F. KLAASSEN. Aanbesteding. b 1 Burgerlijke Stand. Advertentiën. J1C0BUS VERIJZER, Leden Ned. Herv. Kerk. Beoosten Blefl Benoorden, Het bouwen van een 1 Schuur in den Coegors- polder te Axel, in massa of in 2 perceelen. HET WARENHUIS. Zondagavond wareDeenige kleine jongens aan het spelen op een vlotje, te Amsterdam. Twee hunner geraakten te water. Door hun kameraadjes werd hun een stok toegestoken. Eeu der dren kelingen greep dien en werd zoo op den wal getrokken. De twee de jongen, een 11-jarige knaap, was reeds zinkende, toen perso neel van de gemeenteveren toe snelde en hem uit het water haalde. Pogingen, door de brand weer en den Geneeskundigen Dienst in het werk gesteld, om het bewustzijn weer op te wek ken, waren vergeefsch. Doordat de motorrijder S uitweek voor een jongen, die plotseling den weg overstak, reed hy nabij Den Helder tegen een boom. De duorijdster, de 19 ja rige L. K. was op slag dood. De motorrijder, 21 jaar oud, werd gewond opgenomen en is in het ziekenhuis overleden. Beiden waren afkomstig uit Wieringen. Drie jongelui uit Tilburg waren Zaterdagavond aan het roeien te Vught. Tegen half zeven gingen zij een bad nemen. De 19-jarige M. Woltman uit Tilburg verdween daarbij in de diepte en kwam niet meer boven. Gefusilleerd. Vrijdagochtend te 3 minuten voor half vijf is de anarchist Emilio Schirru, die door de fas cistische rechtbank te Rome wegens overtreding van de wet tot bescherming van den staat en poging tot het doen van een aanslag op Mussolini ter dood was veroordeeld, geëxecuteerd. Hij werd op de binnenplaats van de Porto Braschi bij Rome door een vuurpeloton gefusilleerd. Gezonken. De Russische duikboot no. 9 („Towarisj" d.i. Kameraad), die op 22 Mei bij de Finsche kust onder water dook en sindsdien met meer boven kwam, is nog niet gevonden. Op de plaats, waar de duikboot naar beneden is gegaan, liggen zeven groote oorlogsschepen der Oostsee-vloot verder als hulpschepen twee ijs- brekers, verscheiden torpedoboo ten en mynenzoekers. In vak kringen wordt er niet meer aan getwijfeld, dat de 35 koppen tel lende bemanning van den onder zeeër niet meer in leven is, daar de luchtvoorraad van een duik boot in het alleruiterste geval slechts voldoende is voor vyf dagen. Te Putley, by Croydon, kwam Donderdagavond een auto in botsing met een motorbus. Drie inzittenden van den auto werden daarbij gedood, een vierde ernstig gewond. Van de passagiers van de motorbus werden er zes gewond. Op een onbewaakten over weg by Reims (Fr.) is een auto door een personentrein gegrepen en vernield. Van de vier inzittenden wer den drie gedood en een levens gevaarlijk gewond. Vier arbeiders vermorzeld. Tengevolge van een tragisch ongeluk nabij het Btation Waca- schiith (Polen), kwamen Donder dag 4 arbeiders om het leven. Op de spoorbaan, die op dit tra ject dubbel spoor heeft, waren 12 arbeiders aan het werk, toen een goederentrein naderde. De arbeiders gingen zoolang op het tweede spoor staan, doch op het zelfde oogenblik naderde eene sneltrein uit tegenovergestelde richting. 