J Axel I - Ter Nenzen I Voorloopifl Bericht. ffette Werkvrouw WECK „Patria"- Kinderwagens GBAMAFQQN, DE KOSTER Co. STERILISEERARTIKELEN de beste. Afbraak, Staken, Planken Rechtszaken. Landbouw. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Openbare Vergadering op Dinsdag 23 Juni 1931, Advertentiën. i Jaarvergadering Kantoor van W.A. DEN BDGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. Ge vraag d: C. J. SCHIEMAN Openbare Verkooping. HAVER. TARWE. ROGGE. ERWTEN. DUIVEBOONEN. BRUINE BOONEN. GERST. Sterk Sierlijk Goedkoop G. P. VLAANDER. Administratie van Vermogens EFFECTEN - COUPONS ALLE BANKZAKEN de Buck, Ferket, Stevens, Ivens en Vinck. Lijst V, P. J. de Potter, 134 st., gekozen. Arrond. Rechtbank te Middelburg In de zitting van 12 Juni werden de volgende vonnissen uitge sproken Strooperij (afkappen van takken van een boom) H. P., 45 j., land bouwer te Zaamslag. Vrijgesproken Overtreding motor- en rijwiel- wet: W. E. K. G-, 25 j chauf feur te Ter Neuzen. Uitspraak f40 of 10 d hecht. DiefstalF. D., 35 j meca nicien te Hoek, gedetineerd. Uitspraak 6 maanden gevang, met aftrek van het voorarrest. Mishandeling: K. H., 24 j., arbeider te Axel. Uitspraak 1 maand gevang, voorw. pr 1 jaar. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld J. W., 28 j., koopman te Ter Neuzen. Uitspraak f 50 of 25 'd. hecht. J. V-, 50 j., landbouwer te Bou- chaute (B.) was door den Kan tonrechter te Ter Neuzen veroord. tot f 5 of 2 d. hecht ter zake van overtreding van de motor en rijwielwet te Sas van Gent op 13 April 1931, (als bestuurder van een motorrijwiel niet den voorrang geven aan het verkeer van rechts). De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch ontslag van rechtsver- volging. Mr. Tichelman sluit zich bij dien eisch aan. Door de firma Van Heel Co., tankiers te Goes, is bij de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg een verzoek inge diend om surséance van beta ling. Kantongerecht te Ternenzen. Zitting van 9 Juni 1931. Veroordeeld wegens overtre ding motor- en rijwielreglement: P. v. H Overslag, f3 of 2 d. h E. G. v. C., Graauw, f6 of 3 d. h„ L. G., Ter Neuzen, f 2 of 1 d h., C. B-, Selzaete, f 10 of 5 d. h., G. J. S., Sas van Gent, f 10 of 5 d. h., B. T., Sluiskil f 1 of 1 d. h. en f 5 of 3 d. h., J. L., St. Jansteen, f3 of 2 d. h., Cl. J. G., Sluiskil, f3 of 1 d. h Ja. Ma. B, Ter Neuzen, f3 of 2 d. h. Tramreglement: J. H., Zaam slag, f 7 of 3 d. h. Dronkenschap A. J. O., Axel, f 10 of 10 d. h. SpoorwegwetAa. Sa. v. H., Hoek, f 3 of 1 d. h. De bestryding der iepziekte. lu een artikel over de bestri ding der iepziekte in de N. R. Crt. wordt gemeld, dat is uitgemaakt dat de ziekte veroorzaakt wordt door een schimmel, die woekert in de jongste houtlagen, waarin de kanaaien liggen, langs welke de wortels de boomen voeden en dit bracht ir. J. A. L. Boump, apotheker te Dordrecht, tot po gingen om naar stoffen te zoe ken, die de schimmel dooden en de plant niet beschadigen. Toen hjj meende die stof gevonden te hebben, kwam bij in 1927 in aanraking met den beer J. C. van der Gyp Barendrecht te Dordrecht, rentmeester van de heerlijkheid Rboon en Pendrecht die in Wageningen geen afdoen- den raad had kunnen krijgen en die in het belang van de heer ljjkheid waar ongeveer 7000 iepen groeiden, hem toestond een proef te nemen met zyn middel. Van de toen met drie verschillende mengsels genomen proeven slaag de er één en met dit mengsel is de proef met zoo danigen uitslag voortgezet, dat de rent meester besloot weer uitsluitend iepen te laten poten. Ook te Goes en 's Heer Arends kerke z\jn er 125 behandeld en behouden, terwyl het Staats boschbeheer zooveel vertrouwen in dit middel toonde, dat het toe stond reeds ten doode opgesehre ven boomen te laten staan, mit9 de heer Bouma ze in behande ling nam. Ook in het buitenland trekt het middel van ir. Bouma de aandacht Van zyn paard gestort. Woensdagmiddag is in het R K. Ziekenhuis te 's Graveohage, ten gevolge van een noodlottigen val van zijn paard, overleden de commandant van de