ItToerioi Tarwewet 1931, Magazijn „Nieuw Londen" STBQ0I0EB1I Bij Pijnen ->> Het vervoeren van 60.000 dikke straatklinkers Verpachting van Tuingronden. achttien perceelen tuingrond, Dr. Hüpscher van 18 Mei tot en met 23 Mei. F. M. DIELEMAH-WINNE. Rechtszaken. Landbouw. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. Jacht en Visscherij. Aanbesteding verven Gashouder. Advertentiën. AXEL II - E. M. NI. AXEL, 15 Mei 1931. Gisterenochtend vertrok de chr. zangvereeniging "Asaf" alhier naar Biezelinge, om deel te nemen aan het 17e zangconcours der Chr. zangvereen. in Zeeland. Zij behaalde in de le afdeeling voor het verplichte nummer 147 en het vrije nummer 152 punten, totaal 299 punten, of gemiddeld 7, zoodat ze diploma C verwier ven, gelijk staand met 3e prijs in deze afd. „Hozanna" uit Vlissin- gen, als eenige mededingster in deze afdeeling behaalde 315 pun ten en kwam 21 punten tekort voor diploma B. Het feit, dat „Asaf" minder te boeken had, werd geweten aan de wisseling van directeur, waar door het moeilijk is in enkele maanden een vereeniging op pejl te houden. Gedeputeerde Staten heb ben herbenoemd tot lid van den Raad van Beroep voor de directe belastingen in Zeeland, den heer J. W. Waghto te Domburg en tot plaatsvervangende leden de hee- ren Mr. F. B. Evers te Middel burg, W. Kakebeeke te Goes en Mr. H. van der Beke Callenfels te Vlissingen. Eindexamen H. B. S. De Minister van O. K. en W., heeft bepaald, dat de eind-exa mens der B.-afdeelingen van de H. B. S. zullen worden gehouden te Vlissingen op 16, 17 en 18 Juni, te Ter Neuzen op 19 en 20 Juni, te Middelburg op 23,24,25 en 26 Juni, te Zierikzee 1, 2, 3 en 4 Juli, te Oostburg 8, 9 en 10 Juli, te Goes 11, 13, 14, 15, 16 en 17 Juli. Deskundigen Dr. R. Weitzen- böck te Blaricum Dr. J. M. Bij voet te AmsterdamDr. H. P. Geertse te Blaricum en Dr. R. Blommaert te Middelburg. De eind-examens derA.-afdee- lingen te Middelburg 29 en 30 Juni, te Vlissingen 1 en 2 Juli, te Oostbuig 3 en 4 Juli, te Goes 6 en 7 Juli, te Zierikzee 8, 9 en 10 Juli. Gecommitteerden J. Branber- gen, Amsterdam prof. H. A. Kaag Tilburg Dr. E. E. Messing, Rot terdam Dr. J. Bruins, Dordrecht. Predikbeurten te Axel. Geref. Kerk. Geref. Gemeente. Faillissementen. De arr. rechtbank te Middel burg heeft o.a. failliet verklaard J. de Bakker-de Block, rijwiel handelaar en koopman te Stop peldijk. Rechter-commissaris mr. A. v. d. Hoop. Curator mr. R. J J Lambooy te Hulst. Uitvoering tarwewet 1931. Blijkens een advertentie in dit nummer van de Gewestelijke tarwe organisatie voor Zeeland wordt uiterlijk 18 Mei a.s. de aangifte voor leden voor levering tarwe oogst 1931 definitief gesloten. De landbouwers, die op dien datum geen aanvraagformulier en formulier voor de inventarisatie van de bebouwde oppervlakte hebben ingezonden, zullen dus hun oogst 1931 niet ingevolge de tarwewet kunnen leveren. Met nadruk wijzen we erop dat hier aan beslist de hand zal worden gehouden. Schooljongen beloond. Indertyd werden te Rotterdam Ben drietal valeche munters aan gehouden. Hun arrestatie was danken aan de oplettendheid van een 10-jarigen schooljongen. Deze jongen *as door een der mannen uitgestuurd om een gul den te wisselen. De jongen be merkte evenwel, dat de gulden valsch was. Hij waarschuwde de politie, die op zyn aanwn- zingen tot arrestatie der drie mannen kon overgaan. De schrandere jongen heeft thans namens de Nederlandsche Centrale inzake falsificaties een spaarbankboekje met f 50 ont vangen. en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardt's Poeders spoedig helpenMijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Kiespijn