8 arbeiders konden nog tjjdig op zy springen, doch de andere 4 werden vermorzeld. Noodweer in Engeland. Boven Zuid-Engeland en de Westelijke graafschappen hebben Woensdagnacht en Vrydag hevige onweders gewoed, welke groote schade hebben aangericht. Ver scheidene gebouwen werden door het hemelvuur getroffen, ten gevolge waarvan in enkele ge geven brand ontstond. In verschillende steden en dorpen waren de hoofdstraten door het regenwater geheel blank gezet. Vele rivieren liepen buiten haar oevers. In de laagliggende districten stond het water in de huizen. Ib eenige gevallen was het noodig de bewoners in booten uit hun huizen te bevrijden. Groote schade is aangericht te Abergravenny, waar vele be woners dakloos zijn. Over groote afstanden is het verkeer langs de wegen onmo gelijk geworden. De nachtverbindingen tus- schen Londen en West-Enge- land werden gestaakt. AtdeeliDgen van het territo riale leger, die bij Weymouth, Minehead en Monmouth, onder gebracht waren in kampemen ten, hebben deze moeten ver laten. In Londen werden eenige hui zen door den bliksem getroffen. Twee transportvliegtuigen heb ben tijdens den storm een nood landing moeten maken. Eén ervan, „The City of Mel bourne" van de Imperial Air ways, die op weg was naar Parijs met een zending dagbla den, werd beschadigd, maar de inzittenden bleven ongedeerd. Het tweede was een Fransch Union vliegtuig, dat op weg van Lympne naar Parijs door den storm werd overvallen en te Amersham in Buckinghamshire een noodlanding maakte. Cardiff en Wales zyn door een buitengewoon hevig en laog- durig noodweer geteisterd. De schade wordt op verscheidene millioenen geschat. Vooral ernstige schade werd aangericht in het stadje Eastern Valley in het graafschap Mon- moutshire, waar bijna alle hui zen onderliepen. Op verschei dene plaatsen zijn ernstige aard verschuivingen ontstaan. Een met arbeiders bezette trein stortte dientengevolge van een helling, waarby verscheidene personen gewond werden en naar het scbynt de machinist gedood. Ook een motorwagen liep uit de rails en stortte om, toen groote hoeveelheden grond onder de rails werden weggespoeld. De hoofdstraat van Eastern Valley is door de aardverschuivingen voor het verkeer volkomen on bruikbaar geworden. Bijna overal zijn de electrische stroomtoe- voergeleidingen en de telefoon draden vernield. In vele geval len konden de menschen doer het plotseling stijgen van het water hunne huizen niet meer verlaten en moesten reddings colonnes hen uit hun benarde positie redden. Te Cardiff waren de kanalen voor het afvoeren van het water niet voldoende om de geweldige watermassa's op te nemen, zoodat ook hier binnen korten tyd zeer vele huizen onder water kwamen te staan. Vele rioleeringen spron gen onder den grond door den waterdruk, zoodat het plaveisel opengescheurd werd. Urenlang raasde de storm over tal van plaatsen. Boomen werden ont worteld, telegraafpalen omge- knakt. Verscheidene bruggen werden weggeslagen. In de stra ten van Shanklin en Sandown stond in korten tyd het water zoo hoog, dat het verkeer met booten moest worden onderhou den. Ook te Londen en in het Oos telijk deel van Engeland is door het noodweer veel schade aan- goricht. Te Londen werd een meisje door den bliksem getrof fen, waardoor zy blind werd. Een groot aantal schoorsteenen stortte neer. In een dorp sloeg de bliksem in vier huizen in. Te Plymouth werd een in de haven liggende trawler door den bliksem getroffen en zwaar be schadigd. Een reddingsboei van bet stoomschip „Titanic", dat op 15 April 1912 is vergaan, is aange spoeld in de Gravesend-baai in den staat New-York. De boei was vergaan en verkleurd, maar de naam „Titanic" was na 19 jaar nog leesbaar. Sportnieuws. Axel-Sassche Boys 1—4. Zondag speelde Axel 1 alhier een wedstrijd tegen de Sassche