauwgom als ze lastig zijn - het werkt kalmeerend en helpt hen de noodige aandacht aan huiswerk of andere bezigheden te besteden. Wrigley's maakt, dat het eten hen heter smaakt - bevordert 'n gezonde eetlust en goede spijsver tering. Wie Wrigley's gebruikt heeft altijd een schoon gebit en een frissche adem. Twee soorten: P.K. met zuivere peper muntsmaak en Spearmint met een pittige smaak van versche kruizemunt. Slechts 5 cent per pakje - toch het allerfijnste wat bestaat.

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3