poeders. Verkoudheidspoeders. Hoestpoeders. Rheumatiek- poeders. Maagpoeders. Pijn stillende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Hoe gevaarlijk In Kota Cede te Djokja was een Inlander, die aangesloten was aan het elecirisch net en op zekeren dag ter gelegenheid van een feestje wel gaarne over wat meer licht wilde be schikken, dan waarop zyn abon nement hem recht gaf, meldt het A I D. Naar het voorbeeld der in de electrotechniek bekende prik contacten, stak hij nu een vei ligheidsspeld door den toevoer draad, om daaraan den draad voor zijn extra-lampen te ver binden. Daar hij echter niet de voor zorg genomen had, op een of ander insoleerend voorwerp te gaan staan, kreeg hij den vollen stroom door het lichaam, en daar hij door het krampachtig samen trekken van zijn vingers de speld niet kon loslaten, overleed hij binnen weinig tijd. Zyn schoonvader, die de on voorzichtigheid had, hem te wil len wegtrekken, kreeg eveneens den stroom -— doch slechts ge deeltelijk door het lichaam en werd bewusteloos, zoodat het ongeval met den dood van 1 per soon afliep. Het politie-mannenkoor „Euterpe" te Amsterdam heeft aldaar een uitvoering gegeveD, waarvan de ontvangst ongeveer 1600 bedroeg. De penning meester die dit bedrag in ont vangst bad genomeD, ontdekte na afloop van de uitvoering dat hij zijn portefeuille kwijt was. Of by haar verloren heeft, of dat zij hem ontstolen is, moet nog worden opgehelderd. De politie stelt een onderzoek in. Eind Maart werden twee Duitsche zusters Schmidt en een verzekeringsagent Sarrett te Pa- rys gearresteerd in verband met oplichting door middel van ver zekeringen. Men had een der zusters zaer hoog verzekerd en een oude in haar huis gestorven vrouw onder den naam van de verzekerde als overleden laten inschrijven om het verzekerings geld in handen te krijgeD. By het verhoor van de gear resteerden zijn thans ongeloof lijke dingen aan het licht geko men. Reeds «enigen tyd vroeger had Sarrett tezamen met een anderen verzekeringsagent Durendier, den op stervenden liggen man van een der zusters Schmidt hoog verzekerd, waarbij Durendier de rol van den man vac Schmidt by het geneeskundig onderzoek speelde. Het was hun dan ook gelukt na den spoedig gevolg den dood van den man van Schmidt, het verzekerde bedrag in handen te krijgen. Durendier heeft daarna Sarrett belangryke sommen afgeperst, zoodat deze op zekeren dag Durendier en zyn vrouw neerschoot en wel in de villa van Schmidt. De beide zusters Schmidt en Sarrett heb-' hen toen de beide lyken ia de badkuip gelegd, met kopervi triool overgoten en na eenige dagen de daaruit ontstane massa in emmers op bet veld gegooid. Tragisch einde. Sinds eenige dagen werden de 22 jarige gescheiden monteur Schmidt en zijn 27-jarige ge scheiden vrouw Qertrud Röting, beide te Berlijn woonachtig, ver mist. Zij hadden een tochtje naar het eiland Rügen gemaakt en vandaar uit aan hun familie in Berlijn een afscheidsschrij ven ge richt, dat zij samen zouden ster ven, maar niet in de bedompte groote stad, wel daar, waar de eeuwige zee ruischt 1 Een Deensch visscbersvaartuig heeft in volle zee iwee tezamen gebonden lijken gevonden en die naar Stubbenkammer, de haven van Rügen, meegenomen. Daar kon men vaststellen dat het vermiste paar uit Berlyn in derdaad tot deze wanhoopsdaad gekomen was. De oorzaak zal wel een ongelukkig» liefde zijn. Sabotago De luchtvaartafdeeling van het Amerikaansche Departement van Handel heeft een verbod uitge vaardigd voor het gebruik van F. 10 en A.F. 1 Fokker-vlieg tuigen op de vier luchtlijnen, waar dezen toestellen den dienst onderhouden. Door dit