Boys, de nieuwe kampioen van den Z. V. B. Voor den aanvang werd door de V. V. Axel aan de Boys een prachtig bloemstuk aangeboden. Wat de wedstrijd zelf betreft, zal wel niemand verwacht hebben, dat deze met zulke sprekende cijfers door de Sassenaars zou worden gewonnen. De Oranje mannen waren geheel uit vorm en hun lichte voorhoede kreeg tegen de stevige Sassche ver dediging weinig kans om een behoorlijk spel te ontplooien. Gelegenheden om doelpunten te maken kregen onze stadgenooten overigens wel, doch over het algemeen pasten ze teveel het korte spel toe en waren boven dien steeds iets te langzaam. Bij deze tekortkomingen hadden ze tevens nog met pech te kampen. Zonder nu bepaald in het veld zoo'n groot overwicht aan den dag gelegd te hebben,hadden de rood-wit-blauwen met een 3—0 voorsprong bij de rust de Oranje mannen feitelijk reeds tot een geslagen elftal gemaakt. Niettemin begon Axel na de hervatting met een gewijzigde opstelling met een serie gevaar lijke aanvallen, zoodat de stand weidra 3—1 was. Daar bleef het echter bij, want toen na een kwartier geen meerdere doelpun ten kwamen, verslapte het Axel- sche spel en kwamen de Boys weer meer in den aanval, waarbij ze den stand op 4—1 brachten, wat tevens het eindresultaat werd. De Sassche Boys kwamen hier door in het bezit van een fraaien beker, terwijl Axel als verliezer een medaille ontving. In den komenden bekerwed strijd tegen Terneuzen zullen onze stadgenooten uit een ander vaatje moeten tappen om succes te behalen. Schietwedstrijd. Zaterdag werd alhier door de afdeeling van den Vrij willigen Landstorm schietwedstrijd gehou den, waarvoor elf prijzen beschik baar waren gesteld. De uitslag was als volgt le prijs Jac. van Meurs 88; 2e G. P. Vlaander 83; 3e Abr. van den Broeke 834e J. van Driel 81; 5e B. Knieriem 80; 6e P. Dieleman Jz. 777e L de Pooter 77; 8e M. Brandes 76; 9e P. van Fraaijenhove 75; 10e P. Sijs 68 en lie J. J. Claessens 66 punten. Gedurende de maand April 1931. HONTENISSE. Gehuwd. 8. Charles vau de Walle (van Hulst), 28 j. en 0<flia Schillemaus, 26 j. 17. Petrus Arens, 24 j. en Eli sabeth Sponselee, 29 j. Petrus d'Hont (van Ter Neuzen), 50 j en Philomena vau Himst, 45 j. Petrus Kouijzer (vau Boschka- pelle), 45 j. en Louisa van Himst, 38 j. 24. Ludovicus Taelman (▼an Hulst), 22 j. en Martha van Troost, 19 j. Geboren. 1. Eduardus, z. van Mich. Freyzer en M. Annaert. 3. Maria, d. van Petr. Everaert en Ir. Herremao. 5. Albertus, z. van Petras Blommaert en Virg. van der Kinderen. 9. Johannes, z. van Franc, de Potter en El. Hoefeyzers. 11. Elza, d. van Aug. Sarneel en Anna van Dom melen. 19. Maria, d. van André Areas en Emma Picavet. 20. Cerillns, z. van Lndev. Roelands en Maria de Deyn. Overleden. 8. Saraphiua vaD Gassen, 71 j., wed. van Pieter Steyaert. 13. Anna Baart, 79 j., echtg. van Johannes Ebert. ZAAJ1SLAG Ondertr. 23. An- thonie van de Vrede, 26 j. en Cath. Coroelissen, 21 j. Abraham Wilhelm, 24 j. en Maria de Poo ter, 21 j. Jozias Bolleman (van Axel), 28 j. en Adriana van Kerkvoorf, 27 j 29. Mattbeua de Bruijne, 27 j. en Susanna Kempe, 23 j. Gehuwd. 16. Christiaan de Koeijer (van Westdorp)e, 28 j. en Jacomina Ko iju, 23 j 30. Dirk de Braai (van Hoek), 21 j, on Helena Bolleman, 21 j. Geboren. 5. Abraham, z. van Jan Hamelink en Elizabeth de Jonge. 6. Levinus, z. van Jacob v. d. Wege en Plenntje de Bruijne. Martha, d. van Marinus Over- dulve en Johanna Seheele. Jan, z. van Jacobus Dieleman en Janneka 't Gilde. 