Landstorm- groep 's Gravenhage, Majoor jbr. K. L E. Goldman. Jhr. Goldman was in gezel schap van majoor de Jaeger voor een morgenrit te paard uitge reden. In de Waalsdorper duinen werd van paard verwisseld. Jhr. Goldman wist evenwel niet, dat het paard, dat hij be reed uitsluitend gewend was het kamp van de achterzijde binnen te rijden. Bij Waalsdorp werd het paard onwillig en begon te draaien waarop de berijder het de sporen gaf en het dier op hol sloeg. Bij „Duin en Dal" wierp het paard zijn berijder uit het zadel, waarbij majoor Goldman in aan raking kwam met een der afsluit- boomen van den spoorwegover gang waardoor hij dusdanig ge wond werd, dat hij bleef liggen. Per ziekenauto werd hetslacht- offer naar het R K Ziekenhuis overgebracht. Het medisch onderzoek wees uit, dat majoor Goldman zoowel een schedeltractuur als een dij - beentractuur had. Bovendien was ook de rugwervel gekneusd. Medische hulp kon niet meer baten. Kort na aankomst in het ziekenhuis is majoor Goldman overleden. Het 54 jarige slachtoffer was gehuwd en heeft twee kinderen. In de Rotterdamsche Dier gaarde wandelde Zondagmiddag de 36 jarige verpleegster H. V. Door een plotselingen rukwind werd van een grooten boom een zware tak van ongeveer drie meter lengte, afgerukt. De tak kwam ongelukkigerwijze terecht op het hoofd van de verpleeg ster. Met een enstige schedel breuk werd zij naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. By aankomst was zij reeds over leden. Een menschenoffer, In Nigeria (Afrika) heeft zich een gruwelijk menschenoffer af gespeeld. Een jongen van 10 jaar werd door de priesters van den eere- dienst gekocht voor f150. Toen hij besette in welk gevaar by verkeerde, wierp hij zich voor de voeten van den verkooper, omknelde diens beenen en smeekte om het behoud van zyn leven. Toen een der priesters de smeekbeden van het kind boorde, liep hij op het stakkertje toe en sneed het een oor af, om zoodoende zeker te zijn, dat het slachtoffer niet aan den offerdood zou ontkomen. Het is namelijk gebruik, dat een eens begonnen offer niet onderbroken mag wor den. Het kind werd daarop vol gens den ritus van dezen bar- baarschen godsdienst levend in vier stukken gesneden. Met het bloed werd de tempel bespren keld en de vier boofddeelen van het lykje werden gegeven aau de dorpen, die het offer geplengd hadden. De overige lichaamsdee- len wierp men voor de honden. Vroeger werd de schedel tentoon gesteld, maar sinds deze offers met kracht worden tegengegaan begraatt men hem. De Engelsohe politie heeft de daders van dezen moord kunnen arresteeren. Te Birmingham voDd men een 63-jarige vrouw dood. Bjj het onderzoek bleek, dat zy zich vergiftigd bad omdat zij niet kou slapen. Volgens de verklaringen van haar echtgenoot had de vrou,w veel last van radiomuziek van de buren, waardoor zy niet in slaap kon komen. Zy lag heele nachten wakker en dit maak e haar zoo nerveus, dat bij een ander buis zocht en baar zoolang uit legeeren ?ond. De vrouw is echter ia baar huis terug gekeerd en bedreef baar wanhoopsdaad, welke baar de rust gaf, waar zy zoozeer naar snakte. Bij Saarbrücken is een ern stig vliegongeluk gebeurd, dat 4 slachtoffers heeft g< ëischt. Het vliegtuig op den dienst Saarbrücken Keulen was, tenge volge van den mist, een halt uur later vertrokken dan de dienst regeling aaügaf Te half 9 ver trok bet toestel, doch dadelijk na den start stortte het van on geveer 50 M. hoogte neer op de marechausseekazerne, in de on middellijke nabijheid van het vliegveld en vloog in brand. Twee passagiers, de piloot en de mecanisien kwamen in de vlammen om. De oorzaak is nog niet bekend. TERNEUZEN. Gehuwd. 29 April. Krijn Jolijt (van Breskeus) 34 j. en Elizabeth van Es, 31 j. 13 Mei. Anthonie Jurrij, 23 j. (van Hoek), en Francina Loof, 22 j. 21. Pieter Asselman (van Sas van Gent), 26 j. en Anna van Konteren, 29 j. Johannes de Feij- ter (van Boschkapelle), 24 j. en Hoeve, 24 j. Willem Scheele, 26 j. en Anna de Smidt, 19 j. Oene Ribbens, 29 j. en Jansje Meuleo- berg, 20 j. Geboren. 