Vliegenvangers i. Maart-van den Berge. geheeteD LanÉiiwiiip. I I - Sassche Boys I Zomer. Het Huis Limonade FïïEGL ep op! Uk en Herijk van Haten en Gewichten, Ook Drogeviscta, Schelvlscb en bosjes Visch. A. IJZEBAART-y. d. BERGE. Zomerstoffen, Mouselientjes, Kunstzijde, Kraagjes, enz., enz., Tennishemden, Blousjes en Pakjes, lange en Kniekousen, Badpakjes en Badmutsen. Sinaasappelen en Mandarijnen. Kersen, Aardbeien en beste nieuwe Aardappelen. Zaterdag 20 Juni 1931, omdat ze zoo goedkoop is 55 cent per flesch. Binnenland. Landbouw. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Uk en Herijk van Maten en Gewichten. Advertentiën. 4 voor 'n dubbeltje! Kantoor van W. A. DEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 80. Voorloopig Bericht. AXEL II - Z. S. C. BABY-ARTIKELEN, Firma A. J. CLAESSENS. WACHTENDE een party Braziliaanscbe sappige Openbare Verkooping. met Stal en Erf Drink nu 1, UIBBllEI-I, J. De reis der Koninklijke Familie. De Nachtausgabe van het Wiener Extrablatt heeft naar de Weensche correspondent van de N. Roft. Crt. meldt, een officieel bericht uit Innsbrück, volgens hetwelk de Nederlandsche Ko ninklijke familie in Juli geruimen tijd in Tirol zal vertoeven. De reis zou incognito ge schieden met klein gevolg. Van de Koloniale Tentoonstelling te Parijs zou het gezelschap zich door Elzas-Lotharingen en Zwit serland naar het plaatsje Iglo in Tirol begeven. Het verblijf daar zou drie we ken duren. Prins Hendrik zou in Tirol op jacht gaan. Dezer dagen wordt een der heeren van het hof te :s-Gravenhage te Innsbrück verwacht om voorbereidingen te treffen, waartoe waarschijnlijk een particuliere villa in gereedheid zal worden gebracht. De Oostenrijksche autoriteiten in het betreffende gebied hopen van dit bezoek althans vol gens het bovengenoemde blad toeneming van het vreemdelin- genbezoek uit Nederland. Het bericht zou te Weenen zeer de aandacht hebben getrok ken. De Kalenderhervorming. In een communiqué van den Nijverheidsraad wordt medege deeld, dat de nationale commis sie inzake kalenderhervorming een rapport aan de Ned. regee ring heeft uitgebracht, waarin deze commissie slechts een enkel positief voorstel ten aanzien van kalenderhervorming heeft ge daan, nl. om Paschen, resp. Hemelvaartsdag en Pinksteren op vaste dagen te stellen. De Tarwewet. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft de bur gemeesters doen weten, dat het in verband met de uitvoering van de Tarwewet 1931 noodzakelijk is, dat het regeeringsbureau voor de uitvoering van de genoemde wet in het bezit is van een lijst van alle in ons land gevestigde broodbakker ij en. Hij verzoekt derhalve een op gave van alle in de gemeente gevestigde broodbakkerij-bedrij ven, ook van die, welke behalve brood, andere artikelen, zooals banket en beschuit btreiden, met de adressen van de bedrijven. In de opgaven hoeven niet ver meld zoogenaamde brooddepöt- houders, die zelf geen brood bakken. Nogmaals wordt de aandacht van belanghebbenden erop ge vestigd dat allen die zelf tarwe vermalen zich in verband met de uitvoering van de tarwewet heb ben op te geven bij de vereeni- ging inheemsche tarweaankoop (V.l.T.A.) adres den heer Van Stolk, Wijnhaven te Rotterdam, Predikbeurten te Axel. Zondag 14 Juni 1931. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Leeskerk. Nam. 2 dr. Casemipr. (uit Terneuzen.) Geref. Kerk. Voorin. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 230 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 ure Dhr. P. Honkoop Proponent Rotterdam. Nam. 2.30 Dezelfde. a. v. 6 Dezelfde. Hoofdbestaars-vergadering der Z. L M. De eerstvolgende vergadering van het H. B. der Z. L. M. zal worden gehouden op Dinsdag 14 Juli e.k. te Wissenkerke, ter wijl de Algemeene Vergadering op Woensdag 15 Juli wordt ge houden. Hierop zullen een tweetal on derwerpen ingeleid worden. In verband met de tijdsomstan digheden zal de Kring Noord- Beveland dit jaar geen tentoon stelling organiseeren. Na de algemeene vergadering lal «en eenvoudige maaltijd wor den genuttigd, waarna in den namiddag een rijtoer wordt ge houden over het eiland. Levering Tarweoogst 1930. Het bestuur der Gewestelijke Tarwe-organisatie voor Zeeland deelt ons mede, dat de richtprij zen voor tarwe van oogst 1930 als volgt zijn vastgesteld Prima kwaliteit (kropmeell f 14.50 per 100 K.G. Ie kwaliteit f 13.50 per 100 K.G. 2e kwaliteit f 12.50 per 100 K.G. 3e kwaliteit f 11.50 per 100 KG. Waar deze richtprijzen kunnen schommelen en de Gewestelijke Tarwe-organisatie voor Zeeland voor eventueele risico's of anders zins b.v. niet voorziene omstan digheden f2.50 per 100 K.G in houdt, zullen de uitbetalingsprij- zen zijn resp.: Prima kwaliteit f 12. Ie f 11- 2e f10. 3e f9. Deze prijzen gelden voor den boer, geleverd geschoond franco pakhuis of franco schip. Bij aankoop kan men hiermee rekening houden. De ingehouden bedragen wor den naderhand onder de leden aangeslotenen verdeeld ponds pondsgewijze naar de geleverde hoeveelheden. Voor verdere inlichtingen wen de men zich tot de kringsecreta rissen. Steun voor de vlassers. In een te Roosendaal gehou den vergadering van het steun comité uit Zeeuwsch-Vlaanderen, met afgevaardigden van den R K. vlassersbond in West Noord- Brabant en de Ned. Maatsch. voor de vlasindustrie is verslag uitgebracht van een conferentie met de commissie-Lovink. De vergadering besloot aan te drin gen op de gevraagde steunrege ling en bij eventueel late invoe ring hiervan op tijdelijke steun in den vorm van toeslag op de loonen der vlasbewerkers, waar mee vooral de kleine vlassers gebaat zouden zijn. Bij stukloopen van huid en voeten, doorzitten, zonne brand en smettenmaar vooral ook bij brand- en snijwonden,' ontvellingen en allerlei huidverwondingen. Het verzacht en geneest Voor de Politierechter te Mid delburg wer e i op 9 Juni 1931 de volgende zaken behandeld A. J. v, D. 38 j., koopman t3 St. Jansteen werd ten laste ge legd, dat h\j te Graauw in ver- eeniging met H C. v. Dorsselaar heett weggenomen 700 K.G. tar- westrooi, tochoorende aan J. van Damme. Uitspraak f 15 of 15 d. b. F. B. V. 23 -j., veldarbeider, Biervliet, wegens diefstal van 2 zakken van 50 K. G. Uitspraak f 15 of 15 d. h. C. D. 34 j., werkman te Hoek werd verdacht dat hy te Philip pine den Rijksveldwachter de Coene, die hem aanhield in ver band met een motor- enrywiel- wetovertreding, heeft beleedigd. Uitspraak f 15 of 15 d. h. C. P. D. 48 j., werkman te Hoek, werd ten laste gelegd dat hy te Ter Neuzen toen de agent fin politie Hage hem gelftvte door te loopec en daaraan niet voldeed, zich heeft verzet. Uit spraak f 15 ot 15 d. h. C. v. E. 40 j., commissionnair te Hulst, werd verdacht, dat hy niet aanstonds heeft voldaan aan de vorderingen van den recht hebbende om het café te verla ten. Uitspraak f 15 of 15 d. h. Gedurende de maand Mei 1931. BOSCHKAPELLE. Huwelyks voltrekkingen. 