verbod worden 35 driemotorige vliegtuigen voor- loopig buiten dienst gesteld. De reden van het verbod is gelegen in het resultaat van het onderzoek naar het vliegongeval, waarbij de voetbal-coach Knut- terockne en drie andere per sonen om het leveD kwamen. Een zakenman van Blue Island bij Chicago, Hackett ge naamd, die door bandieten in een hinderlaag was gelokt, doch werd vrijgelaten, heeft zonder vrees voor wraak zijn avontu ren verteld, in tegenstelling met andere slachtoffers van ban dieten. Na vier weken van achter volging, gedurende welke den bandieten een bom in den kelder van zijn huis plaatsten, en den bediende, die deze juist bijtijds ontdekte, doodden, werd Hackett Vrijdag j.l. gepakt. Hij werd ge blinddoekt, en zijn vrouw werd er van verwittigd, dat zij haar man nooit levend zou terugzien, indien zij niet 175 000 dollar zou betalen. Tenslotte steldeD de bandieten zich tevreden met 150.000 dollar. Noodweer. Boven Hamburg en omgeving woedde een hevig onweer, dat gepaard ging met een wolkbreuk. Het werd zoo donker, dat in de huizen met kunstlicht moest wor den gewerkt moest worden. De wolkbreuken in Baden heb ben vooral tusschen Bruchsal en Bretten groote verwoestingen aan gericht en het zaad is vernield. Bruchsal was urenlang zonder licht en gastoevoer. De scholen moesten gesloten worden, daar het water op verscheidene plaat sen tot 6 meter opstuwde. In de meeste wijken vad Bruchsal was het verkeer slechts met boo ten mogelijk. By BretteD eischte het hooge water een doode. Tusschen Karlsruhe en Bruch sal is het treinverkeer wegens het wegspoelen van den spoor- dyk gestremd. Woensdagavond en Donderdag werden ten Zuiden van Franken uitgestrekte gebieden door on weer en wolkbreuken geteisterd Het spoorwegverkeer werd op vele plaatsen gestremd. InHunds- bach stond een groot gedeelte van de staaten onder water, dat in vele huizen binnendrong. On geveer honderd schapen zijn ver dronken. Boven Iphofen ontlastte zich een geweldige regen, zoodat het dorp in een meer herschapen werd. De straten stonden meer dan een hal ven meter onder wa ter. Ook in vele andere dorpen werden de straten overstroomd. De akkers zijn in de door het onweer gesteisterde gebeiden ver woest. Door het weigeren van de rem ia een autobus, waarin zich 24 leden van een Katholieke Moedervereeniging bevonden, in Schreklingen (Dtschl.) omgeval len. Twee en twintig vrouwen werden gewond. Vier van haar werden in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Saarlouis overgebracht. De auto was op den terugweg van een tocht naar Luxemburg. ÊÈÊÊÈsÊ>*° Burgemeester en Wet- mhouders van AXEL maken bekend, dat zij voornemens zijn aan te besteden op Dinsdag 19 Mei, om kwart over tien v.m. vanaf de staanplaats aan het kanaal te Sluiskil, naar aan te wijzen plaats binnen de kom. Inlichtingen bij den Gemeente opzichter. Briefjes met prijsopgaaf vóór Dinsdagmorgen 10 uur ten Ge meentehuize. De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat ter Gemeente- Secretarie verkrijgbaar zijn for mulieren voor de aanvragen tot het bekomen van een lfisch- bf Hengeiakte Jachtakte voor het jaar aanvangende den 1 Juli a.s. en eindigende den 30 Juni daaropvolgende, en noodigt belanghebbenden uit, hunne aan vragen zooveel mogelijk vóór 3 Juni e. k. aan hem in te dienen. Axel, den 13 Mei 1931. De Burgemeester van Axel, BLOK. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij op Dinsdag 19 Mei 1931, des voor middags ten 10 ure ten Raadhuize zullen trachten aan te besteden JELet verven van den gashouder op het terrein te Axel, Inschrijvingsbiljetten moeten vóór dat uur ten Raadhuize wop den ingeleverd. De voorwaarden liggen ter Secretarie ter inzage, terwijl de Directeur der Gasfabriek nadere inlichtingen zal verstrekken. Axel, den 12 Mei 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter openbare kennis, dat zij op Dinsdag 19 Mei a.s des namiddags ten half acht ure ten Raadhuize zullen ver pachten gelegen aan den nieuwen ver bindingsweg. De verpachting zal geschieden voorloopig voor een jaar. Nadere inlichtingen ter Ge meente-Secretarie verkrijgbaar. Axel, den 12 Mei 1931. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. .MR-DIELEMAN zegt bjj zjjn herkiezing» in de Provinciale Staten zijn kiezers en kiezeressen harteiyk dank voor hun bewijs van vertrouwen. Middelburg, Mei 1931. afwezig Dr. BOM neemt praktijk waar. Tarweverbouwers dienen hun aanvraag voor het lidmaatschap en hun inventarisatieformulieren van de bebouwde oppervlakte ingezonden te hebben uiterlijk 18 Mei e. k. bij de Kringsecre tarissen of het Secretariaat der vereeniging, ZeeuwschLandbouw- huis te Goes. Na 18 Mei worden geen leden meer aangenomen en zij, die zich niet hebben opgegeven, of de formulieren niet ingeleverd, ko men voor den oogst 1931 niet voor levering ingevolge de Tarwe wet 1931 in aanmerking. Het Bestuur der Gewestelijke Tarwe-organisatie voor Zeeland, 1Z. P. v. D. WEELE, Voorzitter. J. SIEBENGA, Secretaris. Goes, 13 Mei 1931. Zondagmiddag om 2 uur Nieuwstraat G 45, nabij het Station, AXEL. Ontvangen een prachtige sorteering in verschillende prijzen. Tevens ontvangen ruime keuze in ZELFSTRIKKERS, dames en kinder gekleurde ONDERJUR KEN in alle maten, SPORT HEMDEN, OVERHEMDEN, HEEREN- en DAMESKOUSEN, in diverse kleuren en kwaliteit, Prachtige MOUWSCHORTEN. Groote prijsvermindering op onze CONFECT1E-COSTUUMS. Aanbevelend, Zondag 17 Mei 1931. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9\'i ure Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren. Nam. 2 Ds. G. van Dis, van Zaamslag. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 230 Dezelfde. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. Nam. 2.30 Leeskerk. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Kijkuit, 14 Mei 1931. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw blad; bij voorbaat mijn op rechten dank. In Uw biad van 8 Mei 1931 komt o.m. in voor een gedeelte van het raadsverslag der gemeente Axel, wat betreft het vervoer der schoolkinderen. En hier is het de heer Esselbrugge, die nogal familieachtig schijnt aange legd le zijn. Ten eerste informeert hij bij zijn familie, op welke manier hij dat nu eens in het vat moet gieten, en ja, een oplossing, zij kunnen het niet voor die prijs, maar de ondernemer moet het er wel voor kunnen, omdat hij op de K ij k u i t woont. Ten tweede behoeft hij mij voor geen torenblazer uit te maken, want wij hebben hier op de Kijkuit geen toren, maar ik heb wel gemerkt dat hij in Axel goed onder den toren kan schetteren. Ten derde moet hij bij geen des kundigen informeeren die tevens concurrenten zijn, maar bij deskun digen die van ervaring weten, wat een autobusdienst is. Als hij nplaats van mij te be schouwen als iemand die misbruik maakt van de omstandigheden) eens opgekomen was voor de „bevolking", dat het vervoer zoo veilig mogelijk geschiede enz. dan had ik gezegd, nu blaast hij een zachte melodie. Eén ding is mij nog duister, als hij be weert, dat het voor minder kan, waar om kwam hij dan met geen sprekende cijfers voor den dag, en waarom sprak hij niet cito over veilig vervoer langs water en dijken Hoe komt dat? Hoogachtend, A. DIELEMAN. Autobus-ondernemer, Kijkuit-Axel.

Axelsche Courant | 1931 | | pagina 3