26. KrijD, z. van Jan Hameliuk en Cornelia Donze. 27. Jan, z. van Willem Nieuwelink en Christina 't Gilde. 28 Paula, d. van Augustinus Heyens en Maria de Kort. Augustinus, z. van Joseph Bonte en Anna van Mossevelde. 11 Mei. Johanna, d. van Abraham Casteleijn en Hen- drina Korpel. 14. Fraos, z. van Jan Gabriëlse en Maria Leydek- kers. 17. Marinus, z. van Leen- dert Kort en Klaasje Barendregt. Overleden. 10. Janneke Scheele, 53 j., echtg. van Jan de Doelder. 17. Alpbons de Calnwe, (van Sas van Gent), 20 j z. van Augus tus en Catharina de Koeijer. 18. Hendrika van den Hout, 47 j echtg. van Marinus Stontbamer. HONTENISSE. Gehuwd. 1 Mei. Petrus de Booy, 27 j. en Louisa Pauwels, 22 j. 8. Camillus Buijsse (van Hulst), 25 j. en Emma Maas, 21 j. 15. A'ithonius de Maagf, 30 j. en Maria de Bak ker, 22 j. 22. LeoDardus Verdur- mes, 30 j. en Aona Vonck, 24 j Petrus de Booy (van Ossenissel, 26 j. en Louisa de KoniDg, 21 j. 26. Leonardus Morcus, 24 j. en Berta Arens, 23 j. Geboren. 3 Johannes, z. van Des. de Booij en Leonie Heijman. Honoré, z. van Hon. de Vliegere en Hon. Sturm. 8 Josephus, z. van Petr. van der Wielen eD Anna van der Poel. 11. Elza, d. van Heet. de Roeck en Maria Tieleman. 14. Juliana, d. van Des. Schelfout en Maria Hoeteij- zers. 24. Josephns, z. van Petr van Sikkelerus en Eugenia de Smet. Elizabeth, d. van Mar. Jeremiasse en Cornelia Klaasser. Overleden. 2. Josephus An driessen (van Viissingen), 27 j., z. van Petrus en Hortensia Col- lesaer. 9. Arthur Vael, 28 j., z. van Cer. Vael en Eugenia van Duyse. 19. Maria Verdunnen, 81 j., wed. van Petr. Hoeteyzers. 30. Anna Fredetike van Doorninck, 71 j., wed. V8D Karei baron d'Escory. PHILIPPINE. Gehuwd. 15 April. Hijppoiite Neyt, 26 j. en Irma Bobbeleyn, 24 j 16. Joseph Pieters. 28 j. en Emma van Steenberge, 26 j. 1 Mei. Camielde Clerck, 26 j. en Louisa Ramme- loo, 21 j. 15. Achillus van Crae- nenbroeck, 25 j. eD Magdalena van Hulle, 19 j 22. Prosperu» de Vriendt, 28 j. en Magdalena de Graeve, 24 j. Geboren. 4 April. Jan, z. van Machiel van der Moere en HGet.a van Hermon. 1 Cornelia, z. van Pieter Schipper en Johanna Foche 18. Agnes, d. van Edmondus P.e- laet en Henriette Bsrghgracht. Overleden. 31. Virginie Poiléa, 84,, echtg. van Fraccies Ram» melooj De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel des voormiddags ten tien ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 19 Juni 1931. De Burgemeester, BLOK. Op Dinsdag 23 Juni a s. hopen zoo de Heere wil LEVINUS VERBERKMOES e n KR NA MARIA FAAS, hunne 55 jarige Echtrer- eeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen leven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Axel, Juni 1931. eren. [jfl Mijn dank aan allen, die hebben medege werkt aan mijn verkiezing tot Lid van den Gemeenteraad en tevens voor de vele blijken van ^langstelling daarbij ontvangen. IZ. DE FEIJTER. der Voetbalvereenigiug „AXEL" op Dinsdag 23 Juni aanst., des avonds om half 8 bij Mej. de Wed. Gilijamse. De vergadering is ook toe gankelijk voor H.H. Donateurs. HET BESTUUR. Zondagmiddag om 2 uur (BEKERWEDSTRIJD) Op Donderdag 23 Juli a.s., zal ten verzoeke van de erven van den heer AUG. VAN OOTE- GHEM te Neuzen-Vogelschor- polder, publiek worden verkocht den geheelen Nader en breeder te annon ceeren. (minstens 2 dagen per week) aan het Bureau van dit Blad. Verkrijgbaar bij NOORDSTRAAT AXEL De Notaris J. FANOY te Axel zal ten verzoeke van dhr. JACS. VERSCHRAEGEN te Koewacht, op Dinsdag den 7 Juli 1931, des namiddags 2 uur (zomertijd) verkoopen 13 X 44 A. 56 c.A. 8 X 44 A. 56 c.A. 3V, X 44 A. 56 c.A. 3 X 44 A. 56 c.A. 2 X 44 A. 56 c.A. 2 X 44 A. 56 c.A. 1 Vs X 44 A. 56 c.A. Alles verdeeld in koopen. Voorts een partij en 4; 1500 zoo goed als nieuwe PANNEN. Betaling contant. Te beginnen aan der. dijk naar „de Muis". (prima Ned. fabrikaat) Aanbevelend, Ijzerhandel, AXEL. ANNO J830 Een zoo goed als nieuwe met 40 mooie platen, voor den spotprijs van 45 guldenu__ Te bevragen bij G. J. A. DE JONGE, Noordstraat B44, Axel.

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3