19. Johannes de Poorter, 29 j. en Angela de Rooy, 28 j. 20. Jozef van der Mejjden, 30 j. en Emma Mei, 24 j. 21. Petrus de Ryk, 28 j. en Coleta de Bakker, 27 j, 26 Petrus Er* pelinck, 24 j, en Maria de Vos 23 j. 27. Albertus Mei (van Axal), 27 j. eD Martha Hayette, 20 j. Geboren. 7. Maria, d. van Petrus de Rijka en Maria van Gelderland. 19. Richard, z, van Cyrillus de Nij« en Elisa Schille- mans. 27. Franciescu», z. van Jan de Schepper en Maria de Klerk. 31. Louisa, d. van Eduar- dus Lambert en Anna Lauret. Overleden. 6. Anna Remorie, 63 j., echtg Tin Gijsbregt de Bakker. GRAAUW. Geboren. 2. L?od, z. van Comelis Koole en Laonie Dingeman. 11. Pnielbert, z van Petrus Verras en Celina Ram- meloo. 14. Magdalena, d. van Theodorus van Heese en Martha Kamoen. 22. Alphonsns, z. van Petrus van Gimst en Mathilda Sponselee. 25. Karei, z. van Petrus d'Haens en Maria Cor- nelissens. HOEK. Gehuwd. 7 Mei. Wil lem den Braber. 28 j. cn Eliza beth Tholens, 24 j. m Geboren. 4. Jan, z. van Cor nells Naeije en van Cornelia de Leeuw. 5. Cornelis, z. van Andries Vinke en Cornelia Riemens. Pis tor, z. van Jacob Pijpelink en Adrians Zegers. 13. Adriaao, z. van Johannes Riamens en Jan- neke Riemens. 21. Tanneke, d. van Jan Verhelst en Jaeomiua Willemsen. 27. Geertruida, d. van Hendrik Dekker en Suzanna de Jonge. OverledeD. 5. Barbara Rie mens (overl. te Soest), ond 30j., d. van Leeridert en Willemina Dielemau. 7. Cornelis Vermen- Isd, 1 j., z. van Abraham en Janneke Platteeuw. 13. Maria Keukelaar, 43 j echtg. van Jan Beaufort. 24. Abraham Tollenaar, 54 j echtg. van Janna Ver- brugge. 27. Maria Vinke, 56 j., •chtg. van Thomas Meertens. HULST. Ondertr. 12. Petrus de Boij, 35 j. en Paulina de Kort, 81 j. 13. Theodorus Josiassen, 55 j., jrn. en Maria Verhelst, 58 j., wed. 16. Arthur Essoling, 25 j. en Maria Freyser, 21 j. 26. Augustinus Smit, 32 j. en Maria Platjouw, 24 j. 30 Jo hannes Blommaert, 29 j. en Maria Thijs, 28 j. Gehuwd. 6. Efuardus Blom maert, 26 j. en Maria de Windt, 24 j. 27. Tneodorus Josiassen, 55 j., jm. en Maria Verhelst, 58 j., wed. Geboren. 7. Willy, z. van Arthur Boou eD Germaine Danck- aert. 15. Josepbus, z. van Adri- anus Biesbroeck en Sophia Buijs- rogge. 16. Alexander, z. van Franciscus van Rie en Sophia Smet. 26. Edmunda, d. van Prosper van der Heijden en Maria van Hecke. 31. Elisabeth, d. van Finus Heuse en Honorine Schoonvliet. Overleden. 2. Maria Buijs- regge, 70 j wed. van Lsonardus Blommaert. 11. Maria^ Herre- weijers, 48 j., d. van Johannes en Ernelia During. 14. Jose- phina Rodriga, 57 j., echtg. van Jan van de Walle. 20. Aloijsius Pieters, 87 j., wedn. van Louisa Heynoan. 21. Johannes van Gy- sel, 80 j., echtg. van Johanna van Gysel. 22. Louisa Colman, 40 j., echtg. van Desiré van Gimst. Cornelia Valekx, 50 j., echtg. van Aodries vao den Brande. Burgemeester en Wethouders van AXEL, brengen ter algemeene kennis, dat de in deze gemeente zal plaats heb ben in het Gymnastieklokaal der O. L. School, en wel voor hen, wier familienaam, naam van de firma of vennootschap begint met één der letters A. B. C. D. E. op 18 Juni van 9—12 uur en van 1V,4V« uur. F. G. H. I. J. K. L. op 19 Jani van 9—12 en van 1 x/s47, uur. M. N. 0. P. q. op 20 Jani van 9—12 uur v.nu R. S. op 22 Jani van V/t— 41/, uur n.m. T. V. W. X. Y. Z op 24 Juni vart 9—12 en van 1 x/a 4V« uur. 1. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, ko peren gewichten afgewas- schen en ook de gaten ge reinigd dat ijzeren gewich ten nie( gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna in gewreven met gekookte lijnolie 2. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1931 ge stempeld moeten zijn met de letter f en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid be staat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg, op 2, 3, 23, 24 Jali, 13, 14, 27, 28 Aagastas, van 9—12 en P/s41/i uur. 3. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk A> "'et in winkels enz. mogen wor den teruggebracht 4. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet wor den voor het onderzoek der maten en gewichten (ijk- loon) en voor het justeeren (justeerloon)en 5. dat de milligramgewichten niet op de berijkzitting, maar alleen aan het ijkkan toor herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco met insluiting van een post- bewijs tot een bedrag, over eenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de gezegelde enve loppe, afgegeven bij de vorige verificatie, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen). Axel, den 2 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun nen hartelijken dank aan de Kiezers en Kiezeressen van Axel, bij hunne verkiezing tot Leden van den Gemeenteraad. Krachtig heeft zich de wil des volks geopenbaard. Moge ons wijsheid en kracht worden geschonken in het ver vullen van onze wel zware taak en daardoor het volksvertrouwen niet beschaamd worden. A. TH» 'T GILDE. ADR. HAMELINK. L. P. ORTELEE. Axel, 12 Juni 1931. Half Juli zal ten verzoeke van den heer JAN DE REGT Lz. te Axel-Smitsschorre in het open baar worden verkocht, zijn Nader en breeder te annon* ceeren. Zaterdagavond om 51/* aar (Zaamslag) Zondagmiddag om 2 aar Bekerwedstrijd (Terrein Axel) 30 cent per pond. Koopt eens en ge zult zien, wat mooie visch U voor dat geld krijgt. EEN PRACHTIGE SORTEERING Ook een mooie sorteering z o o a 1 s KLEEDJES, PAKJES, TRUITJES, KAPJES, KOUSJES en SCHOENTJES, enz., enz. Alles aan concnrreerende pr(J zen. Aanbevelend, H. Duijm-v. Mossevelde. Tevens verkrijgbaar: 13. JANSEN. Fruit- en Groentenhandel. Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, zal op des nam. 3 uur (Z.T.) bij den heer A. J. de Krijoer te Sluiskil, in het openbaar verkoopen aan de Pierssenspolderstraat Q 21a te Sluiskil (Ter Neuzen) kad. sectie G no. 2177 groot 6 aren 50 centiarenbewoond geweest door wijlen Mej. de Wed. P. Verhelst—Scheele. Betaling koopsom 15 Juli 1931. Onkosten 6 dagen. Lasten vanaf 1 Juli 1931. Aanvaarding na de betaling. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris voornoemd. Halve flesch 30 ot., 4soortent ANANAS-, CITROEN-, FRAMBOZEN- en SINAASAPPELGRENADINE. 4 miRim

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3