14. Jacob, z. van Marinns Elenbaas en Sara Sohippers. 20. Levinus, z. vaD Arie Sohoonakker en Maria Ver- berkmoes. 21. Cornells, z. van Pieter M^chielsen en Margaretba Overdnlve. 22. Willem, z. van Krijn Hamelink en Elizabeth Hamelink. Overleden. 4. Jozias Zegers, 82 j., echtg. van Katharina de Kraker. 10. Pieter Oppeneer, 64 j., echtg. van Janna de Visser. 13. Adriana van de Wege, 67 j., wed. van Adriaan vaD de Wege. 16. Gerrigje Alberts, 72 j., echtg. van Johannes Knijff. ZUIODOBPE. Ondertrouwd. 15 Reniel Selis, 23 j. en Germaine de Mey, 22 j. 24. Emiel de Nys, 25 j. en Sidonie Seghers, 24 j. Gehuwd. 8. Henricus Coone, 28 j. en Maria van Geersaem, 26 j. 15. Joseph de Vos, 27 j. en Martha Cappendyk, 24 j. Geboren. 28. Alice, d. van Joseph de Block en Irma Yse- baert. Overleden. 13. Erna Baert, 72 j., echtg. van Johaones Heiman. Marktberichten. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag j.l. waren de prijzen als volgt Tarwe f 6,— a f 7,—. Rogge f4,- af 4.50. Wintergerst f 0, a f 0,Zomergerst f 0,a f 0,—. Haver f 4,50 k f 5,— Erwten f 6,— a f 8,50. Paarden- boonen f 0,a f 0,—. Duiven- boonen f 0,a f—Bruine- boonen f 0,A f 0,Lijn zaad f 8,—af 9,Blauwmaan- zaad f a f Groen Vlas f 0,0,2 a f 0,0,3. Gebookt Vlas f 0,0,3 a f —,07 Gezwingeld Vlas f 0,30 a f 0,35 Aardappels f 5,— a f 5,25. Stroo f 7,— a f 8—. Koolzaad f af—, Mosterdzaad f k f Boter f 1,30 Af 1,35, Eieren f3,50 k f4,-. V Heden overlaad zacht en kalm onze Oom, de heer in den ouderdom van 87 jaar en 4 maanden. DE FAMILIE. Axel, 1 Juni 1931. Wij bevelen voor de verkiezing van een Notabel op Zaterdag 6 Juni, dringend aan den heer VELE KIEZERS. Het BESTUUR van den polder gemeente Axel, maakt bekend: 1. dat te rekenen van heden, gedurende acht dagen, ter inzage van de eigenaren van landen, gelegen in dien polder, ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Axel zijn nedergelegd a. de rekening en verantwoor ding van het beheer des polders over 1930/1931 b. de begrooting voor 1931/ 1932 met de memorie van toelichting. 2 dat op DONDERDAG 11 JUNI a s., des namiddags twee uur, zomertijd, in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel, een aigemeene ver gadering van Ingelanden zal gehouden worden. 3. dat voormelde begrooting met de memorie van toe lichting, weder gedurende acht dagen, te rekenen van 13 Juni a.s. ter zelfder plaatse ter inzage zal liggen. Axel, 2 Juni 1931. Het Bestuur voornoemd, M. W. KOSTER Pz., Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Namens zijn lastgever zal door ondergeteekende op WOENSDAG 3 JUNI a s., des namiddags om 3 uur, in het hotel van den heer H. P. Dieleman—Koole aan de Markt te Axel, worden aanbe steed Perc. 1. Grond- en metselwerk. Perc. 2. Timmer-en verfwerken. Bestek en teekening verkrijg baar a f 1Nieuwstraat G 62 te Axel. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. Doosjes LEIDSCHE KAAS „Kaveka" 10.55 per doosje Doosjes KAAS 30 „Eekhoorn" f0.55 Doosjes KAAS 30 „De Kip" f 0.33 EDAMMER KAAS f 0 35 per pond LEIDSCHE f 0.26 PRODUCENT (zonder korst) 10.65 VOLVETTE GOUDA 10 64 OUDE 10 72 Aanbevelend, Markt C 46a. Tel. 81. JA Is er maar één afdoend geneesmiddel, dat de slijm oplost en Uw ontstoken slijmvliezen geneest. Dit middel is GEBUCO'S TEERSTROOP. Bij alle drogisten in fla- - cons van f. 0.90 en 1.